Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
13. črc 2010

@aannggiie ked uz chces tieto susienky, tak ich daj az od 7.mesiaca 😉 lepok sa odporuca az od 7.

aannggiie
13. črc 2010

@gabika7706 ale to je taky indi-vindi ( jinak super hláška)

gabika7706
13. črc 2010

@salma22 skor by som nedavala, obsahuje malo zeleza a urcite by som prevarala.

aannggiie
13. črc 2010

@latvia ale bezlepkový můžu už ted?

aannggiie
13. črc 2010

@gabika7706 já než bych všechno zkontrolovala,převařila tak snad nedělám nic jinýho 😔

latvia
13. črc 2010

@aannggiie 😀 mozes. ale musia byt aj bezvajecne 😉 mas take?
inac ja som v zdravej vyzive kupovala spaldove susienky, tie boli bez vaja aj lepku 🙂

gabika7706
13. črc 2010

@aannggiie keby si mala chore dieta, zvykla by si si

aannggiie
13. črc 2010

@latvia dík hned se na ně zaměřim

aannggiie
13. črc 2010

@gabika7706 promin já nevěděla.....no to určitě.A to je právě o čem jsem psala.Každé dítě je jiný a taky potřebuje něco jinýho.Já kdybych od mala všechno převařovala,vyvařovala a dávala úplně všechno zdravé a pak ho vypustila v Praze na Václavák tak tam umře z prachu a smradu.Ale je úplně samozřejmé,že když dítě něco nesmí ze zdravotních důvodů tak to nedostane

gabika7706
13. črc 2010

@aannggiie to je v poho..manzel v detstve po uziti nejakych atb dostal strasny ekzem a nasledne sa u nho vyvinula astma, dcera to, zial, ciastocne zdedila, plus nerobi jej dobre kravske mlieko, takze ja jednoducho musim citat zlozenia. Ale aj tak sme na tom super, ked porovnam s dietami niektorych inych deticiek...

latvia
13. črc 2010

ja mam zdrave dieta a zlozenie citam furt 😅 s prevaranim (neviem konkretne akym 😅 ) sa nekamaratim,zatial som nemala potravinu, ktora by vyzadovala prevaranie

matula1194
13. črc 2010

@gabika7706 tak to si mala papkaca,malej to moc nesmakuje tak preto tak po troskach keby jej to chutilo jej doprajem 🙂)

aannggiie
13. črc 2010

@gabika7706 tak to ti vůbec nezávidim

aannggiie
13. črc 2010

@latvia já taky čtu a nejradši mám napsaný,když tam vidim od 6.měsíců 😅 ,ale jenom na těch sušenkách jinak vařim-tu mrkev 😀

latvia
13. črc 2010

je pravda ze vela alegenov je uz v prikrmoch od 4.mesiaca....zeler napriklad..ale zas sa daju kupit aj :normalne" veci, len sa clovek musi poplazit po vsetkych kanaloch mesta 😝

aannggiie
13. črc 2010

joo a to mi ještě řikali,že nesmím dávat tu první mladou mrkev,protože tam je hodně dusičnanů.Koupit mraženou-no tak to už bych se opravdu zbláznila.
To bych mladýho nemohla ani koupat v tý naší vodě je totiž strašně tvrdá

gabika7706
13. črc 2010

@latvia tak tak, ked sme sli na dovolenku, riesila som, co s prikrmami pre maleho a zistila som, ze mu mozem kupit tak 2 druhy z Hipp a 3 z Alnatury, aj to mi tam vadil repkovy olej 🙂

aannggiie
13. črc 2010

@latvia no to je úplně příšerný,ale třeba to je v takovým množství,že to nevadí

gabika7706
13. črc 2010

@aannggiie ale mrazena zelenina je kontrolovana na obsah dusicnanov, aspon tak to vsade pisu, cerstva nie.
No, ideme desiatov a potom vonku.

latvia
13. črc 2010

@aannggiie nuz, zeler bol v mnozste 2.5g co podla udajov staci na anafylakticky sok 😀
a tvrda voda je lepsia nez makka, tvrda je horsia len pre zehlicky 😀

aannggiie
13. črc 2010

@gabika7706 jo jo kvůli tomu....to já nenadávám 😕 já jsem si vzala baby karotku mraženou 😉

aannggiie
13. črc 2010

@latvia a pro bílý prádlo 😀

aannggiie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aannggiie
13. črc 2010

trošku je přetížený kůň 😒

ivana2301
13. črc 2010

ahojte žienky,potrebujem od vás radu...neviem ako maličkú naučiť papať zeleninku...Pokúšame so už dlho,ale jednoducho nechce jesť.Iba moje mliečko.Nekojím-ale odsávam..Takže je na materskom mlieku.Zje pár lyžičiek a koniec zatne dasienka a ústočka a koniec......Asi som jej to jedlo aj znechutila,lebo ked vidí lyžičku pri sebe už zatína dasienka....Ked mám krmiť-mám z toho nervy,..že koľko mi zase zje.Dnes mi zjedla 2 lyžičky na silu....A dosť..............Za chvíľu bude mať 7 mesiacov a stále pije len mliečko....Sem tam jej dám z môjho taniera čosi obliznúť alebo aj piškotík-pre babetka,ale potom grcká..Neviem,som z toho na nerv ☹ Aj jej varím...a teraz skúšam aj kúpené..ale ani jedno ani druhé...

petronelas
13. črc 2010

Já chci taky poradit....můj harmonogram je:
6hod kojení
8,30hod kojení
11hod zeleninka s masičkem plus kojení
15hod kojení
18hod kojení
19,30hod kojení
chtěla jsem se zeptat,kdy mám dávat ovoce.kamarátky kolem mě dávají dopoledne,ale mně by se to hodilo odpoledne tak v 16hod.
A potom začnu dávat za 1 měsíc asi jogurty tak musím to nějak zkombinovat.A taky jestli už můžu dávat piškoty a rýžové křupky.

maryanna
13. črc 2010

@petronelas ahoj, vo vašom veku už akurát môžeš dať ovocie, lepšie asi o tej 16, lebo niekedy deti keď majú doobeda ovocie nechcú na obed zeleninku...ale je to v podstate jedno úplne...ja som dávala doobedu ale teraz poobede dávam, mi to príde lepšie tak že a olovrant ovocie, než ráno do neho niečo také iné ako mlieko dávať....ale je to jedno...
a jogurt potom kľudne zaraď buď ako nový príkrm napr na raňajky, to už by si mala tri príkrmy, alebo že dáš namiesto ovocia na olovrant alebo doobedu jogurt, prípadne ho dáš s ovocím....tretí príkrm sa vňčšinou dáva tak od 8 meho mesiaca, ale aj závisí akého máš papkáča niekomu stačia dva príkrmy dlho, a niekto má tri už v 7 mesiacoch...ale myslím že o mesiac kľudne môžeš aj ten tretí príkrm..je to na tebe
Kukuričné (ryžové) chrumky môžeš pokojne, nesolené a čítaj zloženie, večšinou je to len kukuričná krupica a vzdcuh:D ale nájdu sa aj výnimky takže pozor na ne....
piškoty no bola tu o tom reč, ja osobne za piškoty niesom keďže obsahujú celé vajco a bielok je alergén až po roku sa odporúča...takže ale ako chceš, ak tak piškóty(niekto dáva od 4teho mesiaca) alebo si kú napríklad keksy Sunarka, alebo rôzne iné nájdeš v DM a marketoch..aj s príchuťami...prečítaj zloženie či tam nieje vajce, alebo soľ alebo niečo čo by ti vadilo , prípadne lepok...asi ešte nepapáte....

zevina
13. črc 2010

@ivana2301 naprosto ti rozumím, moje děti byly takové obě dvě 😉
prostě se nestresuj a respektuj potřeby svého děťátka, některé dítě začne jíst krásně hned, jinému to trvá 2 týdny, dalšímu třeba i 2 měsíce... Pokud jinak prospívá, není důvod se znepokojovat 🙂 prostě je to najednou nová dovednost, kterou musí děťátko zvládnout a některé k tomu potřebuje čas. Pokud tvoje holčička sní jen 2 lžičky, víc jí nenuť a dokrm ji mlékem, chce to čas a spoustu trpělivosti 🙂 🙂

syn mi tohle dělal až do 9. mesíce!!! 2-3 někdy 5 lžiček a dost! když byl mimořádně úspěšný den, tak asi 1/3 té malé 120g skleničky, upřímně jsem z toho byla zoufalá, protože jsem měla pocit, že to je jediné dítě z okolí, které prostě nejí 😒
v podstatě bylo jedno jestli je jídlo doma vařené nebo kupované, pasírované nebo mixované, s mateřským mlékem nebo bez... stejně neúspěšné bylo i ovoce a později jogurty, kaše... změnilo se to najednou, ze dne na den, ne že by dal závratné množství, ale konečně ne pidiporcičku 😉
dcerka mi tohle samé dělala měsíc a půl, tentokrát mě to už ale nezaskočilo 😅

petronelas
13. črc 2010

@ivana2301 my sme to měli stejně.Ale já začínala v 5 měsíci s příkrmama.Bylo to stejné jak u vás.Malou skleničku 125g jsme měli na 3 krát.Po 3 týdnech asi.... si na to zvykl. Ted je nám 7 měsíců a v tomto teple má taky problém s jezením.Pořád chce jenom moje prso a nejradči by nic jiného nepapal.
Já jsem ještě z talíře nedávala nic odemně.Kupuju jenom hotové jídlíčka zatím.
Musíš zkoušet,kamarátka měla ten samí problém a po měsíci nucení už taky papá.Musíš zkoušet!!!!! 😢

ivana2301
13. črc 2010

@zevina ďakujem Ti.....Noo teda...to Ti takto maličko jedol až do 9 mesiaca 😲 ...Ja som si myslela že to až taký veľký problém nemôže byť začať s príkrmami.No to dúfam, že sa Natalka rozpapá lebo neviem ako dlho vydržím ešte odsávať...A ešte....ja som mala len paniku z toho že taká veľká skoro 7 mm.a ešte stále papá mlieko...Tak si ma trochu ukľudnila...