Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

cicimon
30. črc 2010

baby mozem sa vas spytat, ako dlho mate zamrazenu zeleninu v mraznicke? a vsetky druhy zeleniny sa mixuju? mrkva, cuketa, ? chcem si teraz nieco nahadzat do mraznicky, tak aby som to spravila spravne (ktovie co bude v tych obchodoch na jesen a v zime)

jasminet
30. črc 2010

@cicimon podla toho kedy ju miniem 🙂 nejak neriesim ci tam mam zmrazenu mrkvu pol roka alebo rok (tolko mi nevydrzi, miniem ju).
teraz idem mrazit cuketu, patizon, mrkvu..proste co teraz najdem na zahrade a uz to nevladzeme zjest. predpokladam, ze mi to vydzi tak do decembra, januara, pri kazdodennom vareni.
postupne budem mrazit aj dalsie veci ked budu dozrievat

nerozumiem otazke o mixovani. mixovat sa da vsetko...

cicimon
30. črc 2010

@jasminet - jasne, obcas niekde pisu, ze v mraznicke max x mesiacov...

a este 1 blba otazka - davate tu zeleninu surovu do mraznicky ci nejako uvarenu?

maryanna
30. črc 2010

@cicimon áno v mrazničke aj 100 rokov:D:D
no buď surovú alebo už narobené príkrmy teda varené a mixované všetko...vo via pohárikoch.........
ale zeleninu a ovocie ttreba dávať mraziť suché teda nie mokré ak bolo umývané aby nepopraskalo...

latvia
30. črc 2010

tak ja by som 2 rocnu zmrazenu zeleninu nedala ani sebe 😅 ani kupovane mrazene nemaju 10 rocnu trvanlivost 😉

jasminet
30. črc 2010

@cicimon ja davam surovu

cicimon
30. črc 2010

no vidim ze to je veda okolo toho mrazenia 🙂

jasminet
30. črc 2010

@latvia pre zaujimavost som si teraz v mraznicke mrkla mrazeny karfiol bonduelle - trvanlivost 2 roky 😀 😉

jasminet
30. črc 2010

@cicimon ee, nie je, proste umy, osup, nakrajaj, po kuskoch zamraz (aby sa ti z toho neurobila guca jedna velika) a take zamrazene kusky daj so sackov, alebo do coho chces... 😉

latvia
30. črc 2010

@jasminet 😀 tak som sa strafila 😉 no mne je jedno ze je to mrazene, alebo zavarane, proste dlhorocne odstavene jedlo v mrazaku nieje vobec dobre...uz len pach dava jasne na javo ze to stalo v mrazaku dlho...zatial mrazaky nemrazia tak dokonale aby to zmrazili na 20 rokov a nemalo by to ziaden vplyv na jedlo

latvia
30. črc 2010

inac ja tiez kupim cerstvu zeleninu, nakrajam na kusky a dam zamrazit, potom len vyberem potrebne mnozstvo a varim....tak mam istotu ze brokolica za 3 dni v chladnicke nezhnije a za 2 tyzdne ju budem mat takmer ako cerstvu 🙂

jasminet
30. črc 2010

@latvia tu sa nikto nebavi o mrazeni na 20 rokov dopredu... ale na bezne spracovanie zeleniny a ovocia zo zahrady. tolko si toho ani nevypestujes, ani nemas pravdepodobne take kapacity na uskladnenie. 😉 ale chapem co chces povedat...

latvia
30. črc 2010

@jasminet to bola reakcia na prispevok od maryanny 😅 aby niektora nepochopila, ze moze v poho drzat zeleninu v mrazaku aj 5 rokov 😝 🙂 to len tak naokraj, verim ze tu niesu take matky ktore by to urobili 😝

hathor1231
30. črc 2010

ahojte,
kukam,ze riesite mrazenie. ja nemrazim zeleninu a ovo vobec,nechuti mi a nevonia... malej do mraziaka tiez nedavam a ani pre nas nemrazim jedlo dopredu, jednoducho mi to uz z mraziaka nechuti. mrazenu zeleninu pouzivam len kupovanu. ale nie je nad cerstveeeee 😵

@latvia presne,ziadna domaca nedokaze zmrazit dostatocne rychlo a hlbkovo aby to vydrzalo... vo vyrobe su zmrazene za sekundy... viac mi chuti kupovana mrazena ako ked si dam do mraziaka ja 😅 a pritom tam nie je nic pridane co by mohlo menit chut...

malej som este mrazenu ani nedavala,nastastie nemusim takto uskladnovat zeleninku a ovo lebo mam moznost kupit v organic kvalite aj mimo sezony,pravdaze,co sa da 😀 na jahodky,broskyne atd mozem mimo sezony zabudnut 😀

jasminet
30. črc 2010

@latvia myslim, ze take matky co by to urobili, by sa neobtazovali si same mrazit zeleninu 😅

latvia
30. črc 2010

@hathor1231 cau cica, nasla si nakoniec tie nemliecne masla na svk?? 😅

@jasminet aj ja si to vravim, ale uz ma obcas niektore prekvapili 😀

hathor1231
30. črc 2010

@latvia ha ha ha 😀 davam jej perlu... 😀 rano mi normalne nechce jej bezne ranajky ale caka kym mama donesie z obchodu cerstve rozky a zmasti dva 😅 co budem s nou doma robit bez rozkov?! 😀

hlaska: sak to bolo v mraziaku,nic tomu nie je 😀

jasminet
30. črc 2010

@hathor1231 tak tiez by som cakala na cerstve teple rozky ine nejedla 😀

latvia
30. črc 2010

@hathor1231 😀 zeby si nabalila kufor plny rozkov??? 😀 anglani ti ich urco zjedia 😝 a perla jej chuti?lepsie nez sojove "dobroty"? 😎
hlaska thumbs up 😀

evca82
30. črc 2010

ahoj holky,

mam prosbu, je mozne, ze po zavedeni prikrmu muze bolet mimi brisko?a mit lehce prujem?zacala jsem prikrmovat v nedeli a jen zatim mrkev a dneska byl i brambor......a dneska mala kakala uz asi 4x 😒 a je takova docela plactiva.....lezou ji i zuby tak to muze byt asi oboji ☹

hathor1231
30. črc 2010

@latvia tam nerobia rozky vobec a podobne pecivo nechuti ako rozok 😒 takze tam papame chlebik- polsky 😅 lebo slovensky obchod predava aj rozky zrele na struhanku ako cerstve 🙄
jej chuti vsetko 😀 a sojove dobroty jedavam aj aj 😅 co som kupila tu sojove jogurty tak hruza, ten co jej davam doma,tak jedavam s nou 😀
este som nasla jeden- nemliecny nesojovy a to bol fakt humus,ako guma ofarbena cucoriedkami 😝

@jasminet tak od stredy sa nacaka 😕 a mne budu tiez chybat 😅

latvia
30. črc 2010

@evca82 moze, ale skor to bude tymi zubami, moj tiez hrozne kadi ked mu lezu zuby 😒 skus prikrm vynechat, ci sa to ukludni....alebo daj len male mnozstvo

hathor1231
30. črc 2010

@evca82 ja som zatim pocula len o zapekani pri zavedeni,nie hnackach. ale 4x nie je zatim taka hruza. u nas nazvu hnackou az ked dieta kaka viac ako 8x denne 😝 ani neviem,co by som dala takemu malemu ked ste priam len zacali... asi len ryzu,banany na upravenie 😒

zubky- my sme mali dneska v noci 39horucku ☹ prvykrat v zivote,chuda moje... nic jej nechuti a konecne spinka viac ako 30minut. ide nam stolicka... uz ju citit,tak snad to dlho nepotrva... aj kaka,ale dala som jej probiotika co mi odporucila gastroenterologicka a uz preslo aj kakanie...

hathor1231
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucikatn
30. črc 2010

@hathor1231 tym bananom na upravenie by som sa vyhla - susedkina dcerka (1,5 roka) mala prehanky a dr. jej povedala aby nedavala banany... tak neviem 😒 i ked banan zapeka takze v tomto pripade by mohol zabrat.

maryanna
30. črc 2010

@lucikatn banán ak je prezretý tak zahusťuje teda je dobrý na hnačku a ak je zelenší menej dozretý tak je dobrý na zápchu, urýchľuje 😉

csina
30. črc 2010

ahojte, my stále skúšame príkrmy ale nie sme veľmi úspešní... 😒 o zeleninke nechce malá ani počuť, ani v kombinácii s mäskom, z ovocia zje len banán a inak papá iba kúpené ovocné výživy... ☹ aj to iba tretinu z 125g balenia...čo mám robiť? inak je malá kojená, jej to mlieko asi stačí, alebo čo...

slavicita
30. črc 2010

nopráve som dobojovala so synátorom. Bohužiaľ, prehrala som. 😝 Mali sme dnes prvýkrát kašu od Nestlé Mliečnu. Dala som mu ju z fľašky lebo sa mi to zdá rýchlejšie. Akonáhle ju zacítil v ústach zatváril sa hrozne kyslo, naplo ho a spustil rev akoby ho rezali. Tak som vymenila aj fľašku aj cumeľ ( z tej fľašky píjava mlieko ) ale ani to nepomohlo...musela som to vzdať a urobiť mu klasický Sunar... 😅
Myslela som si, že to pôjde jednoduchšie. Ale asi som ju urobila veľmi hustú a on na takúto konzistenciu nie je ešte zvyknutý lebo takto ho napínalo aj keď som mu dávala mrkvu..tak asi skúsim zajtra urobiť ju redšiu...či mi poradíte niečo iné??? 😉

radushka
30. črc 2010

Holky bohužel vás nestíhám přečíst, ale neporadíte mi, která kaše je dobrá pro mimčo - (skoro) ukončený 6.m a aby se neředila mlíkem? To mlíčko má být odstříkané nebo nějaké spešl kkoupené, když tak, že? Odstříkat moc neodstříkám (je to strašný boj) a utrácet za "krabicové" se mi moc nechce 😅 .Chci dát kaši na noc, aby mi líp spala.Moc děkuji za názory a rady 😉

slavicita
30. črc 2010

@csina ja som skúsila dať malému tie malé fľaštičky od Hami...volá sa to První lžička mrkvy alebo inej zeleninky a to mi papal len taký fukot...dnes som skúsila urobiť svoju...netváril sa ktovieako nadšene ale statočne ju spapal...zbytok som si dala do malej dózy a primiešam ju k ďalšej zeleninke....budem to asi kombinovať lebo som sa natrápila, kým som ju prepasírovala..normálne mám mozoľ na prste.. 😀
Ak si neskúsila, skús tie malé fľaštičky od Hami...za pokus nič nedáš...🙂