Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lienka2
6. srp 2010

@latvia si ma potesila 😀

latvia
6. srp 2010

@lienka2 😀 viem, vitaj v klube (ne)trpezlivych 😀

hypo
6. srp 2010

@lienka2 nase amalka papala 3 dny po zavedeni prikrmu ukazkove, jsem si rikala jakou mame sikovnou holky, jak super ji a kolik toho sni a pak najednou jako kdyz utne, prestala otvirat pusu a nic jsem do ni nedostala, tak jsem tomu dala 3 tydny cas (mezitim jsem zjistila ze nam zacaly rust zuby) a po cca 3 tydnech kdy jsem jen kojila jsem zacala znovu a zalala papat zas perfektne, dnes je to 5-ty den tak snad nam to uz vydrzi 🙂

aannggiie
6. srp 2010

@lienka2 dneska jsem dala malýmu jablko,kuře,mrkev,brambor a taky mi nic nesnědl a minulý týden mu to docela šlo.

alexo
6. srp 2010

Pekný deň holky, prosím poraďte mi, dnes máme pol roka už som mu uvarila kúsok cukety,ale neviem, či mám mu ju dať, alebo počkať do ukončeného 6.mesiaca? Doteraz bol čisto kojený. 😖

ďakujem

maryanna
6. srp 2010

@alexo u kojených detí sa môže papať od 6 teho mesiaca, nie po ukončenom......ale môžeš aj počkať jasné ale pokojne ak chceš už môžeš dať

blumka
6. srp 2010

@alexo vy uz mate ukonceny 6. mesiac to je den ked ma babo presne 6. mesiacov 😉

k.jolanka
6. srp 2010

Holky, jak často dáváte maso? já začala dávat maso asi před 14ti dny a uvědomila jsem si, že od té doby ho měl malý každý den...už ochutnal kuřecí, hovězí, krůtí, jehněčí, pokaždé papal jeden druh cca 4 dny...někde jsem četla, že by měl jíst maso jen4- 5krát do týdne, pak žloutek, o tom mi teda naše doktorka nic nepovídala, vy ho dáváte? díky za odpověď 😉

maryanna
6. srp 2010

@k.jolanka vraj vy malo ísť že každý deň meso a raz do týždňa žĺtok......čiže 6krát meso...ale mne to príde veľa každý deň dávať takže dávam tak 4krát plus žltok..niekedy aj viackrát ale večšinou nie...žĺtok je dôležitý kvôli železu....

k.jolanka
6. srp 2010

@maryanna díky za odpověď..taky si říkám, že 4krát týdně maso je optimální, jednou tedy jen zelenina s oblohou a jednou žloutek? a ten dáváš s čím, se zeleninou a přílohou? uvaříš vajíčko na tvrdo a pak to do uvařené zeleniny-nebo koupené skleničky prostě rozmixuješ? 🙂

maryanna
6. srp 2010

@k.jolanka no 4krát meso, dvakrát zelenina a raz žltok....my máme vždy piatok žltkový aby som si pametala, a robím ho napr že: špenát, zemiak, žltko....
cuketa zemiak žltko....do takých zelenín kde mi to pasuje, ku mrkve by som asi nedala, ale je to asi vcelku jedno, dnes sme mali cestoviny so žltkom plus troška mlieka som do toho dala (UM) a tak sme jedli......
ja robím tak že uvarím vajko natvrdo a vyberiem žltok hodím ku zvyšku a popučím....resp pred tým som mixovala....ale mlžeš aj tak že si v surovom stave oddelíš bielko od žltka a hodíš do vody kde varíš zvyšok....

lienka2
6. srp 2010

tak zase nic nezjedol 😖

k.jolanka
6. srp 2010

@maryanna jasně, děkuju 😉 a děláš i mraženou zeleninu?myslím třeba hrášek, kukuřici? nebo zkoušela jsi květák? Já jen, že malého kojím a tyto potraviny jsem musela vynechávat kůli nadýmání, ale všude čtu, že děti je jíst můžou, tak jen jestli už jste je ochutnali, my se teprve chystáme🙂

k.jolanka
6. srp 2010

@lienka2 malej ti špatně jí? 😒 co měl dobrého?

maryanna
6. srp 2010

@k.jolanka kvetak sme jedli hneď za mrkvou a zemiakom, teda ako tretiu zeleninu......my nemáme probém s nafukovaním....musís len vyskúšať.....a mrazenú dávam áno, baby karotku alebo obyčajne aj zmes hrášok, mmrkva, kukurica, trošku dám napr keď varím ryžu a meso a má rizoto:D resp keď nemám narýchlo čerstvú tak mrazená je v pohode úplne....napr je lepšia ako čerstvá mimo sezóny

lienka2
6. srp 2010

@k.jolanka on nechce vobec.. uz pekne papal, prikrmy sme zacali pred mesiacom.. zjedol uz celu davku a teraz zrazu nechce.. nechapem.. zatial sme jedli mrkvu, zemiak, brokolicu a kuracie masko.. nic z toho nechce..

k.jolanka
6. srp 2010

@maryanna koukám, že už jste toho vyzkoušeli fakt hodně, já mám pocit že mi malý jí pořád ty samá jídla dokola 🙂 já jsem totiž dávala skleničky, no a kůli té nerozmanitosti chci začít vařit, takhle by toho moc neochutnal 😅
@lienka2 to je zvláštní..a nedala jsi mu třeba mezitím ovoce nebo sladkou kašičku, že už ted nechce zeleninu?

maryanna
6. srp 2010

@k.jolanka ano v podstate zo zeleniny asi všetko (okrem alergénov a také čo nemôže) a ovocie tiež asi všetko..taže kombinujeme......ochvíľu sa pridajú strukoviny, atď
ja som tiež za varené

lienka2
6. srp 2010

@k.jolanka nedala.. asi mi neostava ine len cakat.. ci sa umudri..

hathor1231
6. srp 2010

tak maminky, ja som dneska namiesto vody malej rozriedila zeleninku sprite-om 😅 akosi som netrafila poharik 😝 takze sme mali presnidavku 😀

bubelko
6. srp 2010

@hathor1231 to sa stava 🙂 mne sa v tehu podarilo zriedit si pecene zemiaky jarovou vodou a pripalit rybu na cierno. takze boli na obed cestoviny 🙂

vivien6
7. srp 2010

baby a co znamena ten zltok? :D akoze vajicko ci ? neze budem tu vyzerat ako tupana :D

megann7
7. srp 2010

Vivien6 nie vajičko len žltok. Bielok sa nedáva lebo je vysoko alegrickýý

@vivien6

megann7
7. srp 2010

Baby chem sa vás opýtať davali ste do prvých príkrmov aj olej???

hathor1231
7. srp 2010

@vivien6 bielok sa odporuca az okolo toho roku. uvar natvrdo vajicko a vyber len zltok a ten pouzi do prikrmu 😉

hathor1231
7. srp 2010

@megann7 ja nie, ale vraj par kvapiek olivoveho oleja neuskodi. hlavne to netreba prehanat a radsej pouzit nieco,co urobi prikrm vlacnejsi a nie suchy. ani doteraz nepouzivam olej. ked uz,tak trochu masla na rybku,tot vse 😉

hathor1231
7. srp 2010

@bubelko hlavne,ze som jej to nedala 😀 ale musi to byt riadne svinstvo ked to az tak zasicalo a zapenilo v tom prikrme 😝 ako to moze niekto pit 😀

megann7
7. srp 2010

@hathor1231 ja len začala som maleho pomaličky prikrmovať , 18násteho bude mať 6 mesaicov a neak sa mi zda že ho zapeká, mrkva úplne a včera tiež nekakal a dnes ešte teiž nie tak len preto sa pýtam. A kašičky kedy ste začali dávať ?

hathor1231
7. srp 2010

@megann7 my sme s kasou zacali, s 100% cistou kasou bez zbytocnych pridavkov, dala som uz len MM. mala bola riadny jedak, uz po 3t prikrmovania sme boli na 3prikrmoch denne 😅 a plus zakazdym kojenie...
so zapekanim sme skusenosti nemali,tak neviem povedat 😒 ale vsimla som si,ze kakala redsie po brokolici. ja som jej cistu mrkvu nikdy nedavala,vzdy to kombinujem aj s niecim,co stolicu rozriedi a ma akurat 😉 napr- mrkva,jablcko alebo mrkva,dyna. brokolica,brambor,mrkva a postupne som pridavala viacej druhov zeleniny az mame teraz taky mix ze az 😀 ale vzdy ked je mrkva tak pridam aj dynu alebo ak je ovocny,tak jablko . skus avokado,to je prirodzene mastne,ale nemalo by sa davat vela a casto lebo aj dobreho vela skodi...

vivien6
7. srp 2010

ahaa :D dakujem..este ze som sa opytala.