Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzkat1
26. říj 2010

@vivien6 presne ja ked obcas potrebujem kupit hotovy tak nemam aky, lebo vo vsetkom je nieco co nemoze... u rodicov jej nevarim ale davam kupovane a to je hrozne kupit nieco pouzitelne...

maryanna
26. říj 2010

@p69majka ak môžem odpísať, naj sú ALNATURA z DM, lebo obsahujú fakt len zeleninu alebo meso, žiadn eprídavky.....ale treba čítať zloženie pre istotu, my sme mali len raz a to paštrnák a fakt to aj chutilo ako paštrnák bolo ho tam 70 či koľko percent a zvyšok len voda nič iné.....
raz som kúpila aj OVKO mesové a bola som spokojná......

p69majka
26. říj 2010

@maryanna ďakujem, aj ja som mala to Ovko a do DM chodím stále, takže vyskúšame. Ďakujem za tip.

vivien6
26. říj 2010

presne..u svokry tiez nevarim. len jej nieco prinesiem uz z obchodu..ale to musim stat hodinu v obchode a vyberat a citat..ja to nepochopim...a este jednu vyzivu zboznujem.. vola sa bebivita. na etikete v predu je napisane bez akychkolvek pridanych cukrov.. otocim etiketu do zadu co to obsahuje. hned tretie slovo cukor. akoze dovi..

vivien6
26. říj 2010

@zuzkat1 to bolo pre teba 😀

maryanna
26. říj 2010

@vivien6 ja keď osm kupovala tak bez cukru výživy lenže nemali ich všade tak som sa na to vykašľala, cukor ber čert ale mne skôr vadí ak je tam kopec Ečok a konzervantov....lebo niekde máš že marhuľa, jablko a cukor.....a niekde je ku tomu kopec E, kyselín a podobne.....dlhý zoznam...to mi vadí

vivien6
26. říj 2010

@maryanna hej aj to ... tiez. len som pisala ze najprv napisu ze bez cukru a vzadu napisane cukor...
ja neviem ked som zacinala s flaskami tak som kupovala len tie najdrahsie lebo som si myslela ze tie su najlepsie.. ale mylila som sa... a tie z DM su fakt fajn... raz som mala od hipp nejake meso a kukuricu a zemiaky .nemala som vtedy cas kukat lebo mala plakala a musela som ju odviezt ku svokre..a chutilo to otrasne..tak potom hipp bol mrtvy pre mna...

maryanna
26. říj 2010

@vivien6 ja som mala hipp karfiol so zemiakom, ešte z pôrodnice čo som dostala, som to otvorila ovoňala ochutnala, no humus...po karfiole ani slychu.....otras

maryanna
26. říj 2010

@vivien6 malému som to nedala a odtvedy som zanevrela na sklenky.....papáme už 5 a pol mesiaca a mal sklenku len dvakrát ak nerátam ovocné výživy

zuzkat1
26. říj 2010

@vivien6 ja mojej kupujem stale take ze od 4 alebo 5teho mesiaca lebo tam este dokazem najst take co moze...ale uz 6ty a viac su plne cukru, soli, paradajok a co ja viem coho este 😝

zuzkat1
26. říj 2010

@vivien6 tu od hipp kukurica morka a zemiaky ma mala najradsej🙂

vivien6
26. říj 2010

@maryanna u nas ide len ovocie. inak nic... aj minule prisiel muz s flastickou domov.. ked som to videla myslela som ze mu to o hlavu obijem 😀 tiez nejake cestoviny s paradajkou atd.. od 6 mesiaca... hovori mi ze pozri co mala uz moze.. ze od 6 mesiaca..som to aj vyhodila rovno...

sussanah
26. říj 2010

@p69majka fakt zalezi na slozeni, uz si nepamatuju, co jsem kupovala v tom 6-7m 😅 Myslim, ze tam byl nejaky kralik od sunarky, nejaka zeleninova polevka od Hami, docela dost veci od Alnatury.

vivien6
26. říj 2010

@zuzkat1 aj ja kupujem uz len od 4 mes. ked mala moja uz po 6.mes. som sa radovala ze jej mozem uz dat nieco ine ... a ked som kukla tak hned ma to preslo.. 😉 hej take to bolo nieco ... ale chutilo to hnusne teda aspon pre mna.. a mala sa tiez nejak extra netvarila.. a s toho sa ani nenapapa... ved to je nic..na zaciatku ked sme zacinali s prikrmamy.. som jej dala asi 4 krat.. a po 20 min. plakala ze je hladna. tak som sa vykaslala na to a teraz jej kazdy den varim.. ma zdrave jedlo a viem ze ju aj nasyti..

bubelko
26. říj 2010

@vivien6 nedostat, ale pozri zlozenie. mala som ho par krat ked som bola na vyske za kamoskou, ktora studovala v nemecku 🙂

poznamka na okraj co sa poharikov tyka - ono to sice obsahje rozne surovniy - ale vsimli ste si to percento v obsahu? napriklad ja pouzivam od nestle naturnes a tam ma vsetko dokopy (sol, bylinky, a neviem co este ) 0,13g/100g. tak si vypocitajte percento skor nez zacnete strasit. to iste hipp - obashuje napr. 3% mlieka v 100g - to su 3g, alebo menej ako 0,5% soli na 100g - to je menej ako pol gramu. ved vsetky tieto potraviny/suroviny dostane dieta aj cez mlieko ak sa koji a matka sa stravuje normalne. ja som jedla aj jahody v lete, ked som kojila, aj solim, aj pikantne. pokial nema dieta dokazanu alergiu na nejaku potravinu, tak tie pohariky skutocne nie su o nic horsie ako domaca strava 🙂

kablika
26. říj 2010

ahojte,
pridavam svoju skusenost: ked sa nedari navarit, resp na navsteve a pod. urcite mi najlepsie reaguju na Alnaturu ale aj Babylove z DM. Dobra cena, bez E, konzervantov.....a skuste od Alnatury aj kase, chutia malym aj mne 🙂 a su bez pridanych cukrov a spol....Ale krasne vidno, ze najviac im chuti, to co sa navari doma...

zuzkat1
26. říj 2010

@vivien6 moja ma ten poharik na 2x a este aj vyhodim z neho 😅 😀

bubelko
26. říj 2010

@kablika u nas je to podobne - varim doma a ked sa neda, tak skratka pride na rad pohar. alnatura a babylove u nas sice nedostat, ale su tu ine - nestle naturnes, ci adapta bio alebo demeter (za nekrestanske ceny 🙂 ), ale vybrat sa da 😉

maryanna
26. říj 2010

inak čítala som že napr sklenka HAMI zeleninová obsahuje len polovičnú dávku zeleniny denne ktorú by mali deti prijať....lebo v tej sklenke je percento zeleniny minimálne zvyšok sú iné veci...takže aj preto som za domácu stravu

gabika7706
26. říj 2010

@maryanna vzdy je lepsia cerstvo navarena domaca strava ako sklenky 🙂

maryanna
26. říj 2010

@gabika7706 áno áno, ja dokonca vždy ak sa dá varím v ten daný deň, abybola čo najčerstvješia🙂

p69majka
26. říj 2010

@sussanah ďakujem, pozriem v tej dmke. No ja najradšej doma varím, však som na materskej a nieje to žiadna veda navariť malej na dva dni. Filipko je väčšinou škôlke a tak doma nemusím zase toľko vyvárať pre nás s mužom. Malá cez deň pekne spinká, tak sa mi dá uvariť v pohode. Zeleninku mám z vlastnej záhradky, iba brokolicu som doteraz musela kupovať. 🙂 aj králika sme mali domáceho. My toitž chováme s mužom zajačiky.

p69majka
26. říj 2010

@kablika aj my máme Sárku, ale má 6 mes a 1 týždeň, no ona má bračeka 5-ročné Filipka. 🙂 Kedy ste sa narodili? Sárka je 16.apríla.

gabika7706
27. říj 2010

@maryanna ja som zvyknuta pre nas varit na kazdy den cerstve, takze pre Martina to je samozrejme a o chvilocku uz bude s malym obmedzenim jest to, co my, takze o robotu menej 🙂

zelvatko
27. říj 2010

@yellowbanna jj, olivový olej to jsem taky slyšela. já ho dřív nepřidávala, až včera.. a hned to dostalo jinou chut, baštila jak šílená 😀 😵
víš co mě řekla ze začátku ještě sestřička, že mám přidat vodu..aby to mělo konzistenci spíš polévky, aby si na to mimísci zvykli.. tak jsem to párkrát udělala a pak už to šlo samo..
Já z toho ze začátku byla hooodně rozčarovaná, myslela jsem si, že to půjde lehčeji.. ale zvládli jsme to a teď papáme až na výjimky krásně!! pevné nervy 😉 🙂

yellowbanna
27. říj 2010

ad olivovy olej...dneska jsem ho zapomnela dat, ale jako by se nic nedelo, malej bastil...pak jsem si vzpomnela, kdyz byl uz v pulce, tak jsem tam trochu prikapla a najednou mu to jelo jeste vic, takze na te chuti neco bude 😉 vcera jsem vubec neuspela se sklenickovou cuketou s bramborem a ani se nedivim, fakt to chutnalo jako nic ☹ i kdyz jsem do toho pridala domaci mrkvicku...takze dneska probehla cuketa s bramborem domaci + mrkvicka ze sklenicky a olizoval se az za usima... to jsou veci 😀

sussanah
27. říj 2010

@zelvatko myslim, ze vy byste uz mohli zkusit misto oliv oleje uz i trochu masla 🙂 Obzvlaste na brambory a mrkev, to udela s chuti vylozene zazrak. Treba zkusit podusit mrkev na masle s trochou vody. Nas maly to uplne miloval. Maslem teda myslim to klasicke obyc maslo. Ja osobne totiz k margarinum nemam moc duveru

maryanna
27. říj 2010

k tým olejom, je dobré aj striedať, nie len olivový, ale aj slnečnicový, repkový a podobne
ak sú oleje lisované za studena napr panenský je škoda ich dať do varenia takže až hotový príkrm treba pokvapkať, a normálne oleje do varenia normálne

zelvatko
27. říj 2010

@sussanah já jsem to někde četla, že se má přidávat později ten oliv.olej nebo máslo a já na to popravdě zapomněla, protože papkala dobře.. obyč. máslo doma používáme hodně, takže zítra jí zkusím udělat kaši s máslem a uvidíme 🙂

jooo cuketa nic moc.. já mám v mražáku udělanou cuketu a vůbec to nechce.. ale zkusím to s tím máslem zítra.. snad to bude lepší..

sussanah
27. říj 2010

@zelvatko ono ty tuky nejsou ani tak o chuti, ale hlavne proto, ze se v tucich rozpousteji nektere vitaminy, tj. dite je lepe zpracuje. Takze urcite pridavat pravidelne do kazdeho zeleninoveho jidla trosku 🙂