Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon ja som tiez tie instantne kupila ale nie tam pri detskych veciach ale tam pri mukach...

kaja73
13. pro 2010

@zuzkat1 Zuzi v Dm ku maju super kaše od Alnatury-čiste obilne bez cukru a inych primesi.Stači dat do vody alebo ,mlieka či ovocia.VYborene chutia v ryžovom mlieku-ked nechceš dat kravske.Aj to dostat v DM.Vhodne je to natur-to už tvoja mala može.Pšenova-prosova ta je bez lepku a potom maju ovsene,ale aj ine.

andelka
13. pro 2010

@zuzkat1 my máme olovrant taky o 4 hod, zatím samotné pyré. 6x? No my dnes taky 6x 😒 Jinak tak 2-3x, takže dneska jsem celkem KO. Ale musím si zvykat - až přijdou zoubky....

zuzkat1
13. pro 2010

@andelka zubkom sa zbytocne pripisuju zasluhy ktore nie vzdy maju... moja ma 6 zubov a vobec neviem ako sa nam podarili... netusim kedy vysli , vobec ju to nebolelo... no moja dnes len 3x ale o 5tej sme uz mali rano🙂 ale 6 je taky bezny priemer... su noci ked sa zobudi aj kazdu hodinu...

zuzkat1
13. pro 2010

@kaja73 podla mna je prave zbytocne kupovat tie drahe kase akoze vyslovene pre deti...ved obsahuju to iste co tieto z kauflandu co mam... a ja take ze ryzove mlieko nie🙂 to mi pride dost blee🙂 ani sojove a podobne hovadinky🙂 to dam radsej vodu... ved soja a ryza sa podojit neda..tak ake mlieko? to len tak nazvu a bohvie co to je🙂

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 ano, tie myslim... pri cukre ci vlockach su.. ja tiez nejdem podporovat komerciu typu nestle - hlavne ked tam je susene mlieko a mojej na MM to netreba.. o cukre a spol ani nehovorim... a kedze jej tie kase nedavam kazdy den, zdaju sa mi aj drahe, kedze ich treba do 3t spotrebovat... a tieto naozajstne obilninove nie

tvoja je podobny papkac ako moja, co som si vsimla.. kedy si zacala davat 3ti prikrm? ja zatial obed a olovrant

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 ja tie kase robim s vodou a oridavam bud postruhane ovocie alebo trochu vyzivy a mala sa nevie dojest 🙂 ale nedavam kazdy den

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon moja posledne dni na obed ani pusu neotvori a jogurt co bolo doteraz jedine co zjedla polku kelimku tak zje 3 lyzicky... este mi akotak spapa banan... a ovocie trosku aj ine... tak som zvedava na tie kase🙂

kaja73
13. pro 2010

@zuzkat1 V podtate mas pravdu,ale mne prave Alnatura velmi vyhovuje,inak aj v zdravej vyžive maju velky vyber instantnych kaši fakt rozne-spaldova,psenova,ryžova,kukurična,ovsena atd.Tam kupujem spaldovu.To ryžove obsahuje vodu a ryžu-akysi vyvar z nej.Vo vode tie kaše bohvieaku chut nemaju.v tom ryžaku je to mnamka aj ked samotne ryžove mlieko my moc nechuti,tu je fajn.Moj nemože to kravske mlieko a neocate už neviem kolko budeme mat a toto krpatemu chuti.Maju aj s calciom ,to može od roku.Ved niečo pit treba-myslim okrem vody,take podobne mlieku.Hlavne v noci a skoro rano .

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 syr môžeš v pohode...nastrúhať do jedla, na omáčku, do cestovín..alebo len tak do ruky tvrdý tučný syr....
zapekané áno..ja som robila tak že som rozmiešala aj žltko a poliala......
a áno kravské mlieko na tepelnú úpravu teda do varenia, zahusťovanie a podobne môžeš🙂
no a kaše, ja som ju raz robila z KM ale som tú kašu nezalievala horúcou ale rovno varila ako krupicu na plameni...chvíľku povarila a tak.....nechcela som dávať také surové mlieko ešte, až po roku......

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon no par dni je tomu co davam aj treti... 17ho bude mat 11 mesiacov tak som si povedala ze je nacase🙂

zuzkat1
13. pro 2010

@maryanna no ale ked prevaris to mlieko to sa rata ako surove? a este prosim ta🙂 mozem jej uz na oleji varit? napr masko oprazit na oleji a tak....alebo porik na oleji a na to masko... nech to uz ma nejaku chut... a uz je dost stara a vsade pisu ze od roka ma jest to co my a ona stale len take o nicom jedla, lebo moc ani papat nechce tak sa bojim experimentovat

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 moja obed zje kedy ako ale olovrant celkom aj hej...asi aj preto, ze ma MM 13.30 a olovrant az okolo 17tej a medzitym sme von, tak vyhladne 🙂)

zuzkat1
13. pro 2010

@kaja73 ked musis tak musis... to je ina situacia...keby nemohla aj ja hladam alternativy...

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon moja sa koji kazdu hodinu a ja ju musim kojit pred jedlom asi 10 minut inak nezje vobec nic☹

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 no ja ju naschval pred jedlom nekojim, lebo to zas kvoli tomu by nic nezjedla 🙂)
len neviem ako bude davat desiatu, ked ju kojim pred spanim cca 10.00 a pritom zaspi..

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 áno , na oleji orestovať trochu cibuľky m na to nejakú zeleninku opražiť, zaliať dusiť, protom napr zahustiť mliekom so škrobom, a máš napr cuketový prívarok, alebo čokoľvek......
ja napr na oleji opražím cibuľku , pridám mrazenú zeleninu s opláchnutou ryžou a mesom, opražím zalejem vodou a necháv uvariťm dám bazalku a mám rizoto pr emalého.....
no veď vravím že preto kravské len do varenia dávam..že nie priamo z krabice na pitie a tak

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 a pokojne aj bylinky môžeš ako bazalka, vňať, rasca, tymián, majoránka tuším......

cicimon
13. pro 2010

@maryanna a restovat na cibulke sa odkedy moze?

zuzkat1
13. pro 2010

@maryanna no hej nie priamo z krabice ale tak myslim ze ked prevarim a takym prevarenym zalem tu instantnu kasu🙂 to sa da? alebo este radsej nie? super tak jej zacnem take varit... uz mala rascu aj petrzlenovu vnat..ale to ostatne este nie....

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon cibula neviem tusim az po roku ale na poriku po 10tom mesiaci... ja som por dala ked mala 8 ale to len uvareny vo vode...

zuzkat1
13. pro 2010

@cicimon no ja ked dojdeme z vychadzky tak ona by nic nezjedla len mm... to ju nakojim a ked nezaspi tak po takej 15minutach dam aj jest... ak zaspi tak je az potom ked sa zobudi...

andelka
13. pro 2010

@zuzkat1 no to bych byla ráda, kdybychom ani nevěděli o zoubkách - ale nepředpokládám to 😅
Jinak rýžové mléko jsem nezkoušela, ale sojové piju já - čokoládové z DM a to mi chutná. Mám i ovesné v prášku - měla jsem jednu dobu podezření na alergii na mléko (u mě), tak jsem hledala alternativy a jako zpestření mi zůstaly, i když alergii se nepotvrdila. Ale i tak jsem opatrná u malého, protože ji v rodině máme.
Já jsem zas slyšela/četla že na začátek jsou lepší kaše pro děti (krupičky), později se můžou dávat jakékoliv obyčejné.

maryanna
13. pro 2010

@zuzkat1 hej tak som myslela ako píšeš že uvariť a zaliať...
na cibuľke môžeš od 10teho, je to ako pór...
@cicimon od 10teho, ale ja som začala trošku neskôr

jankajurkova
13. pro 2010

ahojte, ja mám zasa iný problém.. Môj miláčik by stále len papal. Každú chvílu si pýta mňam.... Mne sa zdá, že to je vela- na to, že má 8. mesiacov. A váži 10, 45 kg !!! Dávam aj viac čajíku, no aj tak len mňam, mňam...

zuzkat1
13. pro 2010

@jankajurkova 🙂 to musi byt zlate🙂 to ja nepoznam🙂 moja ma 11 mesiacov a ma 8,5 kila😀

zuzkat1
13. pro 2010

@maryanna ja som v tej tabulke na kojeni.net nasla ze por od 8meho a cibula od roka.. tak preto som tak pisala aj tak davala a malej chuti por... to je asi jedine co mozem povedat ze ma rada zo zeleniny🙂

@andelka tak moja ma uz 11 mesiacov tak snad moze aj takuto kasu uz🙂 ja som skor nedavala ... donedavna papala len 2x🙂

andelka
13. pro 2010

@zuzkat1 tak to jo, to už může. Já právě teď řeším, že nevím, kdy mám zařadit další příkrm. Druhý, ovocné pyré, jsem dala po 4 týdnech od zařazení zeleniny na oběd. Musím znovu prostudovat kojeni.net 😅

cicimon
13. pro 2010

@zuzkat1 kolko kg mala tvoja ked mala 8 mes?

kaja73
13. pro 2010

@jankajurkova tak to si možeme ruky podat.Moj ja taky isty.Spapa uplne všetko,s obrovskym nadšenim. 🙂 meria 86 cm a važi 12300g. 😀 je to užasne po prvom dietati ,čo mi všetko vypluvalo a dodnes je prieberčive.