Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kristufka
2. pro 2009

Ahoj, v čem dáváte mimčům pít tu vodu? Já jí dnes dala tedy poprvé - na zkoušku, malá z ní byla nadšená, i když něco vyplivla vypila toho dost, to jsem nečekala. A dřív jsem jí zkoušela (tak před 2 měs) dát čaj a ten nechtěla vůbec. My tedy máme ten nekapající hrneček

ojo
2. pro 2009

tak já dávám malýmu čaj od 1 měsíce ten fenyklový od Hipp, v létě v těch horkach jsem chtěla aby měl pitný režim...pak jsem ho nedávala, až teď mu dávam napít po obýdku 🙂 vodu taky vypije, ale nic moc 😅

aponchie, švestková šťáva nám proti zácpě pomohla, malýmu stráááášně šmakovala 😉 a i fenyklový čaj je proti zácpě 🙂

to mi připomíná, malej měl v neděli průjem, tak jsem mu dávala slabý černý čaj, v PO ráno kadil normálně a pak k večeru zase trochu řidčí kaše, včera ok a dnes to samý co v pondělí a to měl dnes na oběd mrkev s rýží (což obojí staví) 😕 😕 😕

si myslím, že za to může ten fenyklový čaj od HIPP, páč včera měl ten ovocný od HIPP...koupili jsme je v německu, kde je vše kvalitně mnohem lepší, tak zácpa nám opradu nehrozí 🙂 🙂 a ten ovocný teda, ten mu asi sama vypiju, ten je fakt mňamozní 🙂 🙂

ojo
2. pro 2009

jo a dávám to z flašky, na pití z hrnečku mi přijde malý, když ještě neumí sedět 😕 😅 a taky mám tu lahev od Aventu s tím úzkým pítkem, co neteče 🙂

matja
2. pro 2009

my dávame od začiatku (cca od 7,5 mesiaca) vodu z obyčajného pohára. Zo začiatku bola voda aj inde, párkrát sa stalo, že som musela malého prezliekať, teraz mu to už ide parádne 🙂

emanka
2. pro 2009

ja sa musím pochváliť, naša malá posledné 3 dni vypila 300ml čaju!!! Denne. A to preto, lebo začala omnoho viac "rozprávať", vykrikovať, hundrať a z toho je asi smädná, tak pije ako po nebohom 😀 😀 😀

aj my máme ten pohárik od aventu ako ojo, ale keď som jej to dala do pusy, tak to stále vytlačovala von s jazykom a pozerala na mňa ako na debila, že čo mi to dávaš???....takže stále pije z fľašky, ale veď ešte má čas... 😉

dm1
2. pro 2009

vcera sme boli na poradni a vobec nepriberame dobre. za posledny necely mesiac len cca.60-80g 😖 😖 😖 . Pritom zeleninky s masom spapa krasne tych 180g len teraz asi 2tt ked mu isli tie 4 zuby jedol menej len tak 100g. Inak kojim len vecer este nemliecnu kasu s MM ryzovu ale spapa len tak 100ml ako kedy. Ovocie davame necely tyzden a dnes spapal uz 60g jablcka. Ja vazim hlavne preto ze slabo pribera od zaciatku a podla toho vazenia vidim ze papa celkom dobre tak neviem....

poradte nieco z coho sa dobre pribera lebo doki mi kazal davat teda KRUPICU!!!!! aby pribral, do jablcka piskotu /viem ze sa nemaju ale chcela som kupit detske susienky a vo vsetkych bolo nieco co tam byt nema - med, vajce... tak som zmetena z toho/, uz aj jogurt mi kazal. Ja neviem chcela som ist presne podla odporucani ale teraz by som ich najradsej aj porusila len aby priberal ☹

este doplnam ze maly ma 7m a vazi len 6400g, pritom porodna vaha bola 3300g

aponchie
3. pro 2009

nam ani fenykl ani svestka teda 😠

evinkaa
3. pro 2009

dm1: My jsme vážili v 7-mi a půl měsících 6,430 kg, taky nic moc. Vím, jaký to je, když prcek prakticky nepřibírá, my s tím bojujeme od porodu. Nevím, co bych Ti poradila. Já jsem začala kvůli nepřibírání s příkrmy dřív, ale nekojím, jako Ty. Do ovoce dávám občas dětské sušenky, maximálně 2 (Hero Baby Prebioticum). Na večer jsem zařadila kaši asi 3 týdny po ovoci. Doufám, že se to u vás zlepší. My jdeme na vážení až 14.12., tak uvidíme. Jogurt jsem začala dávat od 8 měsíců.

ojo
3. pro 2009

dm1 a jak často ti malý papá?? podle toho co píšeš mi přijde teda, že toho moc nesní 😅 😕 😕

já už jsem to tu psala, kolik toho vypije Tomáš - ráno svačina 160 UM, sváča - tak 120 ml ovoce, oběd těch 150 zeleniny někdy i víc, odpol sváča 220ml UM a večer 220ml UM...v noci jedno kojo, ale tomu moc nedá...

ale jak si psala, lezli mu zuby, tak moc nechtěl, tak možná taky proto moc nepřibral...a jestli stále častěji kojíš, tak možná už si nevytahne dostatek mléka...😕

náš Tomáš začal přibírat hlavně díky tomu UM, měla jsem málo mlíka, taky za měsíc nic nepřibral, tak jsem na něj přešla a kojím aspoň v noci 😅

precious29
3. pro 2009

ahojte, moj malý má 6M +2t a papáme zeleninku, ovocie a kojím. Večer zje kašu, nakojím z oboch prsníkov plus vypije cca 90ml mlieka a ide spať. A príde noc a budí sa každe 3 hod, 3x v noci kojím.Čím to je, druhé deti spia celú noc. Nemáte pod. skúsenosti.Díki

pilotkaanetka
3. pro 2009

precious 29 zkus chvíli počkat jestli třeba ještě neusne spousta dětí se budí ze zvyku 🙂

anitrams
3. pro 2009

Prosim ty, ktere varite mrňouskům o info, jak vaříte bramboru. Ačkoli mám pyré hlaďoučké, malej se dáví.
Ostatní jí na 1, bez nejmenšího problému. Nepomohlo ani smíchat s brokolici ze skleničky.

ojo
3. pro 2009

anitrams, náš malej se taky z brambory dávil...tak ji nikdy nedávám samotnou...teď mám základ mrkev+brambor a k tomu měním zeleninu, nebo přidám maso, žloutek, rýži apod... 😉

aponchie
3. pro 2009

precious me prijde,ze s emusi budit zizni anebo bolesti bricho tohle vsecko mu narvat je celkem dost

lamarika
3. pro 2009

precious: Malej se mi taky budí co 3 hoďky. Jídla má ažaž, už jsem zkoušela aji kašu na noc, pak ještě dokrmit mlikem, ale za tři hoďky byl vzhůru. Myslím, že ani nemá hlad, jen si potřebuje požužlat 😉 Jinak mně malej spával asi do 4. měsíce celou noc, jen se k ránu vzbudil na kojení a chrněl dál. Od tý doby co mu začli růst zoubky se pak takhle začal budit. Ptala jsem se na to doktorky a ta říkala, že je to u dětí běžný, prý to dělá většina dětí. Vysvětlila mi to tak, že je to tím, ža se víc mele a kolikrát ho vzbudí jeho pohyb a tak. . .

ava
3. pro 2009

precious - noc, kdy by se mi vzbudil 3x bych povazovala za nadhernou. Maly se budi co hodky ci dve, rostou mu horni zoubky. Kdyz mu rostly spodni, bylo to podobne. Je to na padnuti, ale musime vydrzet! Je vzhuru i 10x a vic...

noznicky
3. pro 2009

ahojte mamicky 🙂
chcem sa vas poradit , nas malinky pokladik ma akurat 5.mesiacov , papkame nutrilon 2 Ha ...este sa neprikrmujeme , doktorka povedala ,ze staci od 6.mesiacov ..ale nutrilon 2HA , nam uz predpisala , i ked ten by mal byt od 6.mesiacov ....ale aj tak chcem skusit uz s prikrmami ....tedazacat s kasickami ...do mliecka ...ake su dobre ? ake mate skusenosti ? alebo ako ste zacali ? v akych davkach ?
alebo skusate aj obycajne mliecko s detskou krupicov ? niekde som citala , ze od pol roka to nejake maminy skusaju...
dakujem vam za radu 🙂

dm1
3. pro 2009

evinkaa tak sme na tom asi rovnako no je to des. ja som tiez prave kvoli tomu nepriberaniu zacala skor prikrmovat.

ojo myslis ze papa malo? ved 180g zeleniny s masom je dost nie? a to ma uplne huste jemu take chuti. ovocie este len zaciname tak preto malo a kasu proste moc nemusi staci mu ta 100-ka. inak ja kojim este po kazdom prikrme a mlieka mam urcite dost lebo si este aj odsavam na kasu takze viem ze je. A kolko si vytiahne neviem kedze kojim ale urcite mu to staci ked vydrzi do dalsieho papania 3hodiny. keby mal malo tak nevydrzi. ja som bola vraj taka ista isla som aj o rok neskor do skoly lebo som bola malicka velmi

inak doki povedal ze to moze byt aj tym ze vydava vela energie - cvicime vojtovku, plavame a este stale sa gula po celej izbe a musi nieco vymyslat tak mozno aj genetika aj toto...

ojo
3. pro 2009

dm1, já to myslela tak, že za celý den toho sní málo 😅 oproti teda našemu Tomášovi a to mi nepřijde, že by byl nějak extra jedlík, na 6.měsíční kontrole měl 6700g 🙂

a třeba moje kámoška měla zkušenost, že si myslela, že malý pije dost při kojení, páč pil třeba i 20min a někdy i po jídle ublinknul, ale nakonec s dr. zjistili, že vypije málo, že si prostě vypije svoji dávku a víc vypít nechce...ale měl by...a měla i problém s UM, že ji často blinkal, protože měl bříško zvyklé na menší dávku a trvalo mu, že vypil třeba těch 120ml...bylo mu přes 5měsíců...

ale třeba je to tak, jak říká dr., že má větší výdej energie 😉 vždyť přeci můžeš zajít třeba za 14dní a kontrolní převážení 😉

lamarika
3. pro 2009

Od kdy se může začít dávat třeba piškot, rohlík nebo chleba? Malej je už měsíc na příkrmech a chtěla bych mu začít dávat do ovoce piškot, ale nevím jestli už můžu nebo mám radši počkat 😨

lamarika
3. pro 2009

dm: já si myslím, že je to v pohodě. Malej mi běhěm 5. a 6. měsíce přibral jen 60dg. Doktorka mi řekla, že to vůbec nevadí, že má prostě hodně pohybu a že je důležitý,že nehubne 😉

lamarika
3. pro 2009

Ve čtyřech měsících měl 9190g a v šesti jenom 9250g

iinuska
3. pro 2009

lamarika, tak to mas pekneho cvalika.Ale je zlatucky 😀 .Mas co nosit.

klasicke piskoty az po roku, lebo obsahuju vajce.Kup nejake keksiky.Ja som teraz kupila, volaju sa Sunarka a su od ukonc. 6 mesiaca, tak malemu davam uz druhy den.Ale ja ich nedavam do ovocia, ale len tak.
Ja davam malemu zuzlat korku z chleba.Rohlik som este nedavala

lamarika
3. pro 2009

iinuska moc děkuju za radu. A ty keksíky kupuješ v normálním obchodě? Jojo, cvalda to je, ale mně to nevadí, alespoň je ho za co chytnout 😀 😀 😀

iinuska
3. pro 2009

lamarika, ja som ich kupila v dm -ke

matja
3. pro 2009

sušienky Sunarka, čo som pozerala v DM ja, obsahovali vajce, múku a cukor, napriek tomu je tam uvedené, že sú vhodné od 6 mesiacov. 😕

lamarika
3. pro 2009

Ach jo. . . 😕 Tak co za keksíky bych mu mohla přidat k ovoci?

lamarika
3. pro 2009

Malej je strašnej baštílek, samotný ovoce mu nestačí. Dnes zbaštil celej banán a za půl hoďky se dožadoval dalšího papání. . .

iinuska
3. pro 2009

Tak vraj marina kesky neobsahuju vajce

matja
3. pro 2009

iinuska, možno vajce nie, neviem, ale múku a cukor obsahujú určite, alebo sa mýlim?
lamarika a keby si mu dala teda dva druhy ovocia? Aj ja som tak dávala, keď malému viac chutilo. Alebo keby si zahustila ovocie napr. ovs. vločkami (ak už dávate lepok) alebo amarantovými perličkami? To je iba nápad, ako sa vyhnúť sušienkam alebo piškótam.