Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
21. led 2010

lily ako casto ci kolko? 😀 ja davam tak obden a kolko? co ja viem...zalezi od toho, co za jedlo to je...neviem presne to nejak odhadnut no nie vela 😅

lily1983
21. led 2010

rimmel, no kolko gramov denne..nemam davat kazdy den? boze, ja som zacala predo dvoma dnami a zvysujem davky postupne dnes mala tri kavove lyžičky rozmixovaneho kuracieho..zajtra tam mam uz pripravenu davku so styrmi, tak neviem, ci jej to mam vobec dat...to bude asi 30g..kolko gramov na jej vek mam davat? myslela som ze mam davat denne a jeden krat nahradit s natvrdo uvarenym zltkom. 😒 dakujem

lily1983
21. led 2010

a davam jej to asi do 200ml prikrmu..

rimmel
21. led 2010

aha gramov no to neviem , ja jedlo nikdy nevazim, nemam preco 😉 riad sa podla jej,, kolko zje, tolko zje a ak ti ostane tak co , vyhod 😉

lily1983
21. led 2010

a ty nedavas kazdy den masko? preco?

rimmel
21. led 2010

lebo netreba 🙂

janetty
21. led 2010

Ani ja nedavam každý deň mäso, asi 3 krát do týždňa. Neviem, mne sa zda veľa, aby každý deň jedol mäso.

erinbrock
21. led 2010

maso se ma davat 6x tydne a 1x tydne zloutek - samozrejme klidne muzes davat maso jen 2x tydne nebo 3x kdyz se ti zda 6x moc - my taky maso nejime kazdy den 🙂 zalezi na tobe a davka 20g syroveho=10g vareneho - polevkova lzice, jsem nekde cetla - myslim ze na www.kojeni.cz tam jsou zajimave tabulky... 😉

mata1976
21. led 2010

my zatial papame zeleninku v roznych kombinaciach, zajtra pridame kuracie masko. zacali sme 10.1. kedy mozme pridat dalsi chod, napr. desiatu alebo kasu na veceru???

mata1976
21. led 2010

este som zabudla, tie ktore kojite, davate mliecnu alebo nemliecnu kasu?

ockovelasky
21. led 2010

Ahojte.. Viete mi poradiť nejaký recept na tekvicu? ďakujem.. 😉

dm1
21. led 2010

mata ja davam nemliecnu a zarabam s MM + ovocie

dm1
21. led 2010

s tekvicou by som potrebovala aj ja poradit. mam v mrazaku tekvicu ale taku co sa predavala na dusicky na strasiakov mozem dat taku malemu?

ockovelasky
21. led 2010

dm1, tak to neviem, či je taká jedlá, ja som dostala od rodičov, zatiaľ som dostala len jeden návod, že uvariť alebo spariť, rozmixovať a pridať UM, ak by bola riedka tak aj zemiačik.. Ale myslela som, že tu by mal niekto aj nejaký iný recept..

aponchie
21. led 2010

vcera sem pridala dyni do normalniho vareni pred koncem a mixla nic vic neni treba s ni pripravovat proste s eto vari tak jak vsecko se vsim

lily1983
21. led 2010

erinbrock - dakujem...tak zajtra varim nove, no je pravda, ze ked som citala, ze 20 - 35g denne, tak som myslela, ze uvareneho, nebolo poznamenané v akom stave 😖
tak dobre, ze si napisala, dik 🙂

slniecko26
22. led 2010

Ahojte! Tekvicu som robila, buď len tekvica a zemiak na začiatku, a teraz pred 2 dňami som varila, zemiak, mrkvu, kuracie masko a ku koncu som pridala tekvicu a rozmixovala som to. Malo to veľmi dobrú chuť 🙂 Aponchie idem k Tebe po radu 🙂 malinká papa tie ovocné príkrmi čo si mi poradila tie so 100% ovocia a fakt jej veľmi chutia, len mi nakupili aj kombináciu kde su jahody a neviem či jej ju už môžem dať, alebo mám počkať? Neuveriteľne jej chutila kombinácia slivka-jablko!!! Dnes sme mali jablko-banan-marhula a tiež uspech 🙂

slniecko26
22. led 2010

Chcela by som sa Vás kočky opýtať ako pripravujete detičkám ryžu? Ako ju varíte, akú značku kupujete a tak. Veľmi pekne dakujem!!! 🙂

aponchie
22. led 2010

slniecko ja beru italskou ryzi parboiled pac ji jime doma takze zadnou jinou extra neberu stoji 40kc/kilo v akci 20kc/kg a varim vsecko v jednom hrnci do studene vody klidne davam a povarim a scedim kdyz s emi nechce s tim patlat..nic se tomu nestane kdyz to nejde do vrici vody.

mauska
22. led 2010

Já dělám malé sypanou basmati nebo jasmínovou většinou od Lagrisu, ale i jiné značky (obojí jíme i my) a nasypu to do vroucí vody k ostatnímu co jí vařím (maso, zelenina).

cestovatelkaandrea
22. led 2010

my kupujeme jasminovu a drobcovi chuti

zuzik28
22. led 2010

aponchie, myslím, že to tady zaznělo...může to být fakt alergie na kukuřici. Náš malej kukuřici nemůže vůbec. Jednou jsem zkusila ty kukuřičné křupky a osypal se celej jak hrom. Pak jsem omylem koupila sušenky a nepřečetla pořádně složení a bác ho...to samý (byl tam nějakej kukuřičnej škob nebo co).
Ale lepek kupodivu nedělá neplechu...začala jsem pomalinku dávat dokud ještě kojím. A bez problémů, což se celkem divím...
Třeba to bude u vás taky tak

aponchie
22. led 2010

zuzik teda fakt to me nenapadlo a to je i v tech kasich jak vidno ze? 😖

lily1983
22. led 2010

ahojte, neviete nahodou, či je v masle flora aj kravske mlieko? dakujem 🙂

ava
22. led 2010

lily - to nevim, ale Flora preci maslo neni - je to margarin - umelotina - nezivocisny tuk, ne?

lily1983
22. led 2010

no tiez som si myslela, len preverujem, ci nema niekto ine informacie, lebo chcem vyskusat chlebik s masielkom a s kravskou bielkovinou chcem este vydržať..dakujem

ava
22. led 2010

no jak teda nevim, jestli margarin je lepsi nez maslo..dost o tom pochybuju. Tak to uz je mala pokrocilyjedlik, ze bude kousat chlebik...

lily1983
22. led 2010

ne, neni, len chcem tak trosku jej dat so stredu chlebika,po malinkych kuskoch, aby len tak žvachlala, o tie aminokysleliny mi hlavne ide, DHA omega 3 ktore flora obsahuje.
a ako tak zhanam infošky teraz na nete, viem, ze je dôležite aby deti mali tuky a su velmi zdrave ale mame v rodine alergiu, nie na toto, ale mame, a tak sa bojim, aj s chlebikom sa bojim,ale už žujeme chebove kôrky, takze snad lepok bude v pohode.
a ty davas normalne maslo?

janetty
22. led 2010

lily, že obyčajné malso je lepšie. Ja tiež natieram len toto 😉 Môj tiež papa chlebík asi od 7.mes., ale to len občas, kým sa nenaučil ho papať. Už asi 3 týž. ho mame skoro stále na raňajky.

ava
22. led 2010

ja jeste nedavam lepek. Ale maslo ano - banan na masle nebo polivecku ze zeleniny s kousickem masla - ale velmi zridka, obycejne uzivam panensky oliv.olej