Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jmisa
3. led 2010

No jasně 😀 Ono je to logický, mně taky nedělá dobře jít spát s přecpaným břichem 🙂

icejane
3. led 2010

baby..ja som kupila z DM kasu prosovu a neviem vyjest z toho navodu na pripravu..kupuje ich niekto?? s cim ich zarabate?? vodou alebo mliekom??

susisus
4. led 2010

No tak sme to vyskusali! Malej naramne chuti, davam jej mrkvu a skusila som aj slivku s jablkom. Problem je, ze doteraz sa pri mlieku krutila a teraz ho uz vobec nechce... Kolko vyzivy jej mozem dat?

rimmel
4. led 2010

no jasne ze ho nechce ked jej davas jedlo takto priskoro ☹

spevacka
4. led 2010

susisus, a to prečo tak skoro? 😢 inak aj ja poznám pediatričku, ktorá nakazuje od 3.mes.ovocné šťavy 😢 viem, že kedysi to tak bolo, ale dnes?
inak, ja sa chcem len opýtať, aj my pomaly začíname papkať zeleninku a chcem poznať váš názor na to, či si myslíte, že v tomto období je lepšie kupovať už hotové príkrmy v pohárikoch (Hami a pod.), alebo normálne kupujete zeleninu v obchode? Ja sa trochu bojím, kvôli obsahu dusičnanov a pod. Domácu máme iba mrkvu a zemiačiky. Tak čo mi doporučíte?Ďakujem

meckat
4. led 2010

ja kupujem v obchode a vyrábam doma. ani v jednom ani v druhom sa podla mna nevyhnes nejakej nechcenej zložky. ale my len začíname, ale zatiaľ neplánujem kupovať hotové

luthien.k
4. led 2010

Dusičnanů se neboj, na ty jsou děti citlivé jen jako opravdu malí novorozenci, mrkni na článek: http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...
My jsme s příkrmy začali před cca 14 dny a zase rychle skončili ☹ Malej prostě nechtěl mrkev ani vidět, brambor jakbysmet, jen jsme se přiblížili se lžičkou, tak řev 🙄 Takže jsme dali pauzu a zkouším to teď pomalinku znovu, když je po tom blázinci o svátcích (návštěvy a tak). Dnes jsem dala před chvíli brokoličku, a to na svůj talíř, protože na to, co jíme my, je děsně zvědavej 😀 No a snědl tak dvě lžičky...

spevacka
4. led 2010

ved my tiež začíname, máme rovnako staré deťúrence 😀 ja len, že píšu, ako sú prísne tie detské príkrmy kontrolované a tak sa mi zdajú "čistejšie" 😖

icejane
4. led 2010

nas drobec je pekny papkac...jemu by taka zeleninka napr. od hame jedna nestacila , mozno tak tri a to je aj dost drahe..teda u vas v CR su lacnejsie ako na SR, ja si ich osobne vyrabam doma sama a aspon viem co tam dam...ja tym kupovanym velmi neverim, aj ked nejake tie vyzivky kupujem hlavne take ktore doma nevyrobim...stale si navarim viac druhov a zamrazim a potom len kazdy den nejaky iny rozmrazim 🙂

susisus
4. led 2010

Baby uz som to spominala, prikrmujem lebo mala mi uz mesiac odmietala mlieko- resp nevedela jest. Len mi povedzte kolko tej vyzivy moze za den zjest. Apropo od kedy prikmujem tak sa zda ze aj mliecko jej viac chuti!!!

rimmel
4. led 2010

spevacka byt tebou varim doma, lebo sa moze stat ze sa ti na tie sklenicky nauci a potom uz ine papat nebude chciet.

momin
4. led 2010

susisus urcite nahradit jeno jedno jidlo!! Vice ne!!
Kamaradka mela podobny problem jako vy-ale oni to meli az od 6 mesicu,ze ji mala zacla odmitat mliko ale uplne,tak hned museli najet na normalni stravu.... 😒

icejane
4. led 2010

susisus a doktorka ti na to odmietnie co povedala? tu vyzivku by som jej dala po menej a castejsie...trebarz jednu sklenku na trikrat a skusit zapit mlieckom aspon môj nazor je taky 🙂

vlastovka385
4. led 2010

Ahojte holky, nemá někdo podobný problém? Začali jsme po ukončeném 6. měsíci se zeleninou, s jídlem problém není, papá pěkně, ale máme problém se zažíváním. Před zavedením příkrmů se budil v noci tak 3krát, po zavedení zeleniny začal častěji, tak 5krát. Vypozorovala jsem, že je to bříškem, má hodně prdy, vždycky začne plakat, pak si prdne a pak někdy usne ale častěji ho musím unosit v náručí. Masakr začal před 3 dny, kdy jsem začala dávat nadrobounko pokrájené kuřecí maso, poslední noci vstávačka tak 15krát. Jinak zácpu nemá, kaká každý den, maximálně obden. Volala jsem doktorce, říkala, že teda maso zatím nemám dávat, ale že by zkusila pomalu ovoce. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jinak všechno vařím doma, kupovaný mi nevezme do pusy 😒 .

icejane
4. led 2010

vlastovka mozno nebude problem v zeleninke...ved mu ju davas na obed nie?? a co papka na veceru??

vlastovka385
4. led 2010

Icejane, večer jsem dávala rýžovou kaši kolem 18,30, spát chodí mez 19,30 a 20,00, před spaním ještě kojím. Taky jsem myslela, že to může být kaší, tak jsem zkusila nedat, ale rozdíl žádnej ☹ .

momin
4. led 2010

vlastovka385 a zoubky mate?

vlastovka385
4. led 2010

Momin, ještě nic, občas ho to trápí, ale ještě nic nevylezlo. To zhoršení spaní mám fakt odpozorovaný, shoduje se to přesně se začátkem příkrmů.

icejane
4. led 2010

vlastovka ja svojemu stale ste mixujem vsetko..ale mi takto zle spime uz asi dva mesiace a este sme neprisli na pricinu...tak sa trapime kazdu noc aj 10 krat a tiez plackame..nam idu teraz zubky tak mozno to je aj z toho uvidime ako bude dalej...a nejake kvapky na brusko davas?

vlastovka385
4. led 2010

Dávám, žijeme v Rakousku a lékárnice mi tady doporučila kapky Babynos, prý jsou účinné, no já nevím, nějaké zlepšení jsem nepozorovala. Manžel mi v pátek přiveze Sab Simplex, tak to zkusíme s ním.

Jinak taky mixuju do hladka, aby ho nedráždily kousky, už fakt nevím....

icejane
4. led 2010

vlastovka som ti pisala do inej temy.. aby sme nepisali v dvoch o tej istej veci ok??

sunea
4. led 2010

Ahoj holky, ja mam len taku hlupu otazku... dokedy davat mliecko flaskou? Ciastocne kojim plus UM (od narodenia), v poslednom case cez den prevaha UM, v noci kojenie (cez den kojit nechce, vsetko je zaujimavejsie, nez ceciky...). Zvykam ho na pitie z poharika, zatial nic moc, ale mame este cas. Dokedy ale babo pije mliecko (ktore vlastne nahradza jednotlive chody jedla) z flasky s cumlom? Kym sa nenauci same pit z poharika? Prepacte, je to asi hlupa otazka, ale som matka-amater...vopred dakujem za odpoved.

icejane
4. led 2010

sunea mi tiez papkame UM od 3 mesiaca ale este aj kojime..cez den malo..lebo ako pises vsetko je zaujimave a on sa mi ceckou stale otaca ... ja som este neuvazovala nad pitim z pohara...podla mna je to skoro, ale som zvedava aj na ine nazory

zuzik28
4. led 2010

rimmel, koupila jsem avokádo jak jsi doporučovala...teď mám jen asi blbou otázku. Taky ho mám dusit jako všechno ovoce nebo dát jen tak za syrova? Díky

miluska.h
4. led 2010

ahojte 🙂 mam otazocku....nas maly ma uz 8 a pol mesiaca a nechce mi papat nic, len rozmixovane uplne na kasu, vacsinou kupovane... kedy mu mozem zacat davat kusky? uz som to skusala, ale on sa mi drhne a napina ho z toho... napriklad pri bananiku...

inak malemu uz tri mesiace idu zubky a stale nie su prerezane...asi tak od 6.mesiaca do konca 7. mi uplne odmietal prikrmy, spapal jednu, dve lyzicky a viac som do neho nedostala... a to len kupovane, lebo to co som mu navarila, nechcel vobec... posledny mesiac sa to zlepsilo, spapa mi na obed 125 gramovu hami vyzivu a na olovrant 100 gramovu ovocnu vyzivu s rozdrvenymi detskymi susienkami.

este som sa chcela spytat... kasu davate lyzickou alebo z flase? a kedy? pred kupanim alebo po kupani?

dankolucka
4. led 2010

ahojte mamicky, mam niekolko otazok. Moja mala ma 7 mesiacov a papame prikrmy od konca 6. mesiaca a popritom stale kojim. Obed zje bez vacsich problemov, ale nikdy viac ako 80-100 ml. Niekedy si este pyta mliecko hned, niekedy ju dokojim neskor. Mam sa jej snazit nukat viac prikrmu na obed alebo je to zatial v pohode? A odkedy davate pecivo a ake? Ja totiz nejem biele pecivo len celozrnne, ale to sa mi nezda vhodne. Dakujem za odpovede.

rimmel
4. led 2010

ja som mu ako 8 mesacnemu davala celozrnne a v pohode 😉 a to davas papat iba raz denne? ja som v tom veku uz davala 2-3krat ale to zavisi od apetitu dietata, moj je papkac a tiez ako ty som stale a stale kojim medzitym. a 80-100 sa mi zda oK i ked ja to nikdy nevazim, davam kolko spapa..prestanem krmit az ked zatvara pusinku atd.

nikollette
4. led 2010

Dankolucka, lepok čiže pečivo sa podľa najnovších výskumov odporúča zavádzať u kojených detí čím skor. T.j okolo 6-7mesiaca. Nakolko MM, chráni detský organizmus. U nekojených stačí neskôr. 8-10mesiac života.
Podla mna je to s tým jedením príkrmu v pohode. Moj má 10,5 mesaica a zje tak okolo 100ml príkrmu, ked mu chutí tak spapá aj viac 180, ale to nie vždy. Nenúť ju nasilu, ponuknuť jej môžeš, ale ked nechce, nenútila by som ju 😉

slniecko26
4. led 2010

Ahojte 🙂 mohla by ste mi poradiť, moja malá asi posledné 3 dni nespapa veľa príkrmu, predtým sme s tým problém nikdy nemali, chutilo jej veľmi! Môžu byť príčinou zúbky? 2 zúbky nám vyšli 6.12. (spodné) môžu byť na rade horné zúbky? Som sa jej snažila pozreť ďasienka ale veľmi si to nechcela dať, takže som nič nevidela ani necítila. No a stále máme problém s ovocím to jej vôbec nechutí ☹ spapa mi len banánik aj to len pár lyžičiek. Papáme zeleninu, masko, ovocie. Môžem jej už zaradiť niečo iné? Čo ste Vašim drobcom v jej mesiacoch dávali vy? Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede!!!! 🙂

dankolucka
4. led 2010

WOW ake ste rychle 🙂 dakujem. Rimmel zabudla som davam uz aj ovocie, tak asi tyzden a to je potvorke chuti. Mnozstvo, ktore spapa viem lebo jej uvarenu stravu prelejem do flasticky a vidim mnozstvo zhruba, ale papame lyzickou. Nikol dakujem tiez za odpoved.