Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

smajlik
11. srp 2009

sloto: v tom případě bych neřešila, vím o kakání své, Simonka se celé 2 měsíce nevyprázdnila jinak než přes rektální rourku za mohutného řevu (nevyvinuté břišní svaly). Jestli chceš ale mimískovi pomoct, začni přidávat do jídla mokka lžičku oleje - nám porodní asistentka radila dávat i do kupovaných příkrmů od doby co sní tu malou skleničku celou. Někdo používá extra panenský olivový, já mám brusnicový (hodně omega 3 a 6). Neboj se, průjem mít nebude, ale pomůže to 🙂

sloto
11. srp 2009

ďakujem ti, vyskúšam teda....snáď pomôže

kika22
11. srp 2009

Ahojte, neviem či ste mala niektorá problém so začatím zel. príkrmov. Malému som po ukončených 6 mes. skúsila dať mrkvu, potom cukinu a zemiak no nejak mu to neberie...buď mi to vypluje alebo ho napne...stále ho kojím dokonca mi odmieta aj vodu alebo čaj. Neviete nejakú fintu?

holly1
12. srp 2009

ahoj, nemám čas hledat, prosím poraďte někdo - dcera konečně začala pít z hrnečku, má 9 měsíců. Kojím, ale nevím, kolik jiných tekutin - voda, čaj - má denně vypít. Zatím jsem to moc neřešila, vzhledem ke kojení a hlavně předtím pít vodu nechtěla. díky

hava77
12. srp 2009

ahojte chcem sa spytat ked som zemiacik popucila a dala tam trosku nutrilonu na zriedenie, ci to mozem odlozit do chladnicky na zajtra alebo radsej nie? a este sa chcem spytat na mnozstvo spapkanej zeleniny. keby som to mala porovnat tak maly zje viac ako ten maly poharik od hippu. nie je to vela ked len zaciname? strasne mu chuti, ani nevypluva len place ked mu uz nechcem dat 😅

saska.t
12. srp 2009

holly kolko vypije tolko daj netreba obmedzovat vzdy bude uprednostnovat MM pred ostatnym pitim samozrejme ak nebudes davat sladke veci 😉

hava - UM sa uz nesmie druhy krat ohrievat takze nabuduce odlozit iba zemiacik a mliecko pridat az ked idete papat, kludne mu daj kolko zvladne kedze zacinate obmedz to na tych 150 g aby ho nebolelo brusko a potom mozte hravo prejst na plnu davku co je okolo 200g 😉

holly1
12. srp 2009

saska, díky. A mám dávat vždy po příkrmu nebo i jinak během dne?

saska.t
12. srp 2009

holly-ponukaj kolko sa da len nie sladke 😉 ona si sama povie kedy staci... 🙂

mikulka
13. srp 2009

holly, dávej po každém příkrmu, ale nejdříve za 15 min. Kolik vypije nech na ni, Zatím se to učí.
Teoreticky při kojení 2x denně má vypít 200 ml tekutin.

hava, pokud je tam nutrilon, nelze to skladovat do druhého dne. Ten s emusí sníst hned. J8 to udělala a malý zvracel celý dne, tak pozor na to! UM nelze skladovat, ač je třeba v pudinku ři br. kaši.

caly8
13. srp 2009

ahojte 🙂

máme presne taký istý problém ako kika...mamičky čo vy na to? ja tiež en kojím vodu ani čaj nedávam..

dzina
14. srp 2009

ahojte, super téma , dnes sme druhý deň pokračovali s mrkvičkou, takže budem naberať inšpirácie,len dúfam,že sa m itu podarí častejšie dostať ako doteraz,...
inak ak by sa tu našla maminka ktorá má bejby v "našom " veku nech sa ohlási 😉 🙂

hava77
14. srp 2009

kocky ahojte, dik za radu 🙂 ....chcem sa spytat co ste davcali po zemiaciku? co detickam najviac chutilo?
neviem ci mam dat brokolicu, alebo cuketu alebo co je najlepsie. dnes som citala v jednej knizke ze po 10 dnoch zeleniny sa moze pridat kuracie masko? nie je to skoro?....nejak sa mi to nezda....

andykov
14. srp 2009

hava, já dávala teď 6dní mrkvičku, 1den brambrou a teď 3dny bramboru s mrkví a zítra dsotane asi brokolici a tu bude mít na 2x a pak už bych možná dala to kuřecí maso.. Nebo nemám? Co myslíte ostatní? Jinak, když už máme za sebou 10dní s příkrmama, kdybych mohla začít s kašíčkou? Mně se teď malá v noci často budí ☹

andykov
14. srp 2009

jinak, holky, kdy se považuje příkrm za jedno nahrazený mlíčko? Kolik tak asi musí sníst? Dnes snědla asi 60gl a dokrmovala jsem mlíčkem a dala jen 70ml.

sloto
14. srp 2009

ahojte no nas problem so stolicou stale trva. ja to nechapem! malej nedavam ani mrkvu, ani ryzu...varim jej prevazne z cukety, karfiolu, brokolice a zemiakov s maskom. doobeda papame jablckovu alebo marhulkovu vyzivu. a malu strasne zapeka. vcera vecer tlacila asi 5 minut a vytlacila jeden bobcek uplne tvdy, dnes rano zase vytlacila bobec a teraz tiez. vzdy s hroznym revom.myslim si ze ju to kakanie aj velmi boli, lebo ta stolica mi pride ze je aj moc hruba - chudiatko.
poradte co robit? kupila som jej od hipp slivkovu stavu - ale mam problem do nej dostat ine tekutiny ako materske mlieko. vobec nechce pit. skusala som jej to dat lyzickou zriedene s vodou. no ale skoro vsetko mi vyplula. kupila som aj od nestle slivkovu kasu nemliecnu. len neviem ci jej to mozem dat, lebo tam pisu od ukonceneho 6teho mesiaca a hlavne neviem ako jej to zarobit, ci s mojim MM? ako by ste to urobili?a myslite ze jej to mozem dat, ked ma ukonceny 6ty az za tyzden?boze strasne mi jej je luto, neviem ako jej mam pomoct....

mirocka2000
14. srp 2009

skusila si probiotika mam pomahaju velmi...davam preventivne a dobre je 🙂 a tu kasu zarob s MM a jeden týžden hore dole...možeš dat aj ked je od 6 mesiaca🙂len aby pomahla a skus aj teplu prevarenu vodicku napr.rano na lacno lýžickou🙂

monika77
14. srp 2009

maminy ak sa vám chce napíšte čo dávate detičkám papať a kedy

ja keďže od 4. mesiaca aj dokrmujem, začala som dávať od 5. mesiaca zeleninku
zajtra má drobec 6. mesiacov takže olovrant pribudne ovocko
inak doteraz som dávala aj kašičku na večer, nemliečnu Sunar
od zajtra by som rada dávala kašičku nočnú Sunárku s príchuťou banána

v 6. mesiaci by sme mali už pridať aj mäsko, však? a čo k tomu ryža a také, lebo som pozerala na tie pohárčeky neviem či Hipp či Hami, boli od 4-5 mesiaca aj ryža, kukurica .....

jituskak
14. srp 2009

můžu se vás zeptat? máme na zahrádce 100% bio zeleninu a tak si ríkám, že to navařím už teď a zamrazím, není to blbist? nezkazí se to tím mrazem? nemám s tím žádnou zkušenost a zatím se vtom docela plácám🙂

monika77
14. srp 2009

jituskak ja som čítala v rôznych článkoch o príkrmoch, vraj môže byť v zime mrazená zeleninka

meri
14. srp 2009

Ahojky,
Dzina, pozri stranky kojeni.net, jsou tam tabulky, co se může jíst
Jituskak, ja jsem si namrazila kašičku z mrkve, cuketu i květák do kostek na led, no nevím, jak dlouho se to může skladovat.
Dnes je to měsíc, co dokrmuju, zatím ještě nedokáže sníst ani celou malou skleničku.
Andykov, myslím, že plná dávka je 150-200g.
Ja chci teprve zítra začít s masíčkem. Za jak dlouho od první lžičky jste ho zkoušely?
A kdy začít s ovocem? Už bych taky mohla? Nebo mám ještě počkat až dokáže sníst víc k obědu?

caly8
14. srp 2009

hmm ☹ nikto nám neporadí? mamičky určite máte skúsenosť prosíme 🙂

jituskak
14. srp 2009

tak to asi udělám, dik🙂 si říkám, že dokud je třeba mrkvička štavnatá a čerstvá.

monika77
14. srp 2009

holky toto je celkom dobrý link, prečítajte si, možno tám nájdete to svoje

http://www.bedekerzdravia.sk/new/?main=article&...

meri
14. srp 2009

Caly8, mně taky moc nepapa. Už jsem včera naběhla na stranky kojeni.net a tam jsem v diskusi zjistila, že je hodně maminek se stejným problémem. Zkus se podívat. Chce to trpělivost, zkoušet a nenutit když nechce.
Mně vůbec nechce brambory, zkoušela jsem je i zamaskovat, skleničkové o domáci, no hned je vyplivne.
Z ostatního tak pár lžiček, a to už měsíc přikrmuji. Zatím největší uspěch měla skleničková brokolice od Hami.
Někdo to zkouší dávat na dudlík, aby to mimi snědlo...

monika77
14. srp 2009

caly8 a meri

tiež máme problém s papaním ... jediné čo mu chutilo je mrkvička a jeden jedinký krát spapal cuketu bez problémov ... ostatné veľké trápenie, neviem ani ja nijakú fintu, snažím sa do neho dostať aspoň5-10 lyžičiek

my zajtra začíname už s ovockom, tak dúfam, že to mu bude šmakovať

ozaj maminy a neviete mi povedať, či je lepšie dávať na noc mliečnu či nemliečnu kašu???

susanh
14. srp 2009

Kika a Caly, mne Natalka tiez nechcela papavat prikrmy. Domace nechcela vobec, potom obcas zjedla kupovane. Pre nu bolo jedlo nutne zlo a nie radost. Teraz ma skoro 3 roky a nic poriadne nema rada. Kazdy den bojujeme aby aspon nieco zjedla. Keby sa to dalo vratit spat, vobec by som ju v tych 6 mesiacoch nenutila do prikrmov a neskor do jogurtov a pod,.. pockala by som na to ked sama bude mat zaujem. Myslim ze aj kvoli tomu ma stale problemy (teda skor ja, nie ona 🙂 ) s tym ze nic nechce jest. Asi sim v nej od malicka vyvolala odpor k jedlu ked som ju nutila. A tiez nikdy nechcela pit, dokonca aj MM som musela od 3 do 6 mesiacov odsavat, nechcela tahat odo mna. Potom pila UM. Takze nenutte deticky, mozno o par tyzdnov sa to zmeni. To je moj nazor, mozno nie je spravny. Teraz mam druhe babo a pekne papa od zaciatku tak sa vytesujem 🙂 .

sloto
15. srp 2009

mirocka2000 - ano probiotika uzivame BioGaja, uz asi mesiac a pol ale na nas to podla mna nijak zvlast neucinkuje. no dnes rano som jej skusila dat z tej slivkovej stavy, zriedila som to s vodou, tak uvidime ci to bude mat nejaky ucinok. pchala som to do malej lyzickou ale aj tak mi viac ako polku povypluva. nechce mi vobec pit tekutiny okrem MM - podla mna v tom je hlavny problem. a tu kasu by si davala na vecer?

evinkaa
15. srp 2009

Holky, to jsem ráda, že nejsem sama na to, že malá nechce jíst příkrmy. Zatím to teda zkoušíme 14 dní. Mrkev i brokolice malé chutnala, ale teď jsme zkusili brambory a je to hrůza. Zkusila jsem jí je dnes dát do mrkve, fakt jen trošičku, a začala mi všechno prskat ven. Už jsem na to neměla nervy. Byla jsem od mrkve od hlavy k patě... ☹ A to mi už i baštila 70 g zeleninky k obědu, teď asi 3 dny jen tak jednu, dvě lžičky a letí to ven. Nevím, co se stalo. Ale doufám tedy, že se to zlepší. 😉

susanh
15. srp 2009

Evinkaa, moja Natalka za cely doterajsi zivot zjedla dokopy asi 3 zemiaky 🙂 . Neznasa ani pyre, co vsetky deti baštia.

terezaz
15. srp 2009

Ahoj jsem tu nová, jmenuji se Terka a je mi skoro 30, mám krásnou skoro půl roční dcerku Stellu a se svojím přítelem žijeme v BB. Přistěhovala jsem se z Čech, z Prahy...omlouvám se, že píši česky, rozumím všemu, jen slovenská gramatika mi dělá problémy...tak snad to tu nebude vadit.
Jinak předevčírem jsem malé začala dávat příkrmy, asi bude žravá 😉 dnes spořádala 42gr. brambory a vůbec ji to teda nedělalo problémy. Spíš jsem se chtěla zeptat kolik by toho měla sníst (gr.) když ji chutná?