Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mery83
2. říj 2011

@dannaniella To malá má kaši ráda,ale dávám jí ji tak kolem páté až šesté a pak po sedmé ukládám ke spánku.Hladem se asi nebudí rostou jí tři naráz.Vždycky si pocucá a spí dál,ale budí se fakt pořád.Ať už jsou venku.

jankadudova
2. říj 2011

@daisy14 Ahoj. Rano je to ruzne. Vetsinou plus minus kolem osme a pak jdeme ven nebo spi doma, cca za tri hodiny davam obed. Ja moc na hodinky nekoukam a kdyz bych tam dala jeste svacinu - co treba? Ovocnou presnidavku ma odpoledne - tak obedva nekdy v puil druhe 😒 prave si nejsem jista zda to delam spravne. Je mu 6m a nemuze minimalne do roka zadne mlecne veci, tak se ptam🙂

daisy14
2. říj 2011

@jankadudova Někde jsem se dočetla, že v půl roce by mělo dítě mít vlastně ještě tak 5 kojení, nebo UM. My právě snídáme brzy ráno, takže do oběda by mi nevydržela 🙂 Jinak nějakou knížečku o příkrmech mám, když tak mi pošli přes IP email a já Ti to pošlu.

ined77
2. říj 2011

@jankadudova 🙂 ...my jsme měli podobný režim jídla 😉 ...ráno UM(cca 8h), pak v 11.30 masozeleninový příkrm,odpoledne bílý jogurt s ovocem(banán, jablko, hruška)(15-15.30 podle vzbuzení),večer UM s kaší, v noci UM.teď jsem nově přidala dopolední svačinku...po spánku v cca 10h dávám asi 100g mixlého ovoce a na obídku to poznat není 😅 😉 .zbaští normální porci jako bez svačinky, akorát není tolik hladová 😉 .jinak malé to taky stačilo, ale přidáním toho jogurtu i když s ovocem mi tam chyběla trocha ovoce navíc 😉 .ale my jsme starší, o chlup 🙂 .
a gratulujeme k půlročku! 🙂

@dannaniella 🙂 ..chlebík s máslem???to ti prcek pokouše? 😕 🙂 já vím jaký byl chleba s něčím boj u staršího...malý ho jaktakž jedl snad až v tak 15ti měsících 😅 .

ined77
2. říj 2011

@mery83 🙂 ...já jsem tohle měla se synkem, ten se budil takhle od nějakých 4m snad až skoro do 18m ☹ .pak to bylo o chlup lepší...nezbývá než vydržet 😅 .ještě tak zkusit nějaké homeopatika..nám to teda nějak výrazně nepomohlo, ale některým ano 😉 .

jankadudova
2. říj 2011

@daisy14
@ined77 Moc dekuju za rady i povzbuzeni. S Maxikem je to kazdy den trosku jinak. Je sice velky a trochu klame telem, ale neni zadny extra jedlik. Vcera vypil bez problemu 160ml UM odpoledne a dnes bojkotuje mleko prakticky od rana. Nechce. Co nadelam. Takze nejaky pravidlo v jidelnicku nevymyslim. Jen je toho draheho UM skoda, kdyz to potom vylevam🙂 Do jednoho roku - minimalne, nesmi kvuli alergii mlecne vyrobky, takze budeme na prikrmech, nemlecnych kasich a ovoci 😒

jankadudova
2. říj 2011

@daisy14 Dekuju, posilam🙂

lucy222
2. říj 2011

Ahojda,
mám dotaz - komu dítka nejedí bílý jogurt - jak to řešíte?
@imzadi Tobě ho malej baští bílej?
Malá ani náhodou 😅 Tak jsem zkoušela různé druhy bílého a nic...pak jsem míchala ovocnou přesnídávku a jogurt, ale jakmile to bylo trochu nakyslé po jogurtu, tak zase neee...no, tak jsem dala dnes holandii borůvkovou a papala krásně...nerozmíchala jsem ji úplně, ale jen aby to chytlo barvu a trochu chutě a jak jí to šmakovalo...Teď asi budu pomalu ubírat té "příchutě"...Jak to řešíte vy?
Díky.
Jinak u nás posun malý - stále jí málo 😅

ivanka85
3. říj 2011

@lucy222 a co tak skusit primiesat domaci lekvar?trosku ho osladi a nasmu to velmi chutilo

knedluska
3. říj 2011

@lucy222 - mě malá taky napřed jogurt nechtěla, dělala u toho ksichtíky. Tak jí do toho teď rozdrobím tu dětskou sušenku a dám trochu banánu a jak si mlaská. 🙂

knedluska
3. říj 2011

Holky, co dáváte k obědu 8 měsíčnímu dítku? Mě už malá ty směsky jíst nechce, dělá u oběda blbiny, prská to. Tak už se jí to asi omrzelo. 😒

imzadi
3. říj 2011

@lucy222 davam activii bilou ale sladkou ...

@knedluska ted hlavne sklenicky, moje zacal taky bojkotovat 😝

knedluska
3. říj 2011

@imzadi - aha. Tak skleničku mi včera taky snědla. Právě mi dr. říkala, ať začnu jenom rozmačkávat vidličkou, ať si zvyká na kousky, ale ty skleničky jsou asi spíš mixklý ne?Nebo třeba ty od 8. měsíce ne?

imzadi
3. říj 2011

@knedluska ja se snazim drzet pravidla, ze ty sklenicky jsou dopredu o 2 mesice, takze pro 8M mimi davam ty od 6M...no a treba hipp je rozmixovany hodne, ale v hami uz kousky jsou ... ale hlavne uz tam davaji cibuli, oregano, no proste uz to zacina mit nejakou chut, takze ja ted dojedu to, co mam zamrazeno a zacnu asi varit trosku jinak...ale jak, to netusim🙂) mozna na masle trochu zpenit cibulku, na to dat maso, zeleninu, podusit a rozmackat...netusim 😅

knedluska
3. říj 2011

@imzadi - no, to mi právě řekla doktorka. Že už jí můžu podusit hovězí na cibulce a k tomu třeba rýži. No, koukala jsem na ní jak puk.... 😨

sova33
3. říj 2011

@knedluska Ahoj, Hami skleničky od 6. měsíce už kousky mají. Jinak mně už taky to moje jídlo taky moc jíst nechce 😒

imzadi
3. říj 2011

@knedluska @sova33 koukam, ze jsme na tom dost podobne 😀 jako ted bychom meli zacit delat i testoviny a tak...

jinak o vikendu ochutnal Kuba zlutej meloun a byl z neho nadsenej...jen nevim, jestli bych mu uz mohla dat i vetsi kousky...zatim jsem ho nechala jen ocucat

lukava
3. říj 2011

ahoj holky, na příkrmy je naše mimčo malinký, ale říkám si, že bych třeba udělala do zásoby z našich jablek nějaké přesnídávky, poradíte, jak na to? nemáme sklep a ráda bych to předpřipravila a zavařila. teď jsou mu skoro 3 měsíce, za další tři by se už mohlo hodit, že jo? s příkrmy se začíná tak v šesti měsících, ne? jo a do jakých skleniček dáváte? ty od hami mají tec taková divná nešroubovací víčka. možná od těch jogurtů od agroly??? to se mi zdá jako dobrá snadno uzavíratelná sklenička

knedluska
3. říj 2011

@imzadi @sova33 - jo, těstoviny mi taky dr. říkala, že už můžeme. Tak dneska dusím hovězí a bude s rýží, tak jsem zvědavá 🙂

knedluska
3. říj 2011

@lukava - já když dělala přesnídávky, tak jsem to ovoce jenom rozvařila, mixla, dala do skleniček a zavařila. Dávám do skleniček, jaké jsou. 😉

sova33
3. říj 2011

@imzadi My už dáváme těstoviny (i kuskus) a rýži. Jinak jsme měli už i hrášek, kedlubnu (tu teprve dnes poprvé), červenou čočku. Hodně teď ale dávám skleničky, protože jsme dost lítali a jedli jsme často mimo domov. Mám ještě nějaké ty malé (např. králík se zeleninou), tak k tomu třeba udělám těstoviny nebo brambor, když nestíhám vařit.
Jogurt jíme na dopolední svačinu, jíme bílé Bio jogurty se živou kutturou, min 3% tuku (zatím jsme vyzkoušeli asi tři druhy) a ty mu chutnají. Nejsou ani tak drahé a jsou to 150g, což máme jen taktak (občas by se pustil snad i do druhého kelímku 😀

ivkaj
3. říj 2011

@imzadi @knedluska @sova33 holky a nezkoušely jste dát třeba půl skleničky a k tomu dodat něco domácího? Já to tak dělám a mrňous nemá problém mi to sníst. I když je fakt, že on sní snad všechno 🙂

ivkaj
3. říj 2011

@sova33 jaké jogurty dáváš? U nás v obchodě mají jen Activii a Holandii.

sova33
3. říj 2011

@ivkaj KOusek výš jsem psala - mám ty malé skleničky, které už mu množstvím nestačí, tak je nastavuji svým (těstoviny, brambory,případně další ingredience).
Já dávám Bio od Olmy (takový zelený), Bio z Valašského Meziříčí a pak Bio Demeter (to je rakouský). Máme u nás zdravou výživu, tak je kupuju tam. Holandia je taky dobrá, Activii bych nedávala.

ined77
3. říj 2011

@jankadudova 🙂 ...tak holt pak ovoce dopoledne i odpoledne 😉 .s tou alergí je to na houby ☹ ...a mléko..ani s pár lžičkama kaše ti to maxík nevypije?já takhle ''šidila'' 😎 matýnka snad už od 9ti měsíců...také mi nechtěl mléčko pít 😝 .

jankadudova
3. říj 2011

@ined77 proste dnes nejak nechce, nevim proc. Dopo jsem do nej dostala kasi ridkou - cca 100ml mleka. Obed v poho, pak spanek a ted nechce a prska to. Sakra!!

lucy222
3. říj 2011

@ivanka85 myslíš štávu - třeba z ovoce?
@knedluska se sušenkou jsem zkoušela, to neee, banán ještě zkusím,ale vzhedem k jeho "úspěchům" jinde 😅
@imzadi tu mám doma, tak ji můžu zkusit...když mne ta activie přijde hrozně tekutá oproti Holandii apod... 😒
A k jídlu - malá nejí žádné kousky. Kousek = otrava, zavře pusinku a mám útrum... 😅 Nj, je u nás veselo. Takže my jsme na skleničkách, občas něco uvařím a doufám 🙂 no, někdy mi to projde, někdy ne - ale jednou se to naučí 😅 Holt máme prso/flaško-mila 🙂

ivkaj
3. říj 2011

@sova33 tak to jsem se asi přehlíla☹
Tak výběr jogurtů můžu jen závidět, máme tu Billu, Penny a Albert, ale výběr nic moc. Vidíš a mě Dr. říkala, začít s Activii.

sova33
3. říj 2011

@ivkaj Já nevím, ale Activie mi přijde málo tučná, ne? A je docela kyselá, ale jinak je pravda, že z těch Danone jogurtů je asi nejlepší 🙂