Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

vojtisek2007
6. únor 2009

já ohřívám ve skleněné misce tu dám do větší s vařící vodou - ohřeje se to krásně cca za 1/2hod´dky - v mikrovlnce se mi moc nechce 😝 😝 😝

mikulka
6. únor 2009

Aha, to mě taky zajímalo, jak ohříváte. Holky, a když mám dávat té ovocné šťávy na zácpu jen třeba 10 ml, tak to snad nevadí ohřát v mikrovlnce, ne? Nebo by se tím mohly ztratit vitamíny? 😕

jaannaa
6. únor 2009

vojtisek2007 - po té kaši dej ještě čajík - švagrová to tak dělala a docela to pomohlo 😉

pavlina05
6. únor 2009

mikul, já myslím že to nevadí 😉

eliotka já ohřívám také ve vodní lázni. ale když strašně spěchám, tak i v mikrovlnce. ale já teda nesnáším mikrovlnky, nikdy neodhadnu tu dobu ohřevu a většinou je to příliš horké!!!!

vojtisek2007
6. únor 2009

jaannaa - taky dávám čajík po kaši - přijde mi, že musí mít po "sladké" kaši žížu - vypije mi tak 75ml - za celý den tak 2deci

jaannaa
6. únor 2009

vojtisek2007 - tak to nevím 😔 teprve dnes jsme začali s příkrmy, tak uvidíme jak to bude pokračovat...na tu inst. kaši se taky chstám, ale nevím, zdamuž už začít nebo se muže davat po nějkaé době co se začne s příkrmy... 😔 malá se mi v noci začíná taky doce často budit...

mikulka
6. únor 2009

jana: mně dr. říkala, že se může začít klidně kaší na noc. Že to nemusí být vyloženě začít zeleninou. Klidsně kaše na noc a třeba zkusit i tu zeleninu, nebo jen kaši, to je na tobě.

pavlina05
6. únor 2009

jaannaa jj, klidně začni. My se tedy také často budíme, ale kaše to nezachrání 😒 u nás 😅

vojtisek2007
6. únor 2009

já začala s kaší hned co jsem začala s příkrmama - akorát teda mě doktorka trochu uvedla v omyl, když mi řekla, že mám začít vynecháním dopoledního kojení a místo toho dávat přesnídu nebo ovoce a malá mi pak totálně odmítala ty hnusný vařený mrkve a podobný věci v poledne....takže na radu holek koníkovek jsme dopolední příkrm zatím odbourali a najeli na polední a baštíme o sto šet - teda nejvíc brambor nejmíň mrkev

jaannaa
6. únor 2009

pavlina05 - aha 😢 tak to zítra zkusím

jaannaa
6. únor 2009

vojtišek - mě doktorka řikala ze ovoce az po 4 týdnech co začnu se zeleninou - a ovoce prý vždy odpolko 😵

vojtisek2007
6. únor 2009

no jo moje mudra se holt sekla - ale už jsme to napravili a u nás ta kaše zabírá - aspoň teda do tý jedný v noci - pak už opět kojící maraton 😲

jaannaa
6. únor 2009

no ja si do 4 měsíce vubec nemohla stežovat, Lucka usínala v 2O hod, a probudila se kolem 4 hod. na pití, a spala do 7 hod.... tedko usina stále ve 20 hod (nekdy i dřive) a už kolem 00 hod bašíme, ve 3 v 5 a pak spi do 6

jaannaa
6. únor 2009

ale začíná v noci trucovat (dnes v noci se probudila ve 3 hod. a chtela si krát, jak jsem to s ní 1,5 hod. vydrzela, dala nabaštit a o pul pate usnula a spala do 8 hod. 😕

jaannaa
6. únor 2009

btw. jinak ve dne spí 2x po půlhodině 🙄

vojtisek2007
6. únor 2009

jaannaa - u nás naprosto totožné -jako mímo spala v noci ukázkově - s přibývajícími měsíci se to zhoršilo....te´d dáme v 19.00 kaši ve 20.00 kojíme a spíme - do tý jedný a pak po dvou hodinách až do rána - ale nakojí a spí - žádný hraní nebo koukání a vydrží do 7 - 7.30 dýl nic...takže jí mám u sebe v posteli a jenom vytahuju prso... 😀

pavlina05
6. únor 2009

no tak my od 3 měsíce co 2 hod vnoci 😝

jaannaa
6. únor 2009

vojtisek - no potež! doufám že se Lůca zklidní - já ji také koem 5 hod veru do postele....ale od 7 měsíce bude strčena do sveho novoho pokojičku! nechci ji rozmazlovat... 😵 a když zabrečí tak k ní nepujdu! 🙂 ale nevim jak to dlouho vydržím ☹

jaannaa
6. únor 2009

vojtisek - ale pry to fungeje... díte prý tak 3 noci brečí a pak uz to pochopí ....... btw. jen ze zacatku pry prvni dny se k mimcu chodi, pohladi se a reke se mu dobrou noc.... 😀

jaannaa
6. únor 2009

švagrová to tak dělala ,ždy bylo malé 11 mesiců ... pry kdyby ji nelitovala, tak uz to udelá v tom 6 mesici 🙂

jaannaa
6. únor 2009

a můžu se ješte zeptat? s tou kaší zda ji dávat po koupani nebo před? .... abych ji nemusela znova umývat :--))

pavlina05
6. únor 2009

jaannaa
já dávám až po koupání, ale myslím, že před koupáním to bude lepší 😉

vojtisek2007
6. únor 2009

no my nemáme problém aby spala sama v postýlce - ale mě se nechce každý dvě hodiny vstávat a chodit pro ni a za 10 minut ji nosit zpátky - a noční kojení zatím odbourávat nechci - až by vyloženě měla prso jenom na dudlání, tak jo, to je jasný a teď pořád saje a pije, takže to asi potřebuje...a kaši dávám taky před koupáním

jitrulka
6. únor 2009

jaannaa, já začala včera a úplně se v tobě vidím. Malá se taky začala budit. ale měla i teplotu, tak nevím jestli je to od jídla nebo od zubů ☹ To uspávaní můžeš vyzkoušet, ale aby jsi nebyla zklamaná, když vám to po 3 dnech stále nepůjde. může to trvat i 14 dní. My už začli dávno a stále s tím pláčem občas trochu bojujeme. Jednoznačný kladný vysledek nemáme ☹ Já chtěla zkusit kaši až od 6. měsíce a případně odbourat i noční kojení, ale mám strach že to nepomůže 😒

kijonkova.k
6. únor 2009

Holky,já už v noci nekojím od Vánoc.Řekla jsem si dost,že přece v 10 m už nepotřebuje v noci jíst.Ani to nebylo tak hrozné,jak jsem čekala.Ale.....budí se pořád,mrška 😉 Minimálně 3x za noc stejně musím vylézt,utišit ji,dát jí napít vody...někdy se vzbudí úplně,postaví se v postýlce a řve a řva 😠 Třeba jako dneska v noci ☹
A to přitom asi od 5.týdne spala celou noc..až do 6 m.A pak to začalo. 😉

pavlina05
6. únor 2009

kijonkova.k 😉 tak to gratuluji. U nás to asi tak jednoduché nebude. Já tedy také nekojím co 2 hod, ale utěšuje, ale trvá to někdy i 30 minut a stejně za další 30 min zase křik ☹
dnes jsem dala opět kaši na dobrou noc od Hami a jak dlouho spal??? 2 hod!! Te´d jsem tam byla jej utěšovat!!

Holky, jak připravujete jablka a hrušky?? Jak dloho vaříte,
A banán rozpatláte celý?

jitrulka
6. únor 2009

Ještě mám takovej hloupej dotaz... jak vypadá stolice po prvním příkrmu. Já měla pocit, že jak jsem ji to dala, tak mi to téměř vrátila do plínky v nezměněném stavu 😲

vojtisek2007
6. únor 2009

jitrulka - tohle mi dělal první kluk s meruňkovou přesnídávkou -jak jsem ji nahoře dala, tak dole vylezla 😀

pavlina05
6. únor 2009

jitrulka ...může být. No my máme stolici o něco tužší než při plném kojení. A už je tedy cítit. Dnes po hovězím to teda už bylo jak od sarýho chlapa 😝

pavlina05
6. únor 2009

..no paráda, kaše na prd, už je zase vzhůru 😠