Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
12. zář 2011

@andelka dekuju

@jankadudova ja to chci na zahuste presnidavek, do ted jsem davala susenky od Sunaru, tak chci zmenu...a je to kvuli lepku, ten davam i v obilno mlecnych kasich...a koupila jsem bio ovesne vlocky v obchode s bio vecma...

andelka
12. zář 2011

@jankadudova jj, klasická pšenice je dost agresivní a vločky jsou i zdravější. Kupuju ve zdravé výživě Jemné ovesné vločky s klíčky. Když mi ještě malej odmítal hrudky a kousky, tak jsem je povařené rozmixovala s ovocem, když už to bral, tak jen povařila, ony ty jemné jsou menší a měkčí než ty celé vločky.

jankadudova
12. zář 2011

Dekuju obema🙂

mariana0915
12. zář 2011

@imzadi no ano ale ja to chcem sterilizovat a pak na zimu ako presnidavku 🙂 namiesto jablk by som dala tekvicu 🙂 😵

renatka100
12. zář 2011

@mariana0915 tak dávaš veľa vody, môžeš ale pridať trochu ryžovej kaše na zahustenie 🙂

mariana0915
12. zář 2011

@renatka100 hm???to asi nebolo mne že????? 😀 😀 😀 😀 😀

renatka100
12. zář 2011

@mariana0915 pisala si ze potrebujes vyzivu z tekvice a ze ked ju uvaris je riedka?

mariana0915
13. zář 2011

@renatka100 😀 😀 ano ano lenže ja ju chcem sterilizovat 🙂

millka11
13. zář 2011

Mile mamicky. Citam si vasu diskusiu, je zaujimava. Chcela by som sa spytat tych, ktore zijete v Anglicku. Mam 5 a pol mesacneho synceka, zatial sme este na materskom mlieku ale o par tyzdnov by som chcela zacat s prikrmami. Co ste davali babatkam tu v Uk? Health visitor mi povedala, ze mam zacat s Baby Rice ale mama doma mi stale hovori, ze mam zacat davat mrkvicku, zemiak a pod.
Dostat tu tiez take kasicky ako na Sk? Prosim poradte. 100x Dik. 🙂

berenika39
13. zář 2011

@millka11 ahoj, je tu diskuse maminek z UK, určitě ti tam poradí 😉

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-...

a ještě tady
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tehulky-...

ivkaj
14. zář 2011

Čaute, možná to bude blbý dotaz - ale i tak. Kuře na příkrm vaříte i s kůží nebo bez? Mám půlku bio kuřátka, tak právě přemýšlím jakho uvařit.

bubelko
14. zář 2011

@ivkaj ked som piekla, tak s kozou, tu potom dala dole. inak som varila bez koze 😉

ivkaj
14. zář 2011

@bubelko díky díky. Já si říkala, že asi bez kůže, ale pak jsem nad tím začla přemýšlet a bylo 😀

lucy222
15. zář 2011

@imzadi vlocky jak radi @andelka - ja je necham treba 30 min namocene a pak varim az do zmeknuti-resp.u male skoro az na kasi a mixnu...no,ja je take zacala jist az co mame malou-vse zkousim nejdrive na sobe,tak i vlocky 😅 nejvice mi chutnaji spaldove 🙂
jinak mela jsem dotaz - hlavne na Tebe @imzadi (mas stejne stareho prcka) - jak casto prosim ten lepek davas? Ja tak 1x tydne. Teprve dnes jsem dala kasi s lepkem (a vubec - kasi jsem dala teprve podruhe)-pres tim jsem hodila par namixovanych vlocek do te presnidavky apod...
A 2.dotaz - budes ted nahrazovat 3.kojeni/mliko? Male je za necelych 14 dni 8 mesicu a to by se mela zacit davat dopoledni svacinka,tak se na to zacnu chystat. Jen jsem zvedava jak do ni dostanu jogurt - dala jsem ji 1x oliznout lzicku od bileho jogurtu a ten oblicej co hodila... 😀
jinak mlicka dame stale max 150 ml.

imzadi
15. zář 2011

@lucy222 vlocky uspesne nachystany 🙂

jinak jogurt jsme prvne zkusili vcera, nahodou 😀 bilou activii, samotnou snedl asi 2 lzicky, pak jsem pridala par susenek a snedl asi pulku kelimku ... takze pomalu se snad dopracujem na cely kelimek...jinak lepek se snazim tak 3x tydne - kase nebo susenky nebo rohlik (uz ho dokaze pekne ohryzat) ...

mlika nevim kolik vypije, ale na vecerni kasi s UM (porad davam spolecne do flasky) vypije 250ml a kojim jeste v noci, rano a dopoledne...odpoledne uz jen nekdy...

jankadudova
15. zář 2011

Ahoj. Vcera jsme byli na kontrole na gostroenterologii a pan primar rekl lepek uz s prvnimi prikrmy. Nase dr rika az 7-8mesic. Co si mam vybrat:( mam koupenou ovocnou presnidavku jablicka s vlockami, podle vasich rad je to asi na prvni "setkani" s lepkem nejcitlivejsi. Kasicka vecerni nemlecna je zatim ryzova a stejne ji Max jako takovou nechce a uz vubec ne lzickou. Takze delam mlecnou davku UM a do toho davam treba 4 cajove lzicky kase na zahusteni. Mozna je to spatne, nevim. Pokud mate radu s tim lepkem, budu rada🙂

ivkaj
15. zář 2011

Hokly, nezkoušela jste některá Bio jogurt Albert?

lucy222
15. zář 2011

@imzadi no a na jednu dávku Ti vypije kolik UM? Malá jen těch max 150, ale je spokojená...
Rohlík dávám také - zatím jen žužlá 🙂
A jaké sušenky prosím dáváš? Mně to přijde vše podle složení dost sladké, ale tak asi nebude zbytí bo samotný jogurt do ní asi nenatlačím 😅 (i když třeba mně mile překvapí 😀 ) No a nebo mně napadlo to smíchat s ovocnou přesnídávkou... Takže už zavádíš i třetí příkrm za den?

@jankadudova ty vločky jsou podle mně O.K., ale každý na to má jiný názor. Já zaváděla někdy kolem 5. nebo 6. měsíce(malá byla bez reakce, tak jsem pak přestala a pokračuji až teď s příkrmy)...buď přidáš do příkrmu trošku těch povařených vloček a nebo třeba zahustíš ovesnou kaší...důležité je podávat tak 3 dny - ať vidíš případnou reakci.

imzadi
15. zář 2011

@lucy222 nevim kolik vypije, ja jinak jeste kojim 😀 dnes jsem zkusila sladkou activii bilou a to chutnala🙂 susenky davam sunarka ... a zavadim uz defakto ctvrty ... obed masozelenina, odpoledne ovoce, vecer delam kasi s mlickem a ted dopoledne ten jogurt

imzadi
15. zář 2011

@jankadudova taky davam kasi s mlickem do flasky...kdyz vam to vyhovuje, proc ne...

daisy14
15. zář 2011

@lucy222 já už jsem taky zkusila dát sušenky, mám Baby sušenky od Nestlé, nejdřív kousek do mlíka a to zblajzla v pohodě a pak dneska dopoledne jsem jí jednu rozmáčenou sušenku smíchala s jablečným pyré-malá se olizovala až za ušima 🙂

daisy14
15. zář 2011

@jankadudova taky jsem začala s kaší tak, že jsem jí zamíchala jednu lžíci do odpoklední dávky , tj. do 120ml UM. Teď stále dělám kaši do láhve s mlíkem, jen krupičku dělám hustější a na lžičku. Ale jen když se mi chce🙂

lucy222
15. zář 2011

@imzadi jo aha-myslela jsem,že kojíš jen z části(kdysi jsi psala,že jste s kojem měli nějaké problémy). Já právě už ke kojení i dokrmuji UM (kojím před spaním, v noci a 1x během dne)... Ty sušenky časem zkusím - zatím toho máme nového až až (malá se stále tváří i na maso/žloutek, ale sní je).
@daisy14 diky za tip. Jak jsem psala-zkusím časem.

imzadi
15. zář 2011

@lucy222 jojo, jen vecer davam UM s kasi...jinak Kuba dnes totalne bojkotoval obed, ach jo...zase netusim co mu je 😝

lucy222
15. zář 2011

@imzadi co jste měli k 'o'? Malá si snědla svou pidiporcičku,takže já už jsem zvyklá 😅
netrápí jej třeba zoubky?

imzadi
15. zář 2011

@lucy222 klasiku, co jindy papa normalne, mix mrkev, brokolice, batat a troska petrzele...nevim no, je to mozne, zkusila jsem to 2x, nic, tak jsem ho vyndala ze sedacky, dala caj (ten vyzach 100ml) a bylo...zkusim to jeste odpoledne🙂

lucy222
15. zář 2011

@imzadi nj, do hlavy jim člověk nevidí. Já dnes dala prvně hovězí maso,tak na mně chvilku koukala,ale trochu dala. Zítra jí ho dám s batátem.

martuska75
15. zář 2011

@jankadudova Na ten lepok vraj podľa najnovších rád aspoň podľa našej deckárky odporúčajú začať od ukončené 6 mesiaca ale určite nie neskôr ako do konca siedmeho. My sme začali v 6 a pol mesiaci.

millka11
15. zář 2011

@berenika39 Dik za vyborny tip na tie linky. Skusim si vyhladat, co potrebujem, pripadne tam napisem kockam, co uz maju skusenosti.

lucy222
15. zář 2011

Dnes jsem narazila při nákupu na lilek a patizon - to můžu taky nějak připravit malé? 😕