Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

julienka
24. dub 2011

@maryanna Dakujem za radu 😉 Urcite dame ochutnavat uz aj roztek. Lepok uz zavedeny mame dost dlho, takze s tymto problem nebude 😉

esh
24. dub 2011

@weri1 hm, tak že říkaš zkoušet a vydržet.

esh
24. dub 2011

@tanija133 tak my MM chceme taky vždy. Po jídle, před jídlem, prostě neustále. Asi v tom bude ten problém, že nechce papat.

weri1
24. dub 2011

@esh Beník taky chce pořád MM, kojím snad celej den, ale musí i jíst normoš jídlo, moje mu už nestačí...jo a zkoušet a vydržet, nebo ho chceš kojit celej život? 😀 to je vtip...ale nenutila jsem ho, když nechtěl, tak jsem ho nakojila

handm
26. dub 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak omezujete/neomezujete dítě v jídle?!🙂 Náš malej totiž, jak vidí lžičku, tak prostě otvírá pusinku a sní všechno dokud dávám. Ještě se mi snad fakt nestalo, že by něco nedojedl... Už takhle je velikej a těžkej, ale nevím, jestli ho nějak výrazně omezovat anebo ne. Stejně tak sjem se chtěla zeptat, spíš informativně, dáváte jídlo vždy pravidelně (třeba po 3 hodinách) anebo až v momentě, kdy se o ně dítě začne hlásit?🙂 díky

vera1132
26. dub 2011

ahojte, chcem sa vám tak trošku pochvaliť, skúsila som malému dať mrkvičku a spapal mi za dve ližičky, a potom sa už len hral, ale už aj to je vykon 🙂 no nie?

cicimon
26. dub 2011

@handm no plna davka prikrmu je 150-250g, takze nad tych 250 by som uz nedavala...

zuzkat1
26. dub 2011

@handm no ja davam vzdy v rovnaku dobu aby mala nejaky rezim v tom, ved jest len tak hocikedy nie je dobre ani na zaludok a ja teda nemam problem s mnozstvom🙂 moja zje max 50-80ml a to uz som rada ako vela zjedla🙂 ale ja som este nepocula zeby nejak obmedzovali maminy v mojom okoli... mozno by som teda zaviedla rezim a medzi hlavnymi jedlami nedaal nic... olovrant alebo desiatu by som dala len ovocie a myslim ze ovocia sa prejest nemoze... neviem kolkokrat papa ale vidim ze este je maly tak asi len 2x ci raz ... nie?

cicimon
26. dub 2011

@handm tak ako pise @zuzkat1 s jedlom zaviest rezim na +- par minut nejaky cas, nech si zvykne.... jasne ze ked dlhsie spi doobeda tak trochu posunies obed

@zuzkat1 ja poznam aj take deti, co zjedia aj 300 a jedli by aj viac ale to uz je predsalen vela .... decko sa napraska a rodicia su radi ake je tiche a kludne, lebo s tym plnym bruchom ani nic nevladze

zuzkat1
26. dub 2011

@cicimon tak ja take nepoznam🙂 ale jasne ze iste su aj take... preto som pisala ze mozno nahradit nejake syte jedlo ovocim... ale zas iste su aj deti co by aj to jedli od rana do vecera... 🙂 jaj niekedy aspon na den by som si to vyskusala🙂

mimi21mimi
26. dub 2011

Rada by som sa opytala, ci nie je zle davat mliecne kase inej znacky ako mlieko... ideme menit UM, nakolko nesadlo, ale kasicky mame stale nakupene tie mliecne Babylove (prechadzame na Hami).

handm
26. dub 2011

@zuzkat1 jojo, to my máme režim právě já dávám jídlo co tři hodinky -+, ráno v sedm snídá, pak 10 svačí pak cca 13 oběd, pak 16 svačí a kolem 19 večeře a spinkat... 🙂 jen mi šlo o zkušenosti jiných. protože jsem četla holčinu, co davala až po 6 hodinách, že nemělo dítě hlad..

cicimon
26. dub 2011

@handm no 6hod je fakt sila, ved to je hladny aj dospely nie to este dieta..

handm
26. dub 2011

@cicimon náš malej je živej až hrůza 🙂 furt s sebou mlátí, hází, leze, plazí se, přetáčí se, dělá hodiny.. to í s plným bříškem..no ale tak mu budu dávat do 200 a případně budeme zkoušet syrovou mrkev na chroupání nebo jablíčko, kdyby bylo nejhůř 🙂
díky

handm
26. dub 2011

@cicimon právě... mě to taky přišlo hrozně dlouho..
já nevim, ale někdy se mi zdá, že ani jakoby nepoznám, že pláče malej hlady (tedy myslím, že už se to dlouho nestalo), jakoby nerozeznám pláč takový a makový... 😲

hanulka_86
26. dub 2011

Ahoj holky 🙂 Chtěla bych se zeptat, dáváte dětem pohanku? Já jsem ji koupila a teď nevím, jestli jí můžu udělat třeba k obědu se zeleninou, nebo jestli se z toho dělají jenom kaše 😅

zuzkat1
26. dub 2011

@handm tak to uz mi prijde dost divne davat az ked dieta je hladne..ved aj dospely mame jest 5x denne malo... a ked uz take male dieta krici od hladu tak to je divne... ja inak kym som kojila tak to bolo na poziadanie kedykolvek...rezim mam az v tuhej strave...pokial UM tak rezim treba aj v tom🙂

zuzkat1
26. dub 2011

@hanulka_86 ja som dala raz ako kasu a potom ako som to ochutnala som to cele hodila do kosa🙂

mariana0915
26. dub 2011

mam jednu otazocku zacala som davat malemu polievky zeleninove(mrkva zemiak brokolica) spapa 5lyzicky,ma mat už kazdy den ci este nie stolicu ???????nejak som už zabudla ako to bolo pri dcere 🙂

mariana0915
26. dub 2011

@vera1132 jasne ved to je na zaciatok uperrrrrr moj my zje 5lyzice potom sa už len hra a vypluva 🙂

zzuzca
26. dub 2011

@hanulka_86 ja som malemu davala a chutilo mu velmi 😉 urcite mozes a myslim ale nie som si ista ze pohanka je bezlepkova. ale to je jedno, teraz sa to nejak menilo a lepok sa ma zavadzat skor 😉 .

a mame ju radi aj ja sa s manzelom 🙂 zahustujem s nou polievky (s lamankou) alebo celu pouzivam ako prilohu, na pol s ryzou, ma siroke vyuzitie. a pohankove palacinky z pohankovej muky -mnam!!!! 🙂 🙂 a nehovorim o tom, ze je to velmi zdrava potravina-pre deti ako stvorena

katus123
26. dub 2011

@julienka no super, gratulujem. Ono to chce cas a vela trpezlivosti :D

gumimaci
26. dub 2011

Ahojte, zas sa po case hlasim. kase mali u nas uspech. papame ich az po kupani, lebo ani kapka na zmar nepadne 😀 😀
Idem sa popytat na detske keksy?? ake znacky mate zmaknute a co by ste doporucili? ja mam kupene Hero Bio keksiky- su bez cukru...

julienka
26. dub 2011

@gumimaci Ahoj, my sme zatial skusali keksiky od Hami- Safari 😉 Su celkom fajn (aj mne chutia) 😀, ale zatial s nimi len zaciname, sem-tam do jogurtiku alebo ovocicka.

ivanka85
26. dub 2011

@gumimaci sunarka keksiky ale tie modre na dobru noc, lebo v ruzovych su vajcia a v tychto nie

luckamb
26. dub 2011

Ahoj holky,
mám takovej dotaz.
Mám 8měsíční dcerku, s příkrmy jsme začli 12.2., takže kdy jí blylo 6 měsíců. Do té doby byla plně kojená. Takže už přikrmujeme přes 2 měsíce a ona to prostě nechce. Občas se zadaří, že sní celou malou skleničku (to se povedlo asi tak 3x) ale většinou to je tak 5 - 6 lžiček a strašnej řev. Vyzkoušela jsem všechno - vařené doma (tak toho se ani nedotkne), kupované skleničky - něco málo sní.....ale hlavně kojit, kojit a kojit.
Má někdo nějakou radu, jak jí "donutit" jíst.
V jejím roce bych chtěla přestat kojit, ale tímhle tempem to vypadá jako sci-fi.

wendulla
26. dub 2011

@luckamb ahoj, prosim te, ja jsem na tom skoro stejne, nekojila jsem od zacatku, takze jsem zacala od 4. mesice, ale to stejne, parkrat snedla celou sklenicku a to jeste v leze, kdyz jsem ji zpivala a ted nic. Jednou jsem se nastvala a zkusila jsem ji to dat do lahve a hle, snedla to uplne cele. Par dni jsem ji nechala a ted to delam tak, ze nejdriv lzickou...sni jich par a pak ji to dam do lahve. Snazim ji davat co dve hodiny, aby nebyla moc hladova a mohla se soustredit...vsechno ostatni ji, jenom tu zeleninu ne. I kdyz ted posledni dva dny je to hruza, nechce skoro nic, myslim, ze ji rostou zuby, teda doufam, protoze uz nevim co s ni.

cicimon
26. dub 2011

@luckamb jedina rada je ponukat... moja tiez je ako vrabec, niekedy nic a niekedy pol flasky.... ona sa casom rozje..

em_ka
26. dub 2011

@luckamb Nech to par dni skusi tvoj manzel, tvoja matka, svokra alebo hocikto iny koho tvoja dcerka dobre pozna, len aby si to nebola ty. Ona spojuje matku s mlieckom, s cicikom a mozno preto tie prikrmy nechce. O pokus to stoji

ohnivazena
27. dub 2011

dnes som dala malemu prvy raz mrkvu, celkom to slo. Mozem mu na to dat este nutrilon? Lebo moc toho nespapal, predsa len to bolo prvy raz a furt mi tu fnukaaaa