Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

elviie
13. lis 2010

Mně se malá na první lžičky ovocného příkrmu nejdřív také nadšeně netvářila (ale přímo neodmítala, neblinkala), to s tou teplotou mě napadlo hned, protože jinak všechno papá dobře, ohřála jsem, stačilo 2x a potřetí už papala i studené 😉

sussanah
13. lis 2010

@janicka006 tak at se podari 🙂

mirecka007
13. lis 2010

Holky, dáváte večerní kaši každý den? nebo jak často? malé je 5 měsíců...

p69majka
14. lis 2010

@vivien6 ahoj. ako keby si hovorila o našej Sárke, to isté, na boku a vyplúva cumel a teraz v poslednom čase sa dá na bruško a sťahuje hniezdo na postieľke a strašne sa na mňa usmieva 🙂 ako keby ani spať nemá ísť. To sú také malé potvorky, že? A ruky ma bolia a chrbát ani nehovorím. Krčnú mám ako kameň.Potrebovala by som masáž ☹ .

p69majka
14. lis 2010

@mirecka007 ešte máte čas. my máme skoro 7 mes. a dávam tak 2krát do týždňa pomaly od toho upúšťam a dávam ju na olovrant s ovocím.

p69majka
14. lis 2010

@janicka006 môžeš jej kľudne ohriať, ja tiež ohrievam ovocko 🙂 .malá ani trošku vlažný čaj nevypije, iba teplý 😀

p69majka
14. lis 2010

@janicka006 ahoj. ja teraz dávam kašu na olovrant, čiže poobede s ovocím. Urob normálne ryžovú kašu a roztlač do toho trošku banánu alebo nastrúhaj jablko a skúste 🙂

janicka006
14. lis 2010

@p69majka
@sussanah holky moc díky za názor..vyzkoušíme....
Stejně se ale divím,protože přesnídávka je sladká,tak že jí to nejede...a přitom sladké má ráda...bohužel jsem si jí totiž naučila na granulované čaje(sladké) a teď mi vůbec nechce sáčkové(nesladké)....ale to je chyba prvorodičky,u druhého už to neudělám.. 😀

sussanah
14. lis 2010

@janicka006 ja myslim, ze s cajema jeste neni moc co ztraceno 😉 Mala je jeste mala, horsi by to bylo v roce, to uz by se podle me odnaucovalo hur. Pokud chces, aby ti pila normalni caje, ne ty preslazene granulovane, tak je proste zrus 🙂 Zacni varit normalni detske ovoce/bylinne, ze zacatku prisyp trochu toho granulovaneho, at to neni takovy sok a pocitej s tim, ze ti pravdepodone tak tyden,dva nebude chtit caj pit. No ale vzhledem k tomu, ze nejsou silena vedra, um ma urco pravidelne, tak bych se dehydratace nebala a zkusila bych to. Kdyz zjisti, ze fakt nic jineho nebude, treba zacne pit a ty potom uz jen budes pridavat toho granulovaneho mene a mene, az se nauci pit normalni caje nebo vodu 🙂 Za pokus nic nedas 😉

maryanna
14. lis 2010

@janicka006 k tým čajom, uvar sáčkový a hoď tam pár granuliek...a po čase nedaj granulky a bude po probléme, mám to odskúšané a nielen ja🙂

p69majka
14. lis 2010

@janicka006 vieš čo ja dávam aj granulované, aj sáčkové a vymrdza aj tak s čajíkom 😉

maryanna
14. lis 2010

najlepšie je nedávať žiaden čaj....načo čaj? takému malému?

sussanah
14. lis 2010

@maryanna no ono je taky caj a 'caj' jakoze tepla/vlazna ochucena voda 😉

maryanna
14. lis 2010

@sussanah no šak, a nie je lepšie dať vodu, veľa čaju nieje dobré pre deti, a vôbec načo..pokiaš dieťa nieje choré....alebo čo...ale je to každého vec........

sussanah
14. lis 2010

@maryanna no treba proto, ze nekterym detem voda nechutna 😉 Taky je rozdil, jestli se dela caj jakoze caj cerny, zeleny (to pro kojence asi nadvakrat vhodne nebude) nebo jestli se pripravuje "caj" bylinkovy, ovocny (tomu ja rikam jen obarvena ochucena voda) apod. A podle me je dobre vseho s mirou, nevidim duvod, proc by dite (i v 7m) nemohlo ochutnat napr lehce vyluhovany lipovy nebo hermankovy caj, eventuelne i ovocny (i kdyz tam bych asi pockala, jsou to vetsinou smesky vseho mozneho).

janka108
14. lis 2010

viete mi poradit, od kedy mozu babetka stavicky? trocha cerstvo odstavenej mrkvy, jablka a pod? maly uz papa ovocne a zeleninove prikrmy... dik

natty53
14. lis 2010

Ahojte,
nema tu nejaka mamina problem ako ja? Moja mala, od zaciatku odmieta papat, musim ju stale oklamat, ze jej dam hracku a rychlo jej do otvorenej pusy supnem jedlo,samozrejme zeleninka a masko a pod a spapa max 60gr. Proste ked vidi lyzicku, hneva sa a niekedy sa rozplace.. Neriesila ste to tu niektora? Dakujem 🙂 . A je plne kojena.

natty53
14. lis 2010

Este ma napadlo, ze mala mi jedlo nevypluvne, uz ked ho v puse ma, spapa pekne. Ale bud je to averzia k lyzicke alebo neviem 🙂

sussanah
14. lis 2010

@natty53 no my jsme meli podobne obdobi, mozna i v podobnem veku, uz si to nepamatuju. Proste na zactku snedl kousek, potom se zacal vztekat a zbytek jsme jedli zpusobem, ze jsem mu ukazovala knizku, hracku, bavila, delala grimasy apod. Skoncili jsme dokonce, ze jedl u koukani na jeho oblibene video. Presne jak pises, kdyz mel v puse, tak neplival, pekne snedl. Kdyz uz nechtel, tak mi to dal najevo jinak,neprecpavala jsem ho, ale proste jakoby nemel rad to plne soustredeni na jidlo. U nas to preslo ve chvili, kdy jsem si zacala delat jidlo s nim zaroven, tj. prestalo byt plne soustredeni na to, jeslti ji nebo ne. Proste jsem jedla taky, on to videl a chtel taky. Takze jsme zacali stolovat cela rodina dohromady a od te doby jsem jedla kdykoliv jedl on, casovala jsem si tak i obedy, vecere apod. Doted ma, ze kdyz se vsichni divaji na t,jestli a jak ji, tak proste nechce 😝

maryanna
14. lis 2010

@janka108 šťavičky ale riedené veľmiriedené, neriedené sú silná záťaž na obličky....silno riedené od polroka v pohdoe
@natty53 neviem, skús ju kŕmiť prstamii
@sussanah hej veď oka, ale zas keď niekto leje do decka aj pollitra čaju tak je to zlé.........mne teo najprv nechcel ani čaj ani vodu, tak som robila slabý čaj, ale pil dosť mlieka tak som to neriešila, a potom ako papal príkrmy tak mu zachutila aj voda, on mal čaj fakt len párk krát🙂 ale je to na každom

sussanah
14. lis 2010

@janka108 no pokud to dane ovoce,zeleninu uz ji, tak bych asi dala. Ale asi bych to redila vodou, hlavne tu mrkvovou, precejen je to koncentrovane, tak at nevypije 2 mrkve a jablko, to je na male mimco docela 😉 Predpokladam, ze mas domaci odstavnovac, ze? Muzes mi kdyz tak do IP napsat, jaky mate? Taky zvazuju koupi, tak bych se nechala inspirovat. diky 🙂

sussanah
14. lis 2010

@maryanna no tak pul litru caje pro pul rocni dite je fakt vcelku dost, to jo. Tp mi ale ani nedoslo, na pul litru caje/vody jsem sotva ted v 13m maleho 😀

natty53
14. lis 2010

@sussanah dakujem pekne, mna tiez napadlo, ze budem jest ja alebo priatel a ci bude "opakovat". Ale jak pises asi sa nerada sustredi. Skusim to a dam vediet.. 🙂 . )A ked uz nechce ze vobec, tak bud sa zlosti alebo jej zdvihne zaludok v tom horsom pripade 😒 .
@maryanna uz aj to som skusala, ale aj to je problem, ona neotvori pusu..ale dnes na banan pekne otvarala, vybita je 🙂

sussanah
14. lis 2010

@natty53 uvidis, jak to pujde. Ale bud v klidu, je jeste docela mala, ona se rozpapa, pak budes koukat 😉 Nekterym detem to holt trva dele, jine se rozjedi hnedka

p69majka
14. lis 2010

@sussanah ja tiež na radu lekárky dávam malej obyčko kamilkový čiže heřmánkový čajík bez sladenia. Dávam aj feniklový a bio detský z dm drogerie. 🙂 ale skoro celý vylievam,ona moc nechce. ☹

p69majka
14. lis 2010

@natty53 ahoj. ja tiež malú zabávam ,keď papá. Spievame si ,ukazujeme všeličo, ťaťap ťapušky, kde je žiža, aká budeš veľká a podobné veci a zje teda aj celú výživu a 180 g zeleniny s mäskom, ale väčšinou tak 150g. Aj pri mlieku sa zabávame a hrkálkujeme 🙂 proste ona stále musí niečo robiť. Filipko bol taký istý a keď bol väačší, tak sme sa dokonca kŕmili aj na hojdačke 😀 no čo by sme pre tie deti neurobili. Skúsila si vymeniť lyžičku? alebo dať malej jednu do ruky. 😉

natty53
15. lis 2010

@sussanah dobre, tak dufam,ze to pojde lepsie 🙂
@p69majka poskusam vsetko mozne aj nemozne.. Mna sice zje malo, ale ja som rada, ze aspon to alebo jej davam na dvakrat po troske.

Este ma napadlo, ja som jej vcera prvykrat jedlo len popucila,ale asi nedobre, lebo teraz v plienke som nasla kusy a celu noc mi aj plakala, mohla to byt bolest bruska? ☹

vivien6
15. lis 2010

@p69majka zlate su tie nase deturence..no nieco mi hovor o chrbte..uz tyzden mam bolesti krizov..ani zohnut sa nemozem.. 😖 musim popytat manzela 😀

vivien6
15. lis 2010

baby inak som chcela ze ake kasicky alebo podobne veci pouzivate ? ci vyslovene pre deti alebo normalne vlocky ako aj pre nas ...

maryanna
15. lis 2010

@vivien6 ahoj, ak chceš urobiť domácu kašu tak normálne vločky ovsené, pohánkové, jačmenné pšeničné, normálne myslím že je to značka ravita, ale majú aj z iných značiek.....