Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mikulka
26. črc 2009

špenát můžeš od začátku zavedení příkrmů, ale moc se nedoporučuje, jen skleničkový: Nebo místo něho mangold, k sehnání ve zdravé výživě. 😉

majka79
27. črc 2009

Ahoj všem tak jsme vyzkoušeli udělat změnu. Podívala jsem se co máme doma koupené a dala jsem Lukáškovi večer místo kojení Mlíčko s kaší rýžové. Moooc mu chutnalo a ze soboty na neděli spinakl do půl třetí. Včera jsme to zkusili znova a probudil se ve čtvrt na čtyři. To je nádhera jen musím najít jiné mlíčko s přídavkem řýže a ne tak drahé jako tyhle krabičky. Koupila nám je tchýně že se jí to líbilo.
UM si po kojení nevzal ani trošku.
Ještě si říkám že zkusím večer jen UM bez rýže.
Myslím totiž že Hami Hajaja je až od 6m. a Jiné mléko s rýží zatím neznám.

tinka19
27. črc 2009

Ahojte...poradte mi prosim..co davat malej na veceru ak nema rada kasicky? Díííík 🙂

gartneroval
27. črc 2009

Ahojky, jak vám děti papají čerstvé ovoce pomixované? Malá to moc nechce, ale když jí dám třeba frutapuru, tak tu sní, taky se šklebí, ale sní ji. Je tu někdo, kdo dává jen kupované přesnídávky? 😅

mirocka2000
27. črc 2009

tak moj malý nechce ovocie žiadne a ani presnidavky a dokonca ani kasičky....prikrmujeme este vždy len na obed zeleninu a maso a furt len milekoa to už 3 mesice dookola....ma z toho trafi, kedy to už bude chciet papat a vynechat tak nejaku davku mliečka🙂

shaula
27. črc 2009

gartneroval - jo, já dávala až skoro do roka jen kupované přesnídávky (Sunárek). Akorát se to strašně prodraží, tak teď dělám dušené jablka doma, něco k tomu přidám (meruňku, banán apod.) - no ale zrovna moc jim to nejede, takže dávám spíš čerstvé ovoce.

gartneroval
27. črc 2009

Shaula- tak jsem klidnější, protože mi připadá že papáme jen kupované ovoce, snad to nevadí, myslím, že ty 100% ovoce se snad vyrovnají. 😉

shaula
27. črc 2009

Myslím, že to vůbec nevadí, pokud si vybereš kvalitní značku - já jsem vždycky kupovala jen z čistého ovoce a bez přidaného cukru - většinou ten Sunárek, občas Frutapuru nebo Babydream od Rossmanna.

mirocka2000
27. črc 2009

poradite mi co davat babu na veceru ked nechce kasicky? možem dat nejaku zeleninu alebo nie?

mikijana
27. črc 2009

Ahoj, tak taky začínáme pomalu s příkrmy, dneska poprvé. Uvařila jsem mrkev a rozmělnila vidličkou s trochou vody ve které se vařila, ale stejně se mi to nezdálo úplně dobře rozmělněné, měla jsem strach, aby ji nezaskočilo, tak jsme tomu daly jenom trošinku. Čím rozmělňujete?Dát to do mixéru nebo propasírovat?zítra to zkusím asi propasírovat...

mirocka2000
27. črc 2009

my praveže papame už 2 mesiace ale iba na obed ...mohol by spapat ničo na večeru aby dlhsie spinkal a nie vždz len to Um dookola
Mne moje varene velmi nechce tak som davala kupovane od Hami mrkvicka, brokolica....skus to prepasirovat lebo male množstvo sa nechce rozmixovat alebo urob viac a zamraz

tekvica
27. črc 2009

ahojte,aj ja davam vacsinou kupovane ovocie, mlady pan neraci domace, kedze nepriberal vobec, msulea som kupit a zabralo. ale najnovsie to robim tak, ze dam pol na pol moje a kupovane.

zeleninu striedam, niekolko dni domace, potom kupovane, najviac mu smakuje pastrnak.

skusila som mu dat do zezelniny pohanku, bola uplne makka, ale dako ho aj tak dusilo, jedia vam to deti?
syn ma 7 mesiacov a tyzden.

mikijana
27. črc 2009

no asi si taky pořídím pár skleniček do jistoty🙂nejlepší je to asi kombinovat s vařením, pokud papá? jsem v tom úplný začátečník 😅

mirocka2000
27. črc 2009

no ja sa snažim striedat tiež ale velký boj.....niekedy spapa vsetko inokedy nie:-!a neviete co by som mu mohla dat na veceru ked nechce papat kase 😝 😠

tekvica
27. črc 2009

mikijana, skus najprv domace a ked nebude cchiet, tak potom skus kupovane, aspon ja som to tak robila.

aj ked zo zaciatku nechcel nic, tak som dala tyzden pauzu a len dojcila, pred nim som jedla, prezuvala ako kravka, mlaskala a mnamkala, aby som ho navnadila, no komedia 🙂

mikijana
27. črc 2009

a ještě jak to děláte se zamrazováním?že bych si uvařila mrkev, rozmixovala a zamrazila třeba do tvořítka led?jinak se mi to zdá náročné na čas a energii každý den vařit trochu mrkve a mixovat....i když se později budou přidávat další druhy...

pimpa
27. črc 2009

ahojte,
my sme dnes bojovali s hraskom, ale zvladli sme to. celkom sa mi osvedcuje pomedzi prikrm davat aj po lyzickach vodicku, alebo cajik. To je uz Patko zvyknuty prehltat z lyzicky a tak ked mam pocit, ze ma toho v puse moc a nevie co s tym, prepasujem tekutinku a on hned prehltne...zatial davam prikrmy tyzden. patko ma 6 mesiacov a 1 tyzden. Je to naozaj na nervy. Striedame sa s manzelom, on je trpezlivejsi. Ale zatial spapal vzdy ako-tak vsetko. Skusili sme zatial brokolicku, mrkvicku, zemiak, teraz hrasok. Vsetko zatial varim doma. Na 2-3 dni dopredu, viac nechcem naraz skladovat v chladnicke 😒

mirocka2000
27. črc 2009

ja zmrazujem tak do 5 tich Via poharikov od aventu....naco viac aby stalo v mrazaku🙂 možes kludne do ladových kociek tie po zamrazeni vysipat a dat do sacika, zaberie to menej miesta, a vyberies rano tolko kolko bude treba

shaula
27. črc 2009

Tekvica - my s pohankou žádné problémy neměli, rozmixovala jsi ji s ostatní zeleninou?

mikijana
27. črc 2009

a můžu popř.nechat i v ledničce?no zkusím to zítra vykoumat jak na to 🙂

moda08
27. črc 2009

Mám dotaz - když rozdělám jogurt a malej ho nespapá (dám mu jen půlku), můžu tu druhou polovinu nechat do příštího dne v lednici? Nebo to radši neriskovat?

soanpe
27. črc 2009

jo to by mě taky zajímalo 😉

pohanku jsme zkusili taky a hrůza 😝 Sofi se zved žaludek a ten smrad z toho... 😝 😅

shaula
27. črc 2009

Pohanka je dobrá 😵

Mikijana - já taky vařím na 2 - 3 dny (tj. na dnes + zítra, příp. pozítří) a nechávám v ledničce bez problémů.

Moda - jogurt bych radši neriskovala, ten po prckách dojídám, když se stane, že ho náhodou nesní celý.

tin007
27. črc 2009

ahojte, stretli ste sa s tym, ze by vam deti odmietali ovocne prikrmy? my uz vyse tyzdna skusame jablcko, hrusticku, marhulu a som dost sklamana z toho, ze maly toto ovocie nechce. marhulu vobec - ok bola asi kyslejsia, tu len olizol, ale jablcko (doma urobene pyre) ci hrusku (frutapura) spapal 2-3 lyzicky s vyrazom, akokeby som mu nutila citron. stretli ste sa s takymto odmietanim? mate nejake triky? zeleninu a masko mi papa krasne, plne davky 😖

matilko
27. črc 2009

Ahoj, tak ja som varila 1.x a to tak, že som na pare udusila zemiaky, mrkvu a maličko petrželu. Všetko som to rozmixovala a dala do VIA pohárikov asi po 100ml. Zamrazila som to, no po vybratí z mraziaka to už nebolo tak kašovité, skôr zdrcnuté. Susedka mi radila, že to mám zase hooodne zohriať, skoro až priviesť k varu a ono sa to zase spojilo pekne dohromady. Pridávam jej k tomu Hami první lžičku bud kvetak alebo brokolicu. Po týždni príkrmov mi spapá asi tých 100ml, no mliečko už nechce, tak jej ho dávam až tak po 2hodinkách.

Akurát neviem, z čoho variť, pripadá mi, že má malá stále to isté. Mrkva, zemiak, brokolica... a tak dokolečka. Máte nejaké nápady?

soanpe
27. črc 2009

tin
mně Sofi odmítá veškeré přesnídávky,frutapury atd.
ale co jí chutná, tak čerstvé ovoce.jabko utřené na skleněném struhadle, měkká hruška na mini pidi kostičky, to samé banán (ze škrábaného se jí zvedá žaludek) meruňky, moruše a dnes blumy. po těch se jen zaprášilo.
když jsem začínala s ovocem,tak jsme jí ho dávala s troškou kaše

ninus81
27. črc 2009

Ahojky můžu se mezi vás přidat koncem týdne chci malému poprve dát kaši - koupila jsem mu od Hami nemléčnou kaši - banánovou, jen nevím jestli jí smíchat a dát do flašky (aby v té konzistenci jak má být prošla savičkou u flašky) a nebo se řídit návodem a dát po lžičkách??????? Docela tápu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

a ještě malej je zvyklí že po koupání v 19hod dostává mlíčko - t ☹ k ted nevím jestli místo mlíčka dát kaši a kdyby jí moc nechtěl dát mu ještě UM??????????????????

berenika39
27. črc 2009

ahoj, proč kaši? možná lepší začít v poledne zeleninou? fakt ta kaše neznamená lepší spaní,a hlavně se ti naučí na sladké a zeleninu by mohl odmítat? jinak na příkrmy je čas, přelouskej tady diskusi a www.kojeni. net a klíďo počkej.
nevím, jaký máš ted už důvod na příkrmy, tak napiš a opravdu není kam spěchat...

andy80
28. črc 2009

ninus: berenika má pravdu, navíc, pokud začínáš s kaší, tak ne s ochucenou, ale s čistou rýžovou. Pokud dítě nepřekročí dávku 1000ml mléka na den, tak není třeba začínat s příkrmy přesně ve 4. měsíci. Klidně měsíč počkej a začni polední zeleninou. Začíná se většinou mrkvičkou.

sloto
28. črc 2009

ahojte, tak ja som dnes vyskusala uvarit malej zemiacky s cuketou,rozmixovala som to, ale malej to vobec nechutilo. tak neviem. uvarila som si toho na tri dni - myslite ze mam skusit zajtra do toho zamiesat trosku mrkvicky?