Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
22. pro 2009

luthien u nas to neplati, i ked zeleninku v sklenickach moc nekupujem iba raz tyzdenne mozno dvakrat mu dam ovocie zo sklenicky, ked napriklad zistim ze doma neni ovocie, vzdy mam v zasobe sklenicku nech nemusim do obchodu lietat a vobec neni problem 😉

ja ked som zacinala s prikrmami mixovala som uplne do hladka asi iba max dva tyzdne a potom som uz davala s hrudkami ktore som casom zvacsovala. niektore veci dodnes mixujem, ako napr omacka k cestovinam 😉

a to ze si to nasla v plene je normalne 🙂

lamarika
22. pro 2009

luthien: u nás to platí. Po týdnu co jsem dávala skleničky jsem zkusila dát domácí a to mi vyblinkal. . . A vařený prostě nechce. U ovoce mu to je jedo jestli je ze skleničky nebo ne.

aponchie: Když ti dítě řve po nakojení hlady, tak asi bude mít málo mlika. To, že přibejvá není závislí na mliku, ale na celkové stravě. Váhu miminek ale nemůžeš porovnávat. Ono trošku jinak přibejvá dítě narozené skoro s 5 kg váhou a dítě narozené s 3 kg váhou. V roce by mělo mít dítě shruba 3 násobek své porodní váhy, takže to přibírání by tomu mělo i odpovídat 😉 Jinak já kojím v noci 2-4x

luthien.k
22. pro 2009

🙂 Tak vidím, že co maminka, to trošku jiná zkušenost. To mě utvrzuje v tom, že není špatně asi ani jedno (mixovat, nemixovat), zkrátka dělat to tak, jak to vyhovuje prckovi.
Rimmel, já si taky myslím, že sem tam sklenička nevadí, ale jak píše lamarika, začít jen skleničkama, tak to možná dopadne odmítáním domácího a to by byla škoda. Takže už se na plotně vaří mrkvička 😀

ojo
22. pro 2009

tak já dávala ze začátku jen skleničky, dávala jsem kolik toho snědl, takže na poprvý asi 2 lžičky, druhý den chtěl více a tak dál... 🙂

asi po měsíci se skleničkama, když už mu byla malá sklenička málo, jsem se rozhodla začít vařit a malej to vzal úplně v pohodě 😵 😵 takže doma jen vařím a když jsme přes oběd jinde, beru skleničku a všechno dlabe 🙂 🙂

žloutek dávám, že vejce vařím zvlášť na tvrdo, žloutek vyloupnu a rozmixuju s jídlem...teda teď už rozmačkávam 😉 a maso se snažím nakrájet nožem na drobno...

kojím už jen ráno 🙂

kessiee
22. pro 2009

luthien, ja som mu dala na zaciatok asi 2-3 kupene vyzivky, potom som urobila doma, potom kupene... podla toho, co mam doma, bud kupim, alebo sama urobim. v zahradke sme tento rok nemali velku urodu, ale mrkvicka ci zemiak sa este najdu, tak to mu robim doma, ostatne kupim (teda co sa len zeleniny tyka, zatial som nic ine nedavala). ale spapkal zatial vsetko, nerobil rozdiely medzi tym, co som urobila a tym co kupila. no a zatial mixujem. citala som, ze kym babatko nema ziadne zubky, malo by sa mixovat, ale zalezi od teba. ked ti malinky spapka aj nemixovane, tak je to fanj 😉

rimmel
22. pro 2009

kessie ale sak to je blbost :D aj ak ma babatko vsetky 4 predne zubky, tie nepouziva na zuvanie ale odkusovanie,takze je blbost cakat na zubky, babatka predsa zuvaju dasnami 😉

ojo
22. pro 2009

kessiee, náš malý nemá ani jeden zub a už skoro měsíc jen rozmačkávam a dokonce i žužlá sušenku nebo dr. říkala že můžu klidně dát na žužlání kůrku od chleba 🙂 taky mi přijde blbost čekat na zuby 😅

aisha1
22. pro 2009

Cavte baby!
Mna by zajimalo v akom veku ste zacali prikrmovat?Moja mala mala vcera 4 mesiace.Nakrmit ju mliekom je horor ona ho velmi nechce a dost vystraja.Kazdy vravi ze mam zacat prikrmovat ale ja sa bojim ci to nie je zavcasu a neublizim jej.
Vopred vam vsetkym dakujem

emanka
22. pro 2009

my sme začali presne na deň od ukončeného 5. mesiaca...preto, lebo sme na UM 😉

aponchie
22. pro 2009

lamarika ..me nemusis rikat kolik ma dite dle tabulek pribirat to je orientacni a neni treba to striktne dodrzet..mozna je ten tvuj trosku nenazratej kdyz tak lapa jeste po jidle po kojeni 😀 ostatne Marus to dela taky a hlad nema, urcite si nemyslim,ze ma hlad pri te vaze a pri tom co jsi psala ,ze ji..ono nevim jestli davas UM k tomu vsemu jestli valis kasicky uz a hlavne ze zeleniny se nepribira 😀 😀 to jsou mineralni latky a vitaminy to neni na naducani decka,ale na doplneni zivin ,ktere uz v mlece nestaci to same maso neni nutne valit maso v kazdem jidle pri kojeni tech bilkovin ke stavbe svalu je v MM dostatek a neni treba zatezovat tak male dite treba masem jak mnoho dela..nebo zloutkem 😉

ad kojeni..strasne vela maminek ma porad pocit ,ze po nakojeni kdyz decko nespi trebas 3hodky musi mit zakonit ehlad a mlicko mu nestaci..nema smysl to porad dokola resit a vysvetlovat kdo chce najde si na kojeni.net tam to vsecko je..netreba spechat s prikrmem si myslim ja..a jestli kojis v noci 2-4x plne ne ,ze si jen cucne parkrat a usne u toho myslim,kdyz zabere a citim jak to mleko tece coz v tomto veku kdyz udelaji stahnout na 4min kojeni klidne pres 120ml mleka..tak musis mit mleka dostatek nebot v noci se laktace startuje nejvic ..proste jen chce dudlat sat a neco zvatlat v pusine toto vse hladny neni podle vseho co pises a myslim,ze jestli je to tak jak pises tak by to i lekar rekl..mozna bych zkusila pockat nebot muzete opozdene prochazet spurtem preci...muze chtit vic MM pac chce dudlat treba mu lezou dalsi zoubky anebo proste a jen separacni uzkost ..me by zajimalo jak jsi prisla na to,ze ma hlad po tom kojeni..zcela vazne a bez urazky 😎 dala jsi mu treba po kojeni UM na dokrmeni ?spal ti dele?byl spokojeny?ja fakt nevim ja stale od 12poledne jen kojim at do dalsiho dne do 10kdy davam ovoce a ve 12 zel.a kojim co 2hodky to na MM tak proste je rychle se vstrebava..takze volba UM nebo MM proste 🙂

aponchie
22. pro 2009

aisha je to brzo ..dite v tomto veku ma byt na davce mleka 1200ml cca +-

rimmel
22. pro 2009

aisha je sa zacala ked mal presne 6m...a tvoje dieta je nato primale. 😉

aisha1
22. pro 2009

ja si myslim ze je hladna pretoze malo je.Predtym som davala viac um ako ked som kojila lebo my stale plakala tak my povedali dokrmovat.To bola chyba mala som pockat a nie ju prikrmovat flaskou.
Pokusala som prejst spat na kojenie co sa my aj podarilo ale teraz my trucuje a nechce ani cicku co predtym bolo non stop v noci.A ked jej dam pohar tak my vypije mozno 150 aj to ju musim nutit.Podla tabuliek by mala pit 210 5 krat dene.A teraz su 2 hodiny cicku nechce a z pohara my vypila mozno 250. Nie je to malo?

aisha1
22. pro 2009

bojim sa aby nebola dehydrovana

dm1
22. pro 2009

aponchie ja by som na lamarikinom mieste urcite neskusala dat UM po kojeni ved riskuje ze maleho odstavi!!! moja sestra dala UM raz a mala uz potom nechcela vobec MM

laska2208
22. pro 2009

aisha1, mne napriklad Magdalenka nikdy nevypila 1000 ml mlieka za 24 hod., ked mala 3 mesiace,tak vypila 900 ml a v 4. mesiacoch to bolo iba okolo 700 ml a to sa pri papani strasne krutila (ja davam UM), bola som z toho dost nestastna, ale potom sa to samo upravilo a teraz papa mliecko jedna radost a dokrmovat som zacala v asi tyzden pred 5. mesiacom (dr. mi inac hovorila, ze mozem od 4. mesiacov), takze skus to este trosku vydrzat s mlieckom a ked to nepojde, tak uvar mrkvicku a daj to skor ako taku polievocku nie kasu, aby tam mala aj vodu, ked sa bojis dehydratacie

luthien.k
23. pro 2009

dm1, my jsme už taky párkrát dali po kojení flašku, protože tahal jako ďas a očividně už nic neteklo a čílil se a v pohodě - nemá problém se zase přicucnout napříště k prsu. Takže to je opět individuální. Ale je fakt, že Nutrilon Allergy care není asi tak dobrej, jako MM 😀

rimmel
23. pro 2009

dm mojmu som parkrat um musela dat a vobec ho to od kojenia neodradilo ..ale nie ze cely den som davala, dva, tri dni, po jednom raze a nic..ateraz ako je vacsi a ked ideme von, vzdy mu spravim flasu z UM Nakolko odsat mi nic nejde, rad to pije no aj tak stale kojim xkrat za den a neuprednostnuje UM,prave naopak 🙂

katy2
23. pro 2009

Co si myslite o tom clanku? Da sa podla neho riadit? Nie je to skoro, niektore potraviny sa mi nepozdavaju 😕
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a507-Aka-ma-byt...

rimmel
23. pro 2009

ja s clankom uplne suhlasim a zhruba podla neho aj idemeked to tak citam 🙂

katy2
23. pro 2009

mozu 7-8 mesacne deti ryby? 😕
a 6 mesacne jogurt?

rimmel
23. pro 2009

no tak dopodrobna som zase necitala 😀 jogurt od 8tusim a ryby az od roka no ak mas sladkovodnu rybu z dobreho zdroja, mozes dat tomu 7-8mescnemu

katy2
23. pro 2009

a 7-mesacne deti paradajky? 😕

katy2
23. pro 2009

ja sa seriozne pytam, ci vam to v tom clanku sedi... lebo podla mna je zavadzajuci.... ☹

miskachrumka
23. pro 2009

baby ja by som sa chcela opytat aku rybu mozem dat malemu zajtra na veceru ma skoro 10 mes.okrem kapra ale pstruha ......co hovorite na pangusiusa ?

katy2
23. pro 2009

miska, ja by som ryby nedavala... pockaj aspon do roka....

aponchie
23. pro 2009

co je izbova teplota?me mala sni vsecko jen teplejsi ..studene nema rada i ovoce ji davam teple

koreni je asi mineno susene to souhlasim ..cerstve je lepsi..cibule cesnek petrzel kaderava,bazalka atd od pozdejsiho veku

jogurt semd avala az kolem 10m no neponahlam moc teda..

co to je za blbost,ze se dite odstavi ..hrozi a ja nevim co?nechapu..neslysela jsem..pokazde jen hrozne scenare a skutek je jinaci..to je jak spani s rodici taky uz neusne nikd ejinde ze? 😎 😀 ..me deti spi v posteli i v postylce..pijou z prsu jedno do rokua pul +flaska od 6mesice na vecerni dokrm..nebo jak bys dokrmovala 6m dite vecer po kojeni pred spankem?dala bys kasicku?ja ne neumim si predstavit ji to davat kdyz sedi lezi krouti se v 6+ alternativne..to se dela po narozeni pro jistotu,ale malokdo s tim ma problem a je blbe pausalizovat vsecky decka kvuli jednomu pripadu trebas.. 😎

berenika39
23. pro 2009

mischka, proč rybu? do roka se to moc nedoporučuje a oni rozhodně nevědí, že je štědrej den, musí se jíst ryba a salát. Jenom pro svoje potěšení bych neriskovala, miminka neslavěj, to jenom my dospělí....
Můžeš udělat jakýkoliv jiný maso, salát z brambor a zeleniny s jogurtem, ale rybu bych vypustila.

miskachrumka
23. pro 2009

lebo som chcela aby už vyskusal aj rybacie masko jedol už kuracinu a velmi mu chutila teda pozul nieco spapal nieco vyplul ale este neviem prezuvat mame 8 zubov tak sa snazim ho naucit naco ich ma lebo nemoze jest stale kasovite jedla! ☹

marooshka
23. pro 2009

miska já myslím že pangas mu neuškodí. Ptala jsem se doktorky jestli můžu dát rybu a dovolila mi to. I skleničky Hipp se prodávají s mořskou rybou a jsou od 9 měsíců 😉