Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jjaanca
17. říj 2008

Rýži jsem dávala v poledne zatím jen s tím masem.

mobina
17. říj 2008

Poraďte od kdy můžu kojenému dávat jogurt (Holandia, Activia)? Někdo tvrdí od 8. měsíce, někdo od 10. 🙄

kijonkova.k
17. říj 2008

Od 8.měsíce jogurt 🙂

makkyy
17. říj 2008

Ahoj,chtěla jsem se zeptat s jakou kaší jste začínali.Díky

lenkaha
17. říj 2008

makkyy: My jsme začínali s rýžovou

makkyy
17. říj 2008

Tu tady mám, tak jí zkusím prckovi dneska dát.A může sníst celou dávku na poprvé a nebo se to dělá jako se zeleninou.Nejdříve pár lžiček a postupně přidávat.

jjaanca
17. říj 2008

makkyy a není na kaše ještě brzo? Vždyť je Ondrovi 5 měs. a s příkrmama vůbec se začíná od 6 😕

jjaanca
17. říj 2008

No a taky koukám, že přibírá jak drak, já bych s kašema počkala ať nemáte otesánka 😉 Lucka měla v 6 měsících 6kg, takže my se s příkrmama snažíme.

lenkaha
17. říj 2008

makkyy: jjaanca má pravdu, ještě bych měsíc počkala, pokud malej pěkně přibývá. A potom začít buďto s kaší večer nebo se zeleninkou v poledne. Kaše jsem mu dala tolik, kolik chtěl. Takže skoro celou dávku 😉

petka80
17. říj 2008

Makkyy, holky mají pravdu, ještě zkus vydržet. Nebo to chceš zkusit, protože se ti v noci často budí?
Každopádně buď tu rýžovou nebo třeba i jahelnou, ty jsou bez lepku. A bez ovocných příchutí 😉

romankav
18. říj 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, co dát synáčkovi jako další příkrm. Dáváme dopoledne ovoce, k obědu masozeleninový příkrm, večer mléčnou kaši. Nevím, jestli mám jako čtvrté jídlo začít dávat třeba jogurtík nebo něco jiného z lepku (pečivo). A když mu dám třeba ten rohlík bude si to užužlávat sám? Ptám se jako blázen, ale opravdu nemám zkušenosti, aby se tím nezadusil apod. Zatím nemá žádný zub, ale včera ožužlal papírovou krabici 🙂 Jinak je přes den i v noci kojený, jak si řekne.

petka80
18. říj 2008

romankav, já bych jako další příkrm dala odpoledne jogurt nebo lépe ovoce s jogurtem.
Ten rohlík se dává spíš jen jako nácvik pro kousání, oni ho zas tak moc nesní, spíš to tak žužlají. Tak ho zkus nabídnout až po jídle nebo mezi jídly. Taky můžeš vyzkoušet i takové ty křupky (rýžové, kukuřičné, jahelné).

petka80
18. říj 2008

Holky, já jsem se chtěla zeptat na jinou věc - od kdy se dětem dávají k obědu dva chody (polévka + hlavní jídlo)? Od roka nebo až později? Ptám se jen tak, kdy mě to čeká.... 😉

radka.m.
18. říj 2008

petka80-to záleží na tom,jací jsou jedlíci,moje děti se teda v jídle njavascript:addEmoticon('🙂','vBody')imrali,tak začli jíst dva chody až když začali chodit do školky,do tý doby byli zvyklí mít třeba v deset polívku a druhé až kolem poledne.dodnes o víkendu mají radši,když jim polívku dám o něco dřív a za hodku třeba až ten druhý chod.

lenkaha
18. říj 2008

romankav: Když Davídek nemá žádný zub, zkusila bych ty křupky 😉

jjaanca
18. říj 2008

Oni se ty křupky jako slinama rozpustí? Taky uvažuju o nějaké dobrotě pro mimčo jen tak mezi jídlem.

petka80
18. říj 2008

jjaanca, tak nějak, oni to ocucávají a ta křupka se rozpustí, zuby nejsou moc potřeba. A taky je to zdravější než rohlík 😉

radka.m - díky za odpověď, pokud bych teda měla soudit podle toho, jaký je "jedlík" moje dcera teď, tak bude jíst dva chody nejdřív v první třídě 🙂

jjaanca
19. říj 2008

petka80 to záleží na tobě. Jestli bys chtěla aby jedla dva chody, tak jí toho dávej hodně málo aby to dohromady bylo jako jedna porce co jedla do teď. Ta moje vopice taky nechce jíst. 😉

berunda
19. říj 2008

holky vařil jste nekdo domaci rýžovou kaši. jak jste ji dělali, rýže a voda????dikys 🙂

petka80
19. říj 2008

jjaanca, ne nechci 😉 Spíš mě jen tak zajímalo, jestli je to od nějakého věku nutné. Ale asi je to blbost, jak píše radka, ještě je několik let čas 🙂 No teď jsem ráda, když sní jeden malý chod 😀 😝

berunda, nevařila, ale holky taky o tom psaly, ano, rýže a voda a rozvařit. Ale existují i rýžové vločky, ty se taky vaří ve vodě, nebo instantní rýžová krupice, ta se vařit nemusí, jen se smíchá s vodou nebo UM/MM.

jjaanca
19. říj 2008

berunda: přesně tak, píšu to na předchozí stránce.

lollaj
20. říj 2008

chtěla jsem se zeptat na váš názor.Mám dceru na UM měsíc, doktorka řekla, že máme přikrmovat.Takže 2 týdny dávám kaši na noc a k obedu bramboro-mrkvové pyré.Problém je ten, že dcera poslední 3 dny neskutečně u toho začala plakat, tak, že ani nespolkne sousto. Mám to pokoušet dál nebo jí dát třeba 3 dny pauzu s krmením?Děkuju

petka80
20. říj 2008

Lollaj, na chvíli dej pauzu a pak zkoušej znovu 😉

andy80
20. říj 2008

Holky, všechny tady píšete, že s příkrmama se má začínat od 6. měsíce. U nekojených je to ale od 4. měsíce, takže jestli Ondrášek od Makky už není kojenej, tak příkrmy může. Makky. Zkus rýžovou kaši a můžeš mu jí dát hned plnou dávku. Předpokládám, že jí chceš dát na noc.

Lollaj, na týden jí přestaň příkrmy dávat nebo vyzkoušej něco jiného. Třeba brokoličku s brambůrkem, nebo kedlubnu s brambůrkem, květák s brambůrkem... atd. Prostě to střídat. Asi jí ta jedna chuť nejede. Nebo mixovat zeleninku jakože mrkev s brokoličkou a brambůrkem, nebo brokoličku s květákem a brambůrkem... atd. Taky můžeš místo brambůrky přidávat hodně rozvařenou rýži.

andy80
20. říj 2008

A já jsem si přišla pro tip na ovocnný příkrm. Už mě nenapadá, co bych mohla malé dát. Měla jablíčko, broskvičku, hruštičku, blumy, banán. A to pořád dokola. Nenapadá vás ještě něco?

harvyova
20. říj 2008

Andy 80 - Já jsem ještě zkusila švestky a hroznové víno. A pak kombinace tebou zmíněných např. jablko s hruškou, rozmačkaný banán s broskovovu přesnídávkou.

andy80
20. říj 2008

harvyova: hroznove vino jo? Tos oloupala a nějak rozmačkala? Ty švestky mě napadli, ale když já je teď nikde neviděla.

matru
21. říj 2008

Ahoj holky, mám 6 ti měsíční holčičku a dnes se chystáme na první příkrm...patřím k těm, které upřednostnují koupené lahvičky, protože si myslím, že je u nich větší jistota, že je to vyrobené z kvalitní zeleniny...chtěla jsem se vás zeptat, jakým způsobem jídlo ohříváte, zda v mikrovlnce, jestli celou lahvičku i když jí pak nesníte, na obalu je psáno, že to lze mít v lednici ještě48 hodin, ale nevím zda i v případě, že už se to ohřálo...díky

andy80
21. říj 2008

matru, mělo by se to ohřát jen jednou, takže si odeber půlku a zbytek dej do druhého dne do lednice. Jinak já ohřívám v mikrovlnce. Já teda spíš vařím domácí, skleničky máme jen když někam jedeme. Pozor, některé skleničky obsahují sůl... apod. Tak číst co v tom je. A držím palečky, ať Nelince zeleninka chutná.

matru
21. říj 2008

Andy díky 🙂 já jsem si to myslela....a na tu sůl mrknu, ale ta by tam snad být neměla!!!Taky jí pak někdy uvařím normální, ale fakt jsem četla, že v našich krámech je zelenina 2-3 jakost, protože český zákazník má jako prioritu cenu a to se pak bohužel promítá na kvalitě ☹ my ale samozřejmě jíme normálně, co taky jiného, jedině kupovat bio...no a s Nelinkou bude asi boj, ona je doted jen kojená, nedávala jsem nic ani čaj, takže to asi nebude snadné....chci dávat lžičkou, no uvidíme 🙂