Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

maria11
7. črc 2009

Hmm, tak to som fakt netusila, ze Hippky su solene... Potom mozem spekulovat, co je na nich take zazracne, ze ich tak miluje. Inak zatial som dostala zopar rad ako vylepsit domacu stravu - pohankou alebo ovsenymi vlockami...
Chcela som sa este spytat, ci netusite, akymi jogurtami je dobre zacat. Niekto mi odporucil Activiu, niekto smotanove fogurty. Zatial som skusula len Hipp jogurt 😉

shaula
8. črc 2009

Maria - nám pomohlo přidat petržel (kořen), dá tomu jídlu krásné aroma. Ale to už asi víš sama, petržel už asi dáváš.
Já jsem jako první zkoušela Selský Hollandia, ale ten jim moc nejel, tak jsme dali Olma Klasik. Teď dávám nejvíc Choceňský smetanový a Olma Bio, někdy ten Klasik a Hollandii.

moda08
8. črc 2009

Ahoj, prosím vás jak často dáváte k obědu špenát? Vím, že se často dávat nemá,ale malýmu chutná.
A ještě dnes chci zkusit banán (s jablíčkem jsem moc úspěch neměla) a nevím, jak hodně zralý koupit. Aby tam už byly nahnědlé flíčky a nebo spíš ještě zelenější? Vím, že banán staví a tak přemýšlím co dát k obědu, aby neměl bolení.

mikulka
8. črc 2009

Holky, mohu dát už kuskus, malýmu je 9 ěms. A jaký kupujete, jaký chutná vašim děckám?

moda, banán opravdu staví, ten byh nedávala.

Špenát se může, ale raději skleničkový. Já místo něj ale dávám mangold- mají jej ve zdravé výživě.

moda08
8. črc 2009

mikulka¨
špenát dávám skleničkový, mangold jsem ještě nezkoušela a ani jsem ho nikde neviděla
tak mám zkusit třeba hrušku? ta by mohla byt sladsi, jablko mu nejelo

shaula
8. črc 2009

Moda - s tím banánem to zas tak neřeš, neměl by být zelený ani nahnilý - na samotném banánu (nemyslím slupku) nesmí být žádné hnědé fleky. Naši kluci baští banán každý den a kadí několikrát denně, takže pokud nemáte už teď problémy se stolicí, tak si myslím, že vůbec neuškodí.

Mikulka - kuskus můžeš. Já jsem zatím zkoušela jednou (teda klukům, sobě dělám pravidelně🙂 , ze zdravé výživy, nějaký celozrnný a zdál se mi moc měkký... Obvykle kupuju zn. Bacchini, ta mi chutná.

prsky
8. črc 2009

maria...nie vsetky hippky su solene...my sme mali spenat so zemiakom a tam sol nebola (ani ked som ochutnala)...jogurt od 8. mesiacov, najlepsie plnotucny a co "najjogurtovatejsi"...smotana sa neodporuca pre vysoky obsah bielkovin do roka (podobne ako pribinacky atp.) a ako ti odporucili robit pohanku? moja je vzdy taka nejaka tvrda 😠

shaula
8. črc 2009

Nesolené Hippky jsou jen snad ty "počáteční" - ty "pokročilejší" jsou solené všechny, které jsem viděla...

garfie
8. črc 2009

kus kus je výborná věc, beru ho s sebou i na cesty, jako příloha k jídlu ideální a malé moc chutná. Kupuju na jaký narazím 🙂 Jen tomu celozrnnému se vyhýbám (pro malou)-prý je pro prťata těžko stravitelný.

saska.t
8. črc 2009

inak to s tymi hippkami je zaujimave u nas v nemecku su hippky solene az od 12 mes. do 12 nenajdes ani cukor ani sol skor je tu problem s tym ze su tam niektore potraviny velmi skoro napr. jahodova predsnidavka po 4 mes. a tak takze vzdy citam co obsahuju aby tam nebolo nic co malej este nechcem dat 😀

inak mate niektore skusenosti s tymi natural a bio bujonmi, chcela by som malej zacat trosku dochucovat kedze po roku pomaly mame zacat a su bez glutamatu a ostatnych sajrajtov, takze mozno by som ich vyskusala 😅

shaula
8. črc 2009

Saska, dělám to stejně, kupuju podle složení 😉

siska_br
8. črc 2009

saska - aj ja som minule ten bio bezglutamanovy bujon kupila, zlozenie vyzera byt oki, ze ho vyskusam najskor na nas s muzom, zatial som sa k tomu nedostala. sama som zvedava, co to bude zac 😉

aj u nas treba tie pohariky hrozne studovat, kadeco v tom clovek najde - zeler, jahody, paradajkovu drt, sol, biele korenie, bobkovy list....

moda08
8. črc 2009

Holky za jak dlouho od zavedení příkrmu jste se dostaly na plnou dávku? My už měsíc jíme zeleninku, ale víc jak 100g nikdy nesní, většinou méně a pak dokojím. Nevím, jak do něj dostat víc, pak už prostě odmítá (neotevře pusu).
A ještě-zbylo mi čtvrt skleničky špenátu s bramborem, co k tomu můžu přidat za další jídlo, aby to měl zítra k obědu? Přijde mi, že se k tomu už nic nehodí.

prsky
8. črc 2009

siska...mne sa najviac "paci" cukor skryty za vsetky mozne -rózy 😠

prsky
8. črc 2009

moda...ja prikrmujem trosku dlhsie a skacem 3m vysoko, ked zje 100 ml...kazde dieta je ine, mozno to tvojmu synovi staci...a su aj deti tak zavisle od MM, ze im dlllho trva, kym zoberu jedlo na milost 😉 dovar k tomu brambor + masko alebo podla mna kludne aj ryzu

simounah
8. črc 2009

My dáváme příkrmy teprve 10 den a malý zblajzne celou skleničku 125g od Hippu a ještě otvírá pusinku 😀 . Ale jsou dny, kdy taky nechce....ale jsme teprve na začátku...

simounah
8. črc 2009

jo a ještě doma vařenou mrkev a brambor mi tolik nesní, ale ty skleničky od Hippu celé. Jiné značky jsme zatím nezkoušeli

mikulka
8. črc 2009

moda: jedli jsme 100 ml asi dva měsíce a pak rázem 150, 180, 200, to šlo rychle.

misutovo
8. črc 2009

Ahojte,

zaujimalo by ma, ci doma pripravene ovocne pyre si moze uchovat tolko vitaminov ako ked kupim napr. frutapuru do ktorej vyrobca pridava vitaminy aby sa nahradil ich ubytok procesom spracovania? A okrem toho som pri frutapure precitala, ze obsahuje len cukor z ovocia. Ale ja ked doma zmixujem marhulu, jablcko a aby sa to vobec dalo jest pridam este banan nie je to ani zdaleka tak sladke ako frutapura.
Osobne aj mne sa to moje zdalo strasne kysele 😅 Malinka len kruti papulkou. 😅
Davate deturencom take kysele alebo prisladzujete? To by som moc nechcela.

dadak231
8. črc 2009

Ahoj. Ja tým detským výživám z obchodov neverím. Radšej domáca výroba a ovocie od starkých (nestriekané). A tie z obchodov sú príšerne sladké. Ja do domácich zvyknem pridať lyžičku hroznového alebo ovocného cukru. Nie veľa, keď sa nesmie prisladzovať. Len toľko, aby to bolo chutné.

maria11
8. črc 2009

misutovo - my ani frutapuru, ani doma robene ovocie nejeme bez kusku keksiku. Poradila mi to nasa pediatricka, tak jej ho tam davam stale. A tak sa naucila jest aj moje domace pokusy o ovocnu presnidavku. Ale myslim, ze tvoja mala si iba potrebuje zvyknut na novu chut. Aj u nas boli zaciatky tazke - aj s frutapurou a teraz na nu neda dopustit.

shaula - petrzlen je mozno super napad, dakujem. Neviem, preco som ho este neskusila. Niekde som asi citala, ze mam pockat...

prsky - pohanku som robila podla navodu na pouzite 😀 Ten hovori o 30 minutach varenia. Tak ho tam nechavam aj dlhsie a skusam, kym nie je dost makky. Vola sa to "pohanka lupana krupy", mozno zalezi aj od toho, aku pouzivas...

Inak u nas to funguje tak, ze do akehokolvek zeleninoveho jedla musim dat ako zaklad mrkvu. Ak tam chyba, je problem... Pocula som, ze trochu zapeka, ale u nas to nie je az take tragicke, tak som to prestala riesit a davam jej, co jej chuti. Na pestrost stravy pouzivam Hippky.

misutovo
9. črc 2009

Ahoj Maria,

s tym keksikom je to super napad ale mi keksik este nemozeme. Tak jej to mozno skusim zmiesat pol frutapury a pol mojho vytvoru. 🙂

tinka19
9. črc 2009

ahojky...moze 7,5 mesacne babo melon?...dííííík 😉

kacka.va
9. črc 2009

tinka: já bych řekla že jo 🙂, je to převážně voda a jestli už dávate i jiné ovoce

tinka19
9. črc 2009

hej uz sme mali aj iné ovocie......vďaka

berunka
9. črc 2009

tinka urcite meloun muze mala ma necelych 7 mesu a taky jsem ji ho zkusila dat,zatim jen od sebe pocucat 😉

maria11
9. črc 2009

Ahoj misutovo - my sme mali uz take detske keksiky od 6 mesiaca z MD, myslim. Ale znacku netusim. Teraz mame uz velkasske HIPP od 8 mes a Nestle od 10 mes... Len viem, ze si treba dobre nastudovat, ci obsahuje lepok, lebo viem, ze uz aj do niektorych od 6 mes ho davaju...

nikollette
9. črc 2009

Baby je to normálne že ked som malému už zacala davať aj iné okrem mliečka, za 9dní ma 5 mesiacov, tak startil chuť na mlieko 😕 😕 už druhy den mlieko odmieta, a vidím že je hladny.. tak mu dam nejake ovocie, ci kašičku.. v noci si zato mliecko dá, v polospánku, asi si to moc neuvedomuje co pije, lebo pije zaspatý so zatvorenými očkami. Kolko krát by 5mesačné babatko malo mať mliečko za den, alebo za noc? vdaka

jindri
9. črc 2009

ahoj, poraďte na kolik dnů můžu navařit. Zítra uvařím mrkvičku, to je pátek ... mohla by jí ještě papat v neděli? Uskladněna bude v ledničce. Díky

dvojka
9. črc 2009

jindri-mě říkala kdysi doktorka,že se má podomácku uvařené jídlo spotřebovat do 24 hodin. 😉 .Prý kvůli množícím se bakteriím