Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
23. pro 2009

taky jsem nedavala rybu vic jak do roka

lucyy01
23. pro 2009

babyyy, o tych zubkoch som len citala 🙂 vobec to neriesim, ved my len s papanim zaciname. tiez mam kamaratky, co drobcom len roztlacaju vidlickou a pod.

inak, kedy ste zacinali s mäskom? ako ste ho pripravovali? pozerala som zatial len v obchode, tam je v kombinaciach napr. so zemiakmi, alebo aj s jablckom...

lucyy01
23. pro 2009

ups!!! znova sestrin trvalo prihl. nick... (kessiee)

miskachrumka
23. pro 2009

marooska dakujem asi si skor necham poradit od mamicky co ma viac deti co vie co to je vychovavat rozne deti lebo kazde je ine!
ako od mamicky co ma len jedno tak dakujem a vyskusam toho pangusiasa na rastlinnom masielku a dakujem si zlata 😉
a mimochodom nejde ho spapat cely ved on to bude len trosku zujkat a mozno spapa polovicku z jednej malej rybky takze tak............ 🙂

rimmel
24. pro 2009

ahojte mam otazku.
kedy vase babatka zacali papat same? lyzickou? lebo ja mojho stale krmim i ked veci ako chleba, uhorka a pod vie chytit do rucicky a spapat ale ak mu dam lyzicku len s nou mava a rozhadzuje jedlo vsade 😀

dnesna vianocna vecera..chceli sme papat vsetci spolu ale nakoniec sme sa rozhodli ze nie, mame kapra a ako viete je to papracka jest koli kostiam a pri malom by sme sa asi vobec nenajedli 😒 takze asi budeme jest az ked on pojde do postele ako kazdy vecer ..vy ste natom ako?

carodejnica
24. pro 2009

Ahojte, moja Naďa (doteraz plne dojčená) má zajtra 6 mesiacov, ale ja som symbolicky dnes 😉 dala 1. krát mrkvu, uvarenú, rozmixovanú, podávanú lyžičkou ... no a všetko vypľula, mračila sa a vôbec jej to nechutilo, a napínalo ju na dávenie... 😒 Potom som jej tam skúsila pridať MM, ale ani tak jej to nechutilo, dokonca ani samotné MM vypľúvala.. ☹

(jej som dala dnes jesť na obed, my sme s mužom večerali o 17-tej, ona s nami len sedela, škerila sa a obžúvala hryzátko)

Je to normálne? Mám skúsiť zajtra nejakú inú zeleninu?? Aké ste vy mali skúsenosti?

btw. Veselé Vianoce

lenka1smejka
24. pro 2009

carodejnica-je to uplne normalne moja mala prvy krat zjedla 1lyzicku ale aj to bolo asi vsetko vedla nez v nej...Skus jej dat znovu zajtra ale zase mrkvu.Nedavaj inu zeleninu nech si zvykne najprv na jeden druh.Kamoske to trvalo 2tyzdne nez jej prehltla jednu lyzicku

emanka
24. pro 2009

carodejnica, ja som malej skúšala dať prvý krát mrkvu týždeň pred koncom 5.mes.(je na UM) - len som to chcela skúsiť, zjedla dokopy asi 1 lyžičku a potom už ústa neotvorila 😀 .....za týždeň, presne na deň koniec 5.mesiaca už zjedla pol pohárika!!! Ona proste nebola na to ešte pripravená a o týždeň už bola, chutilo jej to a aj to vedela pekne papať 🙂
Tak ako povedala lenkasmejka, aj zajtra jej daj mrkvu...musíš skúšať, chce to trpezlivosť!!!

Rimmel, tak to ste dnes asi dosť neskoro večerali, keď ste čakali, kým pôjde spať 🙂 No ale aspoň ste mali kľud 😀 ....my sme večerali o 16.30, malá vtedy spala a tak bol kľud...síce nie na dlho, lebo pri konci sa zobudila a vykrikovala z postieľky 😀 Takže na konci večere sedela už aj ona na svojej stoličke a žužlala kôrku 😀

rimmel
25. pro 2009

emanka jedli sme az o 8.30 ale to je normalka unas..maly zase bojkotoval a spat o 7 odmietol a zaspal o 8 😀

slniecko26
26. pro 2009

Ahojte! Chcela by som Vás poprosiť o radu 🙂 maličká už mesiac papala zeleninu tak sme prešli na ovocie ale to jej vôbec nechutí ☹ jablko nič, hruška už vôbec, banán ako tak... čím to môže byť? Zeleninu mi papa všetkú s tým problém nemám. Chcela by som Vás poprosiť o inšpiráciu 🙂 aké zeleninky kombinujete, mne dochádza fantázia. Potom sa mi zdá, že papá stále to isté. Papáme už aj mäsko. Čo môžem pridať nové? Vopred Vám dakujem za odpoved!!! 🙂

sisulka7
26. pro 2009

lenka smjka, to robila aj nasa, tak som jej urobila mrkvu do zasoby a rozmixovala som to s troskou tej vody co papala a dneska uz spapla dve kocky. zamrazila som jej to do kociek na lad. chce to cas 🙂

angela211
26. pro 2009

slniecko26, s tym ovocim ti neporadim, my este papame len zeleninku ale nasa pediatricka mi povedala, ze je dobre papat tyzdenne 2x zeleninka, 2x polievocka, 2x masko a 1x vajecny zltok a takto to dodrziavat kazdy tyzden aby bola strava vyvazena. Zo zeleninky je vraj dobra napr. aj tekvica, spenat, brokolica, karfiol...tak snad aspon v niecom som ta inspirovala 😉

angela211
26. pro 2009

Ozaj, este som zabudla na ryzovu kasicku, tu mozes dat tiez 1x tyzdenne namiesto zltka a ten das napr. ku spenatu v ten zeleninkovy den

lenka1smejka
26. pro 2009

sisulka-gratulujem teda

slniecko26
26. pro 2009

Angela dakujem!!! Všetku zeleninku čo si spomínala sme už papali, preto som myslela, že mi dochádza fantázia čo nové dať 🙂 všetko jej chutilo, s ničím sme nemali problém! Až na to ovocie 🙂 a to som si myslela, že nebude problém lebo je sladké, ale čo už. Nevedela som, že už môžem dať aj polievku!! A nevieš akú môžem začať robiť? Aby som niečo nepokazila. Nevedela som ani o ryžovej kaši, že už môžem dávať. Veľmi pekne Ti dakujem za odpoved!!! 🙂

berenika39
27. pro 2009

slniecko, dělala jsem naprosto jednoduché polévky, je dobrá změna, a je v tom vlastně všechno, co prcek může a potřebuje. Do vroucí vody nakstičky zeleninu, kterou papáte, necháš uvařit hodně doměěka a jednoduché je to tyčlvým mixerem prohnat 😀 😀 . No a můžeš nejdřív vařit třeba kuřecí maso, když je měkké, přidat zeleninu, a zase mixnout.Polévky jsou fajn i na doplnění tekutin.... Zahustit to není třeba, pokud bys chtěla, tak třeba dobré jsou rýžové vločky od Nestlé, jen trošku přisypat do hotové polévky.

Rýžové kaše se prodávají instantní,ale můžeš ve vodě uvařit rýži úplně, až je rozvařená, když se voda vyvaří, přidáš mléko a mixneš. To je celá věda. Nevím, jestli kojíš, můžeš dát MM, nebo Um rozmícháš počet odměrek na jednu dávku ve třech lžících vody a tu kašičku přidáš do kaše.

zuzkaku
27. pro 2009

babulky...kedy ste začali deťom podávať aj mäso? My s príkrmami ešte len začíname...vyskúšali sme mrkvu a zemiak...ale drobec sa mi vysypal- no neviem z čoho, tak teraz máme pauzu a kojím... 😕

iinuska
27. pro 2009

zuzkaku, ja maleho kojim, takze s maskom sme zacali od 7 mesiaca, takisto aj s ovocim

kessiee
27. pro 2009

to by aj mna zaujimalo zuzi 🙂 citala som, ze tak mesiac po zeleninke by sa malo dat mäso a zltok, ale tiez by som sa o tom radsej docitala zo skusenosti mamin 😉

lyongirl
27. pro 2009

ako píše iinuska, cca mesiac sa podáva zelenina, kým sa prejde všetka čo sa môže, tak to toľko trvá a od 7. mes. sa môže pridať to masko, žĺtok a ovocie 😉

iinuska
27. pro 2009

len so zltkom opatrne.Ja som davala uz treti krat a asi mu nesadlo, lebo sa mi chudatko povracal. A riadne.Najblizsie dam len polovicku.

vvvecna
27. pro 2009

ahojky chtěla jsem se zeptat jak se začíná s příkramy,po novém roce nás to taky čeká,vím,že se začíná mrkví ale kolik toho mám první den dát atd. díky za rady verca

kessiee
27. pro 2009

verci skus po lyzickach, nemusis to tak vazit na gramy. prvy den daj dve, druhy den styri, treti zvysok pohariku alebo ked to budes varit sama, tak celu malu zeleninku 😉

kessiee
27. pro 2009

maminy a ako pripravujete ten zltok? a mäsko len drobite na kusky alebo tiez nejako mixujete ci roztlacate?

momin
27. pro 2009

kessiee ja sem malemu do 8 mesicu vsechno mixovala na uplne jemnkou kasicku. zalezi jak to ktere mimco zvlada. Danik kdyz mel nejaky kousek tak ho zaclo natahovat a nevedel co s tim ma delat. ted uz maso krajim na male kosticky a zbytek mackam vidlickou-testoviny uz ani nemackam ty si rozkouse....

rimmel
27. pro 2009

kessie ty teraz vsetko mixuj..aj to masko aj zltok ale jasom zltok tusim dala az neskor v 7m aj s maskom som cakala.

rimmel
27. pro 2009

vvvecna daj kolko babo spapa..ak sa bude od lyzicky otacat prec ci neotvarat pusinku ma dost 😉

zuzik28
28. pro 2009

ahoj holky, ráda bych se zeptala jestli malej (6 a půl měsíce) už může petržel a pórek, nebo takové ty kukuřičné křupky? Ptám se raději dopředu než mu něco dám, abych to nepokazila...díky

momin
28. pro 2009

Ahoj zuzik,ja myslim ze klidne jo... 😉 ty krupky 100% muzes.

rimmel
28. pro 2009

zuzik kukurica teda aj kukuricne chrupky by som dala neskor, kukurica je totiz alergenna...ono z mojich zdrojov sa odporuca od roka no ja som dala asi ked mal 8m 😉 a por moze az od 8m a petrzel uz myslim ze moze