Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zuzkat1
15. čer 2011

@paveronika no na 7 mesacne babo papa pekne vela🙂 urcite staci... uhorku a papriku som dala okolo 9teho ci 10teho mesiaca presne nepamatam ale skor asi nie, ale pred rokom to bolo iste🙂

andelka
15. čer 2011

@paveronika no, můj malej v 7měsících měl teprve masozeleninu a začínali jsme s ovocnou svačinkou, jinak nic jiného 😅 takže tvůj má jídelníček pestrý až dost. 😉

piacere
15. čer 2011

@paveronika ja som začala prikrmovať dosť skoro... na 4,5 mesiaca, ale jogurt dostal až po ukončenom 8. mesiaci.... dovtedy len zeleninu.... cca od 5,5 mesiaca mäso a cca od 6,5 mesiaca sme prešli na ovocie. Uhorku a papriku môj malý ešte nejedol a to už bude mať o pár dní rok... nejako sa bojím toho, že sú to potraviny dosť ťažké na žalúdok 😕 ale ja som (čo sa týka synovho jedálnička) dosť precitlivelá a až prehnane všetko kontrolujem 😅 😔 možno aj na škodu.... neviem si pomôcť...

paveronika
15. čer 2011

@zuzkat1 @andelka @piacere Děkuju já si pořád říkám aby měl nějakou změnu ale tak nechám to tak jak to je.. 🙂 Ještě mě napadlo tu kaši musí mít nutně na večeři nebo by sem mu jí mohla dát jako druhou svačinu(mlíka na noc se nevzdá to má v těch 20hod.) Začal se mi totiž budit v noci na mlíko a to od 2měsíců spal celou noc cca 12hodin. 😅

zuzkat1
15. čer 2011

@paveronika no moja spala 2hy a treti masiac zivota celu noc a potom sa zacala budit raz apotom 2x a v pol roku kazde 2 hodiny a budi sa doteraz.... ale teraz uz len 3x (ma 17 mesiacov) a kasu mozes kedy chces podla mna...

andelka
15. čer 2011

@piacere Dany taky ještě papriku a okurku neměl, nechci mu zatěžovat žaludek, i hrášek zatím většinou pasíruju, aby tam nebyly slupky 😅 s jeho bříškem jsme si dost užili když byl malej a i teď nesmí mít moc banánu, nebo borůvky, taky neprošly.

@paveronika děti v tomhle věku nepotřebují změny, ani kdovíjakou pestrost, spíš naopak 😉 Kaši můžeš dávat kdy chceš, švagrová ji holkám dělala k snídani, protože večer taky měly jen mléko. Jinak spaní dětí se často mění 😉

piacere
15. čer 2011

@paveronika ja som to napr. s kašou vzdala... malému nechutí takmer žiadna... jediná, ktorú mi zje (aj to musí mať na ňu chuť, čo samozrejme z jeho modrých očí nevyčítam 😀 takže dosť často končila v koši)... banánová od Nestlé tuším.... takže som sa na kaše vykašľala...

paveronika
15. čer 2011

@zuzkat1 @andelka Děkuji děkuji 🙂 a ještě mě napadlo koupila jsem mražený špenát od zn.ARDO je už v malých kostkách myslíte že ho můžu podusit malému??popřípadě s čím?? a kaši tu mám rýžovou může být??nebo jakou by jste mi doporučily?? 😅

cicimon
15. čer 2011

@piacere ja robim obilninove kase, nie tie smradlave krabicove, davam do nich trochu ovocia alebo vyzivy a aj to nie vzdy a mala ich ma na ranajky.... asi treba najst tu spravnu kasu, ja som mala asi 2x krabicovu a smrdela neskutocne

piacere
15. čer 2011

@cicimon ja som už vyskúšala všetko 😀 Domácu ryžovú.. fiasko... Kupované krabicové, aj tie (z Kauflandu), teda nie tie echt detské krabicové ochutené... čisté, aj s ovocím, s vodou aj s mliekom... proste nula bodov... všetko vypľúva, zje max. 3 lyžice a už mi odtláča ruku... zo začiatku ich ako tak jedol... teraz už nechce vôbec... Nebudem ho nútiť, keď mu to raz nechutí... ani ja by som to nejedla 😀

kaja73
15. čer 2011

@piacere Možno caka na klasiku-krupicovu kašu z normalneho mlieka s trochou granka.Mnam-ale ani moj to este nejedol.Skus mu zarobit do ryžoveho mlieka z Dm ka-ryzovu nemliečnu kasu-maju aj prichut napr. broskyna--takto to reže mojmu najviac.

mona777
15. čer 2011

@cicimon prosím ťa a tá lučina sa ktorá dáva http://www.apetito.cz/cnt_page.php?menu_id=104&... - tú sú viaceré lučiny - asi tá prvá však? díky

ivanka85
15. čer 2011

@piacere my sme elmi lubili kase, jedavali sme ich na ranajky a priblizne pred mesiacom z nicoho nic nechcel, najprv som urobila polovicnu davku a potom sme prestali uplne..ale obycajnu krupicu spapa..

ivanka85
15. čer 2011

@mona777 prepac ze Ti do toho skacem ale my davame Lucinu kococky

cicimon
15. čer 2011

@mona777 no asi tie prve 2, skus precitat na zlozenie aby tam nebol tvaroh ale len smotana... lebo je jedna lucina kde je aj tvaroh
napr aj tesco ma cosi podobne, vola sa to "soft cheese" a to by malo byt tiez ok, chutovo sa mi to zda lepsie ako lucina

mona777
15. čer 2011

@ivanka85 a to je v tých obrázkoch?

mona777
15. čer 2011

@cicimon diky len ked si prečítaš nad tými syrmi popis tak je tam hned prvá veta Apetito Lučina je termizovaný čerstvý syr vyrobený z čistého tvarohu a smotany. Z toho vyplyva, že všetky sú robené z tvarohu asi

ivanka85
15. čer 2011

@mona777 nie, nie je, ale ono je to ako ten prvy, len su to take male kocky ako pre deticky, asi 6 ich tam je..v Bille stoji euro

ivanka85
15. čer 2011

@mona777 sla som do chladnicky a pisem Ti zlozenie tych kocociek🙂mlieko, smotana, mliekarenske kultury, jedla sol. tuk 25,5percent
100 percentne bez konzervacnych latok

cicimon
15. čer 2011

@mona777 tak to nekupuj, ale si precitaj zlozenie ci tam je tvaroh... tak ako ti napisala ivanka ,,, lebo mam dojem, ze je viac druhov tej luciny, jedna je s tvarohom taka prilis husta "sucha" a potom je taka smotanova, ta je ovela lepsia... naj je ist do obchodu a precitat
alebo dat klasicke maslo

andelka
15. čer 2011

@paveronika já už teď dávám taky normální špenát v kostičkách, do roka teda jen ve sklince,a le to není nic moc chuť 😅 tak to dávám s bramborama a žloutkem.
Kaše je jedno jaká, dobře starvitelná je rýžová, kukuřičná, jáhlová...jen rýžová někdy může zacpávat, ale nemusí, že.

piacere
15. čer 2011

@andelka ja som otvorila malému v nedeľu prvýkrát kupovaný príkrm... špenát, zemiaky, teľacie.... pri prvej lyžičke ho naplo (až z neho oči vyvalilo)... pri druhej to začal všetko vystrkovať jazykom von... a tretia sa už nekonala.... 😅

andelka
15. čer 2011

@piacere no jsou skleničky, které jsou fakt 😝 a hlavně třeba špenát nebo brokolice ... ale jsou i takové co jsou fakt dobré, že nemám problém to po něm dojíst, třeba Babydream nebo některý Hipp. Ale i tak dost vařím.

piacere
15. čer 2011

@andelka myslím, že toto bola hami.... už keď som to otvorila, tak z toho vyliezol neskutočný puch 😅

sussanah
15. čer 2011

@andelka ja teda prohlasuju za nejhnusnejsi prikrm prvni lzicku od hami - kvetak 😝
@piacere vcelku dobre jsou hami od 10m, rizoto s krutim a teleci rolada. To ma maly uplny svatek, kdyz mu oznamim, ze dneska vari medvidek 😀

piacere
15. čer 2011

@sussanah 😀 😀 Ja som nevedela, či malého ľutovať alebo sa smiať... chcela som mu dať niečo eňo ňuňo zdravé 😀 že kontrolovaný špenát a teľacinka... a jemu až slzy vybehli, tak ho naplo ☹ 😅 Tak som rýchlo žhavila sporák a varila domáce 😀 A to už padol za obeť celý tanier 😎

sussanah
15. čer 2011

@piacere spenat uz normalne kupuj. Ja teda porad preferuju mrazeny, ten je sbirany mlady, takze neni v nem tolik dusicnanu. Ale ty jsou nebezpecne fakt pro mala miminka, ne pro takove kluky, jako mame my 😉 Ja kupuju listovy mrazeny (vetsinou tesco), ma dobrou chut. Rozehreju v mikrovlnce spolu s kukurici, potom rozmixuju s jogurtem, jeste dohreju a dam primo na testoviny a zasypu syrem. Super rychly obed a maly se po nem muze utlouct 🙂
Ale presne takhle zoufale se maly tvaril, kdyz jsem mu mezi prvnimi prikrmy dala ten kvetak hami 😀 Potom jsem ochutnala, vyhodila a nakojila 🙂

piacere
15. čer 2011

@sussanah kupujem mrazený, ale malému ho nechcem robiť často, tak vždy mi stojí v mrazničke a neviem čo s ním (lebo u nás sa za špenátom nikto netrhá)... tak som myslela, že špenát nebudem variť, ale mu ho raz za čas kúpim hotový... a takto som dopadla 😀

lucy222
15. čer 2011

Ahojda,
mám dotaz - malá je zatím plně kojená, ale relativně zanedlouho nás ty příkrmy také neminou.
Jak jste řešily ty začátky, kdy dítko ze skleničky sní tak 3-4 lžičky? Chápu, že pak s tím do ledničky - ale jak dlouho to může být takto otevřené? Něco zkusíme uvařit, ale skleničkám se určitě nevyhneme.
Děkuji 😉

mishulle
15. čer 2011

ahoj, mám synka 3,5měsíce, má 6,13 kg a denně vypije 1000-1200ml nutrilonu sytivýho. Dr. říká, že mám dávat příkrmy, ale všude píšou od ukončenýho 4. měsíce, tak nevim. první syn byl kojenej, tam jsme začínali v 6m