Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

wvwvw
30. lis 2011

Ahojte.potrebovala by som od vas radu.vcera som navarila malemu polievocku z mrkvicky,brokolice,cukyne,zemiacika a trosinku zelenej fazulky + kuracinka.a zahustila lyzickou krupice.len sa mi podarilo toho viac.obvykle varim na 2 dva dni a davam do chladnicky.lenze teraz mi zostalo aj na 3krat.
Myslite ze to mozem mat v chladnicke este do zajtra? Do mrazaku to ist totiz nemoze kvoli zemiaku.... Vdaka

lubinka26
30. lis 2011

ahojte. prosim vas o radu. Bianka mala nedavno 9 mesiacov a mne sa zda, ze by uz mala jest viacej ako je teraz. kojim a este by som chcela vydrzat do jari. napisem ako priblizne u nas vyzera den. ked vstane cca o 9tej, tak hned rano jej dam MM, niekedy chce, niekedy nie. spinka okolo 11-12tej, zaspava na prsniku. okolo 14tej ma obed, v poslednej dobe toho zje velmi malo, 4-6 lyzic polievky, ale kupovane jedlo zje celu falsku 190ml a ked jej chuti, ako napr. tekvica hokaido, brokolica, tak tiez asi za vyzivovu flasku. potom si zas cucne. skusala som jej davat caj, ale vypije ho strasne malinko. okolo 16tej zaspava na prsniku alebo vonku v kociku, pred odchodom jej dam este cucnut. okolo 18tej zje cely kelimok bielej acitivie (prave pred malou chvilkou som sa docitala, ze ju nemam davat, ze ju odporucaju az od 3 rokov 😖 , takze presedlame na iny), kusok bananu alebo jablcka. a zaspava okolo 21vej a zas na prsniku. je toto v poriadku? co mam dalej zaradit? Pribera viac nez dost, ma 9970g a 76cm. dakujem

lubinka26
30. lis 2011

@wvwvw presne nad tymto som rozmyslala minule. a nakoniec som malej dala polievku aj na 3. den 🙂 mala priblizne rovnake ingrediencie. ale netusim, ci to bolo ok.

hlavinka
1. pro 2011

holky, rada s prstem zabrala. Jak ho ma v puse, tolik to nevraci a vic polyka, jakoby to vysaje, jako kdyz mliko....Ale to teda jen s kasickou. uvidim, jak mrkev. Ale aspon neco!🙂

@wvwvw jo, ja jsem to taky schovavala do druheho, nekdy tretiho dne.
navic, kdyz je to rozmixovane, tak se ten brambor ztrati a da se to i zmrazit, pak se to treba "dolepsi" rejzovou kasickou nebo necim.... ja jsem hodne varila do mrazaku a vse bylo v pohode.

ciernavila
1. pro 2011

@lubinka26 tak to ti zavidim ze ti zje aspon tolko, my mame skoro 8 mesiacov a sme teda 2 mesiace na prikrmoch. Nezje mi skoro nic okrem MM. Kazdy den v case obeda ledva do neho dostanem par lyziciek, niekedy 5, jeho rekord bol raz ked zjedol tristvrtinu tej malickej 125g sklenicky Hami. Usta otvori len niekedy, nepocituje ani chut po jedle, ked mu dam cosi do ruky - korka, chrumka, rozok.....len to rozmrvi a do ust ani za svet.
Ovocie nehrozi, zje tak max karotku s ryzou alebo brokolicu. To je take demotivujuce ho krmit ked viem ze mi zase skoro nic nezje ☹ Inak co sa tyka jogurtu dobra je Hollandia cista biela. Ak by ju nechcela tak do nej dat trocha dakeho ovocia. Mne maly nezje ani to ☹ Dufam ze nebude na MM do 18 tich... ja len citam ako sa deti rozjedli casom a my uz dva mesiace stale nic, nevidim ziadny pokrok...

kachen
1. pro 2011

Holky, jsem asi tupan, ale jak davate tu kasi do mlika. Normalne mam udelat davku UM a do toho posleze primichat odmerku nejake instantni kase? A jake? Obcas male davam kasi s mlickem od Nestle. Jenze je docela draha, takze to tak nemuzu praktikovat porad.

euphoria
1. pro 2011

@wvwvw ahoj,preco podla teba nemoze ist do mrazaku prikrm so zemiakom?Ja mrazim vsetko,vzdy varim kazdy treti den z cerstvych surovin, jednu davku zje, druhu ma na druhy den a tu tretiu hned zamrazim..

eva76
1. pro 2011

@ciernavila
ahoj ani náš drobec nechce veľmi jesť, iba kašu, nestlé mliečko s kašou, pribináčik a jogurt, sem tam polievočku aj to len pár lyžíc. a to máme už 8 mesiacov

monram
1. pro 2011

ahojte - Máte skúsenosti alebo odporúčate parný hrniec Avent s mixérom?

anehap
2. pro 2011

@kachen jo, ta je hodně drahá. Dobré jsou z DM jejich značka nebo Alnatura. A jak píšeš - uděláš UM a to toho určitý počet lžic - to mají napsané přesně v návodu 😉

andrealisy
2. pro 2011

@kachen
ja to robim tak, ze kazde rano nastruham jendu celu hrusku alebo jablko a pridam za hrst cucoriedok, tie pomackam a do toto pridam 4 normalne male kavove lyzicky detskej kase (bezmliecnej, mala ma alergiu na kravske mlieko) a je kase plna miska 😀 😀 😀 😀 Mala to vsetko zbasti a ani nevie kolko ovocia pojedla. Ked je to moc huste pridam materske mlieko alebo umele specialne pre alergikov. Toto robime tak ok 7-8 mesiaca, krabica kase nam vydrzi aj mesiac a malej to velmi chuti 😀

meleri
2. pro 2011

@eva76 ahojtak to sme na to podobne. syn ma osmt mesicu a az ted posledni dny ji trochu jogurt a krupici. ale nechce ani ovoce ani zeleninu. nevim co s nim no.

ciernavila
2. pro 2011

@eva76 snad sa to zlepsi, nas kasu nie, ani ine mlieko okrem mojho.. jogurt uz vobec nie, on sa pri vsetkom tvari ze mu to je moc vyrazna a ostra chut

kachen
2. pro 2011

@anehap diky, chci to male davat jeste do lahvicky. Navecer, at je vic zasycena. Takze je jedno, ze treba ted davam Bebu a primicham ji do toho napr. tu kasi z DM? A kterou mam zacit? divala jsem se, ze jsou kase mlecne, nemlecne a spousta dalsich.

@andrealisy Taky diky, ale chci to davat male jeste do flasky. Proto mne jde o mixovani UM a kase.

moncakuna
3. pro 2011

Ahoj Holky,začala jsem malého přikrmovat mrkev a brambory,připravila jsem si toho víc s tím že zbytek si zamrazím na později,ale tady čtu že brambory by se zamrazovat neměli,já měla zato že když jsou uvařený a rozmixovaný že se jim nic v mrazáku nestane , co vy na to???

anehap
3. pro 2011

@kachen určitě, dáš do Beby tu kaši - na normální kaši je např. 5 lžic, tak dáš třeba 2, odhadem. Dobrá je třeba jáhlová(nemléčná) Babylove, ta je myslím od 4. měsíce nebo 4-zrnná Alnatura, ta je od 4. nebo 6. to teď nevím, nemám ji zrovna doma 😉 Vybírala bych co nejjednodušší složení kaše 🙂

lubenka131
3. pro 2011

Baby ahojte.čo všetko už dávate papat vašim malým ?my už máme 5mesiacov už papame od ukonceneho 4 a ja už neviem čo aby nejedol stále to isté.už sme jedli-mrkvu zemiak cuketu karfiol brokolicu mäso kel ovocie výživy kaše ja už neviem ☹ poraďte ďakujem

ined77
3. pro 2011

@moncakuna 🙂 ..já to normálně mrazím 😉 .pak teda před podáváním to ještě provařím a je to v pohodě 😉 .i u synka jsem to taky tak dělala 🙂 .

anehap
4. pro 2011

@moncakuna prý se brambory fakt mrazit nemají, nevím proč, ale já to taky vyčetla v brožurce, kterou jsme dostali k nové mrazničce. Lepší je asi mrazit jen tu mrkev a brambory přidat čerstvé - a nebo je třeba den nechat v ledničce, to nevadí 😉

dendasek
4. pro 2011

Ahojky holky...dotaz..🙂
Od jakeho mesice se muzou jahly, kuskus,pohanka..dekuju.

frick
6. pro 2011

Ahojte.Chcem sa spýtať tie príkrmy v skle sa môžu zohrievať a mikrovlnke alebo len vo vodnom kúpeli?

monavika
6. pro 2011

Holky,prosim vas,cekali jste na prikrmy az vam rekla dr nebo jste je zacali davat detem sami,kdyz jste si vsimli,ze uz mliko nestaci?Moje mala ma 5.mesicu a nekolik dni,ale porad se mi casto v noci budi na kojeni....driv se budila 2x za noc,ted je to i 4x☹....1.12. jsme byli v poradne a dr jsem to rikala a ona mi rekla,ze mam jeste 14 dni pockat,tak nechapu proc?Myslite,ze uz muzu zacit davat aspon kasicku na noc,aby se mi vyspinkala a ne se budila co 2-3 hodiny?Se zeleninkou bych asi zacala az od toho 6.mesice,pac pres den kojim normalne po 2 hodkach,tak jak jsme zvykli🙂Dekuji za info 🙂

sarunatko
6. pro 2011

@monavika Ahoj, já jsem skutečně čekala do těch šesti měsíců, až co mi řekne doktorka. Malá se mi taky budila několikrát za noc, tak jsem začala dávat kašičku na večer. Nechtěla jsem však dávat ty kupované kaše, tak jsem koupila rýžovou krupičku a tu jen rozmíchám ve vodě. Na obale píšou, že se má míchat v mléce, ale když malou pořád kojím, tak mi přijde zbytečné kupovat UM a MM tolik neodstříkám (nemám odsavačku a odstříkávání ručně je mi nepříjemné).

sarunatko
6. pro 2011

Holky, chtěla jsem se zeptat, když jste začaly s příkrmy, kolik toho vaše děti snědly. Moje dcerka byla do šesti měsíců výhradně pouze kojená, teď dávám kaše na večer a k obědu zeleninu. Dnes měla třetí den mrkev a snědla tak 35-40 g. Je to málo? Já toho do ní víc zatím nedostanu. Zapila to trošku čajíkem a pak jsem jí nabízela ještě prso, ale už nechtěla. Děkuji za rady.

monavika
6. pro 2011

@sarunatko A prosim te tu kasicku jsi ji zacala davt uz driv,nebo taky az od toho 6.mesice......ja prave premyslim nad tim,ze bych ji uz ted na noc zacala davat kasicku,tu ryzovou krupicku a pak od toho 6.mesice zacala uz i zeleninkou na obed a pak vecer kasicka🙂pres den ji to mliko prave staci,ale pres noc vubec☹

sarunatko
6. pro 2011

@monavika já jsem začala asi čtyři dny před tím, než jí bylo půl roku 🙂 . Asi bych se na tvém místě poradila s pediatrem, ale myslím si, že je lepší dát kašičku a pak si přes noc obě odpočinete, než se budit každou hodinu na kojení. Určitě to vyčerpává nejen tebe, ale i děťátko. Když se večer napapká a bude spát krásně celou noc, tak si podle mě i líp odpočne. Lucinka sní večer kolem sedmé 100 ml kaše, mezi půl osmou a osmou usíná a budí se teď tak kolem půl paté na mlíčko, napije se a pak ještě spinká - to jak kdy, někdy do šesti, ale dneska třeba až do půl osmé 🙂

sarunatko
6. pro 2011

@monavika tu rýžovou krupičku dávám tuto: http://www.kojeneckavyziva.eu/detskavyziva/esho...

monavika
6. pro 2011

@sarunatko dekuji za odkaz🙂no ja to dr rikala ted na te posledni prohlidce a rekla mi,ze mam jeste 14 dni pockat a pak by se zacalo,ale pripada mi to jako dlouha doba cekat 14 dni a chudinku takhle trapit....vzdyt to dite potrebuje prece spat aspon pres noc,kdyz pres den mi naspi jen 3hodky a ja uz jsem taky vycerpana a potrebuji se vyspat.....pravidelne me na vstavani budi kolem osme rano a kolikrat jsem tak unavena,ze nemuzu z postele vylezt a kdyz vylezu,tak si musim jit hned udelat kafe....

sarunatko
7. pro 2011

@monavika Jojo, já si to taky myslím, že je potřeba si odpočinout. Ale nejsem lékař, tak nevím... ☹

hamma
8. pro 2011

@monavika Zařiď se, jak potřebuješ ty - ty znáš svoje dítě nejlíp! Doktorka má jenom tabulky, do kterých nemusí pasovat všechny děti (a který se navíc asi tak každýho půl roku mění :-/ ). Klidně vyzkoušej kašičku, uvidíš, jestli ji malá bude chtít nebo ne a jestli to pomůže. Když to bude k ničemu a bude se budit dál, tak ji zas dávat přestaneš.