Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janula2008
27. čer 2008

Jo a suna od zacatku michala jen s kravskym mlikem, tak jsem asi precitlivela, ale nejak se mi jim ji nechce pujcovat na hlidani (ne ze by o to 3x stali) 😒

janula2008
27. čer 2008

sunar, vypadlo mi tam R 😀

minea
28. čer 2008

Kaše zatím vůbec nedávám, jen zeleninu a ovoce. Jak to myslíte s tím spaním po kaši? Mně spí od dvou měsíců celou noc....

minea
28. čer 2008

Jankax, tvůj synáček ještě nemá ani 6 měsíců, takže MM mu zatím stačí. Od krmení neočekávej moc, ber to jenom jako "nabízení", seznamování ho s novým způsobem přijímání potravy, něco jako pravidelný rituálek. V této fázi ještě nejde o to, aby ho to zasytilo. Zkoušej a střídej, něco mu chutnat určitě bude 🙂 .

marcim
28. čer 2008

Janula - Sunar s mlékem...to reda čučím,to jsem ještě neslyšela...ovšem pobavilo mě to 😀

jankax
28. čer 2008

Minea dik, ja jsem si to i myslela...zatim mu teda zkousim davat ruzne veci a snad se jednou chytne. Ted mu teda necham par dni pauzu at mu to nezprotivim. 😉

janula2008
28. čer 2008

Minea: me obcas taky nejaky nazor pobavi, treba dnes jsem si poslechla, ze uz bych mela davat stavicky kvuli vitaminum 😲 . Nevim, ale prece kdyz petimesicni mimi 4xdenne kojim, do toho ma jeden prikrm zeleninky a jeste k tomu 2x flasku nutrilonu (s koj.vodou! 😀 )tak ma vitaminku az az ne? 😕

marcim
28. čer 2008

Jankax - jak píše minea u kojených dětí se většinou začíná až v 6.měs.Já začala až když jsem měla pocit,že malý je na to připravený.Když byl s náma u stolu při jídle,tak ho to strašně zajímalo,co to děláme a otáčel hlavičkou za jídlem,natahoval ručky,jako by to chtěl zkusit taky.Vrcholem bylo,když začal slintat jako "Pavlovovi psi" a sliny mu tekly z koutku.Tak jsme si řekli,že už je čas. 😀 A taky to šlo moc hezky.Během dvou dnů pochopil,že lžička přinese do pusinky něco dobrého a tak ji otevíral o 106.V porovnání se starším synem.Ten byl nekojený a začali jsme s příkrmem už ve 4.měs.,tak hladce to nešlo.Učil se to déle a dneska si myslím,že jsem stejně měla počkat.O nic jsem nepřišla.(Na synovi to ale žádnou újmu nezanechalo.. 😀 😀 😀 )Takže pokud k tomu příkrmu nemáž nějaký důvod,tak bych nespěchala.Ono to příjde. 😉

lenkazdenek
28. čer 2008

Oni ty nekojený děti,nebo ty který jsou na příkrmech už od 5 měsíce maj kapku áskok,takže bych to u těch kojenejch dětí moc neřešila,jako kolik toho spapkaj a pokud kojíte tak má mimi i vitamíny-ty jsou teda samo i vtom um. Já zkoušela šťávičku jen asi 2x(pokud nepočítám švestkovou proti zácpě) a malá to vůbec nechce. Radši slabý čajík,nebo občas vodu 😉

janula2008
29. čer 2008

Mne taky pije vodu, ma ji radsi i nez cajik, ale ten si taky sem tam da 😉 .

jenjanka
29. čer 2008

ahoj,chtěla jsem se zeptat začiname s přikrmy,maly pije co 3hodinky 150ml kdy mu mam davat ty přikrmy když mu to mliko na ty tři hodinky stači?mam ubrat mliko?kolilk vypijou vaše dětičky

janula2008
29. čer 2008

Ja davam zatim jen jeden prikrm v poledne (zeleninku), sni mi cca pul kupovane flasticky - zatim davame PRVNI lZICKU OD HAMI - a k tomu ji dam cca 120ml nutrilonu 2 comfort. Ale jestli je to dobre nebo spatne, to netusim 😵 . Chci se optat podrobneji za 2tydny Dr.co a jak.

mkr
29. čer 2008

jenjanka - já bych ještě s příkrmy počkala do 6 - tého měsíce, my budem začínat až teď, dr. říkala v poledne před kojením dát něco ochutnat a pak dokrmit mlíčkem

itka
29. čer 2008

My jsme kojili, ale sem tam přidali i UM. Malý už od čtyř měsíců slintal když nás viděl jíst a úplně mi bral z ruky jídlo, když jsem třeba v jeho blízkosti kousla do něčeho. Tak mi ho bylo líto, že jsme týden po dokončeném čtvrtém měsíci zahájili příkrmy. A strašně mu chutnají. Kojíme dál, ale postupně zkoušíme i další jídla. Začali jsme taky první lžičkou od Hami. Postupně dávám další i masové. Od prvního příkrmu jí velice pěkně lžičkou, jako kdyby to už dávno znal. Jen mu moc nechutnají doma uvařená jídla.

vnibuja
30. čer 2008

Nevím, zda se to tu už probíralo, ale taky mají vaši prcci občas ve stoličce kousky mrkvičky? Myslím, že by to nemělo vadit, údajně je zeleninka hůře stravitelná 😕

vendy01
30. čer 2008

Holky sranda, tak uz mám doma od prababičky 4 sklenice malinový šťávičky pro malýho 😀 Tak to si dám 😀 😀 😀

janula2008
30. čer 2008

Vnibuja jo ma, ted jsme testovali brokolici a celkove byly hovnousci zas zelenejsi 😀 .A taky me zarazilo, ze pred tim mela stolicku tak co treti den a ted kaka 2-3x denne 😕 .

marcim
30. čer 2008

Vendy - 😀 😀 😀 Tak si nech chutnat. 😎

Vnibuja - u nás je to se stoličkou taky tak.Když má mrkev,je to celkově červěnější,když jsem dávala brokolici měl tam i takové ty zelené zrníčka 😀 Myslím,že to není nic nenormálního. 😉

vnibuja
30. čer 2008

Tak to jste mě uklidnily, holky... Myslela jsem si to, ale raději se zeptám, že...
Januli, Mareček taky občas hodí dva "bobky" za den, hlavně je toho víc, více to voní 😀 a dá mu to chudáčkovi dost práce vytlačit... Tak mu dávám pít fenykláček, aby měl to trávení snažší...

lu777
30. čer 2008

holky, ty kousky a barvy, to je normální Uďo 😉 😀

vendy01
30. čer 2008

Vnibuja- u nás je tlačení od tý doby, co začal papat docela horor. Tlačí, u toho brečí...docela pěkně ho prohnala hruška s jablíčkem 😀

lu777
1. črc 2008

u nás pomáhá ten Probian Mimi, fakt jak to dám, tak vidím efekt

minea
1. črc 2008

Tak mi vůbec nechce jíst ovoce - zkoušela jsem jablíčko, banán, hrušku, ale u všeho se šklebila a pak už neotevřela pusinku 😀. Zeleninu ale jí, tak aspoň to 🙂

marcaa
1. črc 2008

Ahojky holky, od kolikátého měsíce můžu dávat bílý jogurt? Každý říká něco jiného.
😒

listicka20
1. črc 2008

marcaa - asi ti tady taky každý něco jinýho odpoví 😀
já dávám od sedmýho 😉 jen tak pár lžiček

svoma
2. črc 2008

Ahoj Marcaa,prý by se měl dávat od ukončeného 8. měsíce,ale já ho prvně malé dala v 7,5 měsíci. 😉

monik76
2. črc 2008

ahojky, tak my jsme začaly asi před dvěma týdny a moc ji to nejede. Nechce moc otvírat pusinku, začaly jsme zeleninou, ale zatím žádný úspěch. Tak nevím jestli ji mám dávat už nějaké ovoce, ale mám strach, aby mi pak tu zeleninu vůbec chtěla, no asi ještě počkám.

svoma
2. črc 2008

Ahoj Monik,měla bys počkat,dokud nebude papat zeleninku,aby se pak nestalo,že už jí do ní nedostaneš.Jakou jí dáváš?Kupovanou nebo vaříš?

monik76
2. črc 2008

svoma, občas koupím a občas uvařím. Nechci, aby si zvykla jen na kupovanou, ale asi nám to bude dýl trvat, no nevadí. S tím ovocem raději počkám, páč si myslím, že by pak zeleninu už vůbec nechtěla, když ji už teď moc nejede.

lenkazdenek
2. črc 2008

J8 čekám z jogurtama na ukončený 8,ale spíš proto že jedem na dovču a tam se mi jí nechce na joguty učit 😉
Monik,určo ještě počkej a zkoušej,ona si za chvilku zvykne 😉