Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

petreva
15. zář 2009

RIMEL, myslím, že když dítě přijímá jen mlíčko, je v těle tomu všechno uzpůsobený...pak je třeba, aby si zase to všecko zvyklo na další a další potraviny. Každá se tráví jinak dlouho, každá potřebuje ke štěpení jiné enzymy...každá je jiná...z toho pohledu vyplívá, že každá "zatěžuje" tělíčko jinak. A všude tam se může stát chyba...už jen alergie, které se nemusí projevit hned. Chudák sliznice žaludku a střeva, který jsu sice osídlený, ale neví co s jinou potravinou než s mlíkem...všechno uvnitř toho malýho človíčka se to musí naučit. Tak to je můj pohled a proto já budu s příkrmama pomalu a postupně ač si myslím, že bude Elenka jedlík 😉 . ono je to hezký, když ti malej baští, chce další a další lžičku, tváří se spokojeně a chutná mu...taky se na to těším, ale možná od toho jsem máma, abych zajistila, kromě požítku z jídla i Elenčino zdraví "uvnitř". Tak a dost už, to byl poslední příspěvek k tomuhle rozporu.....

rimmel
15. zář 2009

stale si mi nepovedala co som mu dala zle :D

ale koncim i ja...100ludi 100nazorov 🙂

berenika39
15. zář 2009

jasně, jsem pro, nechme to, hlavně at jsou zdravý a vydrží jim to. nakonec rimmel plno maminek ti bude závidět, že máš doma jedlíka. pořád tu čtu, co se někdo natrápí s jednou lžičkou.
tak hezký den, taky mizíme.

shaula
15. zář 2009

Petreva - rozumný názor 😉

Rimmel - cituji z tvých příspěvků: "my sme zacali pred tyzdnom s prvym prikrom a rychlo sme sa "pohli"
papame ovocie ci mliecko s ryzou na ranajky
potom obed i veceru. "
"zo zeleniny papa mrkvu zemiak tekvicu cibulu(cibulu malinko v kasi) avokado a ovocie- banan! jablcko jahoda"

Takže tohle všechno jsi mu dala během týdne (celkem 3 příkrmy denně 😕 ) - a to je to, co podle mě neděláš správně. Nechtěla jsem se už k tomu vyjadřovat, ale stále se ptáš, co jsi udělala podle nás špatně 😉 Reaguji tímto jen na tvou otázku, tak to prosím neber jako rýpání, máš svůj názor a podle něj to děláš. Jen by nebylo asi moc dobře, aby se tím inspirovaly jiné nezkušené maminky 😉
Abych ale jen "nekritizovala" - plně s tebou souhlasím, že dítě po 6. měsíci potřebuje i jiné věci než mléko, jen ne všechno najednou 😉
Tímto končím, co jsem chtěla říct, jsem řekla, tak se mějte krásně a ať všem děťátka krásně prospívají!

rimmel
15. zář 2009

shalula dakujem aspon dakto mi odpovedal..ano zacala som s jednym potom dvom a na tusim 4/den uz tri prikrmy davam 🙂 podla mojichinfo to nieje priskoro..zavisi od babatka,,,,tod moje info..ty mas ine info...je pravda ze ja cerpam len z UK web stranok, kniziek ci rad od lekarov..mozno sa v tomto lisia..kto vie.

ale nebojte nemam na plane zavadzat maso a ine 😀 este s tymto nasim jedalnickom tyzden, max dva pockame a potom hopsa dalej hahaha

rimmel
15. zář 2009

uz koncim nebojte! 😀 majte sa pekne 🙂

monika77
15. zář 2009

čítam tu rozbehnutú zaujímavú debatu ... no ja môžem povedať, resp. napísať len jedno ... bola by som rada keby aspoň niečo zjedol zo zeleninky ... ale u nás je to hotový církus ... mali sme dva týždne prestávku so zeleninkou, ako mi tu odporučila jedna mamina, no ale nám ani to nepomohlo ... spapá pár lyžičiek, tvári sa kyslo a skončíme aj tak pri mliečku ... dokonca čo mi papal aspoň ovocko, dnes som mu rozmágala banán a nejak mu to nešlo ... som zúúúúúfalááááááá ☹

rimmel
15. zář 2009

monika ked nechce, nechaj, skus o pol hodinku a ked potom nechce skus znova o pol hodku...trosku mi strc do pusy toho banananech si uvedomi ze toto je to dobre a sladke a mozno sa chyti 🙂

petreva
15. zář 2009

SHAULA 😉 a co si myslíš o mojem "problémku"?

moda08
15. zář 2009

Ahoj Moni,
to jsme se tu bavily asi spolu o té přestávce. Takže to nepomohlo? Já musím říct, že taky opět bojujeme s obědem, nějak mu ta zelenina vůbec nejede, o mase ani nemluvím, to nesní vůbec. Takže zase vynechávám. Jinak jogurty, ovoce, přesnídávky a kaši papá krásně.

monika77
15. zář 2009

ahojček moda ... tak to si mi ty poradila? ja som sa tešila, mrkvičku mi spapal aj cuketu ale dnes brokolicu nič ... dokonca ani kašu mliečnu lyžičkou nechce, z flaše ju vypije ... ja neviem čo budem robiť ... mám mu dávať stále dookola len mrkvu a cuketu? ... strácam už pri tom nervy, plače ako na ratu, je to proste horznééé

dm1
15. zář 2009

niekto tu pisal ze pasiroval na plastovom sitku zeleninku. A to sa nesmie na kovovom? Lebo ja som zatial tak tak neviem...

monika77
15. zář 2009

dm vraj by sa malo na plastovom ... na kovovom sa strácajú vitamíny či ako, som to tušim niekde tak počula

dm1
15. zář 2009

som myslela ze to len ked sa struha nie ked sa pasiruje... ale asi to je vlastne podobne...

moda08
15. zář 2009

monika - z toho si nic nedělej, malej mi taky nic jinýho než mrkev, cuketa a brambor nebo těstoviny nechce, taky jsem z toho byla na nervy, ale teď už to neřeším, když nechce, tak ho nechám
teď jsem přemýšlela,že bych mu udělala polévku

dm1
15. zář 2009

Inak ste pisali ze ta ryzova kasa od Nestle je dobra ale co mi vadi obsahuje vanilin / teda vanilku a aj manzel ked dopija po malom 🙂 tak hovori ze je to dobre ze to chuti jak puding tak potom je to asi sladke... Dnes som kupila ryzovu od Hami a tam nie je pridane nic tak asi skusim radsej tu...

petreva
15. zář 2009

DM, ale v té kaši fakt nicjiného není 😅 . Koukala jsem na složení a je tam jen rýžová mouka 😉

monika77
15. zář 2009

moda tie cestoviny sa tušim môžu až od ukončeného 8. mesiaca, však? inak polievky som skúšala a tie mu tiež nešmakovali ... najhoršie na tom je, že neviem čo mu vymyslieť z tak mála potravínktoré mi spapá ☹

berenika39
15. zář 2009

nestle má "Rýžovou krupičku", ta je čistá. A jinak moc nám vyhovoval i Sinlac.

shaula
15. zář 2009

Monika - těstoviny můžeš dávat od té doby, od kdy chceš dávat lepek. A předtím můžeš dávat bezlepkové 😉 Do roka by měly být bezvaječné.

shaula
15. zář 2009

Petreva - no těžko říct. Já bych zkusila tu zeleninu a uvidíš. Když to nepomůže, tak jako druhý příkrm můžeš třeba vyzkoušet tu kaši🙂

monika77
15. zář 2009

lepok uvažujem začať teraz od 7 mesiaca, takže by som teda vyskúšala cestovinky bezvaječné a prílohu ako zeleninku .. no uvidím či mi to bude papať

dm1
15. zář 2009

ja mam Nestle "moja prva kasa" ryzova nemliecna... a ta ryzova krupicka je tiez nemliecna?

zedra1
15. zář 2009

Já jsem koupila od Nutrilonu obilno-mléčná-hrušková,je dobrá,jen naředit s vodou a uděláš si jak hustou chceš.Malej ,ale stejně sní 3-4 lžičky a pak chce mlíko,chce to čas než si zvyknou. 😅

dm1
15. zář 2009

zedra1 - ja som prave chcela nemliecnu aby to mal s materskym mlieckom. A tam je ovela slabsi vyber...

dm1
15. zář 2009

prave som nasla tu ryzovu krupicku od Nestle - ale ta je od 5 mesiaca tak na tu musime pockat.

shaula
15. zář 2009

Dm - ano, je to jen čistá rýžová mouka (přesněji řečeno takové jakoby vločky). Představ si to jako klasickou pšeničnou dětskou krupici, akorát tahle je rýžová🙂 Já ji teď používám na zahušťování (hlavně špenátu) - připadá mi to zdravější než moukou a chutná to stejně 😉 Jo, není v krabici, ale v sáčku, stojí cca 28 - 35 Kč, jak kde, jmenuje se přesně "Nestlé Dětská krupička Rýžová instant", na obalu je modrý medvídek, jak nese misku s kaší.
Výběr mi připadá vcelku dobrý i u nemléčných kaší... Je fakt, že je méně druhů a chutí než mléčných, ale jsou...

shaula
15. zář 2009

Dm - předběhla jsi mě🙂 Ano, to je přesně ona - nevidím důvod, proč bys ji nemohla dát. Rýži dáváš? Tak tohle je totéž🙂

dm1
15. zář 2009

shaula - skusim kupit aj tu ale nevadi ze je to od 5? Kupila som teraz ryzovu od hami a tam tiez nic ine nie je tak skusim najprv tu.

berenika39
16. zář 2009

jj, ta rýžová krupička je nemléčná. klidně ji můžeš dát, je to čistá rýžová mouka, dělají se z ní i odvary pro malý mimča, navíc je tam i dobrá cena, jen to vmícháč do mléka - at už MM nebo UM. Nevadí že píšou od 5.m., je to tam zřejmě proto, že je nemléčná, u 4m dětí se předpokládá a doporučuje kojení, tak aby kojící mamči nezaváděly UM dřív, je to jen opatření ze strany výrobce. Jinak složení je pro 4m určitě. Neboj.

Petas ted jí kaše večer zase nějak s chutí, ale už ty velké, jednu máme jedn tak tři čtyři dny, krabička za 72kč, no docela se s tím prodejci nepářou....ale co bychom jim nedopřály....