Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mikkisek
20. říj 2011

Ahoj holky, co dáváte dětem na odpolední svačinky? Malému zatím nechutná ovoce - prská jak na banán, jablíčko, sladkou hrušku, a pozná to i když to dám do kaše. Bílý jogurt se začíná dávat od 9měsíce nebo kdy jste ho daly? Nějak jsem to zapomněla ☹ Díky

knedluska
20. říj 2011

@brego @imzadi - holky, to jsem ráda, že prckům chutnalo 🙂 Ta naše taky jí, ale musím dělat omáčky a polívečky 🙂

chovancova27
20. říj 2011

@eda28 Ahoj, ja robím kaše Nomina s vodou, aj ked stále kojím, neriešim to... prevarím vodu, pridám kašu, ovocie, trochu škorice a kardamonu, a maličký spapá všetko, a to nieje bohvieaký jedák...🙂

trnka77
20. říj 2011

@mikkisek v 10 mesiacoch

knedluska
20. říj 2011

@mikkisek - my dáváme jogurt od 8 měsíců. A ani třeba přesnídávka mu nechutná?

ined77
20. říj 2011

@mikkisek 🙂 ...já jsem dala první jogurt malé už v 7,5 m...na doporučení dr., bolívalo ji hodně bříško a ten jogurt bych řekla nám dost pomohl 😉 .dávám jí do něj mixnutý banán, hrušku nebo jablíčko a baští hezky.
ovoce zkoušej, u někoho to chce čas 🙂 .mixuješ ho nebo jen strouháš? nejsou v tom kousíčky? možná to malému na tom vadí 😉 .těžko říct, většinou je problém spíš u zeleninky 😉 .

daisy14
21. říj 2011

@mikkisek já s jogurtem teprve začnu, doktorka řekla, že není kam spěchat, ale já myslím, že to bude lepší než ovoce. To ji moc nezasytí a dávám ho dopoledne i odpoledne na svačinku. Tak o víkendu zkusím první jogurt🙂

Holky nemáte nějaký fígl jak donutit dítě pít cokoliv jiného kromě mlíka? Já už jsem z té mojí malé na nervy, protože nechce pít už ani vodu☹ a to ani po lžičkách. Po obědě do ní dostanu max tak 20ml a pak zatne pusu a nenene. Učící hrneček od Aventu vůbec neuspěl, čajů jsem vyzkoušela snad 8 druhů a nic, šťávu dá jedině z čerstvě odšťaveného ovoce a to jen trochu a vodu už mi plive. Jsem z ní nešťastná, ani v noci se nedá ošidit, momentálně ji uklidní jen mlíko. Doktorka říká, zkoušet a zkoušet, ale ona řve už jen vidí, že ve flašce je něco jiného než mlíko 😖

lucy222
21. říj 2011

@imzadi děkuji za tip. Už jsem si to našla a zkusím o víkendu.
Budeš zkoušet i tu rajsko někdy teď?

Holky, co ten puding? 😕 😅

ladaa20
21. říj 2011

@daisy14 ahojky s tim pitim to zkus tak,že ji daš štavu nebo čajik nebo i obyč vodu do flašky a do toho dej tak 1-2 odměrky mlika aby to jen chytlo bilou barvu a uvidiš třeba se necha oklamat 😀

ladaa20
21. říj 2011

ahojky holky kdy jste začaly davat dopoledni svačinu a co jste na ni davaly a když jste davaly maso namixovali jste to dohromady s přilohou nebo každe zvlašt

werry
21. říj 2011

@daisy14 chce to čas, od příkrmů jsen nabízela z hrnečku a vypila taky maličko, zlomilo se to po devátém měsíci, teď mi vypije denně aspoň 100 ml, což je u nás úspěch, někde sem četla, jak už jsou v příkrmech větší kousky a méně vody, tak pak prckové pijou víc, u nás to tak bylo. pokud by měla žízeň, tak se napije, neboj, u nás to bylo horší, že jsem kojila a z flašky a hrnečků neuměla pít, tak jí to všude teklo, ale teď už fakt pije a necintá

ciernavila
23. říj 2011

kedy ste zacali s hrneckem? Mam ten kouzelny od Aventu, Len este sme len s prikrmami len zacali a kojime, ono tie tri dierky su dost velke v porovnani s prsom, takze mu to potecie rychlo, tak ma zaujima ze kedy priblizne ste davali.

andelka
24. říj 2011

@ciernavila v 8měsících, když se zavedl třetí příkrm. A trvalo mu to skoro dva měsíce, než se rozpil. Naořed dost bryndal a ani moc nechtěl pít, ale pak se to naučil a jak se ještě snížil počet kojení, tak se v pohodě rozpil. Máme silikonové měkkké pítko Mam, má podobný systém pití jako u kojení. Koupila jsem později i tvrdé pítko Avent, ale to teda nepochopil, kousal do toho a nešlo to moc ani mně.

aajda
24. říj 2011

@ciernavila My už ve 4m a 2 týdnech, musela jsem začít nahrazovat jedno kojení UM. Na flašku neuměla, tak jsme zkusili pítko od Tommee Tippee pro nejmenší (od 4m). Trvalo to tak 5 dnů, než pochopila. A kupodivu není měkké gumové, ale plastové... to mě celkem překvapilo...

ciernavila
24. říj 2011

tak dik...
@andelka my mame Avent ale nie je tvrde, mame biele makke gumenne, vraj potom je tusim zlte a zelene ci ako to je , casom vzdy tvrdsie a ina farba.

andelka
24. říj 2011

@ciernavila jj, máme zelené. Jsem si říkala, že bych to zkusila, to už měl malý přes rok. Ale pendrek. Tak má pořád stejné pítko jako na začátku.Pak už zkusíme asi rovnou hrnek.

renatka100
24. říj 2011

ahojte, potrebovala by som poradiť, malá má 9 mesiacov a doteraz jedla mixovanú stravu. Teraz by som chcela prejsť pomaly na väčšie kúsky, ale čokoľvek jej v takom stave dám, tak sa začne dusiť. Jediné, čo je schopná zjesť v nerozmixovanom stave sú slíže mäsa. Myslíte, že má ešte čas, aby jedla väčšie kúsky? Má iba dva spodné zúbky.

andelka
24. říj 2011

@renatka100 má čas. Klidně to ještě odlož. Můj měl v tom věku taky problém, stačí prostě počkat.

smecka
24. říj 2011

Ahoj, kdy jste prosím začali dávat ovocný jogurt a odkdy k snídani např. chleba s máslem?
Já už si to nějak nepamatuji. 😀
Malý mi bílý jogurt nepozře, občas mu do toho dám rozmix. ovoce či marmeládu, ale někdy spěcháme, tak se mi ovocný jogurt, např. Hollandia hodí. Není to brzy, je mu 8,5 měs.? Díky
Chlebík jsem mu už taky začala dávat, protože mi u snídaně leze pomalu do pusy ... 😎

sorela
24. říj 2011

Opět jdu pro radu 😉 Dnes je synovi rok, má stále ráno a večer Sunar cca300ml. Jinak má k dopo svačině voce, oběd maso-zelenina a odpo svačina jogurt nebo kaše. Myslíte, že je to ok? Nějak nevím jak se dál pohnout.. ☹ .Můžu už dávat tvaroh? Jaký je nejlepší?Děkuji za rady

anysek85
25. říj 2011

Ahojte holky,

jdu na radu 🙂. Syn začíná pátý měsíc a je plně kojený. Z mnoha důvodů potřebuji začít s příkrmy relativně brzy. Co byste daly od pátého měsíce? Mám k dispozici domácí mrkev, domácí cuketu, bio kuře, bio králičí, domácí špenát. Bio brokolici u nás ve městě neseženu 😖.

A ještě jsem se chtěla zeptat, jak to děláte s tekutinami? Mám doma zatím nenačatý fenyklový čaj v granulích a zamrazila jsem supr domácí mošt z chem. neošetřovaných jablek (vykrájených, omytých). Můžu mu to dát "syrové" kdyby odmítal vodu, nebo byste to raději převařily?

Díky moc 🙂.

ciernavila
25. říj 2011

10 den prikrmu a stale nic...este som nenasla zeleninu co by mu chutila, usta nechce otvarat...snad sa to raz podari..

teckovanaorchidej
25. říj 2011

@ciernavila jejda, my jsme na tom stejně, mrkev nechce, brokolici nechce, bramboru nechce, já už nevím, bude jí teď půl roku a zkoušíme necelý měsíc. Jediné co sní je rozmačkaný banán, kaše od Nutrilonu a banánovou Sunarku. Já už tedy nevím, asi jen vyčkat? Co myslíte? Nebo vynechat prozatím zeleninu a zkusit ovoce? Díky

ciernavila
25. říj 2011

@teckovanaorchidej ja sa prave toho bojim, ked zacnem s kasou a ovocim tak si navykne na sladkaste...radsej neutralne - jahly, ryza a pod. Pripadne pauzu a zelenina. My sme zacali na pol roka teraz to je tyzden a pol a to som skusala aj jahly. Este planujem ryzu a dynu skusit a ak to nepojde, tak nebudem po 3 dnoch striedat ale normalne skusim tu mrkvu znova ale tyzden len to a nic ine ...mozno si potrebuje dlhsie zvyknut na jednu chut.

monny89
25. říj 2011

@anysek85 Ahojky, tak začala bych určitě mrkvičkou nebo špenátem, maso se dává cca měsíc po zelenině 🙂 A k tomu "syrovému" raději ne, syrové se dává měsíc po vařeném, může způsobit bolesti bříška a nadýmání 😉

anysek85
25. říj 2011

@monny89 Díky moc za tipy! Tu mrkvičku bys dala s bramborem? Nebo s čím?

careamell
25. říj 2011

@anysek85 Ahoj, čaj v granulách obsahuje vela cukru. Skôr nejaký slabý sáčkový, napr. značka Leros. K tým šťavám,určite neskôr a by som ich zriedila vodou. Inak stránka www.kojeni.net, tam nájdeš všetko. 🙂

monny89
25. říj 2011

@anysek85 Napřed samotnou, jednu dvě lžičky na ochutnání... druhý den víc.. třetí den kolik si řekne, pak třeba s bramborem, mělo by se postupně aby jsi kdyžtak viděla případnou alergickou reakci. A začít pomalu, netlačit, nenutit, chválit - mě malej na poprvé snědl třetinku malé skleničky 🙂

romcovaklarka
25. říj 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jakou kašičku byste doporučily pro zavádění lepku. Malej je plně kojenej a přibírá až až, ale kvůli lepku máme od 5 měsíců dávat denně pár lžiček nějaké kaše. A já ani pořádně nevím, jaké jsou. Tak abych vybrala nějakou, po které nebude mít zažívací potíže 😅 a taky hlavně aby v ní byl ten lepek 😀

careamell
26. říj 2011

@romcovaklarka Ahoj, ten lepok ti odporučila lekárka?
My sme tiež plne kojený a príkrmy ako také sme začali dávať od 6. mesiaca a až teraz sa chystáme na lepok. Pozri si stránku, ktorú som písala predtým, tam toho veľa nájdeš.
Ak už tak, dáva sa deťom ocucávať rožok, alebo pridať trocha ovsených vločiek, napr. do polievočky. Ja som pridalaj trocha pohánky. 🙂 Kaše sú inak dosť ťažké, mali by sa zavádzať až od ukončeného 8. mesiaca.
Aj tak si myslím, že nie je sa kam ponáhlaľ 🙂