Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

myska8
11. lis 2008

Ahoj maminy, prosím vás, chci se zeptat na kaše. Malá mi v noci nespí asi tak od 5. měsíce.Doktorka mi řekla,že mám počkat do ukončeného šestého měsíce a večer začít dávat kaše.Od ukončeného šestého měsíce jsem malé začala dávat kaši.Koupila jsem Nutrilon rýžovo-mléčnou příchuť hruška ukončený šestý měsíc.Moc nám chutnala.Chci se zeptat, když jsem předtím jenom kojila, jestli jsem neměla nejdříve začít s kaší ukončený čtvrtý měsíc a později přejít na ukončený šestý měsíc? Teď máme od Hami příchuť malina,ukončený šestý měsíc a ta malé moc nechutná. děkuji 🙂

andy80
11. lis 2008

myska8: to jestli kojíš nehraje roli, vždycky se řiď podle věku dítěte, ale kaši můžeš koupit klidně i od 4. měsíce, to nehraje roli, je většinou jen bez příchuti a ovocné chutě se zavádí později, jinak v tom asi tak velký rozdíl nebude.

kacka.va
12. lis 2008

andy: podle některých pokud je dítě plně kojené až do toho 6. měsíce, tak ke všemu co se prodává musíš přičíst 2 měsíce, tzn. že třeba začít s příkmem, který je od 4. měsíce, příkrm který je od 5. měsíce dávat až když bude mimču 7 měsíců

kijonkova.k
12. lis 2008

taky jsem slyšela to,co píše kacka.va.Ten věk je prý uváděny pro nekojící 😖

kacka.va
12. lis 2008

kijonkova: jojo, přesně, já to někde četla a pak mně na to upozornila sama od sebe i Dr.

andy80
12. lis 2008

fakt jo? Tak naše dr tvrdila, že se to řídí věkem dítěte, tak zas vím o něco víc.

kacka.va
12. lis 2008

andy: věkem se to řídí, ale nekojeného dítěte 🙂

kijonkova.k
12. lis 2008

tak ono to asi neublíží,když 6 měsíční kojené dítě dostane třeba kaši s ovocem pod ukončeného 6,ale já bych dala bez příchutě od 4.Ale určitě se tím nějak moc nepokazí.Jsou horší věci 🙂

evily
13. lis 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, malému bylo pět měsíců, je na UM a na večer bych mu chtěla začít dávat kaši. Je ale zvyklý, že po koupání dostane nutrilon z lahve a přitom usne. Funguje to tak asi už 3 měsíce. Když mu dám kaši po lžičkách tak bude mít pak problém usnout...Myslíte si, že bude vadit, když mu dám před koupáním tu kaši a po koupání ho dokrmím trochou nutrilonu?

andy80
13. lis 2008

Evily a nechceš zkusit dát řidší kaši do lahvičky. Já to tak taky malé ze začátku dělala. Postupně jsme přišli na lžičku a pohoda. Jinak mi už flašku nemáme vůbec, mlíčko i čaj pije z hrnečku.

kijonkova.k
13. lis 2008

evily,já bych to dělala tak,jak jsi psala.Před koupáním kaši a po koupání lahev s mlíčkem.Kaše by se měla lžičkou,podle mě je zbytečné ji dávat do flašky.Kdyby nechtěl lžičku,tak třeba zkusit z flašky,ale jinak ne 😉

evily
13. lis 2008

Díky Andy, zkusím to, jen jsem se chtěla ještě zeptat, když tu kaši uděláš řidší neztuhne ti během toho pití, že by ji malý pak nemohl vycucnout 🙂 Možná hloupý dotaz, ale jen mě to tak napadlo 😎

andy80
13. lis 2008

Je blbost dávat kaši a pak to dopíjet mlíčkem. V kaši je taky UM a potom dávat hned zase UM to by nemuselo dopadnout dobře. Ano, kaše se má dávat lžičkou, ale hodně dětí začíná s řidší kaší do flašky.

Evily: Kaše mi nikdy neztuhla, ale chce to větší dírku než na klasické mlíčko, dokonce se prodávají dudlíky na kaši. Vůbec to není hloupý dotaz.

kacka.va
13. lis 2008

kijonkova: já myslím, že pokud je dítě absolutně zdravé, tak to tak moc nevadí, ale pokud by mohlo mít s něčím problém, tak by to mohlo nadělat paseku 🙂, protože přece jen je obecně nějaká posloupnost, jak by to dítě mělo začít jíst a takhle by to přeskočilo 😉

kijonkova.k
13. lis 2008

Mně to jako blbost nepříjde,ale jelikož kojím,tak to máme jednodušší 🙂

fifinek
18. lis 2008

Ahojte, potřebuji poradit, malý měl teď pět měsíců a museli jsme už ke kojení přidávat i zeleninový příkrm. Za dva měsíce mi skoro nic nepřibral a u kojení už moc dlouho nevydží a vypije hrozně málo maximálně 100 a to jen ráno. Začala jsem mít ale hrozné výčitky, že jsem mu to dala už tak brzy, když všude čtu, že se mají dávat až od šestého měsíce,ale babičky do mě pořád hučí, že nám už dávno dávaly šťávičky a čajíčky a o zelenince nemluvím.Koupila jsem teda mrkvičku první lžička od Hami a hrozně moc mu to chuná až mě to překvapilo a dneska po kojení jsem ho posadila do lehačky a začal hrozně tlačit a bylo vidět, že ho bolí bříško, hrozně se pokakal a neuvěřitelně to smrdělo, vypadalo to jako pasta a bylo to červené asi od té mrkvičky,pořád se kroutil a za chvilku měl dvě plné plínky. Trošku mě to vyděsilo, protože ho to opravdu bolelo,ale asi je to normální, než si zvykne na tu tuhou stravu že jo?

andy80
18. lis 2008

fifinek: určitě je to normální. Jak píšeš, je to tuhá strava a miminko si na to musí zvyknout. A výčitky, že si začala dávat příkrmy dřív vůbec neměj. Hlavně, když ti za dva měsíce nic nepřibral, tak je jasné, že mu mlíčko od tebe už prostě nestačí. Teď by to chtělo, když mu budeš dávat příkrmy, dávat mu napít vody, čaje, ovocných šťáviček. Ale hlavně neposlouchej babičky, řiď se podle svého mateřského citu. Uvidíš, to bude dobrý.

fifinek
18. lis 2008

Já asi ten mateřský cit nemám🙂, protže když mi přestal jíst,tak jsem byla fakt v koncích. Nejdříve jsem mu koupila UM, ale lahvičku nechce ani vidět a po lžičkách je to fakt šílené,pak jsem nevěděla s čím začít jestli zeleninkou nebo kašičkou, tak jsem mu dala tu mrkvičku, vše bylo v pohodě a dneska to bolení, tak jsem mu ji dneska smíchala s mlíčkem ať to nemá až tak tuhé, no uvidíme.Myslíš, že bych měla dávat už nějaké to pítí?Jsem ze všecho hrozně vykulená, bojím se abych mu neublížila, jsem hrozná že 🙂)

daluri
18. lis 2008

Fifinek, máš první dítko, vše se učíš, počkej až jich budeš mít co já, budeš to zvládat levou zadní. 😀 Dělám si srandu. O mrkvi se říká, že tvrdí,tudíž mu může dělat i problém se vykadit. Můžeš začít dávat i pití na žízeň, buď převařenou vodu anebo čajíčky, záleží na Tobě. A jak říkáš, že jsi to měla tuhé, nevím, jestli jen kupuješ nebo i vaříš, ale třeba jak vaříš a pomixuješ to s vodou, ve které si vařila, tak to tak tuhé mít nebudeš.. 😉

andy80
19. lis 2008

při zavedení příkrmů by se mělo začít dávat už i něco pít. Nejlepší je samozřejmě kojenecká voda. Já jsem slyšela, že kojenecká balená voda se nemá převařovat, že se z toho vyvaří všechny živiny, tak nevím. A neboj, to všechno přijde. A klidně můžeš ráno nebo večer kaši vyzkoušet, pokud ti nechce pít mlíčko.

motylek
19. lis 2008

Fifi - Tak my když začali přikrmovat v 5 měsících, tak jsme začali taky mrkví, kakal normálně, pak jsme přešli na mlíčko 2, koupila jsem sunar, že trochu ušetříme (pil nutrilon), no a melej se mi po něm nemohl vykakat, měl úplně tuhý hovínka, šíleně ho to bolelo, tlačil, plakal, no já byla na prášky. Pak se mu podařilo to vykakat, ale poslední hovínko se mu zaseklo a né a né ven, tak jsem pomáhala prstama 😀 😀 😀 , no stejně ven nešlo. No hrůza. Koupily jsme zpátky nutrilon a pohoda, takže těch změn bylo najednou asi hodně.

Jinak mlíko mi taky skoro nepije, ale já do něho nedostanu ani vodu, ani šťávičky a už vůbec ne čaj. Je hořkej jak prdel a on mi to pít nebude.

motylek
19. lis 2008

Jo a kaše taky nejí, asi pozná, že jsou z mlíka 😀 😀 😀 .

andy80
19. lis 2008

teda, teda, Kubíček maminu pěkně zlobí. Jinak, já vím, že se nemá dávat, ale co zkusit granulovanej čajík. Já vím, že je sladkej, ale zase tekutiny potřebuje. A když mu děláš zeleninku, tak jí vaříš doma? Pokud ano, tak dělej jakoby polívku, ať je to řídký, ať má tekutiny. A ovocné přesnídávky se taky počítají do tekutin.

motylek
19. lis 2008

Ovoce ještě nepapá, zeleninku zatím kupuju. Granulovanej mám fenyklovej, toho trošku vypije - 30ml, teď jsem koupila pomerančovej, granulovanej, ale je až od 6. měsíce, tak zkusíme.

marfushenka
19. lis 2008

Ahojte, odkdy můžeme začít dávat chlebíček a jaký je nejlepší a s čím nebo raději suchý?

andy80
19. lis 2008

Chleba se může začít dávat od zavedení lepku do jídelníčku, takže kolem 8. měsíce. Já jsem ho dávala se sýrem.

kacka.va
19. lis 2008

fifinek: na babičku nedej, sice my jsme většinou už jedly všechno možné, ale taky náš většina byla u dávno na sunaru místo kojení, takže se to moc nedá porovnávat 😉. Jinak je normální, že po tuhé stravě začnou stolice smrdět, občas už je to na kolíček na nos 😀 .

fifinek
19. lis 2008

Ahojte,tak jsem mu tu mrkvičku začala trošku ředit svým mlíkem, tak snad to bude dobrý. Zatím ji nevařím,ale kupuju od Hami první lžičku. Taky jsem četla, že z té mrkvičky bude mít tuhou stoličku, no koupila jsem i švestkovou šťávu od Hippu,tak kdyby něco, tak mu ji zkusím dát. V pondělí jdeme k doktorce,tak se ji na všechno poptám snad mi nenadá 🙂

jitdan
19. lis 2008

Ahojky, jsem tu nová a mám na vás dotázek
Hned týden po porodu jsem dostala akutní zánět močového měchýře a nasadili mi antibiotika a já začala ztrácet mléko a malý svojí váhu ... Takže se k MM nasadil UM-Nutrilon HA1, ale to způsobovalo koliky a tak se změnila UM na Nutrilon Comfort a bylo to lepší, ale kombinace UM s MM mu nedělala stále dobře a tak jsem musela přestat úplně kojit (on tedy měl ze mě jen 20ml). A zůstali jsme jen na NU Comfort a bylo po problémech.
Teď jsou malému přesně 4 měsíce a Dr. říkala, aby jsme na č.1 vydrželi co nejdéle a při hladu dávat kaši. Koupila jsem tedy Nutrilon-první kaše (mléčná-rýžová) a teď se chci zeptat.... V noci se mi začal budit hlady a tak ji chci začít dávat zatím jen na noc. Ale nechce se mi ještě lžičkou... Lžičku chci trénovat ve dne a né v noci
Dáváte tyto kaše také do flašek?? Mám to víc naředit vodou než píšou?? Kolik asi vody a kolik kaše?
Malý teď pije toho Nutrilonu 5x-6x 200ml. Váží 6.600 a měří 63cm. Díky........... !!!!!!!

anke
19. lis 2008

ahoj, k tem cajum - Dada taky moc nic nechtel pit, na vodu se vyslovene sklebil ... davam fenyklovy caj granulovany a chutna a neco si i vypije ... nevim sice, proc se nema davat, ale zas tak strasne strasne to byt nemuze ne? 😅