Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

micanek
24. lis 2008

Jo tak dneska jsem pokračovala s tou mrkví .. tváří se u toho teda dost vyděšeně .. jo anajivně jsem si myslela, že moje dítě při jídle nic nezašpiní .. pořádně jsem se nachystala .. vše bylo v pohodě, do cvíle, než začal s plnou pusou mrkve dělat auto .. no .. nahodil uplně všechno 😅
Holky dneska dostal asi 3 lžičky k obědu .. mám mu už dát i večer ? 😨

andy80
24. lis 2008

cerstvamam: já dávám po koupání, jsem se bála, že když jí dám před koupáním, tak se mi poblinká. Ona v té vaně strašně řádí. Ze začátku to chce velký brindák a potom otřít pusiny vlhkýma ubrouskama. My už teď papáme hezky, takže ani brindák nepotřebujeme.

makkyy
24. lis 2008

Chtěla jsem se zeptat,kdy začít dávat i ovocné příkrmy.Malý baští zeleninu asi tři týdny,ale zatím bez masa.

andy80
24. lis 2008

makky, klidně přidej masíčko a můžeš i ovoce. Ovoce se začíná dávat cca 3-4 od zavedení zeleninových příkrmů

micanek
24. lis 2008

jo a ještě se chci zeptat .. říkala jsem si, že projistotu budu tu mrkev zkoušet taky tejden ... nebude ale Michálek oranžovej 😀

motylek
25. lis 2008

Týden je dlouho na odhalení případné reakce, tak dlouho nemusíš, ale pokud přece jen, tak bude Míša jako ze solárka 😉 a baby se na něj pohrnou. Tak ho musíš hlídat. Ne možná ne, tolik jí asi nesní, aby zoranžověl.

andy80
25. lis 2008

micanek, stačí tři dny, týden je dost

micanek
25. lis 2008

No dneska budu pokračovat 3 den a pořád jsme u jedné skleničky, tak toho asi zas tolik do sebe nedává. Fakt díky mé alergii mám strašnej strach o něj.

Já tuy skelničky taky začnu baštit , aspoň za solárko ušetřím 😀

Jo azačala jsem mu i dávat čají k .. fenykl od Hipp .. ale taky se na to 2x netváří. teď chrní a dáme zas dneska dávku papu .. tak jsem zvědavá jak to zase bude probíhat .. se na to i těším 😀

muminek
25. lis 2008

Micanek my ten čaj máme a malýmu taky moc nechutná. Tak jsme začali taky s mrkví moc mu šmakuje ale domácí ještě víc než slenička. Dnes jsem zkoušela brokolici a moc to nechtěl tak dostal mrkev a pak dojedl i tu brokolici on to nechce teplí jí to studený je to normální?
Ten ovocnej příkrm se dává 3-4 týdny od zavedení zeleniny jakona snídani třeba?

anke
25. lis 2008

micanek: my zkouseli ty 4 dny, na kvetak se mi osypal lehce ten 3.ti den, kdy toho snedl vic ... a s mrkvi jsem resila totez - ale jedli jsme vlastne 5 dni mrkev + 4 dny mrkev s bramborem a oranzovej nebyl - akorat vsechno okolo jo ...

muminek: no typickej chlap, ti brokolici nemusi 😀

cajiky u nas taky moc nejedou, dneska jsem mu to porad cpala misto mlika a po hodine a pul uz mel chudak uplne hysterak, ze mu nechci dat a zizu mel jak blazen a caj si stejne nedal,radsi pockal do dalsiho kojeni ... tak ono to asi pujde pomaleji ... ale babicce to vypil, tak mozna jak z nas citi mliko, tak proc by pili caj ...

my dali ovoce 3.ti tyden na svacinu

muminek
26. lis 2008

ankemalej co čaj vypije to i vyblije.Tak mu asi nechutná ☹

anke
26. lis 2008

mumi: to ta nase potvora se treba i napije a pak to koutkem pousti ven, takze ma pak uplne morky triko

kacka.va
26. lis 2008

mumi: ovocnej příkrm se většinou dává dopoledne nebo odpoledne ke svačině.
my jsme nejprv začali dávat vodu a pak jsme přešly na čaj, naštěstí to pije oboje, sice toho nevypije tolik, ale nijak jí to nevadí.

kolca
26. lis 2008

ahojky,
holky když jim dáváte tu vodu, to jim ohřejete jako čajík, nebo studenou? asi vlažnou trošku ne?

kacka.va
26. lis 2008

kolca: jojo, vlažnou, ze začátku jsme dávali trochu teplou.

cerstvamama
26. lis 2008

kolca
Já dávám pokojovou teplotu.

Chtěla jsem se vás zeptat na tipy jak ohřívat příkrmy když někde trajdáte? 😉

alishia
26. lis 2008

ahoj ,

muze mi prosim nejaka mamca poradit? Mohou deti petrzel? Chci malemu zacit varit domaci papani ( aby porad nemel jen sklenicky). Jakou zeleninu mohu pouzivat? Co celer? dekuji

alishia
26. lis 2008

a co vsechno uz muzou mrnata od pul roku? mohou jogurt (sme ale na HA mleku)? co mam delat, kdyz mi dite ukousne kus te detske susenky a zacne se s tim davit? u nas se ani SAfari a ani baby hero teda neosvedcili:(

kacka.va
26. lis 2008

cerstvamama: s tím mám taky problém, takže se snažím být najídlo doma, na kojení je mi to jedno kde jsem.

kopcik
26. lis 2008

alishia: zrovna jsem to tu chtěla napsat 🙂
už mám tu petržel připravenou i zmrazenou a chtěla ji přidát do mrkve, ale teď jsem četla, že může být až od půl roku. jenže já si pamatuji, že jsem ji už dávala dětem od 4 měsíce... a ona je docela sladká, tak nevím...
jinak zkus sladkou bramboru. děcka ji zbožňují

micanek
26. lis 2008

Ahojky holky .. vždy´t když třeba jdete někam z někým ny kávičku, tak tam mají mirovlnu aurčo vám to ohřejou. Jinak já mám ten termo bal od sassy na papání.

takže dneska 4 den jsem začala dávat broklici, taky s etvářil pěkně nasraně 😀 ale fenykl čaj už v poho .. a najednou mi vypil 1dc. Není to moc?

holky a jak je to s tím ovocem? Já myslela, že je to taky na oběd? .. tak se zeptám, když na oběd dám třeba krůtí s beamborem na sváču hručku a na vešeři králíka s rýží (jsou to jen příklady? .. tak kdy kojím .. to řes den uplně přastanu kojit a kojí až přes noc?

Díky za radu.

jinak ty sušenky jsou myslím až od 8m. ...u nás ve zdravé vyživě se prodávají takové kukuřičné dlouhé křupky .. bezlepkové .. aty se prdísovi rozpustí v pusině, takže se nemůže dávit. .. Pytlík stojí asi 35,-kč.

alishia
26. lis 2008

micanek: my to mame 4:30 mléko (hipp) ,8:00 mleko, 11:30 (nějaká zeleninova sklenicka nebo vlastni tvorba) , 14:00 ovoce (sklenicka nebo banan), 16:00 mleko , 18:30 mleko.

andy80
26. lis 2008

micanek: my to máme tak:

7:00 mléko
11:00 oběd (masozeleninový)
14:00 mléko
17:00 svačina (bílý jogurt s čerstvým ovocem (banán, jablíčko, hruška, mango) nebo do jogurtu přimíchám přesnídávku)
19:00 kaše

Pokud nechceš dávat kaši a chceš dávat večer ještě zeleninku, tak jí dej a dokoj.

alishia: petržel dávat můžeš. Jinak, co se domácího vaření týče, tak můžeš vařit skoro všechnu zeleninku (mrkev, brokolici, květák, kedlubnu, pórek). Teď v zimě na krámech zelenina nic, moc, ale dá se sehnat pěkná. Jinak můžu doporučit mraženou zeleninu Baby mix z Mochova. Je výborná. Malé moc chutná. Je v tom baby karotka, květák, brokolice, zelené fazolky, brambory, tak k tomu přihodím jen kousek masa a vařím. Jinak ten jogurt máme povolený od půl roku, ale to si myslím, že mléko HA už nebude mít takový efekt.

jinak, když jdu někam trajdat, většinou se trefím mezi jídlo, popř. když je fakt potřeba, tak si beru sebou ovocnou přesnídávku nebo jogurt. To se může podávat kdykoliv a kdekoliv. Když jedeme na celý den, tak si beru sebou sušené mléko do zásobníčku, horkou vodu do termosky a k tomu přesnídávku a zeleninovou skleničku, kterou mi vždycky někdo někde ohřeje. Když tak si zajdu jen na kafe a tam mi to dají do mikra.

micanek
26. lis 2008

Ty jo mi vstávám v 11:oo

alishia
26. lis 2008

micanek: tak pozde???

andy80
26. lis 2008

micanek: tak to bych asi nic nestíhala. My vstáváme v sedm, malá vypije mlíčko, malej kakao, oblíknout a mastíme do školky.

marmazel
26. lis 2008

Ahojky, prosím vás máte některá zkušenosti s tím, že mimi docela dobře papalo a najednou nechce a všelijak se u toho kroutí?je nám j měsíců a 1,5 týdne 🙂 3 týdny dáváme k obědu zeleninku, malá snědla cca 100g a po chvíli sme dokojily, předevčírem jsem zkusila večer kaši. jenže od včerejška je malá nějaká protivná, nějak ty příkrmy nechce, všelijek se u toho kroutí, hlavně u tý kaše, tak toho musíme nechat a nakojit, myslíte že jí nechutná? mám zkusit jinou?ale proč moc nechce ani tu zeleninku? tu sme teda teď zkusili taky jinou. tak nevím. mám strah, že se jíst nenaučí. díky

andy80
26. lis 2008

marmazel: zkus na pár dní příkrmy vysadit a potom se k nim vrátit.

kacka.va
26. lis 2008

my vstáváme v půl osmý 🙂. V jedenáct bych taky vstávat nemohla 🙂
micanku, některé sušenky jsou od 6. měsíce. Jinak můžeš třeba dávat méně zeleninky nebo ovoce a pak dokojit. Já si to uzpůsobuju, abych měla mezi jídlama nějaké kojení, ale na oběd a večeři už nedokojujeme.

kacka.va
26. lis 2008

marmazel: já bych zkusila jinou kaši, z okolí mi hodně mamin říkalo, že některé kaše jejim dětem nejely. Jinak my se kroutíme od té doby, co začaly růst zuby.