Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

rimmel
9. led 2010

ahojte, mam taky pocit ze som malemu omylom davala papat cestoviny vajecne, nemam obal este to skorntrolujem, no otazka znie, ak tieto cestoviny jedol, a nic sa nestalo, moze teda uz aj papat vajicko cele?

aponchie
9. led 2010

jogurt asi tak kolem 8+mesice a davala bych urcite jen chocensky smetanovy nebo ten holandia ,zadne sladke ani prichutove tohle je bilej klasickej jogurt s tema zdr,bakteriema a ma idelani pomer tuku .nesmi se davat nizkotucne v tomto veku ,teda ani dospelak by nemel jist light vyrobky ..radsi jeden dva dobre kvalitni nez 5light 😎

nikdy jsem v koj.vode nevarila..mam zato,ze pri varu se stejne vsecko znici

rimmel
9. led 2010

aponchie teraz idem dat malemu prvykrat spenat nakolko dovrsil 10m , nevies ako mu ho pripravit? vobec nemam sajnu,mam mrazeny, diki!

aponchie
9. led 2010

teda ja spenat davala vyjimecne sklenickovej rozmichanej do domaci stravy prej s ema brat ve sklence kvuli dusicnanum nicmene koncem roku jsem davala varit jen tak ten sackovej nebo nasekane listy z nowaca jako pro nas varila ,lehce prohrala a odebrala nic vic ja to ani nam nezahustuju prave jen tam dam cesnek sul pepr a je to .,ale nam spenat vubec nejede teda ani kvetak brokolice 😀

rimmel
9. led 2010

aponchie no ja mu planujem dat mrazeny, uz som kukla na nate a nasla nejaky recept so syrom a vajickom-zltkom, takuvidim...ja spenat tiez nemusim ale malymiluje brokolicu a kvetak, tak za vyskusanie nic nedam 🙂

rimmel
9. led 2010

a hore co som pisala s tymi cestovinami?

jeudi
9. led 2010

holky a dáváte do hotového příkrmu trochu másla?mě babča říkala že můžu ale já se bojim že se pose..e,a že je to zbytečný tuk navíc

aponchie
9. led 2010

jako,ze vajecne?ja myslim,ze uz ted mu to moc nevadi ,ale vybirala bych spis nejake prumerne nez levnejsi..kdosi tu psal o tech za 3-5kc kilo to me nechutna a jsou desne skrobove lepive ..on uz to muze papat v rucicce jen tak ze?chutna mu to?

rimmel
9. led 2010

jeudi jasne, my maslo milujeme 😉

rimmel
9. led 2010

apon cestoviny miluje ale nepapa ich rucickami 😀 iked asi by chcel ale cestoviny vzdypodavam s nejakou omackou tak je lepsie ked ho tym krmim ja, kupujem male cestoviny nech nemusim prekrajovat aby sa mi zmestili na lyzicku a neviem ake su to levnejsi 😅 kupujem take co nam chutia 🙂

rimmel
9. led 2010

cize mu mozem dat aj cele vajicko?

aponchie
9. led 2010

jeudi oliv.olej davam.

rimmel ja ti nevim ja prave ani vajicko nedavam pac ju to hrozne nadyma tak v tomto neporadim

rimmel
9. led 2010

oki aj tak dik mozno niekto iny poradi 🙂

aponchie
9. led 2010

jeste sem nasla,ze hodne sklenicek zeleninovych obsahuje stavu z hroznu..pak to nema byt chutnejsi 😀

rimmel
9. led 2010

a tiez stavu z pomarancov!! 😕

iinuska
9. led 2010

rimmel, s tym celym vajcom by som asi pockala do roka.Teraz len ten zltok 😉

aponchie
9. led 2010

nekdo se ptal na jogurt..tohle jsem nasla a celkem to dava smysl..

http://www.mimi-klub.cz/co-a-jak/kdyz-ma-hlad-a...

iinuska
9. led 2010

aponchie, dobry clanok

mystique
9. led 2010

Máslo nebo olej olivový, slunečnicový je povolený. Dokonce žádoucí, protože vitamíny A, E, D, K jsou rozpustné jen v tucích 🙂

shaula
9. led 2010

Jeudi, naopak máslo nebo trošku kvalitního oleje dávat MUSÍŠ, je to důležité kvůli vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích.

Rimmel - vaječný bílek až od roka. Těstoviny dávej také raději bezvaječné, když už jsi dala omylem, tak se nic neděje, neumře z toho, ale pro jistotu to s bílkem nepřeháněj.

rimmel
9. led 2010

aha dik shaula a teda ked ich uz zjedol, a nic mu nebolo, preco nemozem davat bielok? je to koli alergii ci nie? ak ano, tak uz asi alergiu nedostane ked to spapal ci je to inak???dik

shaula
9. led 2010

Rimmel - nejsem odborník, tak to možná nenapíšu přesně - ale ne všechny alergie musí být vrozené, některé se mohou vypěstovat. A takovým spouštěčem může být i to, že dítě předčasně zatěžuješ potravinami, které by ještě jíst nemělo. Takže to, že zatím reakci neměl, neznamená, že by si ji nemohl tímto vypěstovat. Nevím, jestli to platí i pro bílek, ale proč to zbytečně riskovat 😉

rimmel
9. led 2010

aha ok tak nebudem riskovat diki 🙂

mata1976
9. led 2010

baby, dakujem za rady. Este jedna otazka tykajuca sa krupice. Poznam maminy kt. ju davaju od 6 mesiacov. Co vy na to, hmm 😕 😕 😕

mata1976
9. led 2010

PS najdu sa tu maminy kt. s prikrmami este len zacinaju???

mystique
9. led 2010

NO někdo říká, že děti můžou lepek od 6 měsice, ale osobně bych počkala do 8-9 měsíce a kaší v 6 měsícíh bych začínala spíš rýživou 🙂

shaula
9. led 2010

Ještě k tomu špenátu - když byli kluci ve věku cca 10 měsíců, tak jsem jim začala dávat mražený špenát - ale jen občas, on může obsahovat dost dusičnanů a v těch mražených sáčcích to nebude tak hlídané jako v dětských skleničkách (proto se do věku 2 let doporučuje dávat špenát jen ze skleniček).
Dělala jsem ho tak, že jsem ho jen podusila na vodě a zahustila rýžovou Nestlé krupičkou. Tady na MK jsem se dočetla, že je prý důležité do něj dát trošku mléka (stačí 1 - 2 lžíce) kvůli neutralizaci nějakých kyselin... Takže přidávám i mléko. Od roka jsem ho pak už dělala na olivovém oleji a cibulce a přidávám i česnek. Mají ho zrovna dneska k obědu 🙂

jamerlenka
9. led 2010

aponchie ja som sa pytala na ten jogurt, dakujem za ten link, tak s jogurtom este pockam, pretoze tiez som sa bala jej ho dat aby nahodou nemala alergiu, predsalen je to mlieko, radsej budem skusat rozne nove variacie so zeleninou...dakujem 🙂

aponchie
9. led 2010

je mozne tedy ,ze nam bylo zle z te kase pac byla obilna a ne ryzova?nebo ze byla s UM? 😲

aponchie
9. led 2010

ryzi ji varim na obed a v poho