Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

bubelko
1. čer 2010

natalia777> ja som zacala s dusenou mrkvou a k tomu trocha repkoveho oleja, len podusit na vode alebo uvarit na pare (podla moznosti), pridat olej a skusit, ci jej bude chutit. zo zaciatku aj tak nezje viac ako 3-4 lyzicky. ak jej po par dnoch nebude chutit, skus inu zeleninu - trebars zemiak. postup ten isty. ak jej bude chutit, mozes ten zemiak pridat k mrkve. atd. ja som este kvoli kakaniu pridala trocha fenyklu alebo jablka, podla toho, co bolo doma 😉

natalia777
1. čer 2010

maryanna diky 🙂

natalia777
1. čer 2010

bubelko a ako casto si to skusala cez den? a kedy? na obed? medzi kojenim alebo ako? 😅 😕

maryanna
1. čer 2010

natalia, ono je jedno kedy , vtedy keď má dieťa dobrú náladua nikam sa neponáhľaš, keď nieje príliš hladné...u nás sa snažím vytvoriť aký taký režim že napr sa napapá na obed a ide spať, že vie že za zaleninou ide spať ale nie vždy to vyjde, dnes napr spí a keď vstane bude mať zeleninu......

miau
1. čer 2010

johanka

mne moja mrkvu nechcela vobec - a dnes mi zjedla celu, lebo som jej ju zmiesala s jablckom kt. jej chuti, najam som si vsimla ze jej nehcuti uvarena ale surova - tak jej struham surove jablcko a k tomu surovu mrkvu - mam taky struhacik ze je to uplne na jemno 🙂 a potom jej to ohrejem lebo studene jej to tiez nechuti 😉

maryanna
1. čer 2010

natalia, no malo by to byť okolo obeda asi ale keď sa začína tak sa to posúva všelijako kým si dieťa nezvykne....
a ideš že mrkva napr tri dni, potom keďnemá reakciu tak pridáš zemiak (mrkva a zemiak), a potom stáletakto, a keď už máš pár vyskúšaných tak už nemusíš stále tie tri dni čakať.....

maryanna
1. čer 2010

miau nám tiež samotná mrkva nejako nešla, a viem že mnohým deťom samotný zemiak nechutí, je taký bez chuti ale mrkva zemiak u nás to spustilo plnú dávku príkrmu (čiže hneď na ten 4tý deň skúšania)

natalia777
1. čer 2010

dakujem baby aj za tu stranku urobila som rychly kuk 😀 dakuuuuujem dali ste mi inspiraciu 😀

bubelko
1. čer 2010

natalia> ja som zacala na olovrant a este stale je zeleninu na olovrant a ovocie na desiatu. obed je stale kojeny. teraz, ked pridam maso, tak to zacnem posuvat viac smerom k obedu. tak uvidim, ako to pojde. podla mojej poradkyne je to v podstate v tomto obdobi este jedno, kedy to papa. ale je to len jeden z nazorov, takze asi tak 😉

miau
1. čer 2010

maryanna - mojej nejde ani zemiak, jej celkovo zelenina moc nejde 😒
aku zeleninu davas malemu? ja som zatial skusala tu mrkvu, zemiak le ani jendo ani druhe nechcela ☹

maryanna
1. čer 2010

miau, no u nás šlo mrkva zemiak a potom veľmi chutilo karfiol+ zemiak, kaleráb+zemiak......a t aktiež petržlen, keďže je aromatický tak vonia pekne a vkombinácii s mrkvoua zemiakom to aj mne chutilo....a brokolica s ryžou šla veľmi na odbyt....aj dnes máme:D, ale skús kaleráb čistý, alebo petržlen čistý....cuketa nám až tak nechutila, ale zjedol:D.....aj z DM od alnatury sme raz mali sklenku paštrnák a bol veľmi dobrý, nebol veľmi umelý...

miau
1. čer 2010

maryanna - a karfiol, brokolica a kalerab nezapekali?

maryanna
1. čer 2010

miau, práveže karfiol a brokolica urýchľujú, kaleráb tiež.....od nich aj nafukuje......zapeká mrkva, ryža...

ewana73
1. čer 2010

no u nas zasa od mrkvy a brokolici pekne kaka a z karfiolu nas bolelo brusko .. a ake mate skusenosti s bananom? moj maly po nom zvracal,dva krat som mu dala,dva krat po nom zvracal.stalo sa to niekomu?

jasminet
1. čer 2010

ewana banan je alergen. tak radsej nedavaj ked maly vracal po nom. mozno mu len ta konzistencia nesadla, ale radsej nedavaj. radsej daj jablko, broskynu, slivku, marhulu, proste domace ovocie

bubelko
1. čer 2010

u nas to vyzera, ze banan s jablckom napodiv podnietil kakanie. 🙂 nie je to nejake divne?

latvia
1. čer 2010

moj maly banan najprv grckal, potom si zvykol....kazde dieta je ine, niekoho zapekacie veci zapekaju, inych prehanaju

beruska24.9.
1. čer 2010

bubelko - většinou banán staví, jablko pomáhá se vykakat. Tak třeba to bylo tím jablíčkem.
Malá jeden den ke sváče snědla půl namačkaného banánu+půl nastrouhaného jablka a měla málo, tak zbylou půlku banánu papala nakrájený na pidikousíčky. Moc jí to chutnalo a pak se chudák nemohla 2dny vykakat. Takže banán dávám jen kousek a né každý den.

bubelko
1. čer 2010

beruska: ja viem, ale jablko jedol aj pred tym a nekakal a vcera a dnes mal k tomu banan a kakal ako divy. a dokonca relativne makko. takze asi bude mat u nas opacne ucinky. ale uvidime, lebo zajtra sme bez bananu - vcera som zjedla posledny ja 😀

latvia
1. čer 2010

bubelko, a nerastu mu zubky?

bubelko
1. čer 2010

latvia: je to mozne, lebo slinta ako bernardyn, lenze to je uz u nas mesiac a doteraz kakal tvrdo. no som z toho jelen 😀
kazdopadne zistujem na vlastnej kozi, ze kazde dieta je ine. jonas je viac-menej bezproblemove dieta, ale oproti lukasovi je to horor. na mne vidno, ako dokaze pohodve dieta rozmaznat rodicov 😀

bubelko
1. čer 2010

boze, bernardin s ypsylonom - co som opita? 😀

latvia
1. čer 2010

🙂 jj, slintanie ani nas zatial neopustilo...ohladne zubkov sa dobre orientujem pomocou hovienka 😀 ked zacne kakat 5x denne riedsie, viem ze do tyzdna ma zub von 😉

pavlici
1. čer 2010

@maryanna Dneska jsem to vazila a bylo toho cca 60g, tak toho zas tolik asi neni. Holt nevim, kolik toho takovej spunt spapa v tuhe strave. Podle vahy by mel vypit cca 160ml na jedno krmeni.

bubelko
1. čer 2010

latvia> tak dufam, ze mas pravdu, lebo ja uz si pripadam jak stierka na okna 😀

bubelko
1. čer 2010

latvia> ps: nenapadlo ma to, pretoze lukas mal pri zuboch vecne sopel a zvysenu teplotu, kedze sa mu cez dasienka dostala dnu infekcia. 😉 tie deti su fakt rozdielne, asi som vysla z cviku, kedze lukas uz ma zuby vsetky 😉

latvia
1. čer 2010

@bubelko 🙂 mozno to zuby niesu, niektore deti maju fakt sopliky alebo teplotu, nam sa prerezavaju spolu s castym a riedsim kakanim 🙂 a jaky smrad 😝 😅 😀

bubelko
1. čer 2010

latvia: myslim, ze su to zuby, lebo to slintanie je fakt vesele a keby nedal prsty do pasticky, tak si do tej pusy strci ruku az po laket, ale takto mu tam nevojde 😀

susisus
2. čer 2010

ahojte maminky! Davam malej skoro 9 mesacne jogurt aktivia a chcem sa spytat ze ak polku necha, ci jej ho mozem dat na druhy den 😕

moravanka
2. čer 2010

ja bych otevreny jogurt na druhy den nedavala. bych to dojedla.