Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

kessiee
16. pro 2009

my davame kasicku navecer, ale tiez teraz len taku redsiu, papa ju z flasky a potom uz mliecko nemusi. pekne zaspi a buva do 4-tej, 5-tej, ako kedy. to je u nas vykon 😀 tak sa tesime 🙂
ta voda z vodovodu sa vazne moze od 6. mesiaca??? nemali na to vase babatka ziadnu reakciu?

momin
16. pro 2009

vubec zadnou reakci. ja mu davam vodu z vodovodu od narozeni!!! nejdriv sem prevarovala..ted uz ani neprevaruju! nebojte se toho!

cestovatelkaandrea
16. pro 2009

kessie tu vodu z vodovodu radsej zo zaciatku prevar pre istotu.

aponchie
16. pro 2009

to bylo z kase nebot mala tak jako prvni holka je kojena a hodne do pul roku jen MM pak nenasilne prikrm ted je nam 7m bezmala a porad papame ty sklenicky pro 4mesice neni kam spechat maso ma obcas hovezi nedavam zatim vubec a ovoce presnidavku jabko,merunka,broskev,svestka porad dokola zadne cajicky nic proste to nechce,koji se i 5x za noc pres den asi 4-5x takze cecek jen tak nepusti no na radu jedne lekarky ,ze je dost velka a at chrape celou noc/jak uhozene 😅 /dejte kasicku to ji udela dobre nechteli jsme a pak to teda zkusili nutrilon prvni kase hipp od 4mesic eprvni kase pro deti a hotovej sajgon,snedla to s chuti ale noc byla silena kroutila se narikala napinala brecela a pak po 4dnech kasickovani dostala silenej zachvat uplne rudla,napinala se rvala jak silenec uplne se zalykala jeli sme na pohotovost tam rekla co sme ji davalai tak rekla ze okamzite vypustit kasicku a ejhle mame klid,budi se dale pac je zvykla z kojeni ,ale me to nevadi ja tak kojila i prvni decko do rokua neco v noci caj voda sunar to nezachranil nikdy ba naopak se budila casteji

kocicinka
16. pro 2009

Aponchie neřekli vám na té pohotovosti, proč bylo malé po té kaši tak zle? 😕
Sem si říkala, že bych jí dala na noc dát, ale po tomhle teda nevím ☹

aponchie
17. pro 2009

nesnasenlivost toliko obilovin..jsou tezke 😒

ockovelasky
17. pro 2009

Ahojte, tak včera som vyskúšala dať tú kašu malému na olovrant a aj mu chutila, aj chvalabohu nemal na ňu žiadnu reakciu, tak uvidíme ako to bude ďalej.. 😅 😅

emanka
17. pro 2009

ahojte, včera som dala malej vodu z vodovodu a žije !!! Máte šťastie 😀 😀 😀

marooshka
17. pro 2009

ještě k těm kaším, jak psala aponchie že malá měla blbou reakci na obiloviny, tak vím, že mě doktorka řekla že až budu začínat dávat kaši, tak mám začít s rýžovou, ne obilnou. Tak dávám rýžovo- mléčnou a bez problémů. Teď už měl i tu obilnou a taky dobrý. Ale asi je lepší začít tou řýžovou.

ajabaja
17. pro 2009

Ahojte,
chcem vas poprosit o radu.
nasa dcerka bude mat 7mesiacov, je kojena.Od 6.messiaca podavame 1xdenne - na obed prikrm, ktory sa sklada zo obmien 4 potravin (cuketa, zemiak, mrkva, ryza). chuti jej, papa velmi pekne od zaciatku. ked sa naje este ju nakojim.

a tu su moje otazky
kolko gramov by malo babo zjest na obed v 7.mesaci?
mam celkom prestat kojit po jedle?
kedy mozem pridat ovocie? na desiatu, ci olovrant? kolko asi?

odkial ste cerpali info vy? nemam sa velmi s kym poradit + nemam vela casu na citanie diskusie. mate nejaku dobru stranku s informaciami?

velmi pekne vam dakujem. dobru noc a dobru chut dietkam 🙂

dm1
17. pro 2009

ajabaja - mimo temy - preco si neopravis profil? ved si v 72tt 😀

co sa tyka porcie uvadza sa ze plna davka zeleniny s masom je 150-200g - ale je to podla mna individialne jednemu chuti viac a inemu menej. nas papa tak 180g ako kedy
po jedle kojim ale vacsinou uz vobec nechce ak tak si len trosku potiahne aby zapil obed
ovocie sa moze pridat po mesiaci od zeleniny ako ti vyhovuje bud na desiatu alebo olovrat. zacat tak ako so zeleninou - vyskusat 1 druh 3-4 dni po malych davkach a ak nie su problemy postupne zvysovat. Najskor ovocie dusit - teda okrem bananu

info mozes cerpat z www.kojeni.net je tam aj pokec aj tabulky vhodnosti potravin

aponchie
18. pro 2009

nam dela zle i ryzova 😝 no a davate do jidla prckum oliv.olej?

dadule4
18. pro 2009

tak já olivový olej do jídla přidávám, pomáhá vstřebávat vitamíny.
holky, od kdy můžou prcíkové pečivo? našemu malýmu je šest měsíců, dr. říkala že už můžu pomalu dávat chleba, nebo rohlík. ale jaký, obyč, celozrný?? sice nemáme ještě žádnej zoubek, spíš by to jen žužlal, stejně jak kukuřičný křupky, ty už baští skoro 14 dní a mocmoc mu jedou 😉 a jogurty? od kdy? díky za rady

rimmel
18. pro 2009

lepok som davala od 8m a taktiez jogurty biele ciste plnotucne. 😉 a ten chleba fakt hocijaky mu davam, taky aky mame doma, raz aj olivovy 😀 😀

iinuska
18. pro 2009

aponchie, ano ja davam do zeleninky tak 2-3 kvapky ol. oleja kazdy den

dadule4
18. pro 2009

musím ještě napsat, že my dáváme už od ukončeného 4., kojení nám nešlo, takže jsme na UM. můžu teda začít s pečivem dřív jak v těch osmi měsících?

rimmel
18. pro 2009

dadule nie. ale nikto ti v tom branit nebude, kazdy si aj tak robi podla seba 😀

marooshka
18. pro 2009

dadule já jsem měla od dr. povolen lepek tzn. i pečivo od 6.měsíců. Občas jsem mu dala kůrku chleba žužlat nebo rohlík. On toho stejně zas tolik nesní, spíš to žužlá. Ale pozor, malej si občas toho rohlíku nacpal do pusy a pak si s tím neuměl poradit 😉

neu.sona
18. pro 2009

ajabaja: když už podáváš měsíc zeleninku, proč nezačneš dávat maso?
mně doktorka povídala, že nejdřív zeleninku, po dvou až třech týdnech začít dávat do zeleninky
a za nějaký další čas ovoce.
Samozřejmě, že toho masíčka málo,maximálně 25 gramů.

helcenka
18. pro 2009

dadule, celozrnné pečivo by se do roka dávat nemělo, jinak my jsme začali s rohlíkem a malýmu bylo 6 měsíců. On ho stejně nejedl, jen rozžužlal a byl všude, poprvé, kdy rohlík jakž takž snědl, bylo asi v 8 měsících.
A jinak je to všechno individuální, my jsme třeba začínali banánem, strouhaným jablíčkem s piškotem (v půl roce). Pak za měsíc s polévkama. 😉

lisa.j
20. pro 2009

ahojte babule
otazocka: odkedy odporucaju slovenski pediatri davat lepok pre kojene dieta? tusim, ze to ma byt do urciteho casu, lebo ze nie je dobre to ani moc odkladat. nas bol kojeny do 6 mesiacov, po ukoncenom 6. sme zacali s prikrmami. (ospravedlnujem sa, ale nemam cas citat stare prispevky.)
dakujem.

ojo
21. pro 2009

ajaja, asi budeme mít skoro stejně stará miminka 🙂

s obědovým příkrmem jsem začala v 5.měcících a dávala jsem kolik toho snědl, pak dokojovala, od 6.měsíců jsem začala s masem a žloutkem nebo i rýži a to už snědl skoro těch 200g a přestala jsem k tomu kojit...
po 14 dnech jsem začala na dopol svačinu dávat ovoce, to také sní tak 150-200g, teď poslední týden mu do toho drobím ty dětské sušenky od sunarky....a jídlo už jen rozmačkávám lžičkou i když nemáme ani jeden zub...teď začnu zkoušet jogurt a po vánocích už nahradím i odpolední mlíko svačinou...na noc dávám kaši a ráno má mléko...
a dr. říkala, že můžu mu dát i žužlat kůrku od chleba 🙂

jinak do jídla přidávám tak půl až jednu lžičku oleje...je to i psané v receptech... 😉

aponchie
21. pro 2009

bojujeme jak hrom..vsecko nas nadyma ze vseho trpime hruza..varim doma obed bez masa to v ni hnije a ma zacpu leda kojime 6-7x denne ach jo ja jak ctu jak nektere deck abasti ikdyz me to az taknevadi ja bych do ni nerada v 7mesicich cpala toliko veci ja myslim,ze staci ovozel 2x denne a zbytek kojeni,ale to zvykani nam trha o hodne dele teda 😎

emanka
21. pro 2009

Baby, musí dieťa jesť žĺtok? Lebo moja úplne všetko zje, len žĺtok nie 😠 Akonáhle zacíti, že tam mám žĺtok, tak to nechce, aj som jej to skúšala úplne rozmačkať, ale nejde to úplne. Neviete, či to pôjde rozmixovať? Myslím tak, aby tam neboli hrudky... 😝

rimmel
21. pro 2009

vsetko ide rozmixovat do hladka 😉

nikollette
21. pro 2009

Jasné že rozmixovať mixerom ide úplne na jemnú kašu, bez jedinej hrudky 😉

lamarika
21. pro 2009

Holky co dáváte špuntům na snídani v nebo co jste dávaly v osmi měsících? Já malýmu zatím dávám ovoce, zeleniky masiko a dnes jsme měli porvý vločky. Tak nevím jestli třeba na snídani jogurtík s něčím nebo já nevím. . . .

emanka
21. pro 2009

díky babizne 🙂
lamarika, ja neporadím, nás to ešte len čaká 😉

rimmel
21. pro 2009

lamarika ja davam ovsenu kasu vzdy. jogurt a ovocie mame na desiatu a olovrant 😉

nikollette
21. pro 2009

Skoro ráno pijeme mliečko po spiačky ešte a potom,
chlebík s maslom, až teraz v poslednej dobe začal pekne žuť, a nedrhnúť sa.
Aj väčšie kúsky myslím, nie len mini kúsky 😅
Alebo jogurtík s ovocím..