Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

nilita
4. bře 2007

Ahoj holky,mám prosbu a potřebuji poradit budu začínat s příkrmy a nevím jestli vařit,či kupovat....ráda bych svou pěstovanou zeleninu atd..ale nemám kde a tak jsem odkázaná na obchody zkusila jsem malej dnes dát od Hippu první lžičku mrkev a půlku snědla bez problémů..ale nevim,jak a co kombinovat,,,,Nemáte někdo pár receptíků a poslat mi je na IP????Děkuji moc...a jak by měl tak vypadat na začátku jídelníček na celý den s příkrmy???Jsem z toho celá jelen 😕 😅 Poradíte pjosím???

manuka
4. bře 2007

ijetka a siduska - dík za příspěvek. Asi začnem taky s lahvičkama, alespoň teď, když nic neroste. Původně jsem si představovala, jak budu vařit, ale ta zelenina ze supermarketů nic moc.

ijetka
4. bře 2007

Holky zlomte vaz 😉
Já jsem malýmu dávala víc papaání kupovaných a on teď moc nechce ty domácí. Minule se mu s tím jídlem vařím po 22.30 a co myslíte....vůbec to nechce 😠 (dělala jsem mu zásobu do mrazáku), tak bacha na to 😉

Nilita
IP

jita2
4. bře 2007

ijetka,
s těma kousíčkama jsem to četla v knížce od ukončeného 6. měsíce...no my kousky nedáváme, sice nemám své dělané příkrmy na kaši, ale jsou tam jen malinkaté kousíčky a ty jí už od začátku v pohodě, páč si zvykla..ale větší kousky, to ti třeba poradí holky se starším mimi 😉

siduska
4. bře 2007

nilita, ja ked moja mala 4msice, tak jsem je pokupovala same tie vyzivy a presnifdavky od strvteho mesice to jesm jej davala, tak jeden denne a ktomu som jej furt robila sunar
snidanie- sunar
svacina- nejaka presnidavka
obed-sunar
svacina-zase nejaka presnidavka
vecera-mlicko
druha vecera-mlicko

raculka
4. bře 2007

nilita- tady holky daly moc fajn odkazy o příkrmech, tam tam jukni:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

raculka
4. bře 2007

ijetka- já jsem zase četla,že ty kousíčky až tak kolem 8-9 měsíce 😅
Ono taky dost záleží na šikovnosti dítka a na tom,jak je na tom se zoubkama.U nás to asi bude hodně pozdě,když teprve začneme přikrmovat tento týden a zoubek nemáme zatím vůbec žádný,takže my budeme kašovat asi dlouho 😀
Dám na vás,nejdříve radši budu dávat jen domácí a když si zvykne ( jestli to někdy nastane 😀 ), tak teprv občas tu skleničku.

nilita
4. bře 2007

Siduska díky moc za rady... 😉
raculka -děkuji moc juknu na to

ijetka
4. bře 2007

Holky díky za rady 😅
Tak zkusím nějaké malé kousky, ale v obchodě jsem se až lekla. V nějaký skleničce byly takový kusy, že to vypadalo jako oběd pro nás 😕

siduska
5. bře 2007

nilita nemas za co
ijetka no nektere vypadaju dost hrozne 😀

ijetka
5. bře 2007

Tak jsem mrkla do chytrý knížky a v ní píšou, že kolem osmého měsíce se mají dávat, tak uvidím co na to malej 😕
Jo a ještě tam psali, že nějaká paní mixovala svýmu dítku jídlo do 6ti let a prý mu do školy dávala i takovýhle sváči 😨 No tomu se mi nechce věřit 😒

jita2
5. bře 2007

No já věřím, že některé mamky jsou toho schopné...dnes jsem dala malé poprvé trochu bílého jogurtku a v něm rozmačkaný banán, jak jsem si myslela, že se bude nad jogurtem šťavit, tak to s tím banánem zblajzla, jak jsem byla šťastná 😉

carodkaa
5. bře 2007

Ahoj holky malj mi vubec nechce jisty ty ovocny presnidavky,zkousela jsem uz skoro vsechny,jediny co snedl byla frutapura hruskova ale ani tu uz ted nechce ☹ jsem z toho zoufala,myslite ,ze uz ted muzu zkusit dat treba jogurt?

vilca
5. bře 2007

carodkaa, to je divný...naše malá má ovocný nejradši... s tím jogurtem by mě to taky zajímalo, od kdy ho dávat...ale ještě je myslím dost brzy 😕

vilca
5. bře 2007

Holky, chtěla jsem se zeptat, co říkáte na mraženou zeleninu (prodává se různá, je tam všechno možný)... Říkám si, že je možná lepší než ta ze supermarketů... Udělala jsem z ní naší malé polívečku a byla moc dobrá... 😵

zevina
5. bře 2007

mražená zelenina by měla být nerychlená, z podzimní sklizně, tak snad tomu můžeme věřit 😕

ijetka
5. bře 2007

carodkaa
to se divím, malej baští všechny, jenom moc nemusí jablko+švestka ta je kyselá, třeba jenom útlum uvidíš později 😉

jita2
mě to příjde nenormální a ujetý chudák dítě 😒

Holky já nevím jak s tou mraženou, je bordel ve všem tak je těžký něčemu věřit. Teď je sice an trhu všechno, ale kvalita je fuč 😠

Ale já mám taky mraženku v mrazáku 😅

jita2
5. bře 2007

carodkaa,
bílý jogurt by se mohl začínat dávat od 8. měsíce, ale myslím si, že opatrně, já dnes dala do toho banánku tak 2 lžičky bílého jogurtu, a nebudu to dávat určitě každý den, začnu pozvolna 1x týdně..ale ty mu ho chceš jako dát holý? Bez ovoce? To si myslím, že by ti ani nejedl, je dost kyselý, když mu nechutná ani ovoce, max. do toho ovoce zamíchat lžičku, dvě..ale radši ne ještě každý den..
..jinak naše malá je taky mlíková, přesnídávku nesní zdaleka celou..prostě tak 10 lžiček a konec, někdy i míň, nevím taky, čím to je..mlíko miluje nade vše..ale malé chutnala ovocná přesnídávka od Hello-Včelka Mája hrušková.Byla moc chutná i pro mě..přeju hodně štěstí 😉

jita2
5. bře 2007

Taky nevím, co si o těch mražených zeleninách myslet..ale žádnej zázrak zdravej pro malý děti to nebude 😒 😉

len.til.ka
5. bře 2007

Ahoj dnes jsem tu prvně. Malé je dnes 6 měsíců a máme pomalu začít zeleninou. Nevím jek to půjde a fakt mě to děsí, máme totiž pořád ručky v puse, tak to bude asi matlajda.

raculka
5. bře 2007

carodkaa- tak si tím nelam hlavu,já myslím,že se zatím bez ovocný přesnídávky obejde, prostě to za nějakou dobu zase zkus a uvidíš 😉
My se zatím obejdem i bez všeho ostatního 😀 , ale už to je za pár,tak pak napíšu,jak jsme dopadli. 🙂

Teď koukám do chytrý knížky a tady píšou,že jogurt s ovocem je vhodný kolem 8-9 měsíce.Ale tvaroh,lipánky,pacholíčky-nejsou vhodné do roka!

Vilca-o té mrazené zelenině to zrovna nedávno někde říkali (bohužel už nevím kde,nějak víc zapomínám,asi ty hormony 😠 😀 ), že je možná lepší než ta kupovaná.

raculka
5. bře 2007

len.til.ka - to si piš,že to bude matlajda,ale aspoň bude sranda,nás to čeká tento týden-začátek přikrmování-docela se na to těším 😎

raculka
5. bře 2007

Teď dotaz na pěstitelky zeleniny.
Co byste mi poradily při nákupu zeleniny? Kdy vlastně se prodává ta mrkev,která je čerstvá?? Já těm sklizním moc nerozumím - městská slečinka 😅 😀
Taky jsem viděla docela pěknou italskou mrkev,myslíte,že ta bude taky moc chemická???
Nevíte,jestli je nějakej rozdíl mezi karotkou a mrkví? Dnes jsem koupila karotku-byla malá a měla zelené,kdežto mrkev byla přehnaně veliká.Někde jsem četla,že ty hodně velký a pestře barevný plody jsou spíš chemické,je to tak??

ijetka
5. bře 2007

letilka (mé oblíbené bonbonky 😅 ) máš se na co těšit 🙂

raculko vy taky 🙂

Můžu vám upřímně napsat, že mám extra jídelní věci, páč by měl za chvilku všechno zničený.
Kolikrát (když ho nepřevlíknu) si říkám že to zmáknem, poslední lžička a je jako čuník 😠 má období kdy než tu lžičku vytáhnu s pusy tak na ní šáhne, hned ji pustí a hrábne si na gatě, nebo triko 😖

raculka
5. bře 2007

Ijetka- díky za rady, vezmu si skafandr a dítko bude asi nahý 😀
Dáváš mu do ručky lžičku,ať to zkouší jíst sám nebo zatím nedáš lžičku z ruky?

ijetka
5. bře 2007

Jé to by se mu líbilo kdybych mu jí dala, snažím se mu jí nadávat ale moje dítě si už teď dělá co chce ☹
Těším se na jeho pubertu 😝

len.til.ka
5. bře 2007

Já si pamatuji, jak to u nás vypadalo, když jsem začala s příkrmama u syna. Jídlo bylo i na zemi a asi proto jsem jej krmila jedině v kuchyni (asi tak do roka a půl) protože jen tam máme dlažbua úklid nebyl tak složitej. Bryndák byl někdy úplně zbytečnej... 😅

ijetka
5. bře 2007

Jo s bryndákem souhlasím, i kdyby ho neměl tak není umazanej na místě bryndáka ale všude jinde 😅
Napsala jsem to krásně nesrozumitelně 😕

carodkaa
6. bře 2007

Jo jenze u nas je to slozity s tim kojenim,ja jsem vzdycky mela hrozne moc mlika,a jakmile rusim,ikdyz to delam fakt postupne a pomalu,jedno kojeni a nahrazuju ho prikrmem,mam treba tyden zanet v prsou a i teploty,nez se to prizpusobi 😒
Tak prave nevim co mu mam davat misto ty presnidavky,kojit v tu dobu kvuli tomu, co jsem psala vys, nechci 😖

jita2
6. bře 2007

carodkaa,
jak psala Raculka, ty lipánky atd. fakt je lepší do roka nedávat, tam je tvaroh, cukr a takový ty věci a tím jogurtíkem by se neměla taky určitě nahrazovat celá dávka, bylo by tö ještě moc naráz...
...jestli jsem pochopila, máš záněty proto, že mlíko zůstane v prsu, když přikrmuješ? Tak bys ho měla třeba odstříkat ven, ať ti to nedělá problémy...
...no a místo těch přesnídávek přichází v úvahu jedině snad kaše..taky píšou, že když třeba dítě odmítá přesnídávky, že se ta svačinka může nahradit třeba kaší...no co mu jinak dát, když ovoce nechce? Holky tady psaly, že chutná Sunarka rýžová s banány, tak to zkus 😉