Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

nissanek
16. kvě 2008

tak my s tou kaší dost bojujeme, dneska proběhl bezúspěšně třetí pokus (1. pokus obyč rýžová od nestle s MM, 2. pokus banánová od Hami s MM) a to obyč rýžová od nestle s rozmačkaným banánem...vůbec to nechce. Zítra asi zkusím s hruškovou přesnídávkou, už mě nic jinýho nenapadá. To bych musela skoupit celou lékárnu (se švestkama, broskví, čokoládou, lipovým květem,....). Nějaký tipy jak na to 😅 ?

ria80
16. kvě 2008

Tak já jsem ráda,že baští,protože váží málo a tímhle aspon něco přibere.NAvíc má fakt hlad,když vidí,že to dělám,tak ječí nedočkavostí a už půl hodiny před tím cvaká pusou,jakože chce jíst.A kadí 3x denně.

nissanek
16. kvě 2008

ria, tak to máš dobrý, a co dáváš za kaši? ještě nemléčnou?

niega
16. kvě 2008

Nissanku, ještě mě napadá toto - umíte lahvičku? Pokud jo (ale neuč ji kvůli tomu na ni!), zkus jí to dát řidší a určo to vyzunkne, když kaše nebude moc.
A kolik Ti tý kaše vlastně sní? Vůbec nic?
A co kdybys jí dala jen banán s rýžovou krupičkou a jen lehce to lízla MM, aby to nebyla kaše, ale pořád jen banán?

niega
16. kvě 2008

Niss, a pak mě ještě napadlo, že by mohl pomoct časový posun - co kdybys kašičku podala v jinej čas, než dáváš teď? Vždyť je to jedno, hlavně aby se nabaštila a dobře spinkala, ne?

ria80
16. kvě 2008

No já jsem uplně na začátku zkusila taky dávat s banánem a nechtěla to.Banán nechce ani ted.TAkže jiná chut.Já jsem začínala První kaše od Hami.Ted už dáváme všelijaký,různý příchutě nebo bez.A mléčný,jsem ráda,když odstříkám na lžičku. 😀
Vybírám teda bezlepkový a bez cukru.Takže čtu a čtu.Složením mě přijde nejlepší a nejpřírodnější Nestle,ale hodně špatně se rozmíchává a jsou tam hodně kousky.Jinak je dobrá Hipp,ta je uplně hladká.
Od začátku dáváme lžičkou.A kromě těch prvních pokusů s banánem u nás nebyl problém.

ina.b
18. kvě 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli nevadí, když dávám každý den dceři mrkev. Ona totiž bez mrkve žádný příkrm k obědu nesní. Dávala jsem namixovaný brambor a kuře, nebo jinou zeleninu, ale jak tam není mrkev, tak jí to nechutná 🙄
Výjimkou jsou ovocné příkrmy a rýžové nasládlé kaše, ty jí chutnají. Ale nesladký oběd s masem jí prostě bez mrkvičky nechutná (má jí ráda asi protože je nasládlá). Taky veškeré masozeleninové přesnídávky obsahují mrkev, zatím jsem na žádou bez mrkvičky nenarazila :-/
Klidně bych jí mrkev dál dopřávala, ale ona z toho karotenu má nažloutou pleť. Vypadá sice pěkně opáleně, jako ze solárka, ale nerada bych, aby to nějak škodilo 😕

nissanek
18. kvě 2008

niega - kaše nesní vlastně vůbec nic, max lžičku. Jo a na lahev neumí vůbec. Včera jsem zkusila dát odpoledne hruškovou přesnídávku a ta jí jela (ovoce měla poprvé v životě). Tak jsem si říkala, že bych jí mohla dát do té kaše a klidně to nechat jako odpolední sváču kolem pátý. Na noc kojim z obou prsou a zřejmě jí to stačí, spí tak do pěti nebo šesti.

ria - to je přesně ono, to abych skoupila celo lékárnu a zjistila co jí chutná 😀. No uvídíme jak pochodím s tou hruškou.

zusma
18. kvě 2008

Holky malá se konečně po 14dnech naučila jíst lžičkou a dnes snedla cca 140g přikrmu(nový druh zeleniny). Tuto dávku už snedla asi po 3 dny za sebou. Dnes toho ale trochu víc vyblinkala což před tím nikdy. Myslíte že byla přejedena anebo že ji ten nový druh nesedl???Jedla to docela s chutí. Ale přijde mi že u těch prikrmu někdy asi neví kdy má přestat a nechápe že ji to zasytí. Mlíko pak nechtěla.

artuse
18. kvě 2008

ahoj holky,

já se chci zeptat na stejný dotaz, jak se ptala ina.b - nevíte, jestli nevadí, když má dítě každý den mrkev??? 😕 malá jí má nejraději a jí ji hodně často a taky je z toho betakarotenu jako opálená 🙂

lendy1
18. kvě 2008

s tou mrkvi, někde tu o tom byli už 2 diskuze, bohužel to nemůžu najít. Podle mě by to nemělo nějak extra vadit, ale raději bych dávala i něco bez mrkve. Prý pokud není oranžové bělmo očí, ale jen konce prstíků nebo nos, tak to tolik nevadí. Jinak betakatroten trvá docela dlouho, než zmizí z těla, klidně i měsíc.
Holky zkuste ty dávky mrkvičky snižovat, to možná zabere, aby si zvykly i na jídlo bez mrkvičky.
Ina.b, těch příkrmů bez mrkvičky je spousta, já si vždy v DM vybrala. Jsou už od ukončeného 5.měsíce bez mrkvičky nebo jsem smíchala půlku přesnídávky s mrkvičkou a třeba samotnou brokolici nebo jinou jednodruhovou přesnídávku bez mrkve.

zusma, tak to je super s tou lžičkou. Podle mě se přejedla, kdyby jí to nejelo, tak to vyblinká hned. Jestli to jedla s chutí, tak je to asi opravdu jen přejedení.

nissanek
18. kvě 2008

tak úspěch, dneska snědla kaši od nestle s 50ml MM a půlkou hruškové přesnídávky (malé od Hami), dala jsem jí to v pět a pak ještě dokojila. Po třech neúspěšných pokusech super!

zusma: mě ze začátku taky dost příkrmy blinkala, třeba až po dvou hodinách. aleď už jenom minimálně, takže myslím v pohodě.

zusma
18. kvě 2008

Asi to opravdu měla z přejedení. Snad není natvrdlá aby jedla něco,co jí nechutná. Jsem fakt štastná,že tu lžičku pochopila, už jsem z ní byla zoufalá. Akorát ted má pro změnu zácpu. Pár dnů kadí v pohodě i 4x denně a pak pár dnů nic anebo malý tužší bobky 😒

jandalinka
18. kvě 2008

zusma:to štestí že malá sní celou skleničku je fakt hezké,znám to a též jsem byla a i teď jsem,když spapá krásně celou skleničku.Je to nádhera!!! 😅 🙂 😉 A na tu zácpu,což mudr.říkala,že to nemusí být zácpa,bych ti doporučila než dávat hned nějaké kašičky proti zácpě a podobně,tak zkus jí dávat přes den čajíček.Já koupila ovocný,fenyklový a pak "aby bříško nebolelo"ale je to myslím jedno,hlavně ať má jemnější stoličku a ne tak tuhou.My jsme s tím bojovali 14dní a já furt jsem kojila,dávala mrkev a pořád hodně tlačila a tuhé bobky a po čajíku je to o něčem jiném.Super. 😉

zusma
18. kvě 2008

Jandalinka já jí kaše nedávám vůbec 😉 Jen MM a tu zeleninku zatím. Dr mi doporučila heřmánkový čaj,ale ten ona nechce. Vypije jen fenyklový, tak jí zkouším občas dát ten+ tam zamíchám trochu heřmánkového aby nic nepoznala 😝
Dnes se mi podařilo jí dát pár lžiček švestk.štávy a krásně se 2x vykakala.Ale nevím, za je to po té štávě anebo náhoda, že už se ten několikadenní nával nedal vydržet 🙂 😀 😅

jandalinka
18. kvě 2008

zusma:tak to bude určitě ta švestková šťávička,ta si myslím je nejúčinnější.Jinak mě malá také vypije jen fenyklový,tak aspoň tak,že pomáhá.Když si vzpomínám,že jsem byla hotová,že malá ze začátku,jak se narodila měla hoooodně tekutou stoličku a nestihala jsem někdy přebalovat a i plenky někdy nestačily a protekli a dnes se zase potýkáme s tuhou stoličkou. 😒 Hm,kde jsou ty doby,kdy byla stolička tekutá 😉 🙂 .To je lepší než se trápit,když vidím,jak malá někdy tlačí 😖 🙂

niega
19. kvě 2008

Niss: Velká gratulacééééé!!! 😉

nissanek
19. kvě 2008

niega, asi jsem jásala předčasně, dnes jsem to zopakovala navlas stejně, stejná hodina, složení,...a tak šest sedm lžiček a dost. Nebrečela, nic...prostě tu pusu už neotevřela. Na dokejení si vzala docela málo, tak třeba neměla hlad. No, budu zkoušet dál....

niega
19. kvě 2008

Niss, tak držím palce. Ale jak jsem četla výše, vy vlastně tu kaši ani tak nepotřebujete, páč spinkáte i bez ní celou noc. Tak bych to na Tvém místě sice trpělivě zkoušela, ale vrásky bych si nedělala 🙂 . Mno, ostatně tuhle sabotáž já moc dobře znám, takhle u nás dosud probíhají obědy, chjo, je to děs ☹ ...

bramburka
20. kvě 2008

holky, je to boj s těma čajema....

bez mrkve mi taky nic nesní, ale ošálim jí tak, že jí do tý zeleninky nakrájím kousek jablka, je to taky sladký, takže to sní a nebude tak žlutá. to je můj tip.

nissanek
20. kvě 2008

niega -ty noci jsou teď docela dobrý, trvá to už tak 14 dnů, ale přeci jenom nemůžu vědět, že je to tak napořád 😒 , no kaše budem zkoušet spíš odpoledne a uvidím. Problém je, že jak teď míň kojím, tak se mi zdá že dost ztrácim mlíko, tak nevím jak dlouho jí to na tu noc bude stačit.

bram a holky co jste závislačky na mrkvi 😉 , já jsem se musela první měsíc obejít bez mrkve, protože jsem měla podezření, že je Kika na ní alergická (naštěstí to vypadá, že není). Docela dobrý substitut je dýně, dětem dost chutná, je taky taková nasládlá. Velký výběr má Alnatura v DM drogerii. Mají třeba lahvičku Jemná dýně, tak když vaříte doma, dá se to s tím namíchat.

elektrona
20. kvě 2008

Ahoj. Tak začínám být už dost nešťastná. Krásně a v pohodě jsme začli v 6 měsících s příkrmama a večer s kaší, po pár dnech nahrazený masozeleninovými příkrmy kojení, jedla mi všechno - moje i kupovaný, takže pohodička. Po měsíci jsem začla dávat ovoce a přesnídávky, zpočátku dobrý, jedla oboje, takže jsem nahradila už i další kojení. Teď najednou začla u "normálního" jídla vyvádět. Nejdřív to jen nechtěla, tak jsem jí třebas nabídla jiný a něco málo snědla. Jenže v posledních dnech už došla tak daleko, že začne jakoby "tlačit", zrudne a vrčí, neotevře pusu a po chvíli, co trvám na svém, začne hystericky řvát, až se z toho třeba i pozvrací. Takže prostě nevim, jestli to je tím, že má samozřejmě radši tu sladkou chuť ovoce, který jí naprosto normálně a nebo jí vadí, že ubylo další kojení. Když jí dám prs, tak saje jak divá, ale to je jasný. Takže jí ho třeba nedám a normálně jíme až po těch 2-3 hodinách. Zkoušela jsem i jí to ovoce nedát a nabízet jí přes den jen masozelen.příkrm nebo i vyměnit časy těch příkrmů, ale nepomáhá nic. Začne tak hysterčit, že se vždycky nechám nachytat, že jí něco snad je nebo bolí. Tak fakt nevim 😒 Máte někdo podobnou zkušenost ? ☹

ivulinda
27. kvě 2008

AHOJKY!my už jsme taky začly s příkrmama,zatím to malé moc nejede ale snad se to zpraví,papá to teprve druhý den.přesnidávka docela jo ale ne moc banán taky,ale polívky zatím bez uspěchu.Jsme na UM od začátku

melliska
27. kvě 2008

Holky, nemáte někdo odkaz, kde by se dali nakoupit příkrmy po netu i s donáškou domů? díky 😉

kim
27. kvě 2008

Meliska: záleží odkud jsi!!!!Já mám jednu adresu, rozváží po Praze a blízkém okolí..vévévé.promimino.cézet 😉 😀 za dovoz je 75Kč

melliska
27. kvě 2008

kim, díky, jsem z prahy, ale přijde mi to dost drahé, takže budu nakupovat v normálním obchodě 😉

sisstin
28. kvě 2008

melliska: www.mojedite.cz klikni na obchůdek..když máš nad 800 doprava poštou zdarma..nad 1200 doprava kurýrem zdarma..já objednávám vždycky min. na měsíc..takže pod 1000 nejdu 😉

krista
28. kvě 2008

Ahojky,
chci se zeptat kdy se začíná s příkrmy když je malá zatím plně kojená? 🙂 Ne že bych jí chtěla hned cpát 😀 ale ona vždycky tak slintá když my jíme 😅 takže se docela těšim až bude taky papkat 🙂

lendy1
28. kvě 2008

kristo, kojené děti se přikrmují od 6.měsíce 😉

marcim
29. kvě 2008

Ahoj maminky!
Chtěla bych se optat.Jak dlouho jste dětem mixovaly zeleninku a maso?Příkrmy dávám asi 14 dní.Zatím zeleninku.Občas mi tam zůstal kousek mrkve.Když je malinký,tak to nechám,ale větší se bojím,že to ještě neumí polykat.Děkuji.