Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

isacek
1. čer 2007

mapris,
dávám ji kaši, ale žádný učinek to nemá.Tak ji dávám jednou za pár dní, aby měla změnu.
Jinak já dřív taky dávala přesnídávku odpoledne, teď ji dávám dopoledne a odpoledne jogurt.A řekla bych, že od začátku 8měsíce 🙂 .
Já už taky dávám.

musko
1. čer 2007

Marpis, od ukončeného 8 mesiaca. My dávame ovocie niekedy aj dopo aj odpoledne, ale dá sa dať piškot - ale tie zo zdravej výživy, bez pšenič. múky. Alebo dávame odpoledne to, čo ostalo od obeda - trochu polievky, alebo ryžu s niečím....

mapris
1. čer 2007

isacek, musko

a ted si mam vybrat jo? 😀 😀

isacek,
no, mne se prave obcas vzbudi v noci, nekdy spi celou noc... Tak si říkám, jestli tu kaši mám začít dávat.

musko,
no to takto robila moja kamoska, co tu bola na tyzden s 15ti mesiacnym klucikom, ale Terke som to zkusala dat. Ona to ale nechcela....

jita2
1. čer 2007

nomisek,
ona dřív jedla daleko více a byla fakt super jedlík, ale nějak nemá chuť poslední dobou, pouze upřednostňuje mlíčko 😉 Ale hlavu si z toho nedělám, protože i během dne dostane vitamínů dosti, když sní menší list hlávkového salátu, kousek uvařené mrkve, tři třešně, tak má vitamínů hodně. A z toho obědu taky něco sní.
Třeba dnes dostala trošku nudlí, co byly do polévky, k tomu vařenou mrkev, kousíček králíka z naší polívky a rozředila jsem to naším (poprvé trochu osoleným) vývarem a moc jí to jelo, ale zase jen těch asi prvních deset lžiček a pak konec. Ale i to je dobré, hlavně že něco jí 🙂

mapris,
já dávám ovoce dopoledne, pak zeleninku na oběd a odpoledne jen mlíčko, a večer kaši, tak jí to plně vyhovuje a mlíčko jí bohatě stačí, v jejich věku ještě potřebují minimálně půllitru a i víc denně, takže valíme i v noci trochu mlíka, když se vzbudí a i ráno na snídani. 🙂
S tím jogurtem to ber tak, že bude jistější,když začneš později, tzn. koncem, určitě tím nic nepokazíš 🙂

musko,
já jsem nevěděla, že existují i piškoty z žitné mouky...musím se optat ve zdravé výživě 😉

zevina
1. čer 2007

čau holky,
byla jsem ve městě na velkých nákupech, v DM drogerce jsem nasyslila Hami masozeleninové příkrmy 2ks 200g za 40,- Kč 🙂 úplně super cena, tak budem mít pro strýčka příhodu 😉
malému konečně začalo chutnat, už bez opiček, cirátů a přemlouvání slupne celou skleničku, co já se tu nafňukala, že sní jako vrabec a ejhle, vyklubaly se horní tesáčky a naše mláďátko najednou umí otvírat pusinku na lžičku 😅

a koupila jsem mu tam i sadu zubních kartáčků (myslím, že o nich psala Dashak) tak hned zítra vyzkoušíme 😵

jita2
2. čer 2007

Já když malou třu po zoubkách s kartáčkem,tak se jí to moc líbí, ona ho má mezi hračkama, tak se s ním občas čistí sama 😅

nomisek
2. čer 2007

ahojky jita2, tak to se máte, že aspoň trochu papáte. Malá mi nechce jíst ani jídlo, co připravím ají sobě, samozřejmě jemně kořeněné a také solené. Sní toho maličko, tak už nevím, ale aspoň že chce to mlíko 😀

ijetka
2. čer 2007

No my opět oběd nic 😠 až vás s tím už budu nudit tak mi to napište 😒

Kartáčky máme zatím nic moc, ale teď jsem mu třela tu nateklou dáseň a gebil se u toho jako divej 😀

nomisek
já si myslím, že i na lehce solené je brzo natož lehce kořeněné

zevi
ty se máš, Jiříček je šikula, my jsem spapali celou sklenici asi jenom 1x nebo 2x ☹

nomisek
2. čer 2007

ahojky ijetka,
to máš pravdu, ale používám pouze kmín nebo fenykl a solím, že to skoro není ani poznat 😉 ale máš pravdu, měla by mít úplně jídlo jenom vařené v neochucené vodě, jenže už si nevím rady ☹

ijetka
2. čer 2007

Jo táák já už viděla pepř...a tak 😲 🙂
No můžu tě uklidnit páč my jsme na tom bledě pořád už jsem tu i psala, že moje díte snad nebude jíst normálně obědy 😠 ☹ to je pořád 5 lžiček k obědu a fertych 😢

jita2
2. čer 2007

ijet 😀
Kubíku..ty ty ty ty 😎 😀 Nezlob mamku!!! 🤐 🙂

nomisek
2. čer 2007

tak to jsme na tom stejně ☹ mám právěže strach, protože mě doktorka pořád straší, že mlíko 2 se může dávat jedině když přikrmujem. Sice toho mlíka moc nedá (většinou 150ml), ale že když bude mít mlíko jako 1, tak že by jí mohli selhat i ledviny 😖

jita2
2. čer 2007

No a co vy sníte přes den za příkrmy??? Něco snad jíte kromě mléka, nebo ne?

ijetka
2. čer 2007

No já ještě kojím ikdyž by mě zajímalo kolik vypije, už dodělávám a tentokrát na tuty 😢
To on by mohl být na kůrkách, rohlíkách...banánech a občas na bobíkách 😠

nomisek
2. čer 2007

ale jo sníme třeba pět lžiček přesnídávky, někdy asi špičku rohlíčku a tak něco k obýdku, někdy i půlku banánu, ale moc toho není, někdy třeba jenom mlíko 😖

ijetka
2. čer 2007

No to my banán slupnem celej a přesnídávky nám už taky moc nejedou 😒

nomisek
2. čer 2007

já teď lituji toho, že jsme přestali kojit. Mlíčko mi ještě teče, ač je to neuvěřitelné po půl roce nekojení, ale mladá prostě už prsíčko nechce. Snažím se jí nějak naladit nato, ale nic nezabírá. Zubí se na mě, jako kdyby říkala co po mě jako chceš matko ☹

nomisek
2. čer 2007

no to mi řekněte, jakto, že ty děti některý prostě nechtějí papat. Co dělám špatně??? 😠

ijetka
2. čer 2007

Jo holka to já si říkám taky ☹
To je divný že ti nechce mlíčko z ceciny (to já tak nazývám prso) 😀

nomisek
2. čer 2007

to je hrůza, už mi holky tady radily nějaký nápady, ale vůbec nic nezabralo. Radily mi kloboučky, ale to je u nás jako když prsíčko (ceciny - pěkný název 😀 ) ale jedeme jedině na latex, tak ještě jsem si říkala, že zkusím latexový

carodkaa
2. čer 2007

Holky tak se hlasim taky k nejedlikum-uz 3 dny za sebou asi 4 lzicky k obedu 😖 ☹

ijetka
2. čer 2007

Jééé to mám radost, že v tom nejsme sami 😀

nomisek
2. čer 2007

to jo, tak v tem asi něco bude 😠

ijetka
2. čer 2007

jak přimět dítko k tomu aby pilo zase z ceciny ti neporadím, nejedla si třeba něco "hnusnýho" co by změnilo chuť mlíčka, cigarety, alkohol??

nomisek
2. čer 2007

tak to právě že ani jedno. Spíš si myslím, že už ji prsem prostě neoblbnu 🙄 prostě bere jedině flašku a zase tolik, abych mohla odstříkat, tak to zase tolik mlíka nemám ☹

ijetka
2. čer 2007

To je škoda, to Kubík nechce flašku vůbec když jsme to zkoušeli tak vypadal že se poblindí 😝 😀 tak sosá z hrnečku 😅 a teď už i z dospěláckýho a skleničky 😅

carodkaa
2. čer 2007

Ijet-porad ty jsi takova zkusena 😀 😉 ,myslis ze kdyz si dam vecer,kdyz nekam jdu,obcas 1-2piva a v nad ranem ho nakojim,ze to jeste je v mliku??

nomisek
2. čer 2007

no tak to malá nejraději taky ze sklinky nebo hrnku 😵 dneska mi právě nechtěla pít vůbec čajík z flašky. Byli jsme na výletě u sestry v Brně a jak viděla, že piju ze sklinky vodu, tak hned musela mít taky. To by vypila klído snad ají litr

ijetka
2. čer 2007

Jojo malej taky tak sosá 😀
No carod co jsi tím chtěla říct??? Já myslím že tak horký to nebude, já taky pivuju a Kubovi to neva 😀 ale třeba je jiný mlíko i při menštruaci (to píšu takhle schválně 😀 )tak jsem to myslela tak 🙂

nomisek
2. čer 2007

já musím říct, že malá moc nadšená z mlíka nebyla, když jsem si dala třeba vínko 😒