Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
16. črc 2009

Oliverkaa - zkus jiný druh zeleniny, než dostával dosud. Pokud by to pořád odmítal, tak bych možná pár dní počkala a zkusila to znovu. Nebo můžeš stále nabízet (ale nenutit) a když nebude chtít, tak nakojit.

evinkaa
16. črc 2009

vikula: Včera jsem přijela s malou od doktorky, pomaleji prospívá, po každém kojení ještě přikrmujeme Nutrilonem HA. Malá má 4 měsíce a týden a už mi doporučila příkrm zeleninou, třeba jen jednou denně. Přijde mi to ale hrozně brzy, tak váhám. Prozatím na doporučení nedám a zůstaneme jen u mlíka. Začnu asi až po 5 měsíci, ale pořád si nejsem moc jistá. Malá po UM začala přibírat, tak doporučení Dr fakt moc nechápu. Co myslíte, holky?

shaula
16. črc 2009

Evinkaa - souhlasím s tebou. Pokud začala přibírat, tak bych s tou zeleninou tak nespěchala.

jindri
16. črc 2009

Evinka: my už jsme se v jednom tématu potkaly. Ty máš tu přepečlivou doktorku, že? 😀
My jsme na tom byly stejně, po každém nakojení UM, naší dr ani nenapadlo zavádět příkrmy dřív. Nebyl důvod, malá taky přibývala, i když ne moc, ale byla v normě. Příkrmy jsme začaly dávat pár dní po 6. měsíci. Není kam spěchat a vy k tomu taky nemáte žádný důvod.
Doktorka ti může dát doporučení, ale poslouchat jí nemusíš. 😉

oliverkaa
16. črc 2009

shaula
skusila som uz skoro vsetku zeleninku,vcera som mu dala aj spenat so zemiacikom ale ani ten nechcel a skusila som uz aj kupovanu hotovu zeleninu bio od hipp,ale aj tu odmieta,som zufala,tak pekne papal zo zaciatku...na silu ho nenutim,radsej pomalicky....a dakujem

evinkaa
16. črc 2009

jindri: My už jsme se opravdu potkaly. 😉 Teda zatím jen v tématu. 😀 Nevím, co si o mé dr myslet, jestli je přepečlivá nebo právě naopak. Malá taky není nijak pod váhou, na to, jak se narodila a přibírala je prý jen maličko pod normálem a to mi sdělila jiná dr z Olomouce, kde jsme byli před 14-ti dny na vyšetření se srdíčkem. Něco tam malá má, ale pořádně se neví co. Každopádně zatím zkusím vydržet jen u mlíka, ale už to slyším v příští poradně, že jsem neposlechla.... 😒

shaula
16. črc 2009

Evinkaa - v nejhorším můžeš tvrdit, že ti to malá odmítá... 😉

moda08
16. črc 2009

Ahoj
holky prosím vás, když si uvařím větší množství jablka a umixuju ho, můžu ho v lednici uchovat do druhého dne? Vím, že jablka hnědnou, ale nevím jak je to s uvařenýma. A dál můžu tu vodu, ve které jsem vařila ovoce dávat malýmu na pití? Měl by to jako šťávičku. Díky

shaula
16. črc 2009

Moda - já jablka jen podusím na trošce vody, nevařím. Takže určitě by mi nezbylo dost na nějakou šťávu🙂 A v lednici je klidně můžeš nechat, já je měla i tři dny a OK.

moda08
16. črc 2009

shaula - díky

vikula
16. črc 2009

Evinko:
já jsem dala na radu a zašla jsem se poradit s dr.A ten mi řekl,že klidně ať začnu dávat pomaličku jednou denně zeleninové přesnídávky.Tak teď dopapkal první tři lžičky a celkem mu to jelo,ale pak jsem mu ještě musela dát mlíčko 😝

denisa31
16. črc 2009

holky, myslíte, že tenhle příkrm od hami je ok? Jsem byla na tom, že jste tady tuhle značku celkem
doporučovaly, ale v tom složení jsou psané sacharidy, to jsou cukry, ne? Je mi to sympatické, že dělají menší balení. A hami nedělá bio příkrmy? zatím jsem je totiž nenašla. Nebo byste se radši držely osvědčených značek jako Humana, Alnatura. Děkuju za rady

http://www.lekarna.cz/hami-prvni-lzicka-mrkev-1...

shaula
16. črc 2009

Denisa, VŠECHNO (i zelenina), co jíš, se rozkládá na tuky, cukry (sacharidy) a bílkoviny. Takže sacharidy najdeš v tabulce energetické hodnoty u všech potravin. Důležité je, aby tam nebyl dodáván cukr navíc (to by musel být uveden ve složení - to, co píšeš ty, není složení, ale energetická hodnota).

denisa31
16. črc 2009

shaula děkuju moc za info, já v tom zatím trochu tápu, ale radši se zeptám, i když blbě, než abych malé potom dala něco špatného

wensdy
16. črc 2009

Ahoj co říkáte na tapiokový škrob v Babylove příkrmu.Docela mě to zaskočilo.

soanpe
16. črc 2009

wensdy

našla jsme toto

Bezlepkové výrobky s modifikovaným tapiokovým škrobem
Článek stažen 29.1.2008, 10:32 ze zdroje agris, přečten 171x, zviditelnit článek
odhad oblíbenosti: (2 z 5) [Stáhnout] [Přidat tento RSS zdroj do oblíbených] [Tisk stránky]

Poptávka po kvalitních bezlepkových výrobcích se stále zvyšuje, současně se rozšiřuje jejich sortiment. Modifikovaný tapiokový škrob Expandex® společnosti Corn Products International je jednou z ingrediencí, která k tomuto rozvoji přispívá. Celiakií, jejíž léčba spočívá v dodržování celoživotní bezlepkové diety, v současné době trpí každý 133 Američan. Kromě 15 milionů osob s lepkovou intolerancí existuje minimálně sedm milionů lidí, kteří trpí alergií na pšenici a musí se vyhýbat lepku.

asi by neměl vadit

moda08
16. črc 2009

Holky dají se zamrazit uvařené rozmixované meruňky?

wensdy
16. črc 2009

soanpe díky,Tak nevím,jestli to zase koupím,malý to chutnalo tak uvidím.

soanpe
16. črc 2009

wensdy
já dnes koupila sofi babylove příkrm ovoce s jogurtem.tomy babylove docela věřím 😉

misutovo
17. črc 2009

Ahojte,

zistila som, ze malu po brokolici a karfiole strasne nafukuje a boli ju brusko. Zas sme nespali skoro celu noc 😖

Mame za 10 dni 7mesiacov. Co by som jej okrem toho mohla davat? Ved ju nemozem krmit dokola len mrkvou a cukinou. Zoznam potravin z www.kojeni mam vytlaceny ale tam toho vela neni.
Rozmyslala som este nad petrzlenom ale ten je az od 7meho. Tak neviem.

Poradte nieco. Dakujem

tanitta
17. črc 2009

ahojte mamicky 😉
chcem sa spytat ked davate ovocie v surovom stave mixujete ho? alebo popucite? napr. marhulku,broskynu ked popucim tak tam vzniknu take vlakniny ktrore mam aj ja problem pozut 😒 ,zbavujete jadrove ovocie šupky? dakujem... 😉

evinkaa
17. črc 2009

Vikula: Ale naše Natálka je přece jen o měsíc mladší než Kryštůfek... Nechtěla bych to zbyteně uspěchat.... 😕

dagina
18. črc 2009

Ahojky, maminy, jaká se dává nejčastěji třetí zelenina?? A s čím jí popř. smíchat?? Už baštíme mrkev s bramborem, za dva dny by jsme měli zase přejít na nový druh.... . Díky

soanpe
18. črc 2009

tanitta
Sofi ovoce nemixuju.Meruňky jí vyškrábnu lžičkou,aby neměla slupku, jabko strouhám na skleněným struhadle, hrušky dávám měkké a do ručičky,broskve ještě nedávám, banány dávám kousky

dagina, já dala brokolici, pak květák a potom už jsme přidávala i petržel, kedlubnu, špenát
dnes je Sofinka pšesně 2měsíce na příkrmech a baští slušně. nejredši má jídla bez mrkve

smardik
18. črc 2009

tanitta mi malý syrové ovoce nesní - natahuje ho z toho a co není pomixované taky nesní, jak je tam jen malý kousek raději nejí, ani banán rozmačkaný mi nesní - musí být pomixovaný

editahlb
18. črc 2009

Holky nekdo se tu ptal na zmrazovani merunek - ja je malick povarim, aby zmekly, pak rozmixuju / nastrouham a prepasiruju pres sitko. Tim se odstrani ty slachy a mam jen jemnouckou kasicku. To pak rozporcuju do vanicek na kostky ledu, dam do mrazaku a po zmrazeni vyklopim do sacku.

K te zelenine co popisuje soanpe jeste pridavam jako navrh kapustu.

momin
18. črc 2009

holky co pribinacek? Od kdy ho muzu davat? Mi rikala kamoska ze uz bych mohla.. neni v nem neco co by maale mimi nemelo?

barmborka
18. črc 2009

pribináček nééééé 😝 😝 obsahuje samý fujtajbly, momin malý je ještě malý do půl roka mléko 😉

vikula
18. črc 2009

Evinkaa:
To chápu já se také bála,abych něco neuspěchala.Ale pokud Ti prospívá tak bych to dala také o ten měsíc později 😉

Už máme třetí den první lžičky a už to dlabe super a pořád otëvíral papulínku.Zítra nás čeká brambůrek 😀

shaula
18. črc 2009

momin - přidávám se k barmborce - minimálně do roka Pribináček, Lipánek a podobné krémy nedávat. Stačí mrknout na složení - tvaroh, cukr,... Klukům je rok a ještě určitě dlouho dávat nebudu. A čtyřměsíčnímu dítěti nejlépe vůbec nic než mléko 😉 I bílé jogurty se doporučují až od osmi měsíců.