Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

moda08
3. srp 2009

já jsem za to kojení taky ráda,je to pohoda.... Právě chci kaši zkusit kolem šesté a ne úplně na noc, vím, že to pro někoho je zátěž do žaludku, tak nechci aby mu v noci bylo případně těžko. Vyzkoušíme to a uvidíme. To víš, že bych byla ráda, kdyby po ní dobře a celou noc spinkal, ale vím, že to není záruka. Nám láhev odmítá, neumí z toho pít, takže ji asi úplně vynecháme a budu mu to dávat lžičkou. Čaj mi pije z pítka, to se naučil, ale láhev mu prostě nic neříká. A nakonec už to je i zbytečný, aby se na ni učil. A tobě čajík nechce pít?? (že píšeš, aby měl dost tekutin...)

dagina
3. srp 2009

Ahojky maminy, je nutné přidávat do zeleniny rýži, pohanku...??? Zatím se chystáme na maso, kamoška dává i rýži, ale není to pak moc hutný??? Praktikuje to tak někdo i zde???? 🙂

A jaképak dáváte kaše??? Tuhle jsem si udělala ze vzorku Nutrilon a přišlo mi to dost umělé 😖 , existuje i nějaká "neumělá" kaše 😅 ????

shaula
3. srp 2009

Pohanku občas dávám, pro zpestření. Jako jakoukoli jinou přílohu spolu se zeleninou (tedy buď rýži nebo brambory nebo pohanku, ne všechno najednou🙂 ) Ty ještě žádné přílohy do té zeleniny nedáváš? Ani brambory?
Kaše dávám jen instantní z obchodu, střídám různé značky, připadají mi OK. Případně si můžeš vařit kaše sama, ale mně se s tím nechce patlat🙂 Vařit kaše bych už určitě nestíhala, ty se nedají navařit do zásoby (aspoň myslím?) 😉

smardik
3. srp 2009

degina já dávám ke každé zelenině nějakou přílohu (těstoviny nebo brambor, rýži ne po té mi zvrací) a chystáme se na pohanku. mě to přijde naprosto normální že mu k tomu dám přílohu, já taky nejím jen zeleninu. a taky je fakt že přílohu musím dělat, zkoušela jsem mu dělat jen zeleninovou polívku ale jak tam nemá brambor tak za hodinu mi řve hlady
a kaši kupuju sunarku, zkoušeli jsme Nutrilon, Hami ale ty sunarky mu jedou nejvíc tak dáváme ty

dagina
3. srp 2009

Aha, brambor je též příloha 😅 , jj, ten dávám do každého příkrmu 🙂 . TAk zkuísm i něco jiného.

Kaše zatím nepotřebuji, uvidíme až to bude aktuální, prý jedokonce je možné, že kaše nemusím podávat vůbec, zda jí stačí mlíčko

usounek25
3. srp 2009

Holky prosím o radu. Přikrmujeme už asi něco přes měsíc (zelenina a asi 3 dny ovoce). Adámek papá moc pěkně (teda když má náladu), poslední dobou mi sní zhruba tu malou skleničku, ale i tak pořád vypije většinou ještě 150ku UM. Zkoušela jsem čajík, napije se, ale většinou chce ještě to mlíčko. Jak jste to dělaly vy?? Dávaly jste příkrm a furt jste zvětšovaly množství a ubíraly mléko anebo prostě už mléko nedáváte vůbec. Možná je to blbá otázka, ale ten příkrm by měl vlastně nahradit jednu mléčnou dávku, jenže u nás to zatím jaksi nejde. Díky moc.

shaula
3. srp 2009

Dokud vyžaduje mlíčko, tak bych mu ho dávala. Však časem přestane 😉

bevab
3. srp 2009

Ahojte, Moda08 co je to to pitko ? dakujem pekne

monika77
3. srp 2009

ked odskúšate nejakú novú zeleninku, potom po tých troch dňoch ju vždy striedate resp. pridávate do nej zemiačky?

usounek25
3. srp 2009

Shaula: to já mu samozřejmě ráda dopřeju, jen mám strach, aby nebyl valibuk 🙂 . Víš co, když sní 100 ml příkrmu a na to ještě 150ku mléka, odpoledne ovocný příkrm, toho sní taky zhruba 100 ml a na to si dá zase méko 😝 Ale zatím je akorát, má 72 cm a 8,20 kg, podle doktorky úplně v normě, tak uvidíme.

usounek25
3. srp 2009

monika77: já to většinou dělám tak, že novou zeleninu mu dávám 4 dny a pokud není nějaká reakce, tak už jí potom míchám s již odzkoušenou zeleninou. Takže má třeba prvně brokolici a po 4 dnech mu ji už namíchám s cuketou a třeba s rýží apod. Aspoň si myslím, že se to takhle dělá.

sloto
3. srp 2009

dnes som malej vyskusala dat kombinaciu s petrzlenikom - cize mrkva, zemiak, cuketka a petrzlen, ale akosik jej nechutilo. furt to vytlacala jazykom von - zjedla asi 40 ml. asi jej tam ten petrzlen nebere, lebo tie ostatne zeleninky mi uz celkom pekne papala.

moda08
3. srp 2009

bevab - ahoj, je to takový hrníček se silikonovou hubičkou a ouškama, aby si ho mohl podržet pěkně sám. Naučil se z toho pěkně pít, láhev mi odmítá. Ta silikonová hubička je dobrá při přechodu z prsu na pití z hrníčku. Z té hubičky to teče jen když malej saje.

monika77
3. srp 2009

maminy no my máme strašný problém s papaním ... ručanie, kričanie, plač ... jediné čo mu chutilo bola mrkvička, som zúfalá ... zajtra ideme na cuketu, dúfam, že aspoň tá by mu mohla šmakovať 🙂

potom ďalší mesiac sa pokračuje v zeleninke + olovrant ovocko?

yamahafazer
3. srp 2009

ahojte,chcem sa spytat ja som si kupila kasu prvu nutrilon mala pila nutrilon,ale teraz som presla na bebu a mozem jej potom ked uz bude papat zarobit aj tu kasu nutrilon ked papa bebu alebo musim mat taku istu kasu ako papa mlieko?Dakujem

misutovo
3. srp 2009

Ahojte,

ako davate babatkam cervenu repu? Povarite a mixnete k prikrmom alebo ako? Moze repa zacpat alebo skor prehana?
Dakujem.

smardik
3. srp 2009

misutovo já červenou řepu povařila a pomixovala s příkrmem, měl ji zatím jen jednou ale nejela mu tak uvidíme, ted jsem koupila a chci ji vyzkoušet ještě jednou tak uvidíme.

martinaxyz
3. srp 2009

Dievčatá ako dávate mliečnu kašu detičkám? Dá sa to cez flašku?

misutovo
3. srp 2009

Smardik dakujem, tak skusim ci nam bude chutit. 😉

smardik
3. srp 2009

martinaxyz já dávám kaši před flašku, máme lahev MAM a k ní dudlík na kaši. ty už chceš malému dávat kaše?

misutovo vyzkoušej a uvidíš, my ted budem mít druhý pokus

shaula
3. srp 2009

Monika77 - novou zeleninu zkoušej buď zvlášť nebo ji můžeš rovnou přimíchat mezi vyzkoušené druhy. Podávej 3 - 4 dny. A co všechno jsi zkoušela? Když mu chutná mrkev, tak ji dávej do všech příkrmů, třeba to bude mít úspěch.

Sloto - možná je na petržel ještě brzy, je dost aromatický a doporučuje se o něco málo později.

Misutovo - červenou řepu dělám stejně jako Smardik. Jenom se nezlekni, barví stolici dočervena 😉

yamahafazer - klidně můžeš i kaši Nutrilon, pokud jí to nebude dělat problémy.

martinaxyz - radši přes lžičku, ať si zvyká, že jídlo se jí lžičkou. Ale doufám, že nechceš ještě 2měsíčnímu dítěti dávat kaše?! 😒

balisek
3. srp 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Ahojky holky,omlouvám se že se k vám připlítám,ale mám takový dotaz.Náš malej Tomášek je hrozně živej a před chvíli jsme ho krmili a při krkání sebou tak škubnul že mi vypadla hlavička z rukou a rychle mu spadla dopředu..nepláče a je v klidu,jen se chci zeptat,jestli mu ti může ublížit,vím že kdyby mu spadla dozadu tak je to velice nebezpečné

tin007
3. srp 2009

ahojte, odkedy ste zacali davat surove ovocie? maly uz papa zeleninku, masko aj ovocne prikrmy, chcela by som, aby jablcko, ci hrusku spapal surove

misutovo
3. srp 2009

Ahoj Tin,

mi uz 2mesiace papame aj zeleninku aj ovocie- len frutapury alebo povarene a pred 3 dnami som skusala surove jablcko a nektarinku ale bolelo nas z toho brusko. Tak neviem ako dopadnete ale skus. Na nas to bolo este skoro.

oliverkaa
3. srp 2009

tin
my papame ovocie tyzden,ale jablko mu stale podusim na pare,v piatok som po 1x dala banan,a maly je v pohode a dnes som mu vytlacila stavicku z nektarinky a zmiesala s bananom,a zatial nic aj sa pekne vykakal 🙂 ved skus to jablko a sleduj ho,ak bude v pohode do 24 hod tak mozes kludne davat...s tou hruskou by som este pockala,dost z nej nafukuje 😉

monika77
3. srp 2009

shaula zatiaľ sme skúšali mrkvičku, zemiak, mrkvička + zemiak, brokolica, zajtra pokračujem cuketov ... je to bieda, no a inak ani tú mrkvu so zemiakom sa nedal oklamať nechcel to ... dokonca začal odmietať večerné kaše jesť lyžičkou ... neviem či je taký lenivý, alebo prečo to robí ☹

zuzana030
3. srp 2009

ahojte, moja malinká má 4mesiace a 3 týždne, už pomaly 2 týždne papá UM strašne, zo svojich pôvodných 200ml stiahne tak naveľa 100max. aj to ledva ledva..najprv som to pripisovala teplotám, že nechutí..tak aj veľa čajíkovala, no dnes som skúsila dať 2 lyžičky kašičky hipp-prvá mrkvička a scucla to poriadne, potom zapila mliečkom ..a sa stráááášne tešila, doslova smiala, viac som sa jej bála dať, predsalen sa mi to zdá skoro..zatiaľ je v pohodičke, pekne zaspinkala, bruško nebolelo.uvidíme zajtra. myslíte, že už potrebovala tuhú stravu? no nechcem to preháňať.
a dopredu sa chcem spýtať, či ste miešali kupované kašičky hipp s domácou stravou, napr. že kašička mrkvová a do toho rozmixovať varený zemiačik..môže sa to takto? lebo sa mi zdá, že celá krabica je na dosť dlho a keď treba aj iné, tak mi to príde dosť draho a sa to nespotrebuje rýchlo..a čo to vyhodím potom? ako ste to robili vy?

shaula
3. srp 2009

Zuzana - asi ti dost dobře nerozumím - ptáš se na kaše nebo zeleninové příkrmy? Protože První lžičky jsou malé skleničky, ty určitě na dlouho nemáš, a s bramborou je můžeš klidně mixovat. Ale První kaše v krabicích se určitě s bramborou mixovat nedají (aspoň já bych to určo nedělala) - je to kaše (ty první jsou obvykle rýžové, např. s tou mrkví), ne zelenina...

tin007
3. srp 2009

dakujem za rady, asi skusim nastruhat mrkvicku a uvidime co urobi

martinaxyz
4. srp 2009

shaula,smardik- ešte nejdem dávať malému kašu, len bude mať meniny, tak sa všetci pýtajú čo mu májú kúpiť a
ja som vydela taký cumlík na kašu...bola som zvedavá na vaše názory 🙂