Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dana3262
17. lis 2010

@p69majka myslela jsem, ze budu kojit az do roka, ale budil se v noci snad po hodine a pres den byl nevrly. Ted uz je to lepsi. 😎

sussanah
17. lis 2010

@dana3262 cervena cocka je specialni druh a je vetsinou loupana, pulena. Povari se ve vode (nemusi se predem namacet jako klasicka) a je uvarena za cca 10-12min. Ja pouzivam tuhle http://www.countrylife.cz/cocka-cervena-pulena-... jenom bacha, treba v Tescu ji prodavaji potvory za asi 50Kc 🙄 Hrasek mrazeny kupuju nekdy bonduelle, nekdy albert bio, podle toho, kde jsem nakupovala 🙂
Spenat ze sklenicky se doporucuje kvuli zvysenemu obsahu dusicnanu v klasickem spenatu. Potom kdyz tak mrazeny a nakonec klasicky cerstvy. Ja davala nejprve taky sklenicku, asi od 9-10m uz mrazeny. Dusicnany ( ztoho co mam nacteno) jsou potvory hlavne u malych deti, kde zabranuji cervenym krvinkam na sebe vazat kyslik a tudiz hrozi nedokyslicovani tela/mozku (je to i jeden z duvodu, proc se doporucuje kojenecka voda i miminek). Nejohrozenejsi jsou pry kojenci do 3m.

dana3262
17. lis 2010

@andelka jo a vecer varim ryzovou kasi. Z jasminove ryze a (ac se za to stydim) z UM. Ale ja fakt neodsaju ani kdybych se postavila na hlavu ☹
ale dala jsem mu to 4x a 1x to nechtel. Nevim proc.. Taky zkusim udelat bram.kasi. To je inspirace tady! 🙂

kablika
17. lis 2010

@p69majka 😀 diky aj ostatnym

dana3262
17. lis 2010

@sussanah aha! Tak to by me nenapadlo s tim spenatem. To diky. A treba brokolice cerstva je ok? Ja mam tu cocku asi neloupanou. Presne tu loupanou v kauflandu asi za 50kc, jak pises. Mrknu tedy do country lifeu. Chtela jsem taky zkusit polentu. Pouzivas ji nejak?

p69majka
17. lis 2010

@dana3262 ahoj. ja kupujem brokolicu mrazenú. 🙂

sussanah
17. lis 2010

@dana3262 obcas polentu delam, ale moc ne, malemu nechutna, my si z ni delame akorat placky, pecene nebo smazene na oleji. Po te country life se zkus kouknout v nejake zdrave vyzive, u nas na malomeste ji kupuju v jednom obchudku za 32, takze asi tak 😀 Brokolici cerstvou jsem nejak neresila 😕

petullek
17. lis 2010

Ahojky, chtela jsem se zeptat, maly je na kojeny, ale uz prikrmuji. Chtela jsem se zeptat, kdy je cas na svacinky.. Maly je zvykli na kasicku vecer, ale zkratil se mu interval a vyzaduje ji mnohem drive. Prso nechce cucne a vylozene chce "papat"... Mam mu zacit davat svacinky? prijde mi to jeste brzo..nevim..

andelka
18. lis 2010

@dana3262 kvůli dusičnanům nebo co to je. A pokud čerstvý, tak jen části istů, ne se stonkama.
@sussanah tak hrášek pohledám doma a zkusím, pasírovat mi jde 🙂

andelka
18. lis 2010

@dana3262 ani já neodsaju 😒 Ale UM moc dávat nechci, kdyžtak budu dělat nemléčné kaše do vody.

dana3262
18. lis 2010

@andelka nemlecny do vody a nepridat tam mliko? To asi nebude moc dobry. Ja tu kasi nedelam instantni ale normalni z ryze. Davam 2 odmerky UM na asi 2 porce ty kase, takze uplny minimum. Pak to dorazim a je to dobrota 🙂 ted dopo dostal hrusku, ale moc ji nejedl. Porad si ji obema rukama tisknul k telu jakoby mu ji chtel nekdo vzit 😀

andelka
18. lis 2010

@dana3262 no jasně, však se tam píše, že jsou nemléčné proto, aby si mohla maminka rozhodnout do jakého mléka nebo vody ji udělá. Já si taky dělám kaši půl napůl a to jsem jó rozmlsaná sladkým, on to nezná. 🙂 Pohankovou, jáhlovou, kukuřičnou bych taky dělala do vody a ne do mlíka.

vojtaxx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miska1981
18. lis 2010

@boruuvka ahoj a ta zelenina v sklenicke nie je nejaka chemizovana? ci to mozem kludne davat, alebo len vynimocne ked niekde cestujeme?

@andelka ahoj majovka 🙂 a preco si zacala so sklenickami? kvoli nedostatku na trhu? dnes som dala zo sklenicky bio hipp a strasne ksichtiky hadzala, lepsie jej chuti asi doma uvarena. ja davam kasu na veceru uz mesiac. najstastie mi prespi celu noc klop klop 😉

@janka108 a po kolkych dnoch si zacala davat masko a ovocie? ovocie sa ma davat na desiatu ci olovrant?

miska1981
18. lis 2010

@p69majka lespie je si kupit mrazenu zeleninu, naozaj?
miesto ovocia sa moze davat vyziva? aku davas? aj ja na veceru davam kasicku nemliecnu.

janka108
18. lis 2010

@miska1981 ja som masko este nedavala, snazim sa najprv vykombinovat vsetky mozne druhy zeleniny. prikrmy zeleninove davam asi 3tyzdne. za nedlho ich skusim s vajickom, a maso dam az potom. ovocie som dala asi tyzden, dva po zacati prikrmu. my obedujeme okolo tretej, takze to ovocie dostava doobeda. rozmixujem jablcko s kuskom bananu a ine kombinacie. ja som za tie vyzivy kupovane moc neni do 1 roka.. ked si to rozmixujes doma, mas to cerstve, so vsetkymi vitaminmi, a bez cukru a vidis co tam davas. viem ze tie vyzivy su akoze pod prisnou kontrolou...ale povedzme si uprimne, asi by som bola naivna, keby som si myslela, ze tam davaju krasne jablcka bez nahnitych kuskov...

p69majka
18. lis 2010

@miska1981 myslím, že mrazená je určite lepšia. Písali to aj tu kočky. Kľudne môžeš miesto ovocka dať aj výživu. ja to tiež tak striedam, alebo aj kombinujem výživu alebo ovocie s nemliečnou kukuričnou kašou namiesto olovrantu. Večeru máme už len mliečko, lebo už by mi lyžičku nezjedla alebo jej dám za odmerku do fľašky s večerným mliečkom. 🙂

boruuvka
18. lis 2010

@miska1981 tak je určená pro kojence, tak doufám, že je to OK, teda alespoň všichni tvrdí, že skleničky jsou všemožně testovaný 😉

andelka
18. lis 2010

@miska1981 ahojky 🙂 Dany mi jí stejně skleničky i domácí, většinou mu to míchám. Třeba dneska jsem viděla v obchodě ten pastiňák a teda taká zdechlina, tak jsem radši koupila ve skleničce bio. Skleničky jsou v pohodě, nejsou tam žádné chemikálie, je to jakoby zavařené. A je to kontrolované co do kvality surovin i škodlivých látek, v klasické zelenině může být hodně dusičnanů.
My budem mít asi zítra první kaši na večeři. Buď kukuřičnou nebo rýžovou, ještě nevím. Ty dáváš jakou nemléčnou? a kolik asi? Já budu dávat lžičkou, protože kojím a flašku nechce, jinak bych dávno šupla trochu do večerního mlíka 😅
Ovoce může být na obě svačinky, no my začnem až později a asi nejdřív tepelně opracované. I skleničky se můžou dávat, jen pozor na přidaný cukr. Teď na zimu to bude s ovocem všelijaké.
Maso až vyzkoušíme různé druhy zeleninky. Dostala jsem tip kde sehnat bio, ale musí se objednat dopředu a dodávají to jednou za 3 týdny, takže mám ještě čas.

miska1981
18. lis 2010

@andelka ja som sa poymlila, davam mliecnu, nie nemliecnu. najprv som davala ryzovu od nutrilonu, len ju zapieklo, nemohla sa vykakat, tak teraz davam hami moju prvu kasu a hipp probio.
davam lyzickou, moja odmieta flasu. a aky si kupila pastrnak v sklenicke akej znacky? ja som hladala brokolicu v sklenicke a nikde nemali.

@janka108 jaj nevedela som ake mas stare dietatko, kedze nemas vypisany pas 😉
ovocie je lepsie surove ci varene?

andelka
18. lis 2010

@miska1981 aha, no já dám nemléčnou, možná jestli se mi povede přes den trochu mateřského odstříkat, tak to tam přidám. Dany též flašku nechce. Pastiňák jsem koupila od Alnatury v DM. Brokolici jsem měla od Hami první lžička.

miska1981
18. lis 2010

@andelka ja davam preto, lebo vecer toho mliecka uz nie je moc, inak by som nedavala. a urcite by som neodstriekala nejakych 130ml na kasu, tak pridavam dojcenecku vodu.

andelka
18. lis 2010

@miska1981 no já večer krmím z obou prsou a stejně se budí. Taky bych neodstříkala.

janka108
18. lis 2010

@miska1981 ovocie je lepsie surove. varenim stracas vitaminy. inak velmi doporucujem clanok od annag o prikrmoch http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...
"....Hotové kupované príkrmy pre bábätko neprinášajú žiadnu výhodu. Výhodu prinášajú iba mamičke, lebo je to pohodlnejšie. Ich chuť je unifikovaná, deti môžu odmietať domácky pripravenú stravu. Treba si uvedomiť, že bábätko učíme na jedlá, ktoré bude papať aj po prvom roku. Ak si zvykne na zdravé, doma pripravené jedlá, bude ich dobre znášať aj ako staršie. Hotové príkrmy prinášajú výhodu na cestách, na dovolenke atď. no v bežnom živote by sme sa ich v záujme bábätka mohli radšej vzdať."

p69majka
18. lis 2010

@miska1981 ahoj. môžeš kúpiť mrazenú brokolicu. ja ju používam, je super. 🙂 zo začiatku sa dáva varené ovocko,resp. dusené a potom surové.

p69majka
18. lis 2010

@janka108 plne súhlasím. Ja veľmi málo dávam kupované. varím vždy na dva dni. Keď uvarím viac zeleniny, tak zamrazím, aby to isté nemala viac ako 2 dni. Potom to len k niečou pridám, dorobím, domixujem a tak. 😉

denis19
19. lis 2010

@janka108 no janka, pokud máš domácí zeleninu tak to beru ( bez nejakých hnojiv), ale zelenina z obchodáku, nevím co ta našim detem prinese????

andelka
19. lis 2010

@janka108 no právě, výživa by měla být co do obsahu škodlivých látek hlídaná, ale jak můžu ohlídat zeleninu v obchoďáku, odkud je, čím ji hnojili, jak ji skladovali...ráda bych jen vařila, ale bojím se. Později už to tak hlídat nejde, ale když je prcek ještě malinký... 😕

adelaine
19. lis 2010

dobre ranko,
chcela by som sa s vami poradit. O chvilinku zacinam s prikrmami, so zeleninkou...
ake kombinacie zeleniny mozu nasi drobci papat?
mrkvu, zemiak, brokolicu..co este? som nejaka neznala 😖 😖
pytam sa, lebo nemam sancu preluskat tolko stran dozadu 😒

dakujem 😉

andelka
19. lis 2010

@adelaine my jsme zatím měli kominaci jak píšeš - mrkev, mrkev brambor, brambor brokolice. Teď chystám pastiňák, cuketu, špenát, květák, patizon - může se dýně, červená řepa, později zelený hrášek bez slupek, červená čočka... to jsem tu tak načerpala. 🙂