Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

berenika39
2. říj 2009

apon, ted jsem dočetla, váha hop! no bezva, mám radost s tebou,bylo to jen přechodný, to je moc dobře. chce to klídek 😝 😝 😝 😝

aponchie
2. říj 2009

ja prave jak sem chytra tak sem blba ,,,kdybych si precetla ,ze to jde narazove nekdy ja myslela,ze musi byt neustale nejakej prirustek takze kdybych pockala tak bych se nedesila nicmene pro muj klid aspon vim a vim kolik zhruba vypije pac sem ju kojila v cekarne pred a po a vythala 120behem 3minut 😲 ,ale strasne mi u kojeni otaci hlavu i s bradavkou to je hrozna bolest ,ale prej ji to nesmim dovolit ikdyby rvala nejak ji tu hlavu drzet coz me teda nejde je mi ji lito kdyz pak rve sakris..ten nurofen jsem dala podruhe .poprvemela pri ockovani teplotku 1x2ml dostala pak uz ne a ted sem ji dala pac uz fakt nevim co s nou

berenika39
2. říj 2009

no se tomu říká "skokově", prostě někdy 350 z týden a někdy 100 za týden. Kuk: 350+100 je 450g za 2 týdny a to je 225g za týden a to je naprosto dokonalej průměrněj přírustek mimina. Takže pokud jste obě vysmátý (ted nemyslím na to kakání), klidně si užívejte kojení a mazlení a žádnej nerv 😀 😀 😀 😀

aponchie
2. říj 2009

pockej ona pribrala prave od 22/8do17/9jen 100g to byla vazena a ted sem byla v podstate od 17/9do 29/9to bylo po odectu toho kojeni nejakych 350g takze slusne to jo.akorat nechapu proc tolik sakra pije.driv ji stacilo s enapit vecer pak kolem12-1v noci pak jeste nad ranema byl klid ted hlta porad a nekdy jen cuca a usina u toho jeste mi rikala at ji poplacam po zadku at se u toho probudi a poradne napije jeste je mozne ze usina u toho malo se napije a pak se casto budi

stascha
2. říj 2009

dievcata potrebjem radu, mala bola do tejto stredy len vylucne kojena, ale zacala som jej davat uz mrkvicku tu pekne papa, ale mam uz menej mlieka ked ju nakojim okolo 16-tej vecer uz mame problem, UM mi uplne odmieta mozem jej skusik dat na miesto mlieka na olovrant kasu co je od ukonceneho 4 mesiaca, nebude toho zrazu vela pri krmeni
dik kocky 🙂

berenika39
2. říj 2009

k tomu kroucení halvičky - víš jak jsou ty přiblblý americký filmy s děstkým pokojem a křeslem na kojení? to mi bodlo, prostě jsem ho ukotvila, aby se nemohl moc mrskat - byl u prsa já měla jakoby zvednutý kolena, byl u mě těsně přitulenej a neměl moc prostoru na škubání, tak nám to šlo.

mají období, kdy pijou víc, kdy míň, fakt je to jen na nich, problém je jenom ÚBYTEK NA VÁZE. Nenervuj se.

aponchie
2. říj 2009

s tou vahou uz se nenervuju teda to me potesilo pac sem fakt nechtela delat po nocich sunar a tahat sklenicky brr zatim jeste ne jsem unavena jak prase a jeste tohle..takze se snazime do toho ukonceneho6vydrzet pokud to pujde..jako v noci kojo neni problem pac ona ma zavrene oci chrape a pije asi 10x potahne a usina a furt dokola.me ji bylo lito budit,ale ona mi rikala zadne simrani pod bradou,ale placani na plinecku to nedelam jako pac ona se pak probudi a bude hore treba hodinu moje nervy teda..pac ja neusnu dokud se hejbe tak vetsinou chrape u nas a je klid..ja vim,ze maji spurt a pijou,ale ona zacala patej mesic a to neni spurt ne?pres den kojeni je hrozne jdu do loznice udelam klid pololehnu si nebo lehnu aby nikam nevidela a prdlacky furt cumi anebo pije odtrhne se a uprene se na me diva a usmeje se proste provokuje 😀

stascha ja osobne teda si myslim,ze mas mene mlicka kvuli tomu dokrmu asi..co tak zkusit vic prikladat zase nebo ja nevim ..ja teda moc zastancem kasicek nejsem spis bych volila to mleko,ale uvidis no

berenika39
2. říj 2009

no máš chytrý dítě, přesně ví, jak na tebe....funguje to..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
2. říj 2009

je to barakuda mala 😀

stascha
2. říj 2009

berenika 🙂 no s tym prikrmom som zacala len tuto stredu, s tym mlieckom bojujem uz asi mesiac, dva tyzdne je dobre a potom je to take slabe ako teraz, napriek tomu ze pijem caj, papam homeopatika a malu som si prikladala kazde tri hodky, skor mi nechcela jest nebola hladna a aj po troch hodinach sa jej to nepacilo.

ja som ju ani nechcela zacat este dokrmovat, chcela som ju vylucne kojit do 6 mesiaca a zacat az potom, ale uz je to fakt prestavalo stacit, ja tiez nie som zastancom kasiciek , ale chcem aby mala mliecko na noc, tak to musim dako riesit, lebo na UM mi neche

aponchie
2. říj 2009

hm a co doktorka na to?

gabika25
2. říj 2009

shaula - narodili sa o 10 tyzdnov skor. Ja by som im tu kasu davala, ale vecer mi to odmietaju. Spustia strasny rev a vypluvaju mi to. Asi im este musim dat cas.

shaula
2. říj 2009

Gabika - juj, to je fakt hodně. Víš, já jsem si říkala, že kdybys tu kaši zadělala tím mlékem, které používáš, tak by to byla pro ně známější chuť a třeba by to jedli, aspoň trochu. Jestli používáš UM, tak je to jednoduché, jestli kojíš, tak je otázka, jestli dost odstříkáš... No každopádně přeju hodně štěstí s příkrmy 😉
PS: jukla jsem na fotky, jsou vážně nádherní 🙂 A jsou to bojovníci, že to tak krásně zvládli, v té nemocnici vypadali tak křehoučce 😨 Teď už jsou to určitě raubíři a dělají ti jenom radost. Mějte se krásně! 😉

petreva
3. říj 2009

APONCHIE, čtu jak je tvoje holčička zvědavá a nechce, aby jí něco uniklo ani při kojení 🙂 . My máme potíže od samého začátku...na E. neklid mi pomohla i poloha při kojení - fotbalová. Mimčo je pod předloktím směrem dozadu a hlavičku právě držím dlaní. Je ke tomu potřeba polštář. Hodně zdaru 😉

evinkaa
3. říj 2009

shaula: Prosím Tě, Ty dáváš na večer klukům kaši, že? Včera mi malá snědla kaše ze 130 ml vody a ještě by si asi dala, ale přišlo mi to tak akorát. Mléko už pak odmítla, takže jsem ji uložila. Asi za 2 hodiny se probudila s křikem a jediný, co pomohlo, tak když jsem jí dala čaj. Když jsem jí ho z pusy vytáhla, tak zase řvala. Myslíš, že by mohla mít hlad nebo že by byla kaše na ni na noc těžká? Stalo se mi to už podruhý... Tak nevím, jestli jí raději dát třeba méně kaše a dokrmit mlíkem...

aponchie
3. říj 2009

no ja ji ju drzim,ale ona se propne vrci a tahne hlavu pryc i s bradavkou bolest jak hrom..pravda fotbalovou nemusim od porodu to vypila zadni mlicko snaz,me se prave nejlip koji v sede na posteli nebo v leze ,ale ona se cela prevrati na zada jak kral a jen z boku cuca 😝 😀

petreva
3. říj 2009

Tak jsme dneska začali mrkvičkou!! Elence moc chutnala a snědla by určitě víc než ty tři lžičky, co jsme jí dali. Na jak dlouho mám rozdělit dosažení plné dávky??

petra1985
3. říj 2009

ahojte neviete mi povedat kolkokrat do dna prikrmovat? Za kazdym kojenim alebo len sem tam nieco dat popapat?

evinkaa
3. říj 2009

petreva: Tak to mooooc gratuluji ! 😉 Plné dávky by se mělo dosáhnout tak za 2-4 týdny. Některým dětem to trvá i déle. My jsme to asi tak do těch 3 týdnů od zavedení zeleninky zvládli. 🙂
petra1985: Pokud jste teprve začali, tak by se mělo přikrmovat pomalu jen pár lžiček a to jednou denně. My jsme to dělali tak, že jsem malé dala pár lžiček zeleninky (s ní jsme začali) a pak se dopila mlíčkem. 😉

shaula
3. říj 2009

Evinkaa - kaši už teď dávám ráno, ale dlouho jsme dávali večer. Ono je to vcelku normální, že měla žízeň, kaše dost vysušuje, děti po ní pak pijí. Zkus jí těsně před spaním dát ještě napít, věřím, že to pomůže 😉

Petra - souhlasím s Evinkou. Ohledně příkrmů jsou dobré stránky http://www.kojeni.net/prikrmy.php nebo http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901

dm1
3. říj 2009

chcela by som sa opytat kedy mam zacat pridavat do zeleninoveho prikrmu par kvapiek oleja? Ked uz bude papat plnu davku? Alebo skor?

a este ked budem davat novy druh zeleniny mam ho davat zvlast alebo mozem pridat uz do odskusanej?

dm1
3. říj 2009

inak stale bojujem s mamou a so svokrou .... tie by malemu uz chceli davat ochutnavat hadam vsetko... stale musim vysvetlovat ze to maly nemoze a hotovo. inak ako je to s kukuricou? je zaradena aj od zaciatku aj v 9 mesiaci na kojeni.net tak neviem...

shaula
3. říj 2009

dm - olej hned, je to důležité kvůli vitamínům rozpustným v tucích. Nový druh buď zvlášť nebo spolu s vyzkoušenými, to je jedno (já dávala do vyzkoušených). Ta kukuřice mě taky mátla 😀 Vysvětlila jsem si to tak, že kukuřici jako obilovinu, tj. výrobky z ní, např. křupky, se mohou dávat hned, a kukuřice jako zelenina - tj. v příkrmech, od těch 9 měsíců... Ale jestli to tak mysleli, to ví bůh 😀 Já jsem ji dávala občas cca od 7,5 nebo 8 měsíců...

dm1
3. říj 2009

shaula - dakujem - a ked davam este len par lyziciek zeleniny aj tak mam davat olej? a ake su to ze "kvalitne" rastlinne oleje? Ake pouzivas ty?

dm1
3. říj 2009

a este tie křupky - kupila som take ze kukuricne klasic bez soli a na zlozeni je napisane len kukuricna krupica 100%. tie by som mu kedy mohla dat zuzlat?

pajinka23
3. říj 2009

Ahojte baby my sme dnes skusili dat malemu spenat zo zemiakol a papal ako divy,zatial spapal podctivo vsetky druhy zeleninky co som mu dala 🙂 🙂

shaula
3. říj 2009

Dm - jasně, tyhle křupky jsou nejlepší 😉 Na nich se mi kluci naučili žužlat kousky. S tím olejem je to těžká otázka - já jsem dávala jen panenský olivový. Někdo zase tvrdí, že panenský olivový ne, že prý tím, jak je lisovaný za studena, jsou v něm nějaké aromatické a jiné látky, které malým kojencům nesvědčí. Kromě olivového se často dává slunečnicový, někdo říká i kvalitní řepkový. Jenomže jak dneska poznáš kvalitní olej, že. Většina jich je směsných z více druhů, obvykle se sojovým...

Pajinka - tak to buď ráda, že ti tak krásně papá 😉 My zatím taky nemáme větší problémy, akorát ze začátku, než se rozpapali, teď mi taky baší víceméně všechno... Taky praktikuju to, že když nechtějí jíst, tak nic jiného nedostanou 😀 Tím myslím, že jim dám třeba suchý rohlík, aby neměli hlad, ale nebudu jim vyvařovat něco jiného - jen ať si zvykají, že se papá to, co je navařeno 😉
A propos - k tomu špenátu - ze začátku by se měl dávat jen ze skleniček, protože listový špenát je velkou zásobárnou dusičnanů. Údajně skleničky tak do 2 let, já ale vařím normální mražený špenát asi od 10 měsíců nebo tak nějak, už nevím přesně...

pajinka23
3. říj 2009

shaula tak jasom mu zatial dala spenat zo zemiakom od hami z obchodu len na skusku ale naozaj ten moj mali za chvilku spapa aj mna 😀 😀

dm1
3. říj 2009

shaula ved to, ktory je kvalitny.... no skusim na zaciatok olivovy a neskor mozno zmenim.

pajinka23 - ti normalne zavidim ze ti drobec vsetko papa. snad sa aj ten nas rozbehne trosku

pajinka23
3. říj 2009

dm 1 neboj niektore deti proste niesu taky papkaci ako je ten moj žrutik 😀 😀 😀 😀 proste to chce len trosku trpezlivosti 😒 😒 Matejko bude papat ako drak 😀 😀 😀 len sa mu mozno do toho este nechce 😅 ono to pride same 😉