Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

barchee
7. čer 2011

baby, ako je to so šparglou? Môžem ju dať mojmu už skoro 6 mesačnému krpcovi? 🙂

barchee
7. čer 2011

@mimirinko my nemáme so zemiakom problém a to spapá jeden celý taký malý so zeleninou ešte inou k tomu...pomixované...dávam mu do papy aj fenykel čerstvý, teda uvarím ho so všetkým spolu...také prdíky potom, že konec 😀

mona777
7. čer 2011

@berenika39 @weri1 dakujem vam 🙂 prave som dorobila omačky kôprové pre nas a samostatne pre našho krpca - jemu som tam dala len zemiaky a kopor a zajtra ked mu to budem davať tak mu tam dam za lyžicu bieleho jegurtu aby to mal také smotanové a kúsok hovadzieho masa ktoré som varila ako vývar - zaklad do koprovej omačky - som zvedava čo na to povie 😀 😅

mona777
7. čer 2011

@barchee kedže por sa moze davať v 8 mesiaci tak počkaj aspon do ukonceného 7-meho - myslím si, ale ja som napr. por davala ovela skôr a nič sa nestalo - ale pred tým papal mnohé iné zeleniny

benjina
8. čer 2011

@lordicka no my nemáme z žádnou kašičkou problémy, jen úplně první byla novinka pro něho a já mu jí dala a hned spát, nevěděla jsem že mu musí slehnout, ale pak už zvládal všechny kašičky bez problémů, ale takovou tu hotovou od nestlé to mlíčko s kaší to mu dělalo neplechu, já to nakoupila s sebou na dovolenou a pak mu to zkusila dát, takže smůla budu muset vést kaši a zadělávat jí.My jsme také dávali tu od Nutrilonu ovocnou, ale to je tak strašně sladké, ted dávám Sunarku na dobrou noc, ta není až tak hodně sladká... 🙂

chantal21
8. čer 2011

Viete mmi niekto poradit,maly nechce papkat,ma 9 a pol mesiaca,a vsetko co chce to je materske mliecko,na obed zje tak 3 male lyzicky,a na veceru jednu aktiviu jogurt.Pride mi to strasne malo.Poradne cim to moze byt? ☹

lordicka
8. čer 2011

@benjina já dávám teda jen rýžovou bez příchutě, to je furt něco 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
chantal21
8. čer 2011

Aj v takom mesiaci?neviem ked sme boli u doktorky mali sme malo zeleza tak sa bojim ked nechce papat,aby ho mal dostatok.A aj trocha schudol,

chantal21
8. čer 2011

@em_ka Aj v takom mesiaci?neviem ked sme boli u doktorky mali sme malo zeleza tak sa bojim ked nechce papat,aby ho mal dostatok.A aj trocha schudol,

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
chantal21
8. čer 2011

@em_ka ovocie len pooblizuje,a rohlik len tak troska sa pobavi s nim par krat odhryzne a koniec.No on pred tym asi 1 mesiac jedol v pohode ale teraz nejak nechce.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
piacere
8. čer 2011

@chantal21 dávaš mu doma varené príkrmy alebo kupované? Skús to vystriedať... možno mu jednoducho nechutí doma uvarené alebo naopak....
Ako dlho ti už odmieta stravu? Môj mal také obdobie, že cca dva týždne nechcel príkrm len mlieko... ale u nás to bolo zubami.... uňho sa to strieda najmä s UM... raz ho nechce vôbec, druhýkrát by len UM pil...

Moja sesternica má dvojročnú dcérku a tá jej nechce nič jesť, len MM... žije v Číne a už jej tamojší lekári vytýkali, že je podvýživená... ja osobne by som v takom prípade zrušila kojenie....

chantal21
8. čer 2011

@piacere Uz to trva 2 tyzdne.Kupovane som mu dala 2 krat a vsetko my vyzvracal a vobec mu to nchutilo.Varim mu polievocky a aj zemiakovu kasu a masko+ zeleninka.a davam mu len jedno alebo druhe

chantal21
8. čer 2011

@em_ka este som u nej nebola ale ak to bude trvat par dni tak pojdem sa opytat.

pantomima
8. čer 2011

malej nechce vůbec nic jíst, včera měl trochu masa a brambor od Sunaru, dneska to zkouším znova a nechce, děsně ječí,pere se se mnou, nejsem schopná ho udržet v sedě a donutit ho, aby otevřel pusu, když už se mi podaří do něj lžičku dostat, tak to nepolkne, dopr....je z toho akorát hysterickej záchvat a trvá to už měsíc, ani domácí, aani kupovaný, ani samotná zelenina, ani ovoce....vzal jen vařenej brambor, křupky, rohlík 😢

tanija133
8. čer 2011

@chantal21
@pantomima my tiez uz bojujeme 2 mesiace a bez uspechu ,zeleninu odmieta uplne, kase ,jggurty nic, maso, zltok ,lepok vobec nepozna...papa iba ovocie a to tiez maximalne 40 ml....No trenujeme a snad sa to raz zlomi....Skusala som vsetko, kupovane, domace, stolicka , v naruci, pri telke, hudbe.......NIC!!!! ma 10 kilov, zatial ho je dost....ale dokedy....???

barchee
8. čer 2011

@mona777 ja som sa pýtala na šparglu, nie pór 😉

bubelko
8. čer 2011

@barchee u nas sa spargla odporuca po 8.mesiaci, ale prosim ta nepytaj sa ma preco, netusim 😉

chantal21
9. čer 2011

@tanija133 ai nam neostava nic iba im to ponukat a mozno sa to nejak upravy a zacnu papkat,dufajme.Bo mna uz prsia bolia kolko cuca a ako naremne :(

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
em_ka
9. čer 2011

@tanija133
@chantal21
Baby a co keby ste to krmenie nechali na manzela, na matku, svokru, na hocikoho, len aby vas u toho deticky nevideli? Oni vas spojuju s mliekom, je to mnamka, rychlovka, mozu sa k vam pritulit...

chantal21
9. čer 2011

@em_ka Asi natom aj nieco bude lebo ked mu dava manzel tak papa troska viac,ale ked ma zbada tak uz nechce a pyta sa na ruky.Len to je nevyhoda ze manzel je niekedy v praci,a ostatny na nas nejak nemaju cas.Ale asi si dam poradit a ked manzel bude doma tak ho bude krmit on a uvidime ako to bude pokracovat.Dik za radu

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
svatule
9. čer 2011

holky možná, že nejí kvůli toho vedra, aspoň u malé mám ten pocit, vždy jí hezky a teď jak byly ty dusna tak jen pár lžiček, pak dopít mlékem a to ještě jen na žízeň a pak hezky jídlo nee a byla spokojená, spala celou noc...dneska se ochladilo a hned ráno vypila plnou dávku a dopolední ovoce snědla všechno...

michamicha
9. čer 2011

já si taky myslim, že to jak prckové nechtějí baštit je tím vedrem, náš malej včera nechtěl oběd, snědl 3 lžičky a pak už nechtěl, tak jsem mu udělala mlíko a to vypil během chvilky, za hodinu a půl potom vypil dalších 150ml vody naráz, takže asi fakt žíža 😅 a dneska se docela dost ochladilo oproti včerejšku a oběd už zbaštil jako jindy 😉

tanija133
9. čer 2011

@em_ka u nas ani to nefunguje...ked ho davam mm, alebo obcas rodicom a..je to to iste... 😒

janinininka
10. čer 2011

holky poradte prosím ted budeme začínat s příkrmama jak jste začínaly?ze začátku zeleninka, pak k tomu brambor, rýže a nakonec maso? a ke svačince dopoledne ovoce přesnídávka, a co na odpo jako prní?a večer kaše od 7měsíce asi že? děkuju

evlyn
10. čer 2011