Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
21. kvě 2010

tak som sa sekla 😅 staci 2x kliknut na pas slovenky/cesky a prehupsne vas to do fotoblogu 🙂 (pokial ho nevidite na vasom konovi)

editah222
21. kvě 2010

@latvia Ty jsi geniální, na to jsem nepřišla 🙂 Už jsem se jak blbec ptala adminů 😀

paulla
21. kvě 2010

ahojte, na šunku mám stejný názor jako latvia, a navíc sama uzeniny nejím, takže já to určitě nedám ani malé.

latvia - psala jsi že tvůj malý má 10m, chci se zeptat, jak ti papá kousky? Kousne si třeba do chleba? Elinka má taky 10m a když jí trošku namažu chlebík s lučinou a nakrájím na kostičky a dávám do pusy, tak ona to pokouše a vyplivne. A tak to dělá se všema kouskama, prostě nepolyká ale plive. Třeba i banán pořád mačkám na kaši, jinak by to plivala.

latvia
21. kvě 2010

chleba ako kedy, pred tyzdnom mi ho este pluval alebo zbieral na podnebi a potom celu zlepenu gucu chleba vypluvol 😅 ale co mu ho mastim maslom tak kusky uz prehltne, tak isto banan, ale to len posledne 2 tyzdne, inac to len rozzuval a vyplul....aj teraz pluve ale uz len obcas. a banan odkusit vie, aj jablko, chleba uz nie velmi, zubkami len zoskriabe syrecek alebo maslo 😀

paulla
21. kvě 2010

díky za odpověď...tak snad se to zlepší. Já pořád všechno mačkám a mixuju, snažím se nechávat kousky, ale to ji dělá zle. Pořád papá stejnou konzistenci a hustotu, jak když jsme začínaly s příkrmy v 6m

latvia
21. kvě 2010

viem ze ja som zacala davat kukuricne chrumky, tam sa naucil kusat.potom jablko cele olupane, tak tam okuskaval....susienky, alebo korku od chleba, som mu dala do ruky, nech kuse...a to ho bavilo, potom zacal uz aj z banana odkusavat....slo to postupne, nie stale papa ukazkovo, ale zlepsuje sa

luppita
21. kvě 2010

mne krpec krasne papa tie kukuricne chrumky, inak ked si odkusne tak mega kus a potom sa tym drhne. tie chrumky su super, lebo sa uplne rozpustia, aj ked si ju napcha pomaly celu do ust. Jedna maminka radila ze ona dava ovocie, aj zeleniku na take tenke platky a ze to sa lahko kuse, tak vyskusam a uvidime, ci sa zase zadrhne. 😖

latvia
21. kvě 2010

aj ja som chcela davat platky, ale maly si z toho platku odkusol vela a potom nevedel co s tym 😀 tak vyplul 😝 zato jabko, ked ma vcelku olupane, tak odkusne len trosku, co naskriabe so zubkami a tym sa nedrhne a aj ho to bavi s nervami kusat 🙂

katkaromi
21. kvě 2010

ahojte, môžte mi prosím poradiť, od ukončeného 6.mesiaca synčekovi dávam zeleninku, čiže už 3 týždne, je dojčené bábätko, no a práve uvažujem, kedy zaradiť mäso a ovocnú desiatu. Napíšte mi prosím, ako ste to riešili vy. Taký vzor jedálnička dojčeného bábätka 🙂 .

latvia
21. kvě 2010

aj hned. schemu si urc kludne sama, mozno rano kojenie, desiaa ovocna vyzivka,potom kojenie, maso+zelenina, kojenie.... nemusis sa drzat nejakych predpisov, nemusis ani dodrziavat hmotnosti. prvy tyzden daj maso (asi plnu polievkovu lyzicu) do zeleniny, ako si doteraz varila, a na desiatu alebo olovrant daj trosku ovocia, len pre chut, uvidis ci bude chutit. a od 7.mesiaca by som pomalicky do masa a zeleniny davala trochu cestovinky, aby si zvykal na lepok. a kojit kolko chce

katkaromi
21. kvě 2010

Dakujem Latvia, šlo mi o to, či ešte nie je skoro na ovocie kvôli sladkej chuti. A kaše od 8. mesiaca? Robili ste kupované instantné, alebo doma robené? Pri malej som robila všetko podľa časopisov, ale toto si už nepamätám, že kedy presne to ovocie. Kaše som dávala instantné.

rimmel
21. kvě 2010

katka laktacna poradkyna radi masko davat hned , je ho za potreby 😉

rimmel
21. kvě 2010

s ovocim tiez cakat nemusis

katkaromi
21. kvě 2010

Rimmel dakujem za rady.

rimmel
21. kvě 2010

za nic 😉
ja som najpr davala raz denne jedlo a potom ako som videla ako to chce a pyta som uz o 3t zacala davat 2krat a v cca 7.5-8m uz jedol trikrat denne 😉

latvia
21. kvě 2010

tak tak. a kase sa mozu od 4.mesiaca. ja robim instantnu pohankovu a kukuricnu a klasicke mliecne obilninove a ryzove od Nestle a hami a hipp

rimmel
21. kvě 2010

ja nesuhlas..do bruka nic pred 6m nema co ist!

rimmel
21. kvě 2010

spytaj sa ktorejkolkovej lakt.poradkyne, verim ze vsetky maju na to rovnaky nazor..ale aj ten ako ine sa u kazdej mamicky lisia 😉

rimmel
21. kvě 2010

latvia konecne si dala do pasu kolko ma tvoj maly! 😉

katkaromi
21. kvě 2010

hm, presne aj ja začínam mať pocit, že by ocenil papkanie aj častejšie 🙂 , takže zajtra skúsim dať tú desiatu + zaradiť aj to mäsko.

rimmel
21. kvě 2010

katka urcite tym nic nepokazis..skus nakrajat osupane jablcko, uvarit vo vode, scedit a rozmixovat cipretlacit vidlickou...v tomto veku este musit ovocie okrem bananu varit (kebyze nahodou nevies) 😉

rimmel
21. kvě 2010

ahhh uricte vies, kukam ze uz mas starsie dietatko 🙂

latvia
21. kvě 2010

rimmel, to ze sa nieco moze, neznamena ze sa musi 😉 je jasne, ze ak kojenie postacuje do 6 mesiaca, tak nieje dovod. ale ak dovod je, tak sa moze. a sama annag, coby laktacna poradkyna na MK sem hodila link ohladne prikrmov , kde sa to pise, ze sa moze 😉

katkaromi
21. kvě 2010

Od akého výrobcu je tá pohánková instantná? A dávate mliečne kaše aj dojčeným babuškám? Ja som malej myslím naprv robila nemliečnu ale s vodou, keďže som nemala toľko svojho mlieka, čo nehrozí ani teraz.

latvia
21. kvě 2010

nesuhlasim 😀 nemusis ovocie varit, nevidim dovod 🙂

katkaromi
21. kvě 2010

potom neskôr som dávala už aj mliečne.

latvia
21. kvě 2010

pohankovu som kupila v zdravej vyzive, ziaden specialny vyrobca. ja som davala mliecne kase od 4.mesiaca a kojila som do 5.m, potom som sama odstavila(nerobilo mu dobre moje mlieko).ja nevidim dovod preco by mali vadit mliecne kase

rimmel
21. kvě 2010

katka ja som davala mliecne resp s um pretoze maly v nemocke musel dostat um, ale kebyze nedostane,rozhodnem sa ze nedam mliecne ale nemliecne pripadne si odstriekam mm..ale to je moj nazor, viem ze latvia ma iny a je menej striktna 😀

latvia ano, ked sa musi tak sa musi..ale to neznamena ze je to pre babatko resp jeho zaludok najlepsia volba, ale jasne ak nepribera, priorita je jasna 😉

latvia
21. kvě 2010

traviaci trakt je po 4.mesiaci dostatocne vyzrety na prikrmy 😉 a niesom menej striktna, teda mozno som, ale na kadu vec chcem vediet preco....a na mliecne kase mi zatial nikto potrebnu odpoved nedal 😉

katkaromi
21. kvě 2010

obávam sa, že 150 neodsajem ani za hodinu :o) /i keď jasné, že by to bolo najvhodnejšie/, no ale do 8. m. mám ešte čas, pouvažujem, čo by bolo najvhodnejšie pre drobčeka.