Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

werunka21
15. dub 2011

@maryanna až tak? Od 8.měsíce už se přece dát může? A podle čeho se tedy řídit, co se smí a nesmí? Když ani sami odborníci nejsou zajedno. Koukám na tabulku kojeni.net a např. heřmánek je až od jednoho roku. Přičemž je již v čajích od 4.měsíce. To je jako s tou broskví, co jsem tu nedávno řešila 😖 . Je vůbec nějaký ověřený zdroj na který se dá opravdu spolehnout? 😔

cicimon
15. dub 2011

@werunka21 mne napr dr. povedala ze jogurt staci po roku, kedze je kojena, tak dostala po roku
a ten harmancek.... ja by som to urcite po 4mes ani neskor nedala, - alergen

evlyn
16. dub 2011

@werunka21 ověřený zdroj informací není, protože těch názorů je spousta a záleží na tom, kterému věříš a který si vybereš. Třeba kravské mléko se v ČR obecně nedoporučuje, v UK se z něj může od půl roku vařit a od roku pít. Takže tak.

werunka21
16. dub 2011

@evlyn třeba v UK mají jiné krávy 😀 😝 . Co na to říct no... 😔

andelka
16. dub 2011

@werunka21 myslím že není, můžeš se spolehnout jen na svůj instinkt. A jít střední cestou, zbytečně nespěchat,a le ani neodalovat, dávat po troškách...teď čtu z Grady Vaříme dětem, taky dobrá knížka, spousta receptů i pro větší děti. A taky je tam rozepsané co ve kterém měsíci - ale taky se to dost liší - tuším že třeba špenát, červená řepa, a jiné jsou tam o hodně později. Oboje kvůli dusičnanům a broskev kvůli kyselině. Ale když se nedá celá, ale smíchá s něčím sladším, tak proč by nemohla být? Já už teď pomalu budu zkoušet všechno, zkusím rozšířit jídelníček o nové ovoce, další mléčné výrobky, přidala jsem klasické pečivo..

ivanka85
16. dub 2011

@werunka21 smotana sa moze ked zavedies jogurt, od roka je len slahackova..

maryanna
16. dub 2011

@werunka21 môžeš aj od 8meho, ale kojené deti ho ako doplnok stravy nepotrebujú,pokrýva to materské mlieko, kým umelé už na to nestačí a preto je potrebné zavádzať kyslomliečne výrobky od 8meho...
zdroj nieje jednotný, treba možno pozrieť viacero článkov dobrých (to znamená treba pozerať na zdroj a autora) a nejako aj sama sedliackym rozumom uvážiť......tak zdravo rozumne...........netreba nič preháňať, ale zas ani nebyť príliš zdržanlivý lebo potom aj to môže spôsobiť problémy a neskoršie alergie...........

werunka21
17. dub 2011

holky, jedu na celý týden na jížní Moravu, podle údajů na netu je obsah dusičnanů ve vodě z vodovodu 15,3mg/l. Normy pro kojeneckou vodu jsou 15mg/l ale některé stránky na netu uvádějí 10mg/l. Dokonce jsem našla i odpověď Mudr. na dotaz maminky 9měsíčních dětí, že může dávat vodu ze své studny z obsahem 35mg/l dusičnanů.
Malému je 8měsíců, myslíte že mám raději použít kojeneckou než tuto z kohoutku? Co byste udělali vy? Díky moc 😉 🙂

zuhur
17. dub 2011

@werunka21 já malému vařím jídlo ve vodě z kouhoutku - jsme z Brna a voda je tu dobrá. Ale je fakt, že používám přefiltrovanou 😅 Na pití dostává kojeneckou. Ale myslím si, že ten týden můžeš vodu z kohoutku používat.

julienka
18. dub 2011

Baby, poradte "finty", ako naucit jest malu ovocie a jogurty.... chuti jej max. cisty banan, ine ovocie ciste nespapa a cisty jogurt tiez nie... kombinacia jogurt+ovocie - no sem-tam mame chut, ale ani pusinku nechceme otvarat... ☹ ja uz neviem, co mam vymysliet....

paveronika
18. dub 2011

Maminky jdu zase pro radu, dr. nám řekla že můžeme papat maso tak se jdu zeptat jak ho připravujete??Mám ho uvařit zvlášť nebo můžu se zeleninkou?? 😅

paveronika
18. dub 2011

Ještě mě napadlo, maso asi nemrazit že??

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
julienka
18. dub 2011

@em_ka mrkvicku ano, tu radi papame, len zatial sme ju surovu neskusali (akoze potriet spolu s jablckom)... ale tak mozem vyskusat 😉 mozno bude mat uspech

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
julienka
18. dub 2011

@em_ka urcite vyskusam... no caka nas asi boj .. ono vlastne nie, zeby jej nechutilo ovocie alebo jogurt, ale z nejakeho dovodu mi na to vobec nechce otvarat pusinku.... ☹

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
julienka
18. dub 2011

@em_ka no my sme uz presli fazou, ze sme krasne papali aj ovocie, no akosi prestalo chutit... ☹

paveronika
18. dub 2011

@em_ka Děkuju moc za radu 😉

medyna
18. dub 2011

ahojte maminky, prosim o radu, ake kasicky by sme mohli zacat jest? Kupila som od Nutrilonu, ale zdaju sa mi take velmi praskove a sladke .... Natka to aj par-krat jedla, ale nezdalo sa mi, ze jej to nejak chuti.... a su strasne drahe 😅 .
Mate nejake tipy, ja neviem, napr. krupica ...... 😖

bubelko
18. dub 2011

@medyna u nas bola najoblubenejsia moja prva mliecna kasa od nestle 😉 krupicnu tak od roka 😉

paveronika
18. dub 2011

@em_ka Ještě bych se chtěla zeptat když to maso mixuješ rozmixuješ ho úplně do hladké kašičky??Já dělala malému králičí maso a úplně do hladka se mi to nepovedlo, jsem zvědavá co na to bude říkat 😒

stanka02
18. dub 2011

Ahojte. Prikrmujem uz mesiac, uz celkom dobre papa. Sice mi nechce varene, iba vyzivu, no neviem ho inspirovat na zltok, uz som mu ho skusala dat kadejako. Co by som mu mala dat ako nahradu zltku? Skusala som spenatovu vyzivu, no tu mi nechce. Co este obsahuje to co zltok?

andelka
19. dub 2011

@stanka02 žloutek se dává jako alternativa k masu, ne? Tak asi maso 🙂

andelka
19. dub 2011

@medyna kaše by mohla jíst všechny co jsou, záleží jaké máš preference, jestli mléčné nebo nemléčné, ovocné nebo čisté, slazené nebo neslazené...
My kupujem obyčejné nemléčné neslazené - jáhlovou a 3 zrnnou Babylove, 4zrnnou Alnatura, rýžovou a kukuřičnou krupičku Nestlé, osmizrnnou Nestlé, rýžovopohankovou a kukuřičnopohankovou Countrylife, Super (je i Ovesná, špaldová a rýžová) Nomina, ve zdravých výživách jich mají spoustu. 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
stvura
19. dub 2011

@stanka02 no este skus cviklu, ma vela zeleza a je chutna ak ju das s mrkvou a batatom, alebo len zemiacikom. No a masko urcite, nad tym netreba vahat.
@medyna krupica urcite nie, kup Milupu alebo Alnaturu nemliecnu kasu, su lacnejsie a take "plane"...mozes vylepsit jablckom alebo bananom. 😉

medyna
19. dub 2011

@stvura a tie nemliecne kase sa pripravuju z akeho mliecka???? Ja som z toho jelen ..... 😖 (dufam, ze len zatial) 😀 . My teraz pijeme Nutrilon, tak tam pridat to ?

medyna
19. dub 2011

@andelka diky 🙂 , takze vlastne je na mne, co vyberiem ..... 😉 .... poskusame nieco 🙂