Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ewana73
14. čer 2010

no nas maly sklenickove nechce ani vidiet.este akurat tak mrkvu alebo jednodruhove ovocie ciste,kde nie je nic pridane naviac,ziadna ryzova alebo kukuricna muka,ci ine "blbosti" ... (ved preto neje ani kase lebo ho napina)my stale papame este len malicko asi 70 ml a to uz papame viac ako mesiac.u nas je to tak,ze spapa asi tych 60 az 70 ml a potom ho uz zacne napinat,tak uz potom nedavam.neviem ,ci ma taky maly zaludocek alebo co ale nechapem to.. to stale len oci otvaram ako tu pisete,ze 250 ml na jeden sup a potom este dokrmit mliekom ? 😲 😲 to by som fakt chcela vidiet na vlastne oci take babatko ako to vsetko zbasti.

latvia
14. čer 2010

@ewana73 bud rada ze ti papa tak malo 😉

sunea
14. čer 2010

@ewana73 On sa ti rozpapa postupne, uvidis. Nas maly tiez zjedol tak 50-70 ml, na obed, ked mal 7 mesiacov. Teraz zje skoro 200 a potom este treba mlieko...nechapem, kde to v tom malom brusku skladuje. A za dve hodiny uz zase treba dalsiu davku 😀

sunea
14. čer 2010

@hanka10 Mne pomohlo jedine Savo Perex (na zaschnute skvrny)..ale ked boli skvrny cerstve (nezaschnute), islo to aj Ecoverom na skvrny alebo mydlom. Preto som nakupila hlavne biele bodycka, aby sa to dalo poriadne vycistit.

maryanna
14. čer 2010

@ewana73 no toby si videla mne od tretieho dňa je cez 200, večšinou 250 a keď sme začínali tak za 200 ml zeleniny vypil 200 mlieka a o tri hoďky zas hladný.......on doteraz pije 210 ml mlieka a raz denne zeleninu...tiež nechápem aa to váži 6800 g, 65 cm, je skôr na svoj vek útly a chudší....nevem kde to všetko mu ide....

ewana73
14. čer 2010

@latvia vsak ja som praveze rada a doky povedala ,ze sice pribera pomalicky ale ze je vsetko ok.nas drobec je od narodenia strasne zivy a vsetku energiu vysportuje .. 😀 on je taky nas maly chutnucky prcek 🙂 a minule sme stretli znamych,ich slecna ma 10 mesiacov,"krasne" sunarove vytucene dieta,co pozna hadam uz aj cipsy a sedi uz "krasne sedi a stoji" lebo babka s prababkou hp to naucili ..

latvia
14. čer 2010

@ewana73 😀

ewana73
14. čer 2010

a my s MM sme nasho drobca nauzili zakyvat pa pa .. 😀 😀

miska333
14. čer 2010

ahojte, akurat zacinam s prikrmami, zacala som davat mrkvu a zajtra pridam k tomu zemiak. sme na umelom mlieku. kolko mam dat tej zeleninky a potom mlieka? a kedy datvaj ovocie, mäsko a kasicky?

maryanna
14. čer 2010

@miska333 daj toľko koľko spapá, plná dávka je tých 150-200, väčší papkáči aj 250, uvidíš koľko zje a mlieka tiež koľko vypije....sprav viac a uvidíš koľko vypije a nabudúce užbudeš vedieť....skús tak napr že ak pijete mlieka 200 a zeleniny zje100 tak urob 100 mlieka....alebo tak cca.....ja by som urobila kľudne plnú dávku mlieka, a aj ti ju asi vypije, veď uvidíš....a mesko a ovocie sa zavádza 3-4 týždne po papaní zeleniny, kedy je užbábo rozpapkané a je zvknuté na zeleninu takže potom ju nebude odmietať aj keď už pridáš sladké ovocie...a kaša sa dáva ak je dieťa veľmi hladné a nestačia dva príkrmy niekedy potom od7 a vyššie mesiaca...ale ak stačia dva príkrmy tak dva dokým netreba tretí...

miska333
14. čer 2010

maly mi pije 180ml mlieka, dala som mu mrvu a na to 150ml mlieka, bojim sa ze mu ta zelenina stacit nebude, ako dlho ma vydrzat len po zelenine? tiez 3hodky?

jespera
14. čer 2010

miska- ked zacne pytat jest tak mu daj, neries hodinky.

Baby chcem sa vas opytat - moja slecna uz papa prikrmy asi 1,5 mesiaca, bola som prekvapena ze nemala problem zjest to alebo tamto. Avsak zrazu zacina vymyslat - a pritom su to tie iste jedla, akoby si zacala uvedomovat ze prsnik nebude, iba ta lyzicka..normalne mam problem do nej hocico dostat. Doteraz este fungoval pri jedeni spev - ja spievam ona je, no teraz uz nefunguje ani to..mali ste s tym skusenost..?

maryanna
14. čer 2010

@miska333 zelenina zasýti na kratšiu dobu, nie ako mlieko ale kratšia no tak napr nie na tri hoďky ako po mlieku ale len na dve alebo tak, ale napr ak dáš zemiak alebo ryžu tak to je sýtejšie, mne po brokolici s ryžou vydržal aj 5 hodín.....ale proste nerieš keď bude hladný dáš mlieko....

latvia
14. čer 2010

@jespera nebudu to zuby? ak chce prsnik, tak davaj, alebo je dovod preco nechces dat? 😅 alebo som to zle pochopila?

nnell25
14. čer 2010

chcem sa vas spytat, ma ta mrkvicka prva byt taka redsia alebo ju staci iba uvarit roztlacit a dat mu to tak....stale kojim tak neviem ci mu tam mam vytlacit nejake mliecko alebo nie

lily1983
14. čer 2010

nell25, ja som to urobila tak, nakolko som nekojila, ze som to rozmixovala, a zriedila na riedku kašičku s tou vodou v ktorom sa mrkva varila. ty môžeš kludne pridať mliečko 😉

pavlici
14. čer 2010

Ahoj, Kubik zvladne tak 200ml a pak jeste dost mlicka, tak jsem zvedava, kdy to nahradime plnou davky. Zatim ma jen zeleninu. Jak to delate s masem? Uvarite a rozmixujete? A jake maso? Doktorka mi rikala, ze mam zkusit kureci prsa. A jeste dotaz k mrazeni, kdyz navarite vice? Mrazite i brambory - neuskodi jim to? Diky moc za rady.

lily1983
14. čer 2010

pavlici, masko až od 7 mesiaca, ale to asi vieš..no a na začiatok môžes dať aj králičie, to je naj na prvy krat, a potom aj kuracie a morčacie prsia..
viac uvarim normalne spolu a rozmixuje, zriedim s tym vyvarom dam do misiek, a do mrazáka. ak tam dás do väčšieho množstva par zemiakov, 2 - 3 tak to som mrazila, a myslim, ze sa to môže, len ked budes mixovať len čisto zemiaky, bude z toho žuvačka, tak radšej pridaj aj inu zeleninku.

olienka12
14. čer 2010

@lily1983 masko sa moze ked zvladne zeleninku vobec nie az od 7m

bubelko
14. čer 2010

my mame napisane uz od stvrteho mesiaca 🙂 nie je to sranda, ze kazdy dostane rozne info a potom, ze babo rad 😀

lura
14. čer 2010

synovi je 6 měsíců a maso mám dát na doporučení doktorky už za pár dní... pak se v tom má člověk vyznat 😒

latvia
15. čer 2010

vhodne maso pre mimiskov - kuracie(prsia,stehna), morcacie, telacie, kralik, divina
maso sa moze od uk. 4. mesiaca, tie tabulky a rozne mesacne odstupy su len pre lahsiu orientaciu mamiciek

latvia
15. čer 2010

dolezite je zacat postupne, nie vsetko naraz, aby si mimi zvyklo na nove chute...a je jedno ci sa zacne masom, zeleninou alebo ovocim, hlavne vsetko pomaly. myty typu : nedavat prve ovocie lebo dieta bude odmietat zeleninu sa u viacerych potvrdil ako nepravdivy...

hanka10
15. čer 2010

Me rikala doktorka, že až ude jíst 5 druhů zeleniny, tak mám přidat lžičku rozmixovaného masa a lžičku oleje. O věku nic neříkala.

latvia
15. čer 2010

mne povedala ze mozem zacat cim chcem, samozrejme ze tymi menej alerg. ale bolo jej jedno ci zacnem ovo, zel.alebo masom..

hanka10
15. čer 2010

Také mi říkala, že až bude jíst 100g (to si nejsem moc jistá ☹ ) k obědu, tak mu mám začít dávat ovocné svačiny před obědem. Po ní prý nemám dokojovat, jinak by nejedl oběd. Jenom si nejsem jistá, kolik toho má vlastně sníst. Nic jsem od ní nedostala, jenom mi to říkala a já si to prostě všechno nezapamatuji, i když si to vždycky nechám zopakovat.

Nevíte o nějaké knížce o příkrmech a jejich zavádění?

maryanna
15. čer 2010

@hanka10 www.kojeni.net, sekcia príkrmy......
osobne ja by som doobedu pred obedom ovocie nedávala lebo potom nemusí chcieť zeleninu na obed....
a 100g na obed je málo, teda nie málo ale plná dávka je 150-250.....

olienka12
15. čer 2010

@maryanna je sum a fuk kedy da ovocie ci doobedu alebo poobede, zeleninu je s odstupom casu nie hned po ovoci,takze v tom problem vobec nie je.. Nasmu sa hlavne paci,ze ide vsetko lahko lyzickou do pusy a nemusi tahat flasku 😉

maryanna
15. čer 2010

@olienka12 môže byť ale niektoré deti sú vybité a keď dostanú sladké už potom nechcú zeleninu na obed.....jj nášmu sa lyžička páči tiež....

jasminet
15. čer 2010

@maryanna skor ide o to, aby sa najskor dieta naucilo jest zeleninu a az po napr. mesiaci dostalo ovocie, ked uz zeleninku pekne papa. potom uz moze na desiatu dostat ovocie a na obed zeleninu.