Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lowe78
11. únor 2009

Ahoj holky,za chvíli taky zancneme s príkrmy a chtěla jsem se zeptat,cím je lepsí zacít-kasemi,nebo zeleninou... 😕 dík za rady

kopcik
11. únor 2009

lowe: mi doktorka řekla, ať začnu dávat kaše. přišlo mi to trošku divné, že mám začít něčím takovým sytým a už vůbec bych to nedávala do flašky, aby to dítě pilo.
určitě doporučuji zeleninu.
a navíc - z kaše dítě toho moc nemá. dokonce ani teď ji moc nedávám. jen když chci někdy dopřát malému sladký oběd...

kacka.va
11. únor 2009

lowe: já bych začala jednoznačně zeleninkou. My dáváme obilné kaše k večeři, abychom pořád nejedly jen zeleninu.

mallorry
11. únor 2009

lowe ja cetla, ze se zacina zeleninou, pak ovoce, pak maso se zeleninou a nakonec az kase... 😲

mallorry
11. únor 2009

jinak s tim pitnym rezimem, ja davam cajik jen par lzicek vecer pred kojenim...plne kojene deti do sesteho mesice pry zadne jine tekutiny nepotrebuji...ale jak zacneme s prikrmama, urcite ho budu ucit pit i neco jineho 😉

jitrulka
11. únor 2009

teprve začínáme ale já chci zkusit kaši v brzké době, pač se nám pokazilo spaní, příjde mi v noci taková hladovější... uvidíme zda se to zlepší,

pavlina05
11. únor 2009

jitrulka u nás je spaní hodně špatné, ale kaše u nás nezabrali 😖 Doufám, že u Vás to bude mít kýžený efekt 😉

mallorry
11. únor 2009

jojo jitrulko, hodne holkam kase bohuzel nezabrala... 😒 drzim ti palce, treba zabere 😉

jitrulka
11. únor 2009

jéé, a nechce sem napsat někdo, komu to zabralo? 😀 😀

pavlina05
11. únor 2009

jitru, ..... ☹ ☹ ☹ u nás se budíme co 2-3 hod 😝 😝 😝

andyalukasek2008
11. únor 2009

Ahoj holky, nám kaše zabrala...
Malý spal i celou noc, max 1 buzení...

vojtisek2007
11. únor 2009

holky - když se začíná s příkrmy tak rozhodně zeleninkou - 3-4dny mrkev, další 3-4 třeba brambor, pak květák, brokolice, batáty, červená řepa.....pak začít míchat víc zeleninek k sobě, za ten měsíc se začíná přidávat maso a odpolední svačinka z ovoce.... - to není z mojí hlavy, to jsem vyčetla...
.......ale mám vlastní zkušenost, kdy mi dětská mudra řekla, ať začneme dopoledne ovocem (přesnídávkou) - malá baštila o sto šest, to jo, ale zeleninu v poledne ani omylem....nejdřív si musí mrně zvyknout na tu nijakou chuť zeleninky a pak teprve přidávat sladké a dobré ovoce....na tři dny jsem dopolední sváču vynechala a pak jsem najela na zeleninový oběd a dneska už mi sní v pohodě celou skleničku příkrmu - dělám doma a zamražuju - včera jsem poprvé přidávala maso.
Kaši jsem večer začala dávat současně se zavedením příkrmů - taky kvůil nočnímu spaní...nevím jestli to pomohlo, někdy spí celou noc jen s jedním kojením a někdy vstáváme co dvě hodiny...já myslím, že i v 6,7 měsících jsou malinký a prostě v noci ještě potřebujou pít - dokud v noci bude pít, tak jí budu dávat, žádný šidění čajíkem nebo vodou praktikovat rozhodně nebudu, ale když by měla tendenci si ze mě dělat cumla, tak sáhnu po čaji....

pavlina05
11. únor 2009

andyalukasek2008 tiše závidím 😵

pavlina05
12. únor 2009

Holky, našla jsem prima stránky:
http://www.maminkam.cz/vyziva-deti/

mallorry
12. únor 2009

holky detska sestra mi poradila, zacit s prikrmem ne mrkvi, ale bramborem, pry mrkev by ho mohla ucpat 😕 tak nevim, jestli mam zacit bramborem a pak dat mrkev + brambor...tak mi to rikala...
caj pry davat nemusim, mam mu dat prso na piti...ale to nechci, aby si na to uplne nezvykl ze bude furt dudat a pak bude tezke odstavit....ja bych chtela kojit max 8-9 mesicu

jaannaa
12. únor 2009

Zdravím tak hlásím velké zmeny...2 dny Lucka krásne baštila mrkev, postupne jsem do toho pridala brambot...a to už 4 den nechtela, tak jsem otevřela sklenicku Hipp špenát s bramborem, snedla ji na 2x ...v utery jsem chtela dat brokolici, ale vše vyplivovala, včera jsem to zkusila znova, opet brokolice nemela uspech. Od te doby co jem najela na špenat jsem začala davat na noc kaši (obilno-mléčnou)...a dnes dopolko jsem si na netu přečetla pokud deti v poledne odmitaji zeleninu a kasi na noc snedi, ze se mohou osidit a to takto: udělat malou davku kaše a dat jim do toho trochu zeleneni...tak jsem to dnes udelala (35 ml vody, 10 g kaše, mraženou kostku brokoolice z tvořitka na led) ... a melo to uspech...takze odedneska budu Lucinku takto klamat, a budu postupne do te kase pridavat vice zeleniny a ubirat kasi
🙂

berenika39
12. únor 2009

pavlina05: to je super, dík, fakt zajímavý, celý jsem to přelouskala. Tomu se dá věřit 😉

jaannaa
12. únor 2009

mrknetě na tyto stranky, http://www.nespavost.cz/spanek-a-zdravi/detska-... ........docela zajimave, určite vyzkousim 😅 Od 6.mesice se pry v noci kojit nemusi... tak uvidime...

jitrulka
12. únor 2009

achjo... tak první skleničku mi malá zbaštila s boulema za ušima, a vařenou ani tuk. už ani neotevře pusu a odvraví hlavu. Tak to asi na chvíli a pak zas začnu skleničkou, když ji baštila.

jitrulka
12. únor 2009

jaannaa, dobré čtení, taky bych to chtěla zkusit 🙂

jaannaa
12. únor 2009

jitrulka, koukam že ty naše holčiny jsou uplne kopie 😉

..vymalujeme pokojicek...a do 14 dnů bude mít možnost Lucinka spát sama 🙂 ted uz jen abych to vydržela ja 😨

pavlina05
12. únor 2009

...zajímavý článek, tohle už jsme zvládli 😉
ale nezvládám noční kejení 😒 , v 8m kojím i 3 krát za noc 😝

vojtisek2007
12. únor 2009

usínání o samotě taky zvládáme - ikdyž teda ten starší spí v naší posteli....ale to noční kojení mi taky není moc jasné jak odbourat - když evidentně v noci pije a nejenom že by vyžadovala se cumlání nebo mazlení....

pavlina05
12. únor 2009

...u nás je to asi mazlení. Snažím se ho utišit jinak, ale to je třeba hodina řevu!! 😝 To je tedy klidnější a rychlejší vyndat prso, za 5 min položit do postýlky a spát. Jinak sedím třeba 20 min u postýlky a uklidňuji... 😅

jaannaa
13. únor 2009

🙂 ja to dnes v noci zkusila jeslti ma vubec hlad...usnula mi 19,30 (1/2 porce obilné kaše plus kojení ...usnula při pití, jako každý vecer) v noci se probudila kolem 11,30, to jsme ji strcila dudlíka a hned spala, a pak se probudila v 5,00 (manželův budík ji vzbudil) a to uz neusla, hrala si v posteli se mnou do 6,30 😀

jitrulka
13. únor 2009

jé jani, tak to jsou skvělé úspěchy. my se dnes budili taky jen v 1 a v 5, takže s tou kaší ještě počkám (až se naučíme pořádně hamat), možná jsme jen překonali sprut. Po víkendu asi koupím zase první lžičku a pojedeme na novo... 😖

pavlina05
13. únor 2009

ahoj holky!!!
TAk já dala kaši v 19:30., probuzen v 22:00, 0:30, 3:30, 5:30,7:00, 8:00...... 😝

jaannaa
13. únor 2009

jitrulka...ja taky koupila prvni lzicku (mrkev a brokolici) ..tak odedneska zacinam.... (a kdyz to nevyjde, tak na to pujdu s kombinaci kase) 😀

pavlina05
13. únor 2009

Holky, držím Vám pěsti 😵

bolk
13. únor 2009

Ahoj, tak jsme taky včera začali.Možná budu muset přestat kojit kvůli lékům, tak jsem začala o ty dva týdny dřív. Dala jsem mrkvičku ze skleničky(Alnatura) a docela jí to jelo. Dneska zkusím něco uvařit, ale ta mrkev z obchodu vypadá zvláštně. Někde jsem četla, že je lepší vykrojit střed, kde se hromadí nejvíc dusičnanů. Je to pravda?
Taky jsem zavedla kaši, protože se malá budila co dvě hodiny.No a moc to teda nepomohlo☹.