Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

gumimaci
27. dub 2011

@ohnivazena jasne, davaj mliecko kym si bude pytat. Moj krpec pil mliecko este asi mesiac po prikrme, teraz uz spapa dost zeleninky na obed, takze si uz mliecko nepyta.

ohnivazena
27. dub 2011

vdaka za pomoc 🙂

lucinka83
27. dub 2011

@luckamb su deti jedaci a tie, co papaju menej, ked ju kojis na poziadanie, ma vsetko, co potrebuje, vzdy sa radi deti, co nejedia este viac kojit, ony sa rozpapaju. A preco chces kojit len do roka?

julienka
29. dub 2011

maminy, kúpila som tekvicu, že ju pripravím malej, ale netuším, s čím by som ju mohla spraviť.. poradíte? 😵

peepka
29. dub 2011

@julienka tekvicovy privarok, namiesto smotany, jogurt, kopor, aj cibulka kludne malicko na chut, podavat s cestovinou mnam mnam 🙂 alebo aj so zemiakom a pripadne vajickom.

julienka
29. dub 2011

@peepka hmhm.. znie to dobre 😉 len zatial sme nepapali ani cibulku ani kopor... takze tri nove potraviny naraz asi nemozem dat....

cicimon
29. dub 2011

@julienka s cibulkou mozes este pockat ale kopor kludne skus, to nebyva problem

peepka
29. dub 2011

julienka mozes neboj sa ;) cibula sa myslim moze od 8mesiaca ale mozem sa mylit uz sa nepamatam! 😀

slavicky
29. dub 2011

Ahoj holky, jsem tu zase s otázečkou 😅 papkáme už 3 týdny zeleninu (mrkev, brambor, pastiňák, cuketa, brokolice). Na oběd už jsme se dostali pomaličky na celou dávku. Kdy bych měla začít s druhým příkrmem (ovocnou svačinkou)? Někde píšou pár dní, někde měsíc 😕 masíčko mám naplánovaný zhruba za týden. Poradíte prosím? Díky moc

julienka
29. dub 2011

@peepka
@cicimon oki, dakujem, urcite skusime 😉

julienka
29. dub 2011

baby, poradte, co je to z cestiny "pastinak"? 😀

slavicky
29. dub 2011

@julienka tak já nevím, manža je slovák a říká mu taky pastiňák 😀 😀 ale on možná ani neví, co to je 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubelko
29. dub 2011

@julienka ak sa nemylim, tak je to pastrnak 😉

slavicky
29. dub 2011

Tak jsem se byla dívat aji na skleničku a je to pastrnak 😀

julienka
29. dub 2011

@em_ka
@bubelko
dakujeeem 😉)
inac, nikdy som nevedela, aky je rozdiel medzi petrzlenom a pastrnakom :-P

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
tosomja
29. dub 2011

ahojte, môžem radu? Máme 9 a pol mesiacov, papáme už takmer všetko, okrem vajíčok a niektorých "zakázaných" jedál...len ma zaujíma, koľko také dieťa by malo zjesť, lebo sa mi zdá, že papá veľmi málo...mlieko skoro vôbec nechce, ráno okolo 8 vypije 120ml, alebo jej spravím mliečnu kašu, keďže mlieko mi skoro stále odmieta, okolo 10-11tej ovocie, alebo výživku, obed tak 150ml (varím doma), niekedy viac, ale to veľmi zriedka, okolo 16-17tej jogurt, alebo niečo mliečne, a už mi nechce nič, ja jej ešte robím mlieko 180ml, ale vypije z toho 120ml aj to musí spať, keď pije, lebo inač sa fľašky ani nedotkne....priberá mi, ale ráno jej hrozne škvrká v brúšku... 😒
Cez deň mi viac nechce papať, viem, že má dosť, keď si odgrgne, alebo ju už napína a vypľúva to...nevážili sme sa, ale má asi tak 9 kg.

peepka
29. dub 2011

@tosomja ma papat tolko, kolko mu chuti. kazde dieta je ine.

sofia2008
30. dub 2011

@tosomja moja mala je taka ista, mlieko pije v spanku od 3m, ja vstavam 3x v noci, aby som jej to mlieko dala, rano vstavam o piatej a na ranajky ma redsiu mliecnu kasu, kym ti babo pribera normalne, tak sa nie je preco stresovat 🙂 kazde babo je ine, nasa priberala za mesiac rovnako ako deti, co pili o 500ml mlieka za mesiac viac ako ona 🙂

tosomja
2. kvě 2011

@sofia2008 Presne tak, my sme dnes boli na poradni, tak som rada, že je všetko ok 🙂 Ja už malú v noci nebudím na papanie, pretože sa len zbytočne zobudí a tak si nikdy od papanie v noci neodvykne 🙂 Hlavné je, že rastie, je zdravá, šikovná...

svatule
3. kvě 2011

ahoj holky, mám dotaz na zkušené maminky 🙂 Elinka je od ukončeného 3 měsíce na UM, dr nám dnes řekla, že máme zkoušet zeleninu, začnu jí dávat jakoby na oběd, jen by mě zajímalo, jestli mám už začít dávat i kaši na noc, anebo první měsíc třeba jen tu zeleninu a kaši přidávat až později... dr zatím o kaši nemluvila, nerada bych to nějak urychlila, nebo naopak podcenila. Jinak v noci spinká pěkně, vydrží celou noc bez jídla-usíná cca v 20:00 a spí do 5-6 ráno.

ja.na81
3. kvě 2011

@svatule ahoj, ja teda nejsem zas tak zkusena ohledne prikrmu 😉 Ale kdyz jsem zacla prikrmovat maleho, tak mel 1. mesic jen obed, 2. mesic jsem pridala odpoledne ovoce a ted 3. mesic zacinam kasi na noc (na spani u nas vliv nema, budi se stejne jako pred tim 😉 )

michamicha
3. kvě 2011

@svatule určitě bych zkusila nejdřív jen tu zeleninu 😉

michamicha
3. kvě 2011

@ja.na81 jj, u nás je to s tou kaší stejný, budí se vždycky mezi 24-03 hodinou v noci ať má kaši nebo jen mlíko 😒

andelka
3. kvě 2011

@svatule rozhodně jen zeleninku, až nahradíš polední mlíčko, tak začneš nahrazovat další, většinou svačinku ovoce. Když pěkně spinká, nemusíš ji zatěžovat na noc kaší. To může být až třetí nebo čtvrtý příkrm 😉

ja.na81
3. kvě 2011

@michamicha no ja radej ani nepisu kolikrat se budi 😉 ale co, jednou snad spat celou noc budou, ne? 😉

svatule
3. kvě 2011

holky super, děkuji za info, jsem vyjukaná prvorodička nad 30 😀 takže raději hledám info, kde se dá. Takže dneska začnu se zeleninou, a uvidíme, jak to bude, doufám, že jí bude chutnat.
andelka@ koukám, že jsi z Ostravy, nemáš tip, kde mají hezkou zeleninu bio? raději bych vařila, uvidíme, v soboty bývají u Futura trhy, tak třeba tam bude pěkná zelenina, musím to omrknout

solvejg
3. kvě 2011

@svatule Určitě jen zeleninu....zelenina společně s kaší by prckovi s největší pravděpodobností způsobila pořádnou zácpu....já začala asi po 10ti dnech zeleniny přidávat i ovoce, a to právě z toho důvodu, že byla šíleně "zabetonovaná". S kaší jsem začala až po třech měsících od prvního zavedení příkrmů, kdy už si s tou tužší stoličkou poradí.

andelka
3. kvě 2011

@svatule no, teď už to bdue lepší, my začínali přikrmovat v listopadu, tak to ybla nanic. Dost jsem dávala skleničky, nebo pak v Globusu kupuju mraženou bio zeleninu, nebo nebio Bonduelle, tak je pěkná. Bio mrkev kupuju buď v Intersparu nebo globusu, brambory bio v globusu, někdy i bio jabka. Od června budeme mít biobedýnky, v supermarketech mají bio, ale výběr moc není, tak to bude super. Na ty trhy bych se taky chtěla podívat. říkám si, že když už to nebude bio, ať je to aspoň sezonní, místní a čerstvé. Taky Dany už není miminko, nebude jíst navěky jen bio. Bio maso se dá objednat ve Zdravé výživě na Nádražní, ale ještě jsme s etam nedostali, zatím jsem dávala ze skleničky. Od jara už bude bio zelenina i v těch zdravých výživách.