Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

flufla
21. črc 2008

ahoj holky, ted sme o vikendu zacli s mrkvickou (Vinc do ted plne kojen, nic jineho než prs nezná)a hned zase skončili....Teda ona mu celkem chutná, cumlá ji, ale neumí ji spolknout.Udělala sem hustší kaši,ridčí a až uplně tekutou, aky sem tam zkusila dát své mléko a nic, zůstane mu to v krku a pak to vyzvrátí. tak sem zkusila dát mu jednu lžičku a pak prso, ale efekt stejný.....PROSÍM poradte, dík

petka80
21. črc 2008

Listicka, někde jsem četla, že masa se má dávat asi tak 1 polévková lžíce (v jedné porci).

Flufla, z toho si nic nedělej, dostat do dítěte 1-2 lžičky na začátek se dá nazvat úspěchem. Prostě to zkoušej a on na to přijde. No a když to nepůjde, klidně se na to vykašli a zkus třeba zas za týden, nic se nestane, ono dětem to mlíčko zatím stačí.

flufla
21. črc 2008

petka dík, hold to chce čas. tak sem se na ten velký den těšila ..... no zítra jdem k dr., tak třeba z ní vyleze nějaké moudro.......

mkr
21. črc 2008

flufla tak my začali s mrkvičkou v neděli a baštíme jako o závod, vždycky jí to strčím do zádu, aby mohla polknout a hned zase otvírá pusinku, třeba malý ještě není připravený chce to čas, my jsme začli s cumláním banánu a melouna 🙂 zkus udělat bramborovou kaši třeba mu mrkvička nechutná

flufla
21. črc 2008

mkr, taky se mu to snažím dát až na kořen jazyka, ale pak už si s tím neporadí.a jak ji děláš,hustší,?zkusím ten banán,jako nabídnout mu celí at ho cumlá a dásničkama rozdrtí?

harvyova
21. črc 2008

Chtěla bych si nakoupit pár skleniček kojeneckých příkrmů, a proto bych ráda znala Váš názor, jaká značka je nejlepší, z kterou máte nejlepší zkušenosti. 😉 Zatím jen vím, že si koupím "první lžičku" od HAMI.

gilotek
22. črc 2008

holky, připravujete si příkrmy dopředu? Malému ted dávám brambory s mrkví, s brokolicí a s květákem. Brambory mu vždy namixuju a smíchám s kupovaným příkrmem - první lžička, přidám olivový olej. Každý den mu dělám čerstvou várku, jen mi to příjde zdlouhavé. Myslíte, že můžu udělat více dávek a mít to v lednici? Jo a když rozmixuju ty brambory a přidám olej a zeleninku příjde mi to hodně mazlavý 😝

minea
22. črc 2008

Gilotek, můžeš úplně klidně uvařit příkrmů víc a mít je v mrazáku - ideální je to tvořítko na led, jak už tu byla řeč. V lednici bych to neuchovávala. S tím olejem opatrně, dává se to kvůli lepšímu vstřebávání vitamínů ze zeleniny, ale stačí malinký množství, v řádu kapek. Jestli to mícháš s kupovaným příkrmem, tak tam už olej je, žádný bych nepřidávala. Jo a do mrazáku to dávám bez oleje, ten přimíchávám až těsně před konzumací (někde jsem to četla, nebo nevím, jak jsem na to přišla).

kaculi
22. črc 2008

Ahojte holky, teď jsme začali přikrmovat, zatím dávám v obědovém čase zeleninku, ale chtěla bych se zeptat jak postupovat dál - které jídlo začít nahrazovat další? Díky za vaše rady.

minea
22. črc 2008

Kaculi, asi 2 týdny po zelenině, když je všechno ok, můžeš začít s ovocem. Zezačátku se má krátce podusit kvůli alergiím, pak už čerstvé (nebo přesnídávka). Dává se jako dopolední nebo odpolední svačinka. Od 7. měsíce se do zeleniny přidává maso - postupně, ale pak by se to mělo ustálit na 6x týdně maso a 1x týdně vařený žloutek místo masa. No a od 8. měsíce se zavádí večerní kaše.
Ber to ale jenom jako mustr, který je určený kojeným dětem, děti na UM to můžou mít úplně jinak.

flufla
22. črc 2008

Ahoj 🙂 jupí jupí zbaštil mi 50g mrkvičky 🙂 🙂 (4.den pokusů), tak snad už se naučil polykat je to šikulka.........celkem mu i chutnala.

flufla
22. črc 2008

ještě já, 50g není asi moc, kolik by měl tak zbaštit?nebo to stačí? Dík

listicka20
22. črc 2008

na začátek bych řekla, že to stačí, on se rozjede a bude brzo baštit víc. Některý děti v prvních dnech sotva polknou dvě lžičky.
A ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte někdo, proč se nesmí do roka dávat vaječný bílek?

svoma
22. črc 2008

Ahoj,bílek se nesmí dávat do jednoho roku,protože může vyvolávat prudké alergické reakce,našla jsem to na netu.A u alergiků se má počkat až do dvou let.

minea
22. črc 2008

Holky, mám dotaz. Krmily jste už někdy v době oběda mimo domov? Jak se to dělá s ohříváním? Já jsem byla na zahrádce v KFC a tam paní krmila dítě masozeleninou normálně ze skleničky, tak jsem nad tím kroutila hlavou, jestli se to dá podávat i studený, nebo jestli to měla ohřátý v termosce... co myslíte?

jankax
22. črc 2008

Minea: ja si vetsinou reknu o hrnek horke vody, do toho to postavim a ohreju. Ale nektere presnidavky se daji jist i studene, to ale zalezi na tom jak je zvykle mimco... 😉

svoma
22. črc 2008

Minea,když je poprosíš,tak ti to určitě ohřejou. 😉

petka80
22. črc 2008

Flüfla, 50 g je na začátek určitě dost, neboj. A gratuluju 😉
My jsme začaly minulé pondělí a dneska snědla asi tak 80 g.

Plná dávka je prý asi 150-200 g. Spíš by mě zajímalo, za jak dlouho bych se na to měla dostat......?

petka80
22. črc 2008

Ještě k tomu uchovávání příkrmů.... Já mám jenom takový mrazáček vevnitř v lednici. Myslíte, že to můžu dávat i tam? Ne na dlouho, samozřejmě, třeba tak na 2 týdny....., ale nejsem si jistá. A v lednici byste to neuchovávaly ani do druhého dne? Zatím teda dělám každý den čerstvé, to je určo nejlepší, ale taky se mi nechce, že 😉

kim
22. črc 2008

Petka, no jasně, myslím, že v tom mrazáčku problém nebude 😉 Já teda do druhého dne nechám v lednici, zrovna dnes jsem dělala a má na zítra v lednici.Do mrazáku nedávám, je to pak tak hnusný!!!A to i bez bramboru, prostě takový v kusech, oddělená voda z toho..prostě mi to nějak vadí.Takže kupuju a jednou týdně delám na ty dva dny.

svoma
22. črc 2008

Petka,já to tak dělám,vařím na týden dopředu a mám to v tom malém mrazáčku v ledničce. 🙂

petka80
22. črc 2008

Holky díky, to jsem ráda 😉 Asi budu vařit na dva dny a jedno teda nechám do druhýho dne v ledničce. A s tím mrazákem uvidím, já ho moc nepoužívám ani pro nás, ale třeba ho nakonec taky využiju.

svoma
22. črc 2008

Mě právě nebaví to vaření po troškách,tak si pokaždé uvařím víc druhů na týden. 😉

petka80
22. črc 2008

Svoma, to chápu. Jak ale teprve začínáme, tak to nemám ještě pořádně vyzkoušené a spíš tak experimentuju 😉 Tak toho nechci vařit moc.
Zatím byla mrkev a mrkev+brambor a zítra tam zkusím míchnout ještě trochu brokolice ze skleničky. Jsem zvědavá, co na to řekne naše malá gurmánka 😅

svoma
22. črc 2008

Petka,a už měla brokolici zvlášť?

petka80
22. črc 2008

Ne neměla, přimíchám to do toho už vyzkoušeného 😉

svoma
22. črc 2008

Co když jí nebude jíst?Nepoznáš jestli jí nechutná ta kombinace nebo jen ta brokolice,je jasné,že když se osype,že je to brokolice,ale co když to nebude chtít papat? Já dávala prvně většinu zeleniny po jednom druhu radši. 🙂

mkr
22. črc 2008

flufla - dávám jen cucat, když něco víc ukořistí tak ji to vyndám bojím se, aby se ještě neudusila 😒

misakulicka
22. črc 2008

tip: myslím, že dobré jsou stránky www.varime-detem.cz

marcim
23. črc 2008

Svoma - já jsem novou zeleninu taky dávala do odzkoušené.Samotnou novou mi prostě nechtěl,ale pokud to má zamíchané do něčeho,co zná,tak to zbaští,ani nemrkne. 🙂