Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dm1
3. říj 2009

pajinka23 - to dufam... dnes uz mrkvicku nevypluval a spapal 10 lyziciek az som sa cudovala. ale ksichtil sa teda riadne... zamiesala som mu tam MM a to bolo ovela lepsie ako bez neho.

evinkaa
3. říj 2009

shaula: Zkusím tu kaši dávat třeba tak hodinku před spaním, pak jí dám mlíčko, pokud bude chtít, pokud ne, tak čajík a uložím ji. Uvidíme. Ono to možná zase bude souviset se zoubkama, hrozně slintáme a máme zatím 2 zuby. Jen jsem chtěla znát Tvůj názor. 😉
pajinka23: No vy jste teda jedlíci. Gratuluji. Dneska jsem Natálce náhodou nabrala na oběd přes 200 g zeleniny, její dávka byla vždycky tak těch 170-180 g a hádej. Sbaštila to všechno a ještě otvírala pusenu. 😀 Tak jsem ráda, že se to u nás tak zlepšilo a doufám, že při dalších trápeních se zoubky budem mít z čeho trávit. 😅

petra1985
3. říj 2009

evinkaaa a shaula no par lyziciek my nedame.. nasa mala je nejaky velky zrut.. ona uz ked vidi nas ako jeme tak sa cela trasie.. a zje aspon 15 az 20 lyziciek urcite a aj tak mam pocit, ze jej je malo.. stale vrieska nevie sa dockat dalsej lyzicky.. takze asi sotva 🙂 co ak papame viac? Nemam to srdce jej dat par lyziciek a vziat misku spred ust ked tak strasne chce... no a nemam pocit, zeby jej to skodilo..

shaula
3. říj 2009

Petra - já jsem se nevyjádřila úplně jasně - souhlasím s Evinkou v tom, že příkrm dávat jednou denně. Sice se opravdu doporučuje začít pár lžičkami, aby z toho dítě nemělo třeba zažívací problémy, nicméně já osobně mám názor, že když chce, tak jí klidně dej. Asi bych to udělala tak, že první jeden, dva nebo tři dny bych dala opravdu jen pár lžiček, a když z toho nebude mít problémy, tak klidně ať zbaští, kolik zbaští. To jste ale fakt spíš výjimka - ono je obvyklejší, že dítě víc jak dvě tři lžičky nesní, a pak je na místě dokrmit mlíčkem🙂

mikijana
4. říj 2009

holky, jak podáváte bílý jogurt?samotný?mi je malá nechce jíst, zblajzla akorát takovou tu jogurtovou svačinku s ovocem od hamé, to ji šmakuje, ale samotný bílý jogurt ne, měli jsme activii a choceňský, myslíte že je na škodu ta activia bílá sladká?
a ještě mám jeden dotaz, kdy začít s lahvičkou s pítke

mikijana
4. říj 2009

s lahvičkou s pítkem a jakou si pořídit? jo a pardon ne od hamé , ale od hami 😀 asi myslím na paštiky 😝

shaula
4. říj 2009

Mikijana - když ti jogurt nechce čistý, můžeš do něj rozmíchat přesnídávku nebo čerstvé ovoce. Sladkou activii nedávej, myslím, že je tam cukr, ne? Hrneček s pítkem jsem zkoušela hned, jak jsem se snažila kluky naučit pít - tj. cca od 7 měsíců, koupila jsem v DM za 109 a ten nám vyhovuje.

mikijana
4. říj 2009

jo to je myslím ten MAM, že?jinak jsem koukala, že jsou i za 250Kč, což se mi dá dost, tak díky asi ho taky koupím

shaula
4. říj 2009

Přímo na sobě má napsáno NUBY, ale na obalu bylo myslím BABYLOVE.

mikijana
4. říj 2009

aha, tak to bude asi nějaká jiná, kouknu v dm, já mám totiž na slevovém kuponě nějakou MAM láhev na učení

morgan
4. říj 2009

Já dávám jogurty Hollandia a nebo bio Olma a dávám mu do toho banán a nebo jiné ovoce a stejně se mi na to moc netváří, ale asi jsou ty jogurty důležitý že jo...takže to do něj musím trochu nacpat ☹

Lahvičku s pítkem používám taky už asi měsíc, Avent, akorát mě štve, že on občas asi fouká i dovnitř (místo aby sál) a s takové malé dírky na vzduch mu to pak teče ven, skoro do nosu 🙂

mikijana
4. říj 2009

ta aventka to je jenom nástavec na tu klasickou flašu, že?koukala jsem na to a koupily jste hned z úchyty či bez? tak koukám, že už máme měsíc skluz☹snad to doženem

ladybirdie
4. říj 2009

Chcem spravit malemu zemiakovu kasu. S cim to zriedit? Vodou alebo UM? Brokolicu a mrkvu (od Hipp) sme zvladli v poho, no chcela by som mu pripravit prikrmy radsej sama.

petra1985
4. říj 2009

ja zemiakovu kasu riedim dojcenskou vodou..

ladybirdie
4. říj 2009

Diki, tak zajtra skusime.

keckemet
4. říj 2009

Ahojky holky, tak jsem nasemu malemu Mikulaskovi vcera k veceru dala 1/2 maleho bananu a v noci se cely pozvracel!, chudacek!!!!!!! Ale jedl to s takovou chuti.............ach jo......... takze zase jenom kojime..........

petreva
5. říj 2009

Zdravím...tak tu teď asi budu často začali jsme dávat mrkvičku...Elenka baští o sto šest, asi by snědla dost, ale dávám jí jen pár lžiček, tedy začali jsme třemi, včera asi 4-6 a dneksa 10-15 nepočítám to , ale očividně by jedla klidně dál..tak nevím, jeslti mám postupovat takhle pomalu až dosáhneme plné dávky nebo jí dát co zbaští. Já vím,ž e se na to asi ptá každý a co dokojení pak?? Než dosáhne pl. dávky tak pokaždé ještě hned dokojit, že? A pak až sní cca 150-220 (to je dávka?) tak nabídnout prso nebo už rovnou čajík? Zatím nedávám žádné jiné tekutiny než MM. Děkuju

KECKEMET, myslíš, že to bylo z banánu? To mohlo být čímkoli...zkus začít raděj zeleninkou a uvidíš, pár lžičkama...

glumy
5. říj 2009

Morgan: od kdy dáváš Vojtovi jogurty? Někde píšou už od šestého měsíce, jinde od osmého... 🙄 Potřebovala bych zavést Kubíkovi nějaký odpolední příkrm, odpoledne ho zatím jen kojím, ale za dva týdny mi začne škola a budu muset dvakrát do měsíce na celý den do školy, no a Kubík si mlíčko z flašky nevezme. Díky🙂

wild.horses
5. říj 2009

my sme stale na baby rice s MM a jablcko, banan. Ide to pomalicky.
Od ktoreho mesiaca sa moze dat kozie mlieko? samozrejme uz tepelne upravena... vdaka

monika77
5. říj 2009

maminy ktoré máte 7,5 mesačné bábätká

k ovociu dávate ešte mliečko, alebo k obedu? Ja už nie, teda len vtedy keď mi odmieta papať obed, tak ho doplním mliečkom aby nebol hladný. Ale k ovocku už nedávam, len sem tam dokojím.

evinkaa
5. říj 2009

monika77: Já, když jsme dosáhli plné dávky, už jsem mlíčko nedávala. Malá už ho ani nechtěla. Ovoce mi sní asi tak 160 g, víc málokdy a zeleninky tak 170-200 g.

monika77
5. říj 2009

evinkaa ... plná dávka to je koľko? toľko koľko vypije inak mliečka? davidko teraz väčšinou vypije 260ml

evinkaa
5. říj 2009

moni: U zeleniny je plná dávka 150-200 g, větší jedlíci sní i 250 g. U ovoce to je 100-200 g. 😉

keckemet
5. říj 2009

Holky, tak se podrzte!!!!! Na Vasi radu jsem dnes zkusila bio mrkev z DM a co myslite???? To jste jeste nevidely, co s tim Mikulas provadel!!!!!!! Neverila jsem..........manzel mi rika : " a nespletla ses v tom obchode? Neni to chilli pasta?????????????" hahahaaha Takze mrkev= absolutne 0. Tak co ted??????????????????????? Prosim o radu Vas...zkusene mamky, dekuji Katka

dm1
5. říj 2009

poradi mi prosim vas niektora kasu nemliecnu od 4.mesiacov nejaku inu ako ryzovu kde nie je cukor alebo vanilka pridana?

tin007
5. říj 2009

dm1 ja kupujem iba nemliecne kase z bio obchodov (ale nie su bio / tie kase), napr. instantnu kukuricnu, pohankovu, kukuricno-ovsenu, ryzovu a neviem este aku. vychadzaju dokonca lacnejsie ako zname znacky a su fakt dobre. robia sa tak, ze ich zalejes prevarenou vodou (este horucou) a nechas nabobtnat par minut (max. 5)

dm1
5. říj 2009

tin007 - nemliecne a zalievaju sa vodou 😕 😕 😕 ? Preco nie s mlieckom? Ja mam teraz cisto ryzovu ale moc jej nepapa tak som myslela ze ked bude ina moze viac. Kupila som od nestle ryzovu s bananom nie je tam cukor ale vanilin... ale to myslim nie je take hrozne...

tin007
5. říj 2009

dm1 no nemliecne su pre kojene deticky. a akym mlieckom by si chcela zalievat? ak si odstriekavas,tak mozes samozrejme aj materskym miesto vodou

dm1
5. říj 2009

tin007 - ja nemliecne zarabam s mojim mlieckom 😉. A aka je znacka tych kasi?

tin007
5. říj 2009

dm1 aha, ja tiez kojim,ale nechce sa mi odsavat (zbytocne by som zvysovala laktaciu), znacka je country life