Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

radka.m.
27. lis 2008

micanek-kaše se vůbec dávat nemusí,výživově z nich děti vůbec nic nemají.většinou se doporučují dětem,co málo přibírají.pokud ovšem chceš,tak je určitě můžeš do jídelníčku zařadit.hodně se dávají místo večerního kojení,nebo mlíčka,to proto,aby vydrželi déle spát.ne však u každýho prcka to tak funguje.mnoho mamin by ti určitě řeklo,že si s kaší moc nepomohlo.jinak k té induloně,myslím,že tím jak je mastná,tak ho to může tak akorát prohnat 😀 😀 😀 a to by jste zrovna ted potřebovali,ne?? 😀 mně malý kolikrát takhle konzumoval rybilku,fuuuj,nikdy mu nic nebylo. 😝

dzej
27. lis 2008

holky takže když dávám 200ml na oběd ,tak to může být klidně 100ml masa a 100ml zeleniny? Jde mi o to, aby jí nebylo těžko...hlavně o to maso mi jde.

micanek nám kaše nezabírá na delší spaní, ale chutná jí, takže to střídáme obden kaše, obden kojení. Jsem netušila, že z ní nic nemají, vždyť je v tom mléko, ne?

radka.m.
27. lis 2008

dzej-mléko v ní je,ale toho mají děti ještě dost ve vašem věku,příkrmy se zavádějí proto,že už potřeby pro vývoj dítěte mléko nepokryje-málo vápníku,železa a různých jiných prvků a to je vše v příkrmech,ale ne v kaši.

kacka.va
27. lis 2008

mi po kaši spíme úplně stejně, přibýráme v pohodě, ale dala jsem ji, aby malá neměla pořád jen zeleninu a maso a hlavně v těch kaších je hodně vitámínů, kterých v MM po 6 měsících ubývá 🙂. Já ale vždycky koukám na složení dané kaše a kolik v ní je cukru.
micanku: myslím, že 100 ml masa je moc, však se podívek, jaký poměr je mezi masem a zeleninou např. v těch kupovanýc skleničkách, většinou je to na 100 g přesnídávky tak 10-15 g masa.

kacka.va
27. lis 2008

jinak my nedáváme příkrmy proto, že by nám MM nestačilo, ale proto, abysme si zvykly na jiné jídlo a hlavně nemám v úmyslu kojit třeba do 2 let, chci aby přes den už jedla normálně a maximálně jsme kojili v noci. 😉
Kdybych měla čekat, až nebude mléko stačit, tak bychom si ještě asi nějaký čas počkaly 😀

radka.m.
27. lis 2008

dzej-já jsem ty masozeleninové jídla vařila asi v tomto poměru-1střední bramboru,3 polévkové lžíce zeleniny a 2 kávové lžíčky masa,samozřejmě jsem to postupně zvyšovala.

radka.m.
27. lis 2008

kacka-v mm máš po půl roce pořád ještě bohaté množství vitamínů,to samé,co máš v kaších,určitě není v kaších ničeho více,než v mm.kaše opravdu můžou být pro spestření jídelníčku,ale určitě ne z hlediska výživového.jinak potřebné živiny,které jsou potřeba po půl roce,najdeš v příkrmech,ale ne v kaších.my jsme kaši taky dávali pro zpestření jídelníčku,ale třeba ohledně spaní jsme na tom byli úplně stejně jako před kašema.

kacka.va
27. lis 2008

já nemyslím, že by tam něčeho bylo víc, jen jsem chtěla říct, že kaše nejsou jen hmota na zaplácnutí, jak si často lidi myslí 😉. Jen je potřeba vybrat tu správnou 🙂

marmazel
27. lis 2008

kacka.va: Tak to asi bude fak t tou kaší, člověk by řek, že když tu chuť neznaj, tak si zvyknou, ale sou to už malý potvůrky🙂 protože jak sem sepsala, že mi nechce ani moc jíst zeleninku k obědu, tak dneska sme vyzkoušeli něco jinýho a jakpa papala, asi nebude mít ráda špenát, pač sneska měla zahradní zeleninu(mrkrv, brambor, atd.) a jakpa jí chutnalo. tak asi zkusím i jinou kaši. Takže dík za radu.

Jinak co dáváte večer k večeři, když nechtěj kaši? Myslím třeba za pár měsícu. Třeba rohlík a jogurt? Díky,papa

radka.m.
27. lis 2008

kacka-hmota na zaplácnutí- 😀 😀 😀 to je pěkný výraz,jinak u kaší je taky dobré,že se děti seznámí s obilninami v jiné formě,než je pečivo a tak.

kacka.va
27. lis 2008

marmazel: mně ze začátku nejedla nic, co bylo v kombinaci s banánem, ale když jsem dala samotný banán, tak ho baštila o sto šest a teď už může i banán v kombinaci s něčím jiným 🙂. Jinak já se chystám pak dávat třeba chlebíka se sýrem, ale na to máme ještě čas 🙂

kacka.va
27. lis 2008

radka: souhlas 🙂.

dzej
27. lis 2008

tak díky, nějak to zkusím namýchat. A co ještě dáváte dětem? My zatím jen k obědu maso, brambory, zeleninu a na svačinu odpoledne ovocnou přesnídávku. A večer občas kaši. Jinak pořád kojím. Občas dám sunarky ty oplatky nebo kukuřičný křupky a pijem čajíky a štávy

kacka.va
27. lis 2008

dzej: my to děláme taky tak 🙂, akorát ty kukuřičný křupky jsme ještě nevyzkoušeli a pijem teda vodu a čaj, šťávy ne a ani je zatím dávat nechci 🙂

dzej
27. lis 2008

kacko a proč nedáváš šťávy? Já dávám ty od HAMI a ředím to vodou...

kacka.va
27. lis 2008

já jsem je zkusila na ochutnávce v obchodě a přišly mi docela sladký a navíc ani dospělým se nedoporučuje pít moc ovocným štáv najednou, tak mi přijde, že to nechci dávat ani mimču. Já preferuju vodu a čaj.

kacka.va
27. lis 2008

navíc ovocnou šložku dostává už k té svačině, tak si myslím, že ji nemusí i pít 😉

dzej
27. lis 2008

aha, tak nad tím jsem nepřemýšlela. Já teda dávám tak 20ml šťávy denně takže to snad neva, dávám ty od 4.měsíce co jsou. A kdy začnete dávat něco dalšího? Třeba rohlík, sýr?? My to chcem zkusit jak bude mít 8měsíců

kacka.va
27. lis 2008

Já chci začít, až budeme pořádně najetý na ovoce, to pak chci zkusit bílý jogurt s nějakým ovocem a sýr.

micanek
27. lis 2008

tak v tom mám zas miglajs .. doma nakoupenou hromadu kaší ... já myslela, že se musej dávat,chjo .. takže sklenička z masíkem na véču je teda lepší, než kaše? .. já nechci tlusťocha .. stačí, že je maminka 😀
Holky, tak když vám mimouš nechce pít samotnou vodu, tak bych tam dala třeba jen pár granulek, aby to trochu ochutilo a nebude to tak sladky, to stejný s těma šťávičkama.

Jo a od kdy můžu malímu strčit do ruky kousek banánu? ... to bude bordel 😀

alishia
27. lis 2008

ahojky, potrebuju se zeptat, jestli ste nekdo mel ryzovo-bananovou kasi od Hami? ja ji udelala, a ona byla takova nasedla, a pak ke konci takova do fialova, pridala sem tam teda i kus normalniho bananu, tka jestli to nebylo tim./ Ale jinak ta kase je pekne hnusna (me nechutna).

mobina
27. lis 2008

Kaši bys dávat měla, ale nemusíš večer. My jí například máme k snídani a k véče dávám jogurt s ovocem a sušenkou. Měla jsem pocit, že ho po kaši v noci bolí bříško a co dávám jogurt tak pohoda.
Já zkouším dávat jídlo do ruky zhruba tak měsíc. No je to patlání teda 😀

dzej
27. lis 2008

micanek my jsme začaly s ovocem v ukonč. 7 měsíci...napřed jsem ale dala namačkanej, do ruky ještě nedávám 🙂

kacka.va
27. lis 2008

micanku, my jsme ze začátku taky dávály k véče zeleninku, akorát mi přišlo pořád dokolo to samé. a hlavně jsem nechtěla 2x denně dávat zeleninu s masíčkem, protože na noc je to přece jen hůř stravitelné, než ta kaše 😉
Banán přímo do ruky bych zatím nedávala, aby mu to nezaskočilo. my zatím do ruky dáváme jen sušenku, protože i kdyby si jí strčila celou do pusy, tak se rychle rozpustí a nebude se dusit 🙂
ali: banánovou máme koupenou, ale zatím jsme ji nechutnaly. Mně třeba docela chutná ta jablečná kaše.

petule.h
27. lis 2008

začala jsem včera dávat k snídani a svačině přesnídávku od 4 měsíce, nekojíme, takže je to v pohodě, s příkrmy zeleninou...apod začnu za týden

dzej
27. lis 2008

já kupuju ty od nutrilonu - první kaše- a ty jsou super, teď máme hruškovou a je výborná 🙂

kacka.va
27. lis 2008

my teď máme Hami 🙂

radka.m.
27. lis 2008

mobina-jestli kaši mamina nechce dávat spíše jenom pro zpestření jídelníčku,tak určitě kaše nemusí zařazovat do jídelníčku.

marmazel
27. lis 2008

Kdy dáváte kaši? Před koupáním a před spaním ještě nakojíte nebo dáte až po koupání. Jenže celou dávku mi nesní takže když bych dala po koupání a pak spát tak asi bude mít hlad, a když jí dám drobet kaše a nakojím tak si zvykne že po jídle je kojení. Nemá to některá podobně?

petule.h
27. lis 2008

dala bych na noc