Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

tygrous
22. črc 2010

@aannggiie rohlik je v poho😉 I kdyz ja to HOnzikovi asi tak brzo cpat nebudu😉

latvia
22. črc 2010

@tygrous ked si kupila tak kludne daj, jednorazovky neuskodia 😉 som len myslela ze ich mas v plane kupovat. ja som omylom kupila hipp od1.roku ked mal maly estelen 10 mesiacov, a to bolo aj solene a dokonca aj mierne palive 😕 tak som to na 2x davala, pricom som zmiesala s varenym,aby ta chut bola jemnejsia

@aannggiie hipp ma dobre tie 100 pro ovocne pyre, dokonca ovlea lacnejsie nez hami

latvia
22. črc 2010

@tygrous s lepkom by si uz mohla pomaly zacat, oneskorene podanie podla najnovsich vyskumov nezaruci ze nedostane celiakiu 😒 a najperfektnejsie by bolo kebyze kojis..

luciferova
22. črc 2010

ahjte 🙂

8mesac babo a por - ano/nie a pohankove chrumky (100%)

aannggiie
22. črc 2010

@latvia dneska chci koupit ovo přesnídávky takže mám koupit od Hippu ovo pyré 🙂

latvia
22. črc 2010

@luciferova ano, pohankove veci od 4.m 😉

aannggiie
22. črc 2010

@luciferova Je nám 6.měs dávám kukuřičný natural a dobrý

luciferova
22. črc 2010

hippky treba citat. Clovek tam najde hocico, maju aj bio 🙂

latvia
22. črc 2010

@aannggiie mozes aj od hami,to su tie po 4 kusy v teglikoch, je tam len ovocie a vitamin C,ziaden pridany cukor ani nic ine.tie flaskove casto obsahuju aj ryzovu muku alebo pridany cukor (hamaneka podobne),ale najdu sa aj bez cukru. ja kupujem len tie teglikove, obcas flaskove, ale citam zlozenie. mne v podstate take ako ryzova muka nevadi, ale hamanek je taky sladky, ze aj mne vykruca usi 😝 to sa ani neda jest(tusim tam je pisane ze obsahuje 20 percent pridaneho cukru), a to sladke veci milujem

aannggiie
22. črc 2010

@latvia díkes.Dám si odpolední čtení v sámošce 🙂

latvia
22. črc 2010

@aannggiie 😀 to aby si si k tomu vzala aj stolicku na pohodlne citanie 😉

stipa
22. črc 2010

Ahoj, mám na vás jeden dotaz. Jelikož mám syna, který trpí atopickým ekzémem a už jí týden masozeleninové příkrmy ze skleničky, rozhodla jsem se mu sama vařit. Když se podívám na složení ve skleničkách, tak bych brečela. Ve složení je skoro samý alergen ☹ musím hodně dlouho hledat než je vše o.k. Například úplně první příkrm byla mrkev a osypal se po ní. Když jsem mu ji uvařila doma z mražené zeleniny, tak bylo vše o.k. Doufám, že mu dám ale vše potřebné, když budu vařit sama. Chci se zeptat, jestli někdo nemáte také atopika, jestli mu dáváte vařený žloutek 1x týdně místo masa, které mu dávám 6x týdně. Nebo žloutek raději vynecháte a dáte mu jen dvousložkové jídlo? A ještě jeden dotaz, když vaříte prckům (kdo tedy vaří) hovězí maso, tak které používáte?

latvia
22. črc 2010

@stipa ake stare babatko mas? 🙂

stipa
22. črc 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat čím krmíte atopické, ekzematické prcky v 8. měsících? A co bazén? Chodíte či ne?

stipa
22. črc 2010

Ted budeme začínat 9. měs.

latvia
22. črc 2010

@stipa atopickemu babatku by som vyhradne varila...sklenicky obsahuju vela roznych alergenov. mozno by som davala len zeleninove, od alnatury, kde mas fakt len zeleniny a nic ine.
zo zeleniny by som davala a kazdu jednu novu vec testovala 3 dni : mrkva,petrzlen,zemiak,cukina, brokolica, lilek,
ovocie: jablko,banan,broskyna,hruska, boruvky,zlty melon
ostatne: pohanka,ryza, pecivo (biely chleba, houska),jahly,ovesne vlocky,cestoviny
z masa: kralik, kura, kruta, divina,jahnacie, teleci,
nedavala by som - hovadzie, veprove,morske ryby (sladkovodne by som dala od 10.mesiaca raz mesacne)
urcite by som sa do roka vyhla - mlieko, paradajky,paprika, celer, vajecny bielok,a vsetkemu co robi problem po otestovani

plavanie by som volila v slanom bazene

stipa
22. črc 2010

já jsem úplně 😨 narodily jsme se 25.11.2009 takže budeme končit 8 a začínat 9 měs. ne?

latvia
22. črc 2010

jj 🙂

tygrous
22. črc 2010

@latvia Jojo, lepek uz chci zkusit, ale rohlikem zacinat nebudu 😉

stipa
22. črc 2010

@latvia - děkuji za radu. Tabulky doma máme, co je nevhodné a co není, takže to je o.k., ale zaráží mě stejně jedna věc. Proč když ani jeden nejsme alergik, astmatik, atopik, proč to musí mít zrovna prcek ☹ ale vím, že i to je teď běžné i z generace nebo ob generaci... No nic, jinak vím, že když sním více sladkého, tak se mu ekzém zhorší a myslím, že to má i po máku, možná i kokos (prostě buchty jsou buchty 🙂 ) ale už jsem se zařekla, že když budu mít chuť tak si dám pouze a jen piškoty!!! Přece mu nebudu dělat zle, když se pak drbe jako pes!!!

luciferova
22. črc 2010

@aannggiie kukuricne chrumky mu davam asi mesiac, ale chcelo by to zmenu.

20% cukru? Ble, to na co?

stipa
22. črc 2010

Jinak kde sháníte recepty pro prcky, když jim třeba vaříte? Člověk neví co má vymýšlet k jídlu pro sebe natož pro prcky.

tygrous
22. črc 2010

@stipa U nas v rodine neni vubec zadny alergik, ja brala na konci tehu probiotika (coz ma byt prevence alergii obecne), malej mel Probiticke kapky, kojila jsem a kojim... a alergii ma, takze taky tomu nerozumim 😅 Ja si nejdriv taky myslela, ze tu dietu nezvladnu, ale jde to😉 Uz ani nevim, jak chutna cokolada a uprimne ani na ni enmam chut, a to jsem ji driv jedla dost. Ale dost lidi me nechape a nekteri i odsuzuji, ze mam radsi prestat kojit a poradne se najist.

luciferova
22. črc 2010

@stipa jo, aj na piskoty pozor, obsahuju cele vajce 🙂 ty mozes 😉

pia22
22. črc 2010

@tygrous my sme zaviedli lepok bio ovsenou kasou od Alnatury😉

stipa
22. črc 2010

@luciferova - kukuřičné mu dávám také, co se zeptat ve zdravé výživě na něco jiného? Četla jsem tady o pohankových...

tygrous
22. črc 2010

@pia22 Nevim, co presne ta kase obsahuje, ale oves jako takovy je bezlepkovy😉

latvia
22. črc 2010

@stipa alergia uz zial neobchadza ani 70 rocnych ludi, vsetko je tak znecistene a take geneticke upravy potravin sa robia, ze sa uz ani necudujem....a nemusis mat vobec priznaky astmy alebo alergie, ale testy mozes mat pozitivne (IgE protilatky u atopikov)..

tygrous
22. črc 2010

Ted to hledam, kde jsem cetla, ze oves je bezlepkovy, ale nemuzu to najit. Achjo. Samotnou me to prekvapilo...