Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

slavicita
31. črc 2010

@sunea no tak u nás to asi tiež bude všetko lietať a krídla bude mať úplne všetko 😀
Malý zatiaľ papá pekne akurát pri puse má naskladanú mrkvu, ktorú vystrkuje jazýčkom von ale ináč je to ešte stále v norme, aj keď už mi začal chytať lyžičku..tak sa mám na čo tešiť 😝

slavicita
31. črc 2010

@csina no tak nič iné ti neostáva len čakať...raz ju to možno chytí...a nedávala si jej zeleninové a ovocné príkrmy naraz???

lucikatn
31. črc 2010

@gabika7706 neviem ako to je mozne ze take male mnozstvo mu zatazi zaludok ale odkedy mu to tak nedavam tak je dobre. budem si musiet teda odlozit par kvapiek UM a podat mu to par minut po tom ako dopapa. ale co sa tyka aj inych vitaminov a doplnkov tak musime so vsetkym opatrne lebo je citlivy uz od malicka... napr. po kanavite sa mi vzdy vyhodi a o vit. C (ked som prestala kojit som mu to mala davat) ani nehovorim... tak isto reaguje aj na caje - vsetky mi vygrcka...

lucikatn
31. črc 2010

este by ma zaujimalo ohladom toho skladovania potravin. Da sa zelenina napr. fazulove strucky sterilizovat aj bez vody a nalevu ako napr. orechy? nemate s tym skusenosti? alebo to dat len do cistej vody a sterilizovat? lebo mam maly mrazak a do nalevu to malemu davat nechcem...

slavicita
31. črc 2010

@lucikatn možno ti grckal lebo si to dala do tej vody...skús mu to dať do mlieka a uvidíš

lucikatn
31. črc 2010

@slavicita ako vravim odlozim si par kvapiek UM (snad to nejakych 20 min naviac vydrzi) a skusim mu to tak dat. lebo sme mali fakt problemy. 😉

betelgeuzz
31. črc 2010

@gabika7706 ale já to nedávám do flašky, malá ani z flašky nepije. Kapu rovnou do pusy, takže je jisté, že to vypije. Nechápu, proč by se to bez mléka nemělo vstřebat, když samo o sobě je to tuk. V příbaláku píšou, že přidávat na lžičce do mléka, ale ve starším věku na lžičce v tekutině, takže vůbec nejde o to mléko. Spíš o chuť. Takže já kapat nepřestanu, nevidím v tom podávání v mléce smysl.

aeouliana
31. črc 2010

@betelgeuzz: ja som tak dlho davala dcere a Dr. mi povedala, ze som to davala zbytocne ked to nebolo v mlieku. 😒

latvia
31. črc 2010

vigantol sa ma davat do mlieka z dovodu ze sa ten olej nenalepi na sliznicu v ustach a doputuje do traviaceho traktu... ale aj tie, ktore len nakvapkaju do ust a hned nakoja, nerobia vsetko zle. je to v podstate len dohad 😉 niekto kvape do mlieka, niekto rovno do pusinky, je to v podstate takmer jedno

ewwe
31. črc 2010

baby ja tiez kvapem priamo do pusy, myslim ze ked je to uz v tele tak si to cestu najde, aj to mlieko potom aby sa to nejak rozpustilo, ja to tak robim od narodenia, a na malej nevidno nejak ze by bola ina a mala nedostatok vigantolu 🙂

jitulisek
31. črc 2010

Ahoj, zeptám se asi blbě, ale prostě si nejsem jistá jak to je. Když se píše např.ukončený 3. měsíc, tak to znamená, že je to den, kdy mělo mimi tři měsíce nebo až na počátku čtvrtého? Dám příklad: mimčo se narodilo 1. ledna. Bude ukončený třetí měsíc 1. dubna nebo 1. května? Diky za odpovědi. 🙂

pia22
31. črc 2010

1.dubna je prvy den 4. mesiaca😉

slavicita
31. črc 2010

@jitulisek je to jednoduché...ja som bola tiež z toho troška vymletá ale dala som si ako pomôcku to, že keď sa malé narodí a prejde mesiac, tak má ukončený prvý mesiac a začína mu druhý mesiac...
môj má teraz 5 mesiacov a 2 týždne, to znamená, že už som v šiestom mesiaci a o dva týždne ho bude mať ukončený..a začneme siedmy...dostaneš sa do toho 😉

slavicita
31. črc 2010

@lucikatn skús to takto dať pred jedlom a uvidíš..ak ti bude aj tak grckať, tak to daj po...

lucikatn
1. srp 2010

@slavicita ked mu to dam pred jedenim tak mi zje max. polovicu davky. No vcera sme to skusali po dlhsej dobe opat dat s mliekom a zasa sa opakovalo to co pred nedavnom - grckali sme ostosest. Neda sa to dam s niecim inym??? Skusim sa asi poradit s dr. s cim by to bolo este vhodne...

beruska24.9.
1. srp 2010

Vigantol dávám stále stejně - kapku do pusinky a hned flašku s mlíčkem. Takhle mi to poradila Dr. hned na začátku. Pokud zkusím dát na lžičku do mlíčka, tak nemám jistotu, že to vypije, protože jí to nechutná a plive to z pusinky ven.

radushka
1. srp 2010

tak vidím, že jsem rozproudila diskuzi na téma Vigantol 😀 .Já ji to dávám přímo do pusky, protože odstříkávaní nám nějak nejde, takže vymačkat něco na lžičku by byl asi dobrý boj 😀

pia22
1. srp 2010

My sme sa predavkovkali odporucenymi 2 kv. denne, az sme skoncili na endokrinologii 😒 Odvtedy som voci Vigantolu mierne skepticka😠

ewwe
1. srp 2010

neviem, ci nas za ten vigantol nevymazu, ja som tiez pocula o tom, ze od vig. malo dieta oblickove kamene, my mame davat cez tyzden 2 kv. vikend pauza, ale ja davam len 1 kv. cez tyzden a vikend pauzujem a niekedy aj tri dni

pia22
1. srp 2010

Mne sa tomu nechcelo verit, ale endokrinologicka nam hovorila, ze s tym mava castu skusenost. Docitala som sa, ze ked ho testovali v Nemecku sa nim otravilo 50 deti.

latvia
1. srp 2010

temu vigantol uz uzavrieme,dobre? 😉 vigantol suvisi s prikrmami, ale uz sa rozobral do podrobnosti, tak uz len o prikrmoch 🙂

blumka
1. srp 2010

baby, poradte...juli papa uz 2 tyzdne prikrmy..zelenina..doteraz kakala celkom ok, aj ked to uz bolo trosku hustejsie, no ale vcera napr. nekakala vobec a dnes vytlacila taku malu tvrdu bobku...neplace, netvari sa zeby ju trapilo brusko, ani pri tlaceni to nejak nepreziva ale tak sa bojim aby ju nezapieklo...
dnes jej asi nedam papat zeleninu a uvidim co to spravi, ci poradite nieco ine?

sunea
1. srp 2010

@blumka Uvar jablcko a daj jej par lyziciek pomixovaneho, alebo povar slivky a daj jej z tej stavy. Tym nic nepokazis. Tiez pomoze viac tekutin. Neboj, to povoli, ked je spokojna, tak sa moc netrap.

blumka
1. srp 2010

@sunea dakujem

vivien6
1. srp 2010

ahojte..chcela by som poradit..my sme uz nejaky ten mesiac na prikrmoch..mala sice este nnesedi ale papa pekne..budeme mat o nejake 2 tyzdne 6 mesiacov..a preto som sa chcela spytat co by mohla mala uz tak papat okrem jablcka,bananiku,zemiakov a podobne..dakujem

timea.ryan
1. srp 2010

@vivien6 hruska,jablcko,broskyna,marhula a bananik...zo zeleninky mrkva,zemiak,karfiol,brokolica,cukina,petrzlen... kazdy novy druh zavadzaj 3 dni aby si videla pripadnu reakciu a tak pridavaj o 3 dni zase nieco...potom kludne spolu vsetko casom por. O mesiac zacni aj s maskom 🙂

blumka
2. srp 2010

dala som malej vcera slivkovu stavu a dnes kakala ale take sivo zelene..moze byt z toho? inak nepapala nic, len mliecko...

latvia
2. srp 2010

@blumka hlavne je ze kakala 😉 co si davala par dni pred? nejaky prikrm?moj krpec ma kaku vsetkych moznych farieb, tusim len tyrkysovu sme nemali 😝

@vivien6 kludne pridaj k zeleninke trosku masa (kuracie, kralicie, telacie,jahnacie, morcacie,divinu), zeleninku - cukina, brokolica,baklazan, cervena lupana sosovica,petrzlen, mrkva, z ovocia - broskyna, cucoriedky, zlty melon, inac to co uz papate.
a z obilovin - pohanka, pseno, ryza, kukuricna kasa, zemiaky

blumka
2. srp 2010

@latvia vcera som jej nedala nic a predvcerom mala zemiak, mrkva a tekvica...mozno z tej tekvice lebo to jedla prvykrat a predtym kakala normalne..teda farbu mala taku ako vzdy...ako ja to velmi neriesim, nejak juli nedava najavo nepokoj, zeby ju nieco bolelo, netvari sa inak, tak asi to je ok..akurat ma to len zaujalo a uistujem sa 😀

vivien6
2. srp 2010

a napriklad z ovocia musim kazdy druh uvarit alebo mozem len nastruhat a dat malej ? napriklad tie cucoriedky alebo zlty melon...ja jej robim ako kompotik..a mozem pridat uz trosku cukru alebo sol pre lepsiu chut ?