Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
22. únor 2011

@akdarka já myslím že je to OK, pokud je mu dobře. Děti na začátku příkrmů mají různé "problémky" než se to ustálí a zvykne si. Dany zas skoro týden kakal mrkvičku a pak teprve tužší, normální.

akdarka
22. únor 2011

@andelka dakujem.kym je kludny tak je to asi ok, len mi to vrtalo v hlave a v okoli sa nemam velmi s kym poradit😉

apollo11
22. únor 2011

@evlyn @sussanah a jaký mošt kupujete? takový ten bio mošt ze zdravé výživy?
(malá zatím žádný pokrok, třese s hrníčkem jako se shakerem a tváří se důležitě 😀 )

apollo11
22. únor 2011

@akdarka nemusíš se znepokojovat, to je normální 😉 možná jen té mrkvičky ne moc, může zpočátku trochu zacpávat

akdarka
22. únor 2011

@apollo11 dakujem, mrkvicku uz 3dni nedavam😉

evlyn
22. únor 2011

@apollo11 no teď pije lažanský mošt z Kauflandu - zrovna ho tam měli, ale jinak kupuju ten bio právě ve zdravé výživě http://www.countrylife.cz/most-jablecny-0-7-l-b... tenhle nebo http://www.countrylife.cz/most-jablecny-s-cerve... mám v plánu zkusit tenhle

sussanah
22. únor 2011

@apollo11 my mame most domaci od tchana, maji rocne tak sklizen 100kg jablek, takze most si dela doma i pasterizuje. Kupovany jsem jeste nezkousela. Ale kdyz zrovna nemam, tak kupuju 100% dzus tesco a ten taky jede. Ale dzus asi az posledni 2m a myslim, ze jenom proto,z e si zvykl na most 🙂

apollo11
22. únor 2011

@sussanah tak to bych brala všema deseti 🙂

sussanah
22. únor 2011

@apollo11 jj oni maji v podstate takovou malou farmu (zahrada 3000 m2) 😀 Ale je to super, vzdycky hromada domacich kompotu, marmelad, mosty a navic tchan je vcelar, takze mame i med a propolis, pali jeste i slivovici, hruskovici a calvados z jablek a dela ruzne mixy jako orechovicu, horkou atd. 😎 Proste jsem si vybrala vyborneho manzela 😀

apollo11
22. únor 2011

@sussanah jaj, to teda jo 😎

lidiab
22. únor 2011

Holky, od kdy je vhodne davat cervenou repu? Vcera jsem koupila bio repu a dnes jsem uz dala do mrazaku prikrm, ale nevim zda jej uz muzu dat jelikoz ma pry projimave vlastnosti. Prikrmuji uz mesic, davam jiz i maso a ovoce.

palma111
22. únor 2011

ahojda, přiznávám, nemám sílu číst celou diskusi - dostala jsem se jen na stranu 3 a rozhodla se spíš zeptat 😅
prckovi bylo 6 měsíců, tak jsme začali s mrkvičkou, pak bramborou a dneska měl bramboru s brokolicí. nejvíc mu chutná brambora (do všeho přidávám i trochu MM), ale ani tak to není žádná sláva - tváří se, že nic horšího ještě neviděl a nejedl. tak se chci zeptat, kdy jste začali k zelenince přidávat i maso a od kdy ovoce, když je všechna zelenina "ble"
a ještě - mrazíte i brambory? někde jsem četla, že mrazit nejdou, ale vařit každý den kousíček brambory mě docela ničí 🙂

lidiab
22. únor 2011

@palma111 ja teda nejsem zadny expert, ale preci nemusis pokazde davat brambor 😕 A take jsem cetla ze nejde mrazit, proto ho take pokazde nedavam 😀 Vydrz, ono mu to zachutna. Nas take nejdriv nechtel, malem u toho zvracel, al ted uz normalne basti. Nejvic mu ze zeleniny chutna dyne, hrasek a cuketa.

palma111
22. únor 2011

@lidiab tu bramboru tam cpu právě proto, že ji tak nějak jí nejlíp, takže jí spíš maskuju ten zbytek 🙂

lidiab
22. únor 2011

@palma111 Jo, je mi to jasny 🙂 Ale on ten brambor je tak nejak chutove nevyrazny, proto jej miminka asi lip prijimaji. Ja jsem malemu take nejdriv cpala tu mrkev, vubec ji nechtel a nechce ani ted. U nas to prave take par tydnu moc nejelo, nez jsem malemu dala ten hrasek. Ten je sladky a ma vyraznejsi chut. Totez dyne, ochutnal a uz zacal bastit i v kombinaci s bramborem. Jenze je take pravda ze jsou
Vcera jsem mu poprve dala ovoce a take se moc netvaril, dnes uz snedl skoro 70gr. Proste je toho na ty prcky strasne moc, nestihaji si na to zvykat.

piacere
23. únor 2011

@lidiab ja osobne si neviem predstaviť, že by som dala malému napr. mrkvu, brokolicu, mäso a zemiak nie... nezjedol by to, skús to ochutnať, bez toho zemiaku je to fakt grc 😅 (mám odskúšané 😀 ). Ja som sa snažila už 2x nahradiť zemiak cestovinami a bez úspechu.... nechcel to jesť... takže dalej fičíme na zemiaku...

em_ka
23. únor 2011

@palma111 Mi doktorka povedala, aby som kazdy prikrm zahustila zemiakmi alebo ryzou, staci lyzicka, inak samotna napr. cuketka nezasyti. Zemiaky nemusis varit kazdy den, uvaris tolko, aby to stacilo na dva, maximalne na 3 dni dopredu. Do kazdeho prikrmu pridavat kvapku oleja. Maso po 2-3 tyzdnoch. Ked uz nahradim obednu davku mlieka zeleninou, mozeme ovocie.

lidiab
23. únor 2011

@piacere Jo, jasne ze to ochutnavam 🙂 Syn to klidne ji, brambor davam opravdu jen sporadicky. Vcera mel mrkev, cuketu, hrasek, brokolici a kureci a snedl celou davku.

piacere
23. únor 2011

@lidiab tak to závidím 🙂 môj bez zemiaku ani na krok...

andrea360
23. únor 2011

Ahojte,odkedy dávate dojčatám aj ovocie na desiatu?Ja som začala po 10dňoch zeleniny,ale zeleninu spapá len polovicu z´kupovaného pyré a presnedavku len pár lyžíc...

mirinda10
23. únor 2011

@andrea360 no ja sa cudujem, ze ti to vobec zje vyskusaj urobit doma zo zeleninky a daj mrkvu, zemiacik a ak chces aj trosku mlieka
na ovocie vyskusaj banan alebo postruhaj jablcko alebo urob z jablcka pyre, ocisti a uvar a popuc
ale inak úp 10 dnoch deti niekedy zjedia iba par lyzic, to chce iba trpezlivost

inak tie kupovane vyskusaj sama, ja by som to nejedla, nema to ziadnu chut a vonu, moja mala asi 3 flasky ale to len v lete sme boli prec a bala som sa jej dat varene aby sa to v teple nepokazilo ale inak jej varim

mirinda10
23. únor 2011

@piacere vyskusaj tarhonu alebo ryzu, ja pozivam aj ryzove lupienky 🙂

cicimon
23. únor 2011

@mirinda10 moja zje kupovaneho 2x viac ako ked uvarim... ale to fakt len v pripade nudze... a iez neviem co jej na tom tak chuti...

andrea360
23. únor 2011

ahoj mirinda, 🙂 skúšala som "domácu zeleninu" - z obchodov a tá nemala chuť a je to všetko striekané - to vôbec nepapala,práveže tú hotovú z presnedaviek jedla,mne ide o to,že či som mohla jej dať už ovocie - jablká,marhulu,inak nič iné a malá je dosť veľká,dá sa z presnedaviek pribrať,asi nie?

cicimon
23. únor 2011

@andrea360 no ovocie by sa malo cca po mesiaci, ale zas ked ti je zeleninu...
a teraz okrem jablk a bananov aj tak nie je nic cerstve tak asi len tie vyzivy

kaselka
23. únor 2011

Ahoj! Tak len pre Tvoje pobavenie záhada tvrdej ryže z babycooku je vyriešená. Ako sa hovorí, keď vš. zlyhá, treba si prečítať návod, tak som to urobila ešte raz a pre istotu originál v nemčine a zistila som, že spolu s ryžou, cestovinou... tam treba naliať aj trocha vody (nie len do toho generátora pary) Tak už varím aj ryžu (aj tú našu od Vitany) aj cestoviny 😀 😀 😀

kaselka
23. únor 2011

@erikasadek Ahoj! Tak len pre Tvoje pobavenie záhada tvrdej ryže z babycooku je vyriešená. Ako sa hovorí, keď vš. zlyhá, treba si prečítať návod, tak som to urobila ešte raz a pre istotu originál v nemčine a zistila som, že spolu s ryžou, cestovinou... tam treba naliať aj trocha vody (nie len do toho generátora pary) Tak už varím aj ryžu (aj tú našu od Vitany) aj cestoviny

erikasadek
23. únor 2011

@kaselka 😉 😉

mirinda10
24. únor 2011

@andrea360 musis pozriet na zlozenie ale urcite tam nieco davaju ale rob pyre sama, ocisti jablcka, hrusky daj do vody povarit a rozmixuj a mas to lepsie ako presnedavku a vies, ze si tam nedala cukor a inak mne mala pila aj tu stavicku ale to z toho akoze vareneho kompotu predtym ako som to rozpucila, len som ju riediala pol na pol s vodou
inak teraz sa daju kupit super sladucke hrusky a co vlastne mas v presnedavke jablko, hrusku banan a marhulu nic viac ale ja jej davam bud 2 jablcka alebo jablcko a hrusku, jabcko banan, hrusku banan a tak to kombinujem a zje vsetko
@cicimon ja davam vzdy aspon 3-4 zeleninky spolu a kombinujem to ale krasne to vonia ak sa ti nechce cistit, tak kup mrazenu zeleninu mix a uvidis
je pravda, ze ja som prvu kupovanu jej dala asi ked mala 8 mesiacov, takze je naucena na varu a je to aj lacnejsie

cicimon
24. únor 2011

@mirinda10 nejde o to zeby sa mi nechcelo cistit, ja som si namrazila dost zeleniny... a mam odskusane ze prilis kombinacii tiez nerobi dobrotu...moja jednoducho zje viac z flase... ale neriesim, bud zje malo varenej a dostane MM alebo obcas vytiahnem flasku

a mne sa napr neosvedcilo varit ovocie... je to prilis vodove, radsej nastruham