Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janocka77
1. říj 2009

Caute, tak sme vcera papali 1x mrkvicku. Zjedla 2 lyzicky aj ked sa pri tom moc nadsene netvarlila. Co ma ale teraz zaujima je, ze ci je normalne aby ju potom prehnalo? ale poriadne, ze vsetko bolo mimo plienku az na sedacke..to bolo asi po dvoch hodinach. A dnes rano, cize asi po 20 hodinach som zbadala na tvari cervene flaky, ktore ale uz zmizli...
moze to byt alergia?? neviem ako vyzeraju alergicke reakcie! prosim poradte co mam jej dnes dat na obed alebo neskor??

pajinka23
1. říj 2009

babule tak moj mali zase spapal za misku karfiolu zo zemiacikom 🙂 🙂 🙂 Sa mi zda ze karfiol mu chuti najlepsie 🙂 🙂 ma ho este aj na nose co chltal ako divi 😀 😀 😀

berus222
1. říj 2009

pajinka, to mas super, ze ti vsetko zje. mixujes mu to alebo len roztlacis vidlickou?

pajinka23
1. říj 2009

mixujem lebo tak nam aj doki kazala zacinat,a tak po mesiaci dokrmovania mu to budem robit take trosku hrckave a potom az tak po dvoch mesiacoch zacneme pucit vydlickou 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja so taka stastna ze mali si neprebra v papani 😀 😀 Jedneho dna spapa aj mna 😀 😀 😀

mifka82
1. říj 2009

Ahoj 🙂 ,mám půlroční dcerku, začali jsem se zeleninovým příkrmem, máme zase sebou mrkev, brambor , květák. Co byste mi doporučili zkusit jako další druh zeleniny? Dcera je jinak na UM. Díky

jeudi
1. říj 2009

berenika ja se take bavila o kasickach co jsou urcene od 4 mesice veku..krupicka by me ani nenapadla..za mesic nam budou 4m,tak to zkusime na noc treba se konecne zbavime toho dvouhodinoveho uspavani..v noci at se budi jak chce to mi nevadi od toho jsem mama abych vstavala ale to vecerni usinani..no horor to jsme z toho pak spatni oba dva takze se docela tesim..musim mu davat vecer i dve flasky mleka prijde mi ze mu to nestaci pak se vetsinou uklidni..takze uz se na tu kasi docela tesim na tu noc..

jeudi
1. říj 2009

mifka ja nevim co tak ctu na tech sklenickach tak treba od 4 mesice maji kukurici brambor a kruti maso tak treba uvarit to..ja az zacnu tak ty kupovane zeleninove prikrmy kupovat nebudu je to hnus..blee.pro filipka mi vzdycky par sklenicek zavarila babicka a to chutnalo i me nejlepsi je podle me kdyz je v zel.prikrmu mrkev protoze je sladka a ma to alespon nakou chut

mimi164
2. říj 2009

ahojte, chcela by som sa opýtať...kedy maám dávať večer kašičku? Namiesto večerného krmenia - okolo 17.00 alebo lepšie by bolo ju dávať až po kúpaní namiesto kojenia...alebo mu dať po kúpaní kašičku a ešte dokojiť? Ďakujem

beadz
2. říj 2009

mimi, ja si myslim ze podla toho ake babo mas, ja som davala vecer po kupani ale vtedy je uz moj dost unaveny na to, aby pol hodiny papal lyzickou kasu, tak som to zmenila na poobedie. takze na obed ma zemiacik, potom mliecko a okolo piatej-siestej kasicku.

morgan
2. říj 2009

mimi164 - já bych zkusila co bude vyhovovat malému, jinak je to asi jedno. Já jsem jí dávala těsně před spaním, ale pak mi přišlo, že je mu moc těžká na noc, že po ní blbě usínal a kopal nohama, takže jí teď dávám k snídani a je to 😉

Holky, poraďte - asi uplně blbej dotaz, ale když v receptu píšou "vařit rýži v kojeneckém mléce", tak co to kojenecké mléko je?? UM přece nemůžu vařit a jiné mléko zatím nedávám...

jeudi
2. říj 2009

morgan tak to nevim..UM nemuzes povarit kdyz ho das do vody?hm to ztrati veskere ziviny to uz to rovnou muzes uvarit ve vode..

mimi ja bych dala kasi azpo koupani a pak dala cucnout prsa jestli nedavate cajik protoze po kasi je zizen

berenika39
2. říj 2009

morgan, dělala jsem to tak, že jsem vařila ve vodě, když to bylo hotové, umíchala jsem několik odměrek UM jen ve lžíci,dvou vody, na hustou kašičku a to jsem vlila do kaše, už jsem to dál nevařila.

tak jsem dělala ovesnou kaši, pudink,rýžovou kaši atd. zkus 😉 😉

morgan
2. říj 2009

bereninka39 - to je dobrý nápad! díky, zkusím 😉

berenika39
2. říj 2009

není zač 😉 😉 . jo a není to nápad , ale bohužel moje stoletá zkušenost - dřív se tkahle dělal sunar, ohřála se voda, prášek se pracně rozmíchal dohladka na kašičku a vlil do láhve s teplou vodou, to byla jediná šance, aby to nehrudkovalo....dneska stačí protřepat,nemíchat - jako agent007 😀 😀 😀

evinkaa
2. říj 2009

mifka82: Já dávám i patizon, můžeš dýni a třeba brokolici nebo okurku. Malá miluje kombinaci brambor nebo rýže, okurka a cuketa. Trochu se divím, ale jí to prostě chutná. 😀

aponchie
2. říj 2009

takze sme sli vazit znova a ma 350g za tyden 😲 😲 😲 takze tech100g za mesic a ted tolik za tyden hura nedokrmujeme 🙂

usounek25
2. říj 2009

holky, od kdy jste začli mimísovi dávat podobné jídlo, jaké jíte vy?? Třeba omáčky apod., samozřejmě buď neochucené anebo jen trochu. Mě včera dostala mojé bábi - chtěla malýmu dát játrovou omáčku s rýži, samozřejmě ještě předtím než by ji dochutila, tak jsem ji to musela dost dlouho vysvětlovat, že tohle malej ještě opravdu nejí a ať mu to nedává. Furt to nedokázala pochopit, že mu ještě takovýhle věci nedávám 😝 . Ale podle ní už od třech měsíců děti jedli polévky apod.

morgan
2. říj 2009

usounek25 - tohle vysvětlování taky miluju 😝, řeči typu"vy jste to taky jedli a jak vám to chutnalo" mě nebavěj 😀

pajinka23
2. říj 2009

baby odkedy mozem dat malemu kubika stavicku???lebo to nikde nieje pisane ☹

aponchie
2. říj 2009

paji teda to nevim ja takove veci davala sporadicky spis stavy hipp a kolem 8-9mesice.procpak?ty chces svemu uz davat?

usounek me babi rikala proc M neji kyselicu sak bez zeli jen tak s chlebem 😀

kulimka
2. říj 2009

Usounek já začla dávat malému to co jíme my od roka, ale ještě mu to mačkám (docela hodně) maso i mixuju, někdy ještě vařím i zvlášť. Děti mé tchýně jedli taky brzy vše, měla jsem to s ní těžké hlavně u dcery, teď už to je docela v poho.

pajinka, Na toho kubíka je docela brzy, mi ho doktor doporučil tak od desátého měsíce, jinak šťávičky hipp jak píše aponchie, nebo prodávají různé šťávičky i v lékárně a určitě tam budou i od 4. měsíce.

gabika25
2. říj 2009

Ahojte. My sme uz tiez konecne zacali s prikrmami. Bol to problem, lebo mi odmietali "umeliny" a doktorka ma vystrihala varit z kupenej zeleniny, ktora je vraj plna hnojiv. Nakoniec som zacala varit mrazenu zeleninu a k tomu maso. Kazdy den maju maso+zeleninu (150-200g z toho 35g maso) a raz v tyzdni vajecny zltok. Zacali sme aj s ovocim, ale to nam az tak nejde. Tie kupovane su velmi riedke a mam pocit, ze nevedia co s tym maju robit. Zeleninu mixujem na vacsie kusky, takze sa zajtra chystam skusit nastruhane jablko. Mozno to nebudu tak moc vypluvat. A s kasou mame problemy, pretoze musime kupovat len nemliecne, ktore im nechutia, takze zatial mame na veceru len mlieko.

shaula
2. říj 2009

Gabika - a kam se tak ženeš? Chápu to správně, že jste s příkrmy začali teď nedávno? Tak tři příkrmy najednou je moc... 😝 A nerozumím - proč jen nemléčné? A když už, tak je zadělávej mlékem...

gabika25
2. říj 2009

My sme zacinali masom, lebo deti su nedonosene a potrebovali bielkoviny, ktore by im mrkva...nedali. Nemliecne len preto, lebo mame intoleranciu laktozy. Prikrmujeme asi mesiac. Riadime sa presnymi pokynmi nasej nedonoseneckej lekarky.

pimpa
2. říj 2009

Baby, ja mam fakt problem..Patko pekne papal zeleninu, ovocie, jogurt, poporadi kazdy mesiac som pripojila novy druh prikrmu a teraz neviem preco, ale ma take strasne nechutenstvo, ze ledva mliecko a caj do neho natrepem...uz to trva dva tyzdne. Neviete mi poradit, ci to moze byt zo zubkov? Rastu mu dva dolne zubky. Ale co ma udivuje je, ze biely cisty jogurt zje za pat minut. Stale verim, ze mu to prejde a budeme pekne dalej pokracovat v papani

berus222
2. říj 2009

baby, idem sa chvalit. maly konecne spapal jablko. asi tak, ze trosku jablka a hned dudku, zase som mu dala trosku na lyzicke a zase dudku. nic nevypluval a krasne otvaral usta. aj my sa to raz naucime 😀

shaula
2. říj 2009

Gabika - no ale píšeš, že má k večeři mléko - takže proč tu kaši nezaděláváš tím mlékem? 😕 Ale jinak samozřejmě Vaše lékařka Vás zná nejlíp, tak je dobře, že se řídíš jejími radami 😉 O kolik jsou nedonošení, jestli to není tajemství? Naši kluci jsou o 4 týdny...

aponchie
2. říj 2009

off topic..prosim proc je ve stolici troska hlenu jakoby sopel?kladiska normalni stolicka jen par takovejch soplu v ni..neni nemocna ..mrci je mrzka akorat..dala sem nurofen 2ml pac to je celej den ..

berenika39
2. říj 2009

apon, petas za mlada měl čistej hlen v plínce (ted myslím bez příměsi krve) když měl takovou tu zadní rýmu, netekly mu nudle, ale prostě to polyka, teklo mu to do krku,l a pak to střevama šlo ven. se omlouvám za drsný popis, ale tak to je 😉 😉

nurofen nevím, ten je na teplotu a příp. bolest, spíš bych pokud to nezmizí šla k mudře, aby to nebyl nějakej zánět.

aponchie
2. říj 2009

no ona je mrzka uz asi tri dny celkove porad si zurive neco strka do pusy manzel tvrdi,ze zuby ,ale dasne ma v poradku nevidim nanich nic,ale je fakt,ze je jak prdla slinta je vecne mokra strka tam prsty pesti az se davi,kousatko nechce,koji se i 5yza noc 😝 ..je fakt,ze trikrat pcikla vcera ..mam strach at ji nenakazime pac me bolelo v krku manzela vcera trosku chripka dneska uz jsme v pohode,ale myslela sem ,ze by ji tekla ryma kaslala by a tak..no prijde mi desne otravna,ale hrozne..a cumel vyhazuje a zurive vsecko hrne do pusy