Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
6. únor 2010

je nekd elink na toho pana Forta neznam ho

petkula
6. únor 2010

apon, ta knížka se jmenuje: "aby dětem chutnalo", Fořt. Jinak jsem taky pro zavádění masa až tak od roku...železo je v: brokolici, zelené paprice, sušených meruňkách a hrozinkách...ale nevím, co z toho se dá použít pro malé kojence. Snad zatím jen ta brokolice. Jo a ještě jsem se dočetla, že hodně železa obsahuje obilnina Quinoa - mají ji v DM drogerii nebo ve zdravé výživě (v DM je o dost levnější 😉

berenika39
6. únor 2010

apon, v receptech je téma o Fořtovi a téhle knížce, jinak taky se mi to moc nezdá a slovo extrem je v jeho případě slabý výraz...

aponchie
6. únor 2010

co to je ta obilnina?jako ted leze a sedi takze spotreba u ni bud emnohem vetsi si myslim nez kdyby lezela a bud epotrebovat mnoho energie vyuzitelne samozrejme.

aponchie
6. únor 2010

dik kuknu v pondeli u kaufu maji vetsi vyber jak ve mest esem zjistila

petkula
6. únor 2010

jo, zkus a jestli ne tam, tak v DM to mají 100% a to je hned vedle 😉

aponchie
6. únor 2010

no ja myslela DM u kaufu prave 😎

blka
6. únor 2010

Aponchie, já jsem dala poprvé jogurt tento týden (máme 7 měsíců a 2 týdny). Dala jsem activii, ale byla jsem sama překvapená jejím složením. Žádné přidatné látky, škroby nic, prostě mléko, bifidokultury. Ty přidatné látky jsou asi jen v těch ochucených 😉

aponchie
6. únor 2010

ja hodlam davat vylozene sklenickove jogurty chocensky smetanovy nebo hollandiu prave 😎 activie doma nejime sami ,ale dik ..jinak jaky to ma teda prinos pro dite at vim co ji zatim nedavam??

kefin
6. únor 2010

jo, jo Fořt je děsný extremista 😠 jako jenom kojit dítě do roka mu nemůže prospět 😝
jinak železa je hodně v zelené zelenině-brokolice, špenát atd. ale tam je zase problém s dusičnany, takže já jsem rozhodně pro zavedení masa a jogurtů před prvním rokem.

moravanka
6. únor 2010

a proc by mel mit zrovna ten fort pravdu?

petkula
6. únor 2010

ve špenátu je železa minimum a v mase ho taky není moc - akorát v játrech 😲

blka
6. únor 2010

Apo, jaký to má přínos, netuším 😅 . A není v tom skleničkovém smetana? To nevím, jestli ještě můžou. I když ona je možná jen v té horní vrstvě, která je z toho jogurtu nejlepší 😀 .
Navíc, já jsem byla ráda, že jsem u nás sehnala aspoň takhle čistý jogurt. V supermarketu bych koupila ten skleničkový, taky ho mám ráda, ale u nás teda nejsou.

aponchie
6. únor 2010

petko leda kachni jatirka 😀

blka vidis ja prave chchi vedet k cemu a jak moc to je nez neco dam 😎

shaula
6. únor 2010

Apo - když už nic jiného, tak jogurty mohou příznivě působit na trávicí trakt (probio bakterie) 😉 Kromě toho vápník a taky je to ten nejšetrnější způsob zvykání na KM. Jasně, všechno se dá dodat i jinak, ale nevidím důvod, proč jogurty nedávat. Leda že by někdo Fořtovi věřil doslova 😀 Abych ho moc neshazovala - on má v základních věcech pravdu - že strava v prvních letech zásadně ovlivňuje zdraví v pozdějším věku apod. Jen jeho způsob mi přijde příliš drsný a taky nereálný 😉

blka
6. únor 2010

Apo, jasně, já jsem zase byla zvědavá, jestli mu to bude chutnat 😅

pipos
6. únor 2010

ahoj holky my taky začínáme zelenina nám taky nejede a doktor říkal at zkusim přisladit ale stejně nechce mrkvičku a ani banánek ale vidí přesnídávku a je celá natěšená je dobrej ten Hamánek řekla bych,že neni tak kyselej jako ty ostatní.copak naše štěstíčka ty nás rádi trénujou co? 😝

paulla
6. únor 2010

pipos - doktor řekl přisladit?? 😠

my přikrmujeme druhý týden, první 3 dny nechtěla ani ťuk, ale pak se rozmyslela a asi jí zachutnalo a teď už několik lžiček spapá. Zatím papáme pouze zeleninku v poledne a večer rýžovou kašičku před spaním, pomáhá jí to na lepší spaní. Ovoce zkusíme až tak za 2 týdny.
Pipos zatím zkoušej jen zeleninku, ovoce nech na pozděj, až si zvykne na chuť zeleninky.

bianca7
6. únor 2010

ahojte.a ako robite zeleninku-na pare ci v malom mnozstve vody?My tiez zacianame uz o par dni,tak sa pripravujeme... :D

paulla
6. únor 2010

já vařím v malém množství vody s kapkou oleje a pak to všechno pomixuju...ale chci zkusit i v páře kvůli vitamínům...

bianca7
6. únor 2010

ved prave...tie vitaminy...no nic,asi tiez skusime najprv vo vode a neskor aj na pare 🙂

poletucha
6. únor 2010

holky kolik vam normalne sni mimca zeleniny k obedu? Danny slupne 160-180g a za hodinu ma hlad 😕

paulla
6. únor 2010

šak zkus hned na páře...prý je dobrý ten ohřívač na knedle na to položit zeleninu a dát do hrnce s vodou vařit

paulla
6. únor 2010

polet - nevím neměřím nevážím, prostě dám trošku do misečky a malá pár lžiček spapá a jak vidím že točí hlavičkou do boku tak už jí nenutím

shaula
6. únor 2010

Pipos - Hamánek není tak kyselý, protože je přislazovaný. Ten bych nedávala. Já jsem kupovala Sunárky nebo z Rossmanna Babydream. Rozhodně nepřislazuj. 😝 Máš zvláštního doktora 😲 🙄

Bianca7 - já vařila ve vodě. Už jsem to tu dřív psala - proč by mělo být vaření v páře šetrnější k vitamínům? Jestli se ničí teplem, tak se stejně tak zničí ve vodě jako na páře. A jestli se "vyvaří" do té vody, tak přece stačí vodu použít 😉 Vařila jsem v menším množství vody, takže jsem ji téměř celou použila.
Ale jestli chceš vařit v páře, tak zkus ten ohřívač na knedlíky, jak píše Paulla, akorát bych nepoužívala hliníkový.

janetty
6. únor 2010

aj ja keď som začinala s prikrmami, tak mi doktorka povedala, že ak nebude chcieť, mam trošku prisladiť. Ale môjmu drobcovi chutilo nesladené 🙂
Prečo sa vlastne nema prisladzovať? Ja sladím akurata čaj, davam doň citrón a štvrť lyžičky cukru do 250 ml čaju.

shaula
6. únor 2010

janetty - protože za prvé to jsou prázdné kalorie a za druhé zatěžováním organismu cukrem v tak nízkém věku se může podporovat sklon k obezitě a cukrovce.

shaula
6. únor 2010

Jo a citron byl ještě taky dávat neměla 😖 Citrusové plody nejdříve po roce.

janetty
6. únor 2010

shaula, ja mu ho tam veľa nevymačkam 🙂